PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto sorunları & eleştiriler - Lütfen herkes sorunlarını yazsın

Sayfa : [1] 2 3 4

webercis
23/04/2007, 17:00
Selam. Arkadaşlar bu siteye yeni üye oldum. Uzun zamandır arıyordum böyle bir site.Tek kelimeyle harika..
Yaklaşık 9 aydır Fiat Punto kullanıyorum.Ancak bazı sorunlarım var.

Sorunlarım;

-77 hp kullanıyorum performanstan memnun değilim.
-Arka kapılar açılmıyor.Servise gittim ama yapamıyorlar.
-Araba yürüken 1. vitese hiç girmiyor.
-Kaporta boyası en ufak taşla bile sökülüyor.
-Şimdiden çeşitli sesler gelmeye başladı.
-En önemli sorun ise , kışın kar-buzda araba fazlasıyla kıç atıyor.Denge problemi olabilir.

Varsa bunların çözümleri, yardımcı olursanız sevinirim.

ABNEW
23/04/2007, 17:13
Daha önceki araçlarınız nedir bilemiyorum ama hareket halindeyken ve özelliklede soğukta 1. vitese geçirmek hep zordur.77BG lik bir araca göre tüketim ve performans bence makul.5k larda arka kapı problemleri mevcut ama serviste ayarlanarak kolayca hallediliyor.Boyanın ise dayanıksız olduğunu ilk defa sizden duydum.Gp lerde kolayca kontrol altına alınabilen arkadan kayma mevcut.Ancak yol tutuş gerçekten iyi.Siteye hoşgeldiniz...

ZaMBroTTa_1903
23/04/2007, 17:15
boya olayına bende katılıyorum en ufak bi tas geldimi hemen dökülüyo:akuma:

the_Algn
23/04/2007, 17:17
taşın ufaklığı sorun değil ne hızla geldiği önemli...ilk kez duydum..,..Arka kapı güneşde ısınmaasıı sorunu çok ilginç

microab
23/04/2007, 17:35
Taş gelir-boya gider...
Hangi araç olursa olsun--hele ki şehirlerarası ise...

Haiku
23/04/2007, 17:47
Bencede yol tutusu gercekten iyi. benımde arka kapılarda problemım vardı servıste duzeltıller. boya olayına birsey diyemicem...

webercis
23/04/2007, 22:15
ilginiz için teşekkürler..
illaki hareket halindeki araba 1. vitese zor geçer ama bu daha farklı.Çoğu zaman araba sabit haldeyken zor geçiyor, harekette(çok yavaş) ise nerdeyse tekmelemek zorunda kalıyorum.
Arka kapı sorununda ise 4 defa servise gittiğim halde sorunu çözemediler.Yağladılar , ayarladılar ellemkullem ama fayda yok.Araba güneşte kaldım mı bir saat illaki içeriden açtıracaksın
teşekkürler

h k
23/04/2007, 22:33
Selam.Arkadaşlar bu siteye yeni üye oldum.Uzun zamandır arıyordum böyle bir site.Tek kelimeyle harika..

Yaklaşık 9 aydır punto kullanıyorum.Ancak bazı sorunlarım var.Sorunlarım;
-77 hp kullanıyorum ve performans pek de iyi değil.
-Arka kapılar güneşte ısınınca açılmıyor.Servise gittim ama yapamıyorlar
-Araba yürüken 1. vitese hiç girmiyor
-Kaporta boyası en ufak taşla bile sökülüyor
-Şimdiden çeşitli sesler gelmeye başladı
-En önemli sorun ise , kışın kar-buzda arabanın arkası fazlasıyla kıç atıyor.Denge problemi olabilir
Varsa bunların çözümleri, yardımcı olursanız sevinirim.:bye:

öncelikle hosgeldin :)

simdi ,

- 77 lik motordan cok fala performans beklememek gerek , ancak aracin kilometresi arttikca performansida artiyor. benim araca ilk baslarda ikinci viteste devir yükseltirken upuzun bir zaman gerekirken simdi artik cok güzel sekilde hizlaniyor. aracinizla uzun yol yapip ve yolda uygunsa yakita aldirmadan yüksek hizlarda sürekli kullanmanizi tavsiye ederim. benimkisi 31 bin km yi gecti ve performansi ilk dönemlerine göre oldukca iyi.

- arka kapilarin ayarlanamamasi servisin beceriksizligi , gerci Vandasiniz alternatifiniz sanirim yoktur ama kapi ayarlamayi artik ögrenmis servisler var.

- bende araba yürürken 1.vitese giriyor , sasirtici bir sekilde benim arac bunu basariyor . önceki araclarimda girmezdi .

- boya konusuna katiliyorum , taslar benimkinede epeyce delik desik etti. rötüs yaptirip kullanmaktan baska yol yok. ön kaputa koruyucu film de yaptirabilirsiniz.

- ses gelir , italyan aracindan mutlak ses gelir . ya alisacaksiniz ya müzigin sesini acacaksiniz yada cok ugrasacaksiniz :)

- kisin kar lastigi kullanmistim , gerci buralarda pek kar-buz görmedik ama görebildigim kadarinda da aracin basi-sonu stabil olarak yola basiyordu.

civcivx
23/04/2007, 22:39
Aslına bakarsanız boya olayına katılıyorum. Rötüş yaptıktan 1 hafta sonra bakıyorum yine bir yerlerinde beyaz astar çıkmış. Hem de çok çok ufak taşların darbesine maruz kaldığı bariz belli olduğu halde.

webercis
23/04/2007, 22:47
Arkadaşlar unutmadan şunu söyleyeyim;
Malumunuz GPnin Türkçe kullanma kılavuzu yok-yada ben bulamadım-.Bu yüzden aracımı pek iyi tanıyamıyorum.Ben bu dertten muzdarip fiatın web sitesinden mesaj gönderdim.Birgün sonra telefon açıp adresimi istediler.Türkçe kullanma kılavuzu göndereceklermiş.Bekliyorum bu hafta gelir herhalde.Böyle sıkıntısı olanlara tavsiye ederim...............................

Gkhan
23/04/2007, 23:11
@Mehmet KELEŞ

Arka kapılar güneşte ısınınca açılmıyor.Servise gittim ama yapamıyorlar

:muha: :muha:

Şaka yapıyorsun herhalde ?

shoparr_
23/04/2007, 23:16
boya konusuna katılıyorum bunun sebebi ismini tam hatırlamıyorum ama farklı bir boya olmasıydı sanırım.(serviste söylediler)

arka kapım yok bilmiyorum

ses konusu da kısmen öyle arka koltuk askıları mı ne baktırın derim..benim sorunu çözdüler..

1.vites normaldir 2 ve 3 te koltuğa yapışıyorum o bi daha güzel..

77 bg in hantallığı normaldir

kıç atma bnde yok güvenlik paketi mi benim sakin sürüşüm mü bilemiyorum:D

webercis
23/04/2007, 23:17
Arkadaşlar Komik Geliyor Biliyorum.hatta Servisteki Adamlar Da Güldüler.ama Kendileri De Gördüler.yaptiktan Sonra -güneş Batmişti- Isiticiyla Isittilar, Sorun Halloldu Dediler.sonraki Gün Güneş Baba Yeniden Yapti Yapacağini............
Herhelde Küresel Isinma Sadece Beni Vurdu Diye Düşünüyorum..................

Gkhan
23/04/2007, 23:19
77 hp kullanıyorum ve performans pek de iyi değil.

77 hp'ler aile arabası olarak kullanılıyor.Yani o arabayı öyle kabul etmen lazım

-Arka kapılar güneşte ısınınca açılmıyor.Servise gittim ama yapamıyorlar
yorumsuz

Araba yürüken 1. vitese hiç girmiyor

Bende öyle bi sorun yok.Çok az zorlansada 1 e geçirebiliyorum

-Kaporta boyası en ufak taşla bile sökülüyor

Ben arabayı kaldırıma çıkarttım ama bi yoğa atması olmadı

-Şimdiden çeşitli sesler gelmeye başladı
Türkiye'nin yolları malesefki güzel değil o sesler her arabadan gelmekte malesef..Fakat okadarda büyütülecek sesler değil
-En önemli sorun ise , kışın kar-buzda arabanın arkası fazlasıyla kıç atıyor.Denge problemi olabilir

Kışı buzu bilmiyorum ama biraz denge problemi var onuda lastikleri değiştirerek ve bi kç önlem alarak en garantisi virajlara yavaş girmek ortadan kaldırabilirsiniz.

webercis
23/04/2007, 23:25
denge problemi dediğim şöyle ki;
kurban bayramı ve ziyarete gidiyoz.yol dümdüz ama yoğun bir kar yağışı ve buz.hızım 20km.aniden arkası döndü ve kaldırıma doğru sürüklendi.
aynı şekilde birkaç sefer daha.lastik değişmek çözüm olabilirmi bilmiyorum

Qubee
23/04/2007, 23:28
bence arkasının kolay kayması direk lastiklerle alakalı ilk verilen lastikler iyi deil. benim araba da çok kayıyo. denge problemi olduğunu sanmıyorum hiç. hafif bi araba olmasına rağmen 140la makas atınca savurmadığını gördüm

Gkhan
23/04/2007, 23:31
Zincir takabilirsin tabi lastikleri değiştirebilirsin sana + sağlar ama nasılda atıyo öyle dümdüz yolda ..

Ben izmirde kullanıyorum daha öyle yolda nasip olmadı kullanmak kullanan arkadaslar meminimki sana yardımcı olucaklardır.

Geçmiş olsun.Kazasız belasız sürüşler..

multijet
24/04/2007, 00:09
Bu bota işi hakikatten doğru mu acaba, pek mantıklı gelmiyor ama benim aracımın taş vuruklarından önü kar yağmış gibi yahu... Boya kalınlığınada baktım normal diyor cihaz ama anlamadım.Boyatsan boyanmış diyorlar şaşırdım yaaa..
Bir de arka tamponumun rengi ile bagaj kapağının rengi biraz farklı gibi. New Orleans mavili arkadaşlar sizin arka tamponlarda da var mı böyle birşey?

dejavu
24/04/2007, 07:00
@Mehmet KELEŞ

Arka kapılar güneşte ısınınca açılmıyor.Servise gittim ama yapamıyorlar

:muha: :muha:

Şaka yapıyorsun herhalde ?

hayır kesinlikle şaka yapmıyor.. ve bu gülünecek bir olay değil.. bir gp gerçeği....

Bu bota işi hakikatten doğru mu acaba, pek mantıklı gelmiyor ama benim aracımın taş vuruklarından önü kar yağmış gibi yahu... Boya kalınlığınada baktım normal diyor cihaz ama anlamadım.Boyatsan boyanmış diyorlar şaşırdım yaaa..
Bir de arka tamponumun rengi ile bagaj kapağının rengi biraz farklı gibi. New Orleans mavili arkadaşlar sizin arka tamponlarda da var mı böyle birşey?

@ardarda
kardeş şu senin arka tompon ve bagaj kapağı rengin farlı hikayesini... öğle yerde söyledin ki valla ne dim artık... aklımdan neler geçmedikiii... eğer gerçekten doğruysa senin adına çok üzüldüm... inşallah doğru değildir yavv.. bu tür hikayeler çok olur istersen bu konuyu boya konusunu bilen birisie sor danış derim.. ama dediğin gibi boya farklılığı varsa üzülürsün kızarsın gibi geliyor bana...

the_Algn
24/04/2007, 08:10
:director: Selam.Arkadaşlar bu siteye yeni üye oldum.Uzun zamandır arıyordum böyle bir site.Tek kelimeyle harika..
:akuma: Yaklaşık 9 aydır punto kullanıyorum.Ancak bazı sorunlarım var.Sorunlarım;
-77 hp kullanıyorum ve performans pek de iyi değil.8W
-Arka kapılar güneşte ısınınca açılmıyor.Servise gittim ama yapamıyorlar8W
-Araba yürüken 1. vitese hiç girmiyor8W
-Kaporta boyası en ufak taşla bile sökülüyor8W
-Şimdiden çeşitli sesler gelmeye başladı8W
-En önemli sorun ise , kışın kar-buzda arabanın arkası fazlasıyla kıç atıyor.Denge problemi olabilir8W
Hocam aracında ne lastik var? karda kıç atmaadan bahsettin bunu kar lastiği varken mi yaptı?

nejatb
24/04/2007, 08:52
merhaba,

1- yol tutus punto'da cok kotu degil, sınıfında iyi yol tutusa sahip araclardan birisi. ayrıca guvenlik paketli espli olunca cok daha iyilesiyor.

2- boyaların hassaslıgına katılıyorum ama yeni aracların cogu boyle, on kaput koruması iyi bir secenek.

3- birinci vitesin soguk havalarda sorun cıkartması nerde ise evrensel sorun. malesef diger araclarda da oluyor, toyota corolla'da da oldugunu soyleyebilirim.

4- malesef motorunuz biraz zayıf bir motor, aracta hafif degil, guvenlik anlamında agırlıgı var. o yuzden cok performans beklemeyin. ama az yakan ve 8 valf eski lakin dayanıklı bir sistemdir ve zor sorun cıkartır.

birde aracınızla barisik olun, guvenin en onemlisi bu. sorunlar butun araclarda ortak.

elektronik sistemler heryere girdikce sorun sayısı da artıyor. onemli olan hayati olmaması.

apars
28/04/2007, 21:34
:director: Selam.Arkadaşlar bu siteye yeni üye oldum.Uzun zamandır arıyordum böyle bir site.Tek kelimeyle harika..
:akuma: Yaklaşık 9 aydır punto kullanıyorum.Ancak bazı sorunlarım var.Sorunlarım;
-En önemli sorun ise , kışın kar-buzda arabanın arkası fazlasıyla kıç atıyor.Denge problemi olabilir8W

Arkadaşım, yürürken eğer çok yavaş değilsen (10km ve altı) hiçbir araç 1.vitese takılmaz.
77hp'lik araç performans olarak sana iyi gibi görünmesede belki bilmiyorsun ama avrupa da bu motor orta tercih sırasında. İnsanlar .1.2 motor versiyonları kullanıyorlar. Hayatlarından da memnunlar. Kaldı ki beğenmediğin performans beni 200 km\s gibi bir hıza eriştiriyor. Daha ne olsun. Kapı açılmamasının güneşle alakası yok. Bu araçların tümünde olan sıkıntı bende 5 kapı olan versiyondan da var o da aynı sıkıntıyı gösteriyordu servis hemen hallediyor. TÜRKİYE'de bu aracı ilk alanlardanım ve 1,5 yıldır aracımdan ses gelmiyor. Bence servise bir danış. Arkası atmayan italyan aracı yok, karda biraz dengeli kullan ALLAH korusun kaza yapmayasın. Aracın hayırlı olsun.

webercis
28/04/2007, 21:50
Arkadaşım, yürürken eğer çok yavaş değilsen (10km ve altı) hiçbir araç 1.vitese takılmaz.
77hp'lik araç performans olarak sana iyi gibi görünmesede belki bilmiyorsun ama avrupa da bu motor orta tercih sırasında. İnsanlar .1.2 motor versiyonları kullanıyorlar. Hayatlarından da memnunlar. Kaldı ki beğenmediğin performans beni 200 km\s gibi bir hıza eriştiriyor. Daha ne olsun. Kapı açılmamasının güneşle alakası yok. Bu araçların tümünde olan sıkıntı bende 5 kapı olan versiyondan da var o da aynı sıkıntıyı gösteriyordu servis hemen hallediyor. TÜRKİYE'de bu aracı ilk alanlardanım ve 1,5 yıldır aracımdan ses gelmiyor. Bence servise bir danış. Arkası atmayan italyan aracı yok, karda biraz dengeli kullan ALLAH korusun kaza yapmayasın. Aracın hayırlı olsun.

:construction: Teşekkürler dostum.Allah herkesi kaza, bela ve nazardan(ki puntolarda herkesin nazarı var) korusun.
-araba yürüken diyorum ama bu yürüme hareket değil, tekerleğin ilk hareketi ile vitese girmiyor.(2 km hız denebilir)
-arabanın kapıları normalde sabah kalkınca açılıyo.Ama havanın ısınması özellikle güneş ışınlarına maruz kalınca içeriden açmak zorunda kalıyorum.servise de gösterdim yaptılar ettiler ama aynı

Ersal
29/04/2007, 20:27
Valla benim aracın kapıları gayet iyi açılıp kapanıyor.GP'min yol tutuşundan gayet memnunum, hele birde clio'dan sonra GP'ye binince bunu daha iyi anladım..GP'mi seviyorummmmm...

mkaksoyer
30/04/2007, 11:50
arabanın arkası viraj ortası ve çıkışlarda biraz oynamakta bilhassa boşken. ama bana sorarsan oynuyor o kadar . fiestaya binsen fırıl fırıl döndüğünü göreceksin. bizde wheelbase biraz daha geniş ama arka taraf boş olduğunda oynamakta çok.

Sezgintr
01/05/2007, 11:07
B sınıf olmasından kaynaklanıyor heralde tıkırtısı cızırtısı eksik olmuyor. Ne yaptıysakta şu tıkırtıları halledemedik. Aslında bu tıkırtılar müzik açıkken duyulmayacak kadar az geliyor ama bi kere kıllandım artık.

Akincl
01/05/2007, 11:11
B sınıf olmasından kaynaklanıyor heralde tıkırtısı cızırtısı eksik olmuyor. Ne yaptıysakta şu tıkırtıları halledemedik. Aslında bu tıkırtılar müzik açıkken duyulmayacak kadar az geliyor ama bi kere kıllandım artık.

Sen bizim yollarda tıkırtı gelmeyen araba mı var sanıyorsun.

passatın bile kapılarından ses geliyor.bu işin segment ile alaksı yok.

tıkırtıyı bulursun zamanla yine yapar.

alışmak gerek demiyorum ama en ufak sese de duyarlı olma.biraz da motor sesi dinlemek lazım.

ufukbzk84
01/05/2007, 12:13
arkadaşalr benm sorunum şu buna bi çözüm bulan varsa lütfen yardımcı olsun arabamda konfor paketi var dolayısıyla dirsek kolçağıda mevcut ama kolçaktan 5000 km sona gıcırtılar oluşmaya başladı daha dün 10000 km bakımında bunu servise ilettim ama halledemediler bana plastik aksamda olur böle şeyler dediler haftaya ödeme için bidaha gidicem servise bu arada 100ytl tuttu kdv dahil bu fiyat nortmalmidir... kolçak sorununu halledebilen varmı nasıl bi çözüm bulundu ben biraz takıntılı olduğum için sinirlerimi bozuyo... lütfen yardımcı olun...

mesmes61
01/05/2007, 16:08
Benim Gp aracımda eksik gördüğüm hususlar
- Torpido lambası yok.
- Motor alt koruma yok.
- Fazla güneşte arka kapıların zor açılması.
- Arka kapılardan gelen tıkırtılar.
- Boyanın her yeni araçlarda olduğu gibi zayıf olması.
- Davlumbazların gerçekten ince olması.

Bulduğum çözümler.
-Kapı kollarının fazla güneşte açılırken zorlanmamasına servise gittim fazla bir etkili olamadılar. ( Adamlar her işten anlamıyor )
-Kapıların kilit yerlerinden gelen tıkırtıları biraz yağlan azalttılar. Kapı lastiklerini sipreylediler. ( Adamlar her işten anlamıyor )
-Yapmayı planladığım da çamurluklara ve altına zift attırmak. Alt koruma yapan yerler var ama bana biraz pahalı geliyor.:ok:

asqhelon
01/05/2007, 17:18
kapı olayı çok enteresan hakkaten.. ben de bi takip edeyim bakalım durum nedir?
Benim sevmediğim şey, direksiyondan radyo scan imkanı olmaması

canberkkilic
01/05/2007, 19:02
direksiyondan radyo scan imkanı var..ilk radyo menusune girip yapmanız lazım

anvil
01/05/2007, 20:48
direksiyondan radyo scan imkanı var..ilk radyo menusune girip yapmanız lazım
direksiyonda nerde var radyo scan. sadece kayıtlı kanallar arasında geziyor.

h k
01/05/2007, 20:56
arkadaşalr benm sorunum şu buna bi çözüm bulan varsa lütfen yardımcı olsun arabamda konfor paketi var dolayısıyla dirsek kolçağıda mevcut ama kolçaktan 5000 km sona gıcırtılar oluşmaya başladı daha dün 10000 km bakımında bunu servise ilettim ama halledemediler bana plastik aksamda olur böle şeyler dediler haftaya ödeme için bidaha gidicem servise bu arada 100ytl tuttu kdv dahil bu fiyat nortmalmidir... kolçak sorununu halledebilen varmı nasıl bi çözüm bulundu ben biraz takıntılı olduğum için sinirlerimi bozuyo... lütfen yardımcı olun...

kolçatan ses geliyor ama beni pek rahatsiz etmedigi icin serviste elletmedim :)

levogrande
02/05/2007, 17:25

Kolçağın oynayıp tıkırdaması bende de var, çok sert plastik kullanılmış ondan oluyor.Ne yapcaz bilmiyorum!

ufukbzk84
02/05/2007, 18:12
peki çözümü olması gerek bunun ben bugun kardeşimi gönderdim servise işlerimden dolayı pek zamanım yok gerekirse resti çek dedim değiştirsinler... bi zaman sona gene aynısını yaparsa yine götürür değişirim 30000 ytl para veriyorum bide o sesi çekemem....gerekirse ses yapan bölmelerine yumuşak bi madde yumuşak plastik gibi bişi olabilir silikona benzer bi madde olabilir sonuçta bi çözümü olmalı bence...böle kullanıcak değilim ama bunu halledebilen varsa yardımlarını bekliyorum çünkü bayağı taktım... 98 model unoda bile böle bi saçmalık yoktu... bide işin garip tarafı ben kolçak olsun diye daha fazla para veriyosun ama sorun olarak sana geri dönüyo gerçekten bu iş halledebilen biri varsa yardımlarını bekliyorum...

TEZEL PUNTO 45
02/05/2007, 18:31
valla haklısınız abılerım ama yınede puntolarımız cok guzel allah kımseye kaza bela vermesın

canberkkilic
02/05/2007, 20:13
direksiyonda nerde var radyo scan. sadece kayıtlı kanallar arasında geziyor.

radyoyu kurcalarken regional mode u on/off tan on yapmıştım sonra bi mod daha var şuan aklıma gelmiyor ama regional mode tan sonra yada önce gelmesi lazım onuda değiştirince oluyordu. bide sol menuden , yol bilgisayarının radyo göstermesini kapatmıştım.. sonra direksiyonda sağ tarafta alt üst okla değiştirmiştim.

krsd
03/05/2007, 01:49
Arka kapılarda bende de sıkıntı var.Ama güneşle ilgili olabileceği aklıma gelmedi hiç.Antalya'da havalar yavaş yavaş ısınıyor.Malum yazın çok daha sıcak oluyor,o zaman yaz gelince arka kapıları kullanamayacak mıyız? :rolleyes2:
Bir de radyoyu kayıtlı istasyon dışında direksiyondan frekansı aşağı yukarı şeklinde değiştirebilen var mı gerçekten?

SteinGP
03/05/2007, 01:53
tabikide kullanabilirsiniz ama kapıları açmak biraz zorlaşır arka kapı kollarını biraz zorlamak gerekiyor açılması için bunun en iyi çözümü vakit geçirmeden servise gidip arka kapıları ayarlattırmak :)

krsd
03/05/2007, 02:01
Hocam Pazartesi kısmetse 10000 için gideceğim.Umarım ayarlanır.Ayrıca aynadan bakınca tek hatta görünmüyor kapılar.
Ayrıca diğer konu için de uygulanabilirlik ve fiyat sorayım gitmişken(arka cam).

SteinGP
03/05/2007, 02:04
evet kapılardaki ayarsızlıklarıda diğer konuda yazmışsın şimdi okudum..onun içinde serviste sana yardımcı olurlar fakat yaptıranlardan bir kısmı çok memnun bir kısmıda hiç ellettirmeyin diyor tercih senin :)

krsd
03/05/2007, 02:06
Ya düşüklük farkı hadi neyse de ,bazen arkaya biri bineceği zaman olmadık yerde açılmayacağı tutuyor.Arkada başka kimse yoksa içerden arkaya uzanıp açmak da zor oluyor.O yüzden ayarlatmayı mecburen deneyeceğiz..

SteinGP
03/05/2007, 02:09
bu sorun 5 kapılı bütün puntolarda var malesef özellikle de yaz aylarında..ben kış mevsimini ayarlatmadan geçirdim kapılar gayet sağlıklı çalışıyordu geçen yaz biraz canımı sıkmıştı bakalım bu yaz napıcak..

krsd
03/05/2007, 02:18
Pazartesi sonucu bildiririm,umarım ustanın elinin ayarı iyidir de tekrar tekrar gidip gelmeyiz.Görüşmek üzere herkese iyi forumlar...

webercis
03/05/2007, 22:07
arkadaşlar bakın birçok kişide de bu sorun varmış.Evet servise birkaç sefer sırf bu yüzden gittim.sol arka kapı hiç açılmıyordu.kilitini değiştiler biraz daha iyi oldu.ama maalesef kapılar ısınınca su koyuveriyor.Kapıları da defalarca ayarladılar, kapı yağını da yenilediler nafile.........

ABNEW
03/05/2007, 22:19
5K lardaki problemleri okudukça iyiki 3k almışım diyorum:)
Serviste hala bu problemi halledememiş olmaları şaşırtıcı doğrusu...

ufukbzk84
04/05/2007, 11:48
arkadaşlar daha dün bu sorun ile ilgili görüştüm servisle... sağa arka kapı açılmıyodu bazen özellikle güneşte... plastik aksam varmış kapının belli bölümlerin onlar sıcakta böle sorun yapıyormuş...sordum kronik sorunmu bu forumdan bahsettim biraz herkeste var dedim bu sorun evet kronik bi sorunmuş ama ayarladık dediler kapıları artık bakalım zaman göstericek ayarlamışlarmı ayarlamamışlarmı...

GUL
04/05/2007, 15:44
Ya Arkadaşlar Bu Sorunlari Okumak Gerçekten üzdü Beni Dedikleriniz Oluyorsa Bunlar Gerçekten Hiçde Hoş Durumlar Değil , Insanin Canini Sikar Ki , Ben Daha Yaşamadan Okurken Daraldim Ve Bunaldim...çünkü Kapinin Açilmamasi Gibi Komik Bir Durum Olamaz , Düşünsenize Yeni Araç Aliyorsunuz Ve Bir Dostunuz Arkadaşiniz Hevesle Arabaniza Binmek Istiyor ,kapiya Geliyor Ve Açamiyor. Ya Kardeş Sen Bir Dur Ben Içine Bineyim Içerden Açayim :)) Sen Bu Arabayi Yeni Almadin Mi Ne Bu Durum Dediğinde , Ya Sorma Bu Puntolar Hep Böyleymiş Mi Diyeceğiz...rezil Bir Durum...bence Fiat Bu Duruma El Atmali , Bu Hiçde Iyi Bir Intiba Birakmaz....

Akincl
04/05/2007, 15:46
2007 lerde kapı ayar problemi düzeltildi diye hatırlıyorum.

the_Algn
04/05/2007, 15:48
Ya Arkadaşlar Bu Sorunlari Okumak Gerçekten üzdü Beni Dedikleriniz Oluyorsa Bunlar Gerçekten Hiçde Hoş Durumlar Değil , Insanin Canini Sikar Ki , Ben Daha Yaşamadan Okurken Daraldim Ve Bunaldim...çünkü Kapinin Açilmamasi Gibi Komik Bir Durum Olamaz , Düşünsenize Yeni Araç Aliyorsunuz Ve Bir Dostunuz Arkadaşiniz Hevesle Arabaniza Binmek Istiyor ,kapiya Geliyor Ve Açamiyor. Ya Kardeş Sen Bir Dur Ben Içine Bineyim Içerden Açayim :)) Sen Bu Arabayi Yeni Almadin Mi Ne Bu Durum Dediğinde , Ya Sorma Bu Puntolar Hep Böyleymiş Mi Diyeceğiz...rezil Bir Durum...bence Fiat Bu Duruma El Atmali , Bu Hiçde Iyi Bir Intiba Birakmaz....
bu sorunlar her grande de olacak diye birşey yok..Ben aldım sadece tıkırtı burcu değişti ki oda sorun değildi sadece Tr ye uygun parça takıldı..başkada sorun çıkarmadı...

anvil
04/05/2007, 16:00
valla bende şu an ne tıkırtı burcu sorunu var ne de kapı. gerçi daha tam kullanmadım ama kapılar çok tok benim hoşuma gitti

GUL
04/05/2007, 16:01
Umarim öyledir Arkadaşlarlar Daha Aracimi Teslim Almadim Bayiden Tüm ödemeleri Yaptim , Kaskosu Ruhsati Vs...hepsi Tamam...ama Içime Bir şeyler Düşdü Yani....:(

Akincl
04/05/2007, 16:06
Bence rahat olabilirsin.güle güle kullan

ufuk61
04/05/2007, 16:06
Umarim öyledir Arkadaşlarlar Daha Aracimi Teslim Almadim Bayiden Tüm ödemeleri Yaptim , Kaskosu Ruhsati Vs...hepsi Tamam...ama Içime Bir şeyler Düşdü Yani....:(

gül merhaba öncelikle gebze-izmit arası cok yakın aramıza hoşgeldin gp yi nerden aldınız hangi servisten diğer bir konu arkadaşımın dediği gibi her gp de cıkmıyor bu problemlerin coğu 2006 modellerde heleki sizin alacağınız gp 2007 model problemlerin coğu 2006 da onun için rahat ol aracını ne zaman teslim alcan yarın buluşma var istersen gel :ok:

volkanxxx
04/05/2007, 16:08
Merak ediyorum 0 oranda hataya sahip sizce bi arac varmı..Bence yok bu tip sorunlar çok normal araçlarınızı güle güle kullanın ,takmayın kafanıza :ok:

ufuk61
04/05/2007, 16:12
volkan dostum düşün gp sıfır aldın 3 gün direksiyon kitlendi az daha takla atıyordum direksiyonu ne sağa ,nede sola ceviriyorsun ,sonra 2 hafta sonra tıkırtı burcu değişiyor ,sonra kapı fitillerivs bu sadece bende olan bir konu değil itede gezersen aynı sorundan coğu arkadaşta var sen aracını 2 el zannedersem belki aldığın adam bu işlemleri yaptırmış olabilir belkide bundan sattı gp yi cünki bem kafaya takmıştım satmayı

volkanxxx
04/05/2007, 16:26
Sıfır almayı alışkanlık haline bi türlü getiremedim maaleseff :)
Benim ikinci puntom diğerindede hiç sorunla karşılaşmadım 2005 model ve 120bin km de sattım hatta ilk baskı balatasını 100bin km de değiştirdim bu ikinci puntom daha 8 aylık daha önce arka kapı hariç hiç sikayet olmamış araca servis işlemlerinden kontrol ettirdim bana kalırsa birazda şans işi ayıptır sölemesi çok şanslıyımdır :evillol: :sofeer:
Dip not ;diğer markalarda ne sorunlar var duysanız şaşarsınız..

ufuk61
04/05/2007, 16:32
Sıfır almayı alışkanlık haline bi türlü getiremedim maaleseff :)
Benim ikinci puntom diğerindede hiç sorunla karşılaşmadım 2005 model ve 120bin km de sattım hatta ilk baskı balatasını 100bin km de değiştirdim bu ikinci puntom daha 8 aylık daha önce arka kapı hariç hiç sikayet olmamış araca servis işlemlerinden kontrol ettirdim bana kalırsa birazda şans işi ayıptır sölemesi çok şanslıyımdır :evillol: :sofeer:
Dip not ;diğer markalarda ne sorunlar var duysanız şaşarsınız..

volkan bu benim ilk sıfır arabam oda koç indirimi ile alındığı için sıfır aldım bu aracı ben 26 milyara aldım yani bir alışkanlık değil senin aldığından daha ucuz herhalde
ama dediğin gibi bu iş şans işi oda bende ne yazıkki yok

ufukbzk84
04/05/2007, 16:42
0 km araba alıpta bu tür sorunu olmayan araç yok olsa bile 100 000 ytllik arabalardır onlar ki ben size bişi söliyeyim arakadaşlar yeni kasa BMV X5 lerin arka bagajı su alıyomuş ciddi bi şekilde ve işin ilginç olan tarafı koskoca bmw bu sızdırmanın nerden geldiğini bulamamışlar ben bunu başkasından duymadım kulaktan dolam bişi deil cnbc-e de otomobil programında vardı... orada izledim... yorumu sizlere bırakıyorum..bizim gplerimizde ufak tefek sorunların olması doğal kıyaslama yapmaya bile gerek yok bi dünya para X5:P ...

blackmacig
04/05/2007, 17:21
arkadslar benim gp daha gelmedi salı günü almaya gitcem şimdiden korkmaya başladım kapılar ayar tutmazza diye.yakınlarda serviste yok.ama gp için katlanıcam...

GUL
04/05/2007, 17:49
haftaya sanırım teslim alacağım...aracı teslim aldığımda elbette bende katılırım size.... birlik motorlu araçlardan aldım..

webercis
04/05/2007, 18:08

dostum sen rahat ol.Arkadaşların da dediği gibi bütün GP lerde çıkmıyo bu sorun.Tabiki her aracın muhakkak sorunu vardır.Ama gerçekçi olup eğrileri-doğruları söylemek lazım.Arabayı alınca bak nasıl seveceksin.Güle güle kullan.
Belki benim gittiğim servis de yapamamış olabilir.

blackmacig
04/05/2007, 18:37
arkadaşlar araçlar kışın 5 kapı yazında 3 kapı oluyor daha ne istiyorsunuz.Aracınızı ayrıca 0-25 C arasında kullanacağınızı bilmiyormusunuz.

krsd
07/05/2007, 01:34
Arkadaşlar buralarda havalar 30 derecelere çıktı,aracın güneşte kalan kapısı bugün ne yazık ki açılmadı.Yönünü çevirip bir süre sonra tekrar denedim bu sefer diğer kapı açılmadı..:dont:
Arka tarafa binecek yolcularınızı gölgede kalan tarafa yönlendirmenizi tavsiye ederim...:)

ufukbzk84
07/05/2007, 12:23
arkadaşlar en yeni kapı sorununu hallettiren benm heralde geçen perşembe servise götürdüm hallettiler bilerek güneşte bıraktım deneme amaçlı hiç bi sorun çıkarmadı arada sıradada deniyorum açılıyomu diye hiç bi sorun yok servise teşekkürler yani sizin anlayacağınız halledilemeyecek bi sorun değil...

GUL
07/05/2007, 15:48
Arkadaşlar buralarda havalar 30 derecelere çıktı,aracın güneşte kalan kapısı bugün ne yazık ki açılmadı.Yönünü çevirip bir süre sonra tekrar denedim bu sefer diğer kapı açılmadı..:dont:
Arka tarafa binecek yolcularınızı gölgede kalan tarafa yönlendirmenizi tavsiye ederim...:)
AĞLANACAK HALİMİZE GÜLER OLDUK :-))

TEZEL PUNTO 45
07/05/2007, 17:20
Evet abı haklsınız bızım arabanında arka kapıları acılmıo ısınınca servise gittik bazı puntolarda bu durum oldugunu soyledıler ve gelın bır ara o kapının lastiği buyuk gelıyormus o yuzden o lastıgın bıraz kesılmesı lazımmıs yanı yapıyorlarmıs haberınız olsun bızımde arabanın boyası salihliden antalyaya gelirken baya yolda cakılvardı ve arabanın sol camurlugunu on tamponunu cızıkler vardı ufak ufak boyaya kucuk seyler hemen dokuyo.

webercis
08/05/2007, 12:56
arkadaşlar kapı konusunu gündeme getiriken hepiniz gülmüştünüz.Ama gördünüz ki güneş gplerin düşmanı.Küresel ısınma..............

krsd
08/05/2007, 17:08
Bugün 10000 için servise gittim,kapıları söyledim,tamam hallettik dediler ama aksilik bugün burası yağmurlu ve hava kapalı.Henüz güneşte test etme imkanım olmadı yani.Durumdan haberdar edeceğim,görüşmek üzere...

taner35
08/05/2007, 22:38
kapılarda sorunum yok ama araba hareket halindeyken göğüslüğün sağından ses geliyor onuda pazartesi yapacaklar. gelen seste plastik aksam sesi önemli değil amam insanı gıcık ediyor.

webercis
11/05/2007, 18:56
evet benim de cam yarı açıkken acayip ses çıkarıyor.sanki kapı sert bir şekilde çarpılıyo gibi

MoNsTeR
14/05/2007, 14:52
Arakadaşlar mrb.Benim ufakbir sorum olucaktı.
Arabamı 27 Nisanda aldım ve aranıza daha yeni katıldım.Benim sorum arabam sol tarafa yatık durması.Gözle görünür bir şekilde yatık duruyor araba.Hiç bu sorunla karşılaşan oldumu acaba.Bana bir yardımederseniz sevinirim.Neyapabilirim ve ne yapmalıyım.

ABNEW
14/05/2007, 19:30
Zeminin düz olduğundan eminsen hemen servise götür derim.Benim araç da sola yatık duruyor ama parkettiğim yol nedeniyle....

MoNsTeR
14/05/2007, 19:34
eminim düz zemindede denedim ama aynı duruyor bende ilk başta zeminden dolayı diyordum ama değilmiş.Servis normal diyor ama ben anlayamadım nasıl bu sorun normal oluyor

webercis
14/05/2007, 19:50
ya benim arabada öyle bir sorun yok ama bir daha dikkatli bakmam gerek

ABNEW
14/05/2007, 19:50
O zaman servise tekrar gitmelisin Tuğrul ya da başka bir servise göster olmadı merkezi arayıp şikayetini bildir.Hemen ilgilenirler...

the_Algn
14/05/2007, 19:53
eminim düz zemindede denedim ama aynı duruyor bende ilk başta zeminden dolayı diyordum ama değilmiş.Servis normal diyor ama ben anlayamadım nasıl bu sorun normal oluyor
araştır abi , başka grandeye bin bak aynı zeminde...Servisin normal demesine bakma...

MoNsTeR
14/05/2007, 21:34
Calıştıgım icin gidemiyorum ama yarın götürecem servise bugun baska puntoyla baktım benimkinde sorun oldugu belli arkadan bakınca resmen sırıtıyo sola yatık oldugu.İlginiz icin tsk ederim size.İyi aksamlar.

krsd
15/05/2007, 02:42
Bugün 10000 için servise gittim,kapıları söyledim,tamam hallettik dediler ama aksilik bugün burası yağmurlu ve hava kapalı.Henüz güneşte test etme imkanım olmadı yani.Durumdan haberdar edeceğim,görüşmek üzere...
Arkadaşlar kapı sorunu halledildi.Tekrar tekrar denedim şimdilik normal görünüyor.Ama ilk söylediğim zaman usta pek anlam veremedi,sonuçta hava sıcak değildi gittiğim sırada ve açılıyordu kapılar,ısrarla vurgulamam sonucu biryerlerle görüştü .Bu sorunla ilgili uygulanması gereken bir protokol varmış sanırım.Kapı döşemeleri söküldü bişeyler uygulandı ve sorun halledildi.Eğer gittiğiniz servis daha önce bu sorunla karşılaşmamışsa bilemeyebilirler.Başka servisleri arayıp fikir almalarını sağlayın.(benim araç servisteyken Bülent de oradaydı,iş uzayınca bırakıp gitmiştim,gittikten sonra belki o ayarlamıştır kapıları:) )

ufukbzk84
15/05/2007, 16:45
arkadaşlar kapı sorunu çok kolay bi şekilde halledilebiliyor 2 hafta önce servise gittim hallettiler istanbulda olanlar bilir bu aralar havalar sıcak deneme amaçlı havalar sıcakken açıp kapıyorum bi sorun yok öle büyütülecek bi sorun deil...

blackmacig
15/05/2007, 17:08
arkadaslaar arabayı dün aldım arabayı dısarı koymuşlar güneşe ilk baktığım şey kapılarıydı o kadar sıcakta hemen acıldı yenilerde gerçektedn problem yok ama sunu farkettim kapı lastıkleri cok kalın zor kapanıyo kapıalar değiştirmek lazım yada biraz esnemesını beklemek...

kara kız
16/05/2007, 09:10
benim arcımın sağ arkasından gelen bi tıkırtı var.aracı aldığımdan beri gitmedi.nerdeyse kafayı yıcem.gecen hafta servise gidip yine baktırdım ama nafile bimiyorum ne olcak.ama ses beni gerçekten gıcıkedio.tak tak tak en ufak bi cukura girdiğimde hep aynı ses

The_Cakhal
16/05/2007, 10:55
merhaba gül,
aracı kaça alıyorsun, bir arkadaşım dizeli Türkiyede olmadığı için benzinlisini almak zorunda kaldı. Dizeline 3 ay veriyorlarmış bekleme süresi.

demirhan
16/05/2007, 12:21
Arkadaşlar kapı falan halledilir bunlar sorun değil yaww... şu ön takımı bi türlü düzeltemediler deliricem sizler heralde artık kanıksadınız ön takımı pek şikayet duymuyorum beni inanılmaz rahatsız ediyo arabanın direksiyon kutusundan gelen ses tamamen kronik çünkü kuru direksiyon denilen sistem yani hidrolik falan değil o yizden saga sola dönüşlerde girilen çukurlarda sanki arabanın altında teker yerine tank paleti varmış gibi sesler çıkıyo ben bu konudan şikayetçiyim ve servisler ne yapsalar halledemiyolar çünkü halladeilebilecek bir şey yok mal bu....

gp gibi güzel bir arabanın butip basit sıkıntılar yüzünden problemli bir araba olması çok can sıkıcı keşke tofaş bir iyileştirme gibi bir çalışma yapsada parası neyse biz versek de araçlarımızı wv kullananlar gibi rahat kullansak servislere duyurulur...........

microab
16/05/2007, 14:39
benim arcımın sağ arkasından gelen bi tıkırtı var.

Aracın arkasına oturulmuyorsa-nadir kullanılıyorsa eğer,koltuklar yatabildiği için yaslanılan kısmın tırnakları yuvaya oturmayabilir ve ses yapan kısım orası olabilir.Yatırıp tekrar kaldır iyice bastır ve yerine otursun iyice,ses kalmayabilir.

Katlanabilen bagaj kapağının plastik geçme yerleri de ses yapabiliyor,yerine oturmamış ise eğer.Etrafına sünger-yapışkan bant yapıştırarak bak bakalım belki ses kesilecektir.

Bunun haricinde ise servise git kapılara baktır.Araç genelinde esneme sesleri çıtırtıları var,özellikle havalar ısındıkca ilk zamanlar bu ses oluyor...

BGRAYS
16/05/2007, 21:15
@kara kız
eger tumseklerde cukurlarda cok gelıyosa aynı sorun galıba ..

the_Algn
16/05/2007, 21:29
Arkadaşlar kapı falan halledilir bunlar sorun değil yaww... şu ön takımı bi türlü düzeltemediler deliricem sizler heralde artık kanıksadınız ön takımı pek şikayet duymuyorum beni inanılmaz rahatsız ediyo arabanın direksiyon kutusundan gelen ses tamamen kronik çünkü kuru direksiyon denilen sistem yani hidrolik falan değil o yizden saga sola dönüşlerde girilen çukurlarda sanki arabanın altında teker yerine tank paleti varmış gibi sesler çıkıyo ben bu konudan şikayetçiyim ve servisler ne yapsalar halledemiyolar çünkü halladeilebilecek bir şey yok mal bu....gp gibi güzel bir arabanın butip basit sıkıntılar yüzünden problemli bir araba olması çok can sıkıcı keşke tofaş bir iyileştirme gibi bir çalışma yapsada parası neyse biz versek de araçlarımızı wv kullananlar gibi rahat kullansak servislere duyurulur...........
Aracın direksiyon sisteminden nasıl ses geliyor anlamadım. Kuuru dediğin Elektro-Hidrolik Direksiyon sistemidir ve sessiz çalışıyor. Çukurlarda gelen ses tamamen süspansiyon sisteminden kayanklı bir sestir bu halledilmez normal şartlarda...ama senin aracında gelen tank paleti varmış gibi sesler aracında bir sorun olduğu gösteriyor halletttir bence. eğer benim dediğim şey yanlış ise gelen seslerin kaynağı süspansiyon değilde direksiyon ise ben o sesle yaşamaya razıyım sonuçta traktör direksiyonu gibi volkswagen kullanacağıma sesli city modlu grande kullanmayı tercih ederim.

webercis
16/05/2007, 23:48
arkadaşlar fren yapınca acı bir ses duyuluyor?neden kaynaklanıyor acaba?

Ziyaretçi047
17/05/2007, 00:57
acı fren yapıyor olabilir misin? :P şaka bir yana. ya abs den geliyordur ya da kampanalar kirlenmiştir.

karambolll
17/05/2007, 01:06
Hocam aynı sıkıntılar bende de var.(Buzda kullanmadığım için kıç atmasını yaşamadım.)

webercis
17/05/2007, 12:40
fren sesi balatalardan falan gelmiyor mu acaba?hafif fren yaptığımda da çok ses geliyor

GUL
17/05/2007, 13:54
merhaba gül,
aracı kaça alıyorsun, bir arkadaşım dizeli Türkiyede olmadığı için benzinlisini almak zorunda kaldı. Dizeline 3 ay veriyorlarmış bekleme süresi.
26.000 YTL ( DİNAMİK , BENZİNLİ , OTOMATİK VİTES )

serus
17/05/2007, 14:03
benim tek sorunum depoyu fullediğim zaman aşağı yukarı yarım depoya yaklaşana kadar deponun içinde sallanmaktan dolayı oluşan sesi içeri alması bu beni çok rahatsız ediyor zincirlikuyu birmotta yardımcı olsular depo doluyken sesi dinlediler ve deponun bitime yakın seviyelerde olduğu bi zaman gelmemi söylediler bende gitmek için gün sayıyorum bakalım ne çıkıcak

deponun içinde bazı araçlarda bu ses çıkmasın diye dalga kıran olur bizde herhalde olmadığı için ses yapıyor.

ABNEW
17/05/2007, 14:25
benim tek sorunum depoyu fullediğim zaman aşağı yukarı yarım depoya yaklaşana kadar deponun içinde sallanmaktan dolayı oluşan sesi içeri alması bu beni çok rahatsız ediyor zincirlikuyu birmotta yardımcı olsular depo doluyken sesi dinlediler ve deponun bitime yakın seviyelerde olduğu bi zaman gelmemi söylediler bende gitmek için gün sayıyorum bakalım ne çıkıcak

Kaan, depo dolu iken gelen sesin aynısı bende de var:)

demirhan
17/05/2007, 15:17
Aracın direksiyon sisteminden nasıl ses geliyor anlamadım. Kuuru dediğin Elektro-Hidrolik Direksiyon sistemidir ve sessiz çalışıyor. Çukurlarda gelen ses tamamen süspansiyon sisteminden kayanklı bir sestir bu halledilmez normal şartlarda...ama senin aracında gelen tank paleti varmış gibi sesler aracında bir sorun olduğu gösteriyor halletttir bence. eğer benim dediğim şey yanlış ise gelen seslerin kaynağı süspansiyon değilde direksiyon ise ben o sesle yaşamaya razıyım sonuçta traktör direksiyonu gibi volkswagen kullanacağıma sesli city modlu grande kullanmayı tercih ederim.

arkadaşım direksiyon sağa veya sola kırık vaziyette yani virajda iken bi çukura isabet ettir aracı o çıkan ses işte direksiyon kutusunun marifeti aynı çukura direksiyon duz vaziyette girersen göreceksin aynı sesi yapmıcak city güzel ama işte bu tip de avantajları var tabiki tercih meselesi......

The_Cakhal
17/05/2007, 15:31
Hayırlı olsun,
güzel fiyat. Bende sıfır almayı çok istedim ama nasip değilmiş.
Stabil yolda biraz engelli ise o zaman araba sallanırken boşluk varmış gibi biraz ses geliyor, ama fazla değil.

the_Algn
17/05/2007, 19:39
arkadaşım direksiyon sağa veya sola kırık vaziyette yani virajda iken bi çukura isabet ettir aracı o çıkan ses işte direksiyon kutusunun marifeti aynı çukura direksiyon duz vaziyette girersen göreceksin aynı sesi yapmıcak city güzel ama işte bu tip de avantajları var tabiki tercih meselesi......
2 farklı sesten bahsediyoruz...Benim aracımda senin dediğin direksiyon kutusu sesi yok ilginç...

webercis
21/05/2007, 21:46
ya benim frenler hala ses çıkarıyor.Servise hemen gitmem gerekiyor mu?

braveheartr
21/05/2007, 22:34
selam arkadaşlar.Mustafa vural bey o boya farklılığı yandan bakınca veya değişik açılardan bakınca aracaın her yerinde oluyo.Benim dikkatimi çekti.mesela ön kapıyı açın şöyle 5-10 m den açık kapının rengine bide arka kapının rengine bakın ama değişik açılardan.ben yıkatırken fark ettim.deneyin bi new orleans mavisi benim araçta.

braveheartr
21/05/2007, 22:39
Selam Webercis Benim Araçtada Var Fren Sesi.aracim Henüz 2300 Km 0 Aldim.tozlu Yollarda Kullanildiği Zaman Disklere Toz Giriyo Ve O Sesi Yapiyo Dediler Arkadaşlarim.e Burasida Hakkari Toz Bol.ama Asfaltta 2 Kez Uzun Yol Yaptim 500 Km Falan Ses Kesildi Döndüğümde Takrar Başladi.bende Inandim Toz Olayina

dtunacik
22/05/2007, 23:33
Valla abiciğim 1.4 8 W 3 Mart 2006 da aldım.kıç atıyor boya dökülüyor ama yinede iyi araba be

webercis
22/05/2007, 23:40
eyvallah dostlar....iyi araba ama şu ufak tefek sorunlar da olmasa..30 bin ytl veriyon ama sorun çıkınca insanın zoruna gidiyor bee.
Murat ben de Van/Muradiye deyim.Burada da bol bol toz var.Bunu hiç duymamıştım.Ama genelde tekerlekler ıslanınca oluyordu ilk etapta.Ama şimdi sürekli oluyor.

jetli33
23/05/2007, 00:04
Ben 4 aydır kullanıyorum. 77 hp arabamı yni yeni tanıyorum. Arkadaşlar ben bu arabayı iade etmek için her yolu deniycem!!!!!!! Bu araba o kadar dandik ki,,,, SIRALIYORUM;
1. Alt koruma yok! :) ( eski arabam 94 broadway de vardı )
2. Ön kaput altına dikkatli bakarsanız kağıt gibi hafif plastik koymuşlar ve sallanıyor. Öndeki ızgaralarda sallanıyor.
3.Performans rezil !!! araba yeni diye pek dikkate almamıştım ama 7 bin km deyim , değişen bir şey yok!!!!

4.Maksimum tork 115/3000 ama bu torka zaten ulaşamazsınız!!!!!!! DENEDİM
ARABA GİTMİYOR!!!!
Sonuç olarak GRANDE PUNTO bir tasarım aldatmacasıdır......

ABNEW
23/05/2007, 00:35
Serter alt koruma piyasada neredeyse hiçbir araçta yok (Zaten yararından çok zararı var), salanan ızgarayı serviste kolayca sıkıştırtırsın, 77bg ve 115nm performans namına ne verirse bizim araçlar da onu veriyor.Bunlar problem değil, fazla büyütme bence, güle güle kullanmalısın aracını...

faster0202
23/05/2007, 16:52
arkadaşım sorunun bana ilginç geldi bende 1.3 m.jet 75 hp dinamik mevcut ve üstelik bu arabayı erzurumda kullanıyorum arabamı 2006 nisanında aldım ve burada 9 ay kış sürüyo şehir içinde 21000 km yaptım kayma ile ilgili sorunla karşılaşmadım resmen burada yollar asfalt yerine 15 cm buz senin sorunun iyi lastik seçimi olmayışı olabilir goodyear ug7 kullan kışlık arabanın 25 cm karda grayder gibi gittiğini görüceksin birde ileri sürüş teknikleri ile ilgili ders almanı tavsiye ederim

Halil Karabey
31/05/2007, 10:20
Arabanı sevmeye çalış. Onu seversen gözüne çok daha hoş görünür kesinlikle. Ben arabamı bir güzel bir kadına benzetirim hep. Esmer bombam diye severim. GP herkezin gözü onda. Buna inan.

CaN
02/06/2007, 01:27
arka kapı sorununu tamamen cozemıyolar fakat olabıldıgınce duzeltıyolar ben cok dusundum kafa patlattık kartas ta v kolların ıcındekı tellerını orta derecede kısaltıyolar vedaha rahat acılıorz bazılarında onlar uzun kalmıs brz ayar gerekıyo bu sekılde bı baktırın

pdr42
02/06/2007, 01:30
arka kapılar duzelmezz bu arabaada 3 defa servsi gordu 4. cusude yolda

gogigogi
03/06/2007, 13:33
problemsiz araba yok gibi zaten gp hakkında şikayetlerin çoğu ortak flashı olan bir arkadaşa gp aldık hd direksiyon diye binemedi ilk 1000 km şikayet etti durdu şimdi 3000 km de ve performansından memnun bende 100 hp lik brava vardı ekonomi yapcaz diye bunu aldık motorundan memnunum fakat işçilik kalitesi düşük bütün araçlarda rekabetten dolayı bir kalite düşüşü var bence

webercis
03/06/2007, 22:51
ya arkadaşlar servise sordum ilk bakım ne zaman diye bana 20.000 dediler.benim bildiğim ise 10.000 dir.bir de motor çalışırken çat çat diye bi ses geliyor.sanki pervane dönerken bir yerlere çarpıyo gibi.bilgisi olan lütfen yardımcı olsun

the_Algn
03/06/2007, 22:59
ya arkadaşlar servise sordum ilk bakım ne zaman diye bana 20.000 dediler.benim bildiğim ise 10.000 dir.bir de motor çalışırken çat çat diye bi ses geliyor.sanki pervane dönerken bir yerlere çarpıyo gibi.bilgisi olan lütfen yardımcı olsun
20,000 de periyodik bakıma girer...bir yılda 20000 yapamassan yıllık bakıma girer

ABNEW
04/06/2007, 00:02
20,000 de periyodik bakıma girer...bir yılda 20000 yapamassan yıllık bakıma girer

+1

Ses konusunda birşey diyemeyeceğim, servise göstermelisin...

krsd
06/06/2007, 16:42
arka kapı sorununu tamamen cozemıyolar fakat olabıldıgınce duzeltıyolar ben cok dusundum kafa patlattık kartas ta v kolların ıcındekı tellerını orta derecede kısaltıyolar vedaha rahat acılıorz bazılarında onlar uzun kalmıs brz ayar gerekıyo bu sekılde bı baktırın
Arka kapı problemi bende de vardı,servis sorumlusu arkadaşa durumu anlattım.Daha önce onlara bu şikayet ile GP gelmemiş,ben de diğer GP'ların bazılarında da bu sıkıntı var diye ısrarcı olunca merkezle görüştü ve bu problemin olabileceği ve düzeltilmesi için bir dizi işlem yapılması gerektiğini söyledi.Kapı kolları söküldü ve yaklaşık 1 saat içinde işlem tamamlandı.
Şimdi hiçbir sıkıntı yok kapılarla ilgili,üstelik burada havaların çok ısınmasına rağmen...Halledilmeyecek bir konu değil yeterki ilgili bir servis olsun.

webercis
11/06/2007, 19:11
ya bugun servise gittim.çat çat diye gelen sesin nedeni segman kırılmasıymış.Garantiye de girmiyormuş.baya yüklü olacak herhalde.nasıl oldu da segman kırıldı anlayamadım.Allah hiç birinizin başına getirmesin

ABNEW
11/06/2007, 20:29
Mehmet geçmiş olsun ama nasıl garantiye girmiyormuş anlamadım?

h k
11/06/2007, 20:40
ya bugun servise gittim.çat çat diye gelen sesin nedeni segman kırılmasıymış.Garantiye de girmiyormuş.baya yüklü olacak herhalde.nasıl oldu da segman kırıldı anlayamadım.Allah hiç birinizin başına getirmesin

geçmiş olsun , aracınız kaç günlükde segman kırılmış :dumbo:

yağsız mı kalmış nedir ne söylediler açıklama yaptılar mı ?

nyesilyurt
11/06/2007, 21:12
geçmiş olsun, sizde başka servis yok mu ? birde başka sevisleri dene..

dagored
11/06/2007, 21:29
Mehmet geçmiş olsun...

Şimdi segman denilen şey; motorda piston ile silindir arasında kalan ve de yağlamayı sağlayan, yüksek basınç ve ısıya dayanabilen alaşım bir malzemedir değil mi?

Eğer yanlış bilmiyor isem segmanı kullanıcı olarak kırmak ya da bozmak zor olsa gerek. nasıl oluyor da kullanıcı hatası oluyor anlayamadım... ?

SANtO
11/06/2007, 21:31
olurmu öyle şey yahu.. ne demek garantiye girmiyormuş? sen bi fiat ı ara bence hocam..

06kaymak
11/06/2007, 21:35
arkadaslar akis segmani olabilir..

dejavu
11/06/2007, 21:55
segman kırılmasımı nasıl olurya bu basit bir iş değil bence kardeş bu konuyu yeni başşlık altında açıp ordan devam etmelisin.. açıkcası bu konunun her aşamasından haberdar olmak istiyorum...

webercis
11/06/2007, 22:12
ya bizim buralarda kaçak yakıtlar var ve benzin satanlar bu yakıtları da karıştırıp yine 3 ytlden satıyorlar.kaçak benzinin fiyatı 1,5 ytl.Gidip bp yada petrol ofisi gibi yerden dahi alıyon ama yakıt kalitesiz.Segman da yakıtla ilgili bir eleman olduğu için garanti dışıymış.Özellikle kaçak yakıtla oluyormuş.Van da bir tane servis var.adam 600 ile 1000 ytl arası değişir diyor masraf.ama artabilirmişde.bugün motoru açacaktı.yarın telefon açıp segman olup olmadığını öğrenecem.inşallah değidir.birkaç motor ustasına gösterdim vanda.kimisi subap kapağı dedi kimisi egzantrik kayışı dedi farklı farklı.ama hiç biri segman demedi.servisteki hariç

webercis
13/06/2007, 22:53
arkadaşlar gpmi bugün aldım servisten.arızayı da garanti içinde tamir ettiler.segmanlar eriyip birbirine yapışmış.kötü yakıttan.tam 2,500 ytl masraf ama allahtan garanti işe yaradı.şükürler olsun

dejavu
13/06/2007, 23:36
kardeş geçmiş olsun bunları öğrendiğimiz iyi oldu.. ve ayrıca tamiratın garanti kapsamından yapılmasına çok sevindim.... geçmiş olsun.. opet kartı kullansan iyi edersin bundan sonra.. başın ağrımaz sıkıntı çekmezsin bundan sonra hiç olmazsa...

Linos
13/06/2007, 23:37
Hadi geçmiş olsun Mehmet! Cebinden para çıkmamasına sevindim ;)

microab
13/06/2007, 23:46
Geçmişler olsun kardeşlik...

mustafa
14/06/2007, 16:42
Arkadaşlar dün yemeğe giderken otobüün birinin arkasaından geçeyim dedim çok dardı aynayı kapattım ön geçti ama arkayı hafif sürttüm .Bizim puntoların arkaları önlerinden daha geniş galiba .Benim bildiğim bir arabanın önünün geçtiği yerden arkası da geçer ama puntolarda öyle değil gibi.

anvil
14/06/2007, 16:46
Arkadaşlar dün yemeğe giderken otobüün birinin arkasaından geçeyim dedim çok dardı aynayı kapattım ön geçti ama arkayı hafif sürttüm .Bizim puntoların arkaları önlerinden daha geniş galiba .Benim bildiğim bir arabanın önünün geçtiği yerden arkası da geçer ama puntolarda öyle değil gibi.
öne doğru sivriliyo tabi. geçmiş olsun. umarım çok bişey yoktur

mustafa
14/06/2007, 16:47
Teşekkür ederim fazla birşey yok boyada çok hafaif sıyrık var

GaladrieL
14/06/2007, 16:48
çok geçmiş olsun...

Misafir2
14/06/2007, 16:51
geçmış olsun

ufuk61
14/06/2007, 16:53
mehmet ve mustafa her ikinizede gecmiş olsun arkadaşlar

ABNEW
14/06/2007, 18:37
Mustafa geçmiş olsun...

mustafa
14/06/2007, 18:51
Hepinize teşekkür ederim.Umarım hiçbirimiz böyle küçük de olsu hiçbir kaza yaşamayız

ceyms_cem
14/06/2007, 19:04
mustafa oncelıkle gecmıs olsun puntoların arka tarafları öne gore daha genıs dıkkatlı omakta fayda var allah daha buyugunden saklasın. bu benım 2. puntom ılk aldıgım puntoyla bundan 7 ay once tem otoyolunda tam 8 takla attım ve burnum kanamadan cıktım saglam ve guvenlı arabalarımız var arkadaslar arsın arka tarafı genıs olsun

Körfezli
14/06/2007, 21:10
mustafa oncelıkle gecmıs olsun puntoların arka tarafları öne gore daha genıs dıkkatlı omakta fayda var allah daha buyugunden saklasın. bu benım 2. puntom ılk aldıgım puntoyla bundan 7 ay once tem otoyolunda tam 8 takla attım ve burnum kanamadan cıktım saglam ve guvenlı arabalarımız var arkadaslar arsın arka tarafı genıs olsun
Sana da çok geçmiş olsun Cem kardeşim, büyük kaza atlatmışsın...Sana bişey olmaması çok sevindirici, punto'nun sağlamlığını test etmişsin anlaşılan...Grande Punto"ya güveniyoruz zaten, çarpışma testlerinde 5 yıldızı boşuna almammış demekki...

GaladrieL
14/06/2007, 22:34
:w00t2000::w00t2000: 8 takla mııı....
Çok çok geçmiş olsun...

Er-NnN
15/06/2007, 00:19
ne yalan söliyim ii kurtulmuşsun tamam araba sağlam araç ama 8 takla dile kolay...

herkese geçmiş olsun...

ufukbzk84
15/06/2007, 09:55
büyük geçmiş olsun ucuz atlatmışsın... bayaği da şanslı biriymişsin aslında çünkü sen güvenlik olayınıda asşmıssın kardeşim... :D

alpy
15/06/2007, 11:09
gecmıs olsun
buyuk sans iste

webercis
15/06/2007, 12:51
eyvallah, sağolun...

The_Cakhal
18/06/2007, 10:53
Çok geçmiş olsun

Daywalker
21/06/2007, 10:41
Ben ilk olarak almaya karar verdiğimde 75 Bg Mj modelinde karar kılmıştım. Ancak en son gün yani aracı teslim alacağım gün Fiat Bayii'nin bir müşterisi için getirdiği ama satamadığı 90 Bg bir modeli almak üzere karar değiştirdim. Çünkü araç bir süredir bayii de beklediğinden ciddi bir indirim yaptılar fiyatında. Araçta Spor Paket, Konfor Paketi ve Çelik Jantlar var. Sanki konuşurken bir arada Güvenlik paketinden bahis geçti ama olup olmadığından emin değilim. İlk olarak bu paketlerin tam içeriklerini Fiat web sitesinde de bulamadım. Acaba ben mi beceremedim. Mesela Güvenlik Paketi Fiat Türkiye'de yer almıyor. Bu paket kapsamında neler var. Aracımda olup olmadığından pek emin değilim. :-)
Bir başka konu da , daha önceki aracım 1,6 bir palio idi. Onun da performansından son derece memnundum. 7 yıl kullanmama rağmen (ilk sahibiyim) arabayı verdiğimde dahi en ufak bir tıkırtısı olmayan tertemiz bir durumdaydı. Oturduğun yer tam evimin önü ciddi bir bayır. Ben Punto ile burada kalkış yaparken ciddi olarak sorun yaşadım ve nedense arabayı stop ettirmeden kalkış yapamadım birkaç gün. Önceden diesel araç kullanmaya alışkın olmamadan kaynaklanabilir diye düşünüyordum. Ama şimdi acaba farklı bir sebebi mi var diyorum. Gaza dokunduğumda, araç 3000 devire kadar çıksa bile kalkış anında devir birden bire düşüyor ve araç stop ediyor. Acaba bir fikriniz var mı ?
Klimayı falan kapalı tuttuğum halde başıma geldi bu durum. Şimdi evin önünde manevra yapmamaya çalışıyorum bir anlam veremedim açıkçası :-)

The_Cakhal
21/06/2007, 10:47
Ewet o yönü çok kötü, geçen bende dik yokuşta kalkarken arabayı iyice bağırtmadan kalkamadım, kalktıktan sonrada 2. vites de çkamadım. Daha doğrusu çıkmadı. Hep birinci viteste....Birde el freni 3 kez servise götürdüğüm halde hala tam tutmadığı için bayağ sıkıntı çekiyorum.

Linos
21/06/2007, 10:56
Ben Punto ile burada kalkış yaparken ciddi olarak sorun yaşadım ve nedense arabayı stop ettirmeden kalkış yapamadım birkaç gün. Önceden diesel araç kullanmaya alışkın olmamadan kaynaklanabilir diye düşünüyordum. Ama şimdi acaba farklı bir sebebi mi var diyorum. Gaza dokunduğumda, araç 3000 devire kadar çıksa bile kalkış anında devir birden bire düşüyor ve araç stop ediyor. Acaba bir fikriniz var mı ?
Klimayı falan kapalı tuttuğum halde başıma geldi bu durum. Şimdi evin önünde manevra yapmamaya çalışıyorum bir anlam veremedim açıkçası :-)

Eğer aracında güvenlik paketi varsa, hillholder nedeniyle olabilir! (Bu arada diğer soruna da yanıt vermiş oldum. Geri kaçmıyorsa hillholder, dolayısıyla güvenlik paketi, vardır) Aynı sorunu ben de yaşıyordum! Esasında sorun değil de, kullanma şeklini bilmek lazım. Biraz yüksek tutmak lazım deviri kalkışlarda...

NesT
21/06/2007, 11:39
Eğer aracında güvenlik paketi varsa, hillholder nedeniyle olabilir! (Bu arada diğer soruna da yanıt vermiş oldum. Geri kaçmıyorsa hillholder, dolayısıyla güvenlik paketi, vardır) Aynı sorunu ben de yaşıyordum! Esasında sorun değil de, kullanma şeklini bilmek lazım. Biraz yüksek tutmak lazım deviri kalkışlarda...

Murat bende seini gibi deviri yüksek tutmak gerekiyor diyordum ama öyle değil,kullanım şeklini bilmek lazım dediğin yerde haklısın. Arkadaşımla gezerken (puntoyu o kullanıyordu) Hillholder var dediğim zaman deneyelim ne işe yarıyor dedi, anlattım. İlk yokuşda durdu ve benim punto ilk defa bağırmadan yokuş yukar hareket etti. Bunu en az 4-5 kez tekrarlattım hep aynı düz yolda gider gibi kalkış yaptı. Yani hala araçlarımız alışamadık. Trafikte biz içinde punto dışarda bağırıp gidiyoruz.:weight1: :)

Daywalker
21/06/2007, 11:50
Araçta Hill Holder var. Yokuş yukarı ayağımı frenden çektiğimde gaza dokunana kadar 1 sn gibi bir zaman tanıyor araç, geri kaçmıyor. Ama kalkışta devir düşükken sanırım güç yeterli gelmiyor sanırım. Bir de anladığım kadarı ile debriyaj da eski arabama göre farklı olduğundan alışamadım henüz. Ancak araç düz yolda ara hızlanmalarda yokuş tırmanırken son derece başarılı.

Linos
21/06/2007, 12:09
Yani hala araçlarımız alışamadık. Trafikte biz içinde punto dışarda bağırıp gidiyoruz.:weight1: :)[/COLOR]

Evet abi, hala alışamamışım gördüğün üzere :D :D
Ben biraz yokuşta çalışayım ;)

Daywalker
21/06/2007, 12:31
İşin kötüsü tam da bizim evin önü yokuş, Orada da çalışılmaz ki. Komşulara rezil olmak var işin içinde :-))

Linos
21/06/2007, 12:33
İşin kötüsü tam da bizim evin önü yokuş, Orada da çalışılmaz ki. Komşulara rezil olmak var işin içinde :-))

:D :D :D
Başka bir yokuş bulman lazım...

anvil
21/06/2007, 12:41
ben de başta debriyaja tam alışamamıştım ama şu an iyi. güvenlik paketinin de en güzel yanı hillholder. ben de olmadığından eksikliğini çok hissediyorum. çok çabuk geri kaçıyo. bazı ışıkları da özelliklemi yokuş yukarı koyuyolar bilmiyom ama sinir oluyorum öyle yerlerde

Daywalker
21/06/2007, 12:48
Fiat Türkiye'de Hill Holder için tüm modellerde standart diyor. Güvenlik paketi ile ilgili herhangi bir bilgi de bulamadım henüz. Bilgisi olan var mı acaba ?
Hill Holder için şunu demiş, " 1.4 starjet 16v 95 hp ve 1.3 Multijet 16v 90 hp motorlarındaki versiyonlarda standart sunulmaktadır "

anvil
21/06/2007, 13:07
Fiat Türkiye'de Hill Holder için tüm modellerde standart diyor. Güvenlik paketi ile ilgili herhangi bir bilgi de bulamadım henüz. Bilgisi olan var mı acaba ?
Hill Holder için şunu demiş, " 1.4 starjet 16v 95 hp ve 1.3 Multijet 16v 90 hp motorlarındaki versiyonlarda standart sunulmaktadır "
2007 modellerde güvenlik paketi standart. sadece hillholder değil

ABNEW
21/06/2007, 13:50

Belirtmiş olduğun bu iki motorda güvenlik paketi standart(ESP, ASR, MSR, BA, Hillholder)

paradiseLost
04/07/2007, 15:43
GÜNCEL Sorun mu dediniz hehe
Bende çok var
1)-Direksiyondan gelen tık tık ses
2)-Kapının ordaki direklerden gelen gıcırtılar
3)-Arkadan her cukurda gelen tangırtı
4)-Park sensörleri düşüyor tamponun içinde şuan 2 si
5)-Silecek suyu cama değilde sileceklere geliyor.
6)-Radyo kanalları değiştirirken 2 şer 2 şer atlıyor
7)-Viteste iken gazı bırakınca kasılma gibi bişey veya geri giderken hoplama yapıyor araç
8)-Araç sola çekiyor .Rot balas bozuk değil.
9)-Gösterge paneli tıkırtısı
10)-Kapı koruma çıtaları yok neden(ben olmayan bir araba daha görmedim)
11)-Sol kapının ordaki direkten gelen zırıltı(içine sinek kaçmış sanki)
Bu arada araç 9000 km de.
Varmı arakadaşlar aracımdaki bu sorunları düzeltebilecek servis ve yıllık bakımını bizi yemeden yapacak.

GaladrieL
04/07/2007, 15:45
Sorun mu dediniz hehe
Bende çok var
7)-Viteste iken gazı bırakınca kasılma gibi bişey veya geri giderken hoplama yapıyor araç
Bir kaç gündür kullanmadığım için aklıma gelmiyor diğerleri.

tüm bu listelediklerini aracı aldığın yerle ya da fiatla direkt olarak paylaşsan..

bu kadar yeni bi araba için biraz fazla kabarık gibi sanki..:blush000:

paradiseLost
04/07/2007, 15:49
Bu ay ortalarına doğru aracın yıllık bakımı geliyor şu çok methedilen servis varya Birmot Z.kuyu Onlara bırakıcam bakalım sonuçları hep birlikte göreceğiz.

Er-NnN
04/07/2007, 15:52
Sorun mu dediniz hehe
Bende çok var
Bir kaç gündür kullanmadığım için aklıma gelmiyor diğerleri.

9000 de bi araç için fazla sorunlu...:unsure00:

paradiseLost
04/07/2007, 15:54
Hiç sormayın arkadaşlar artık deliliğe vuruyorum cok severek aldığım aracımdan buz gibi soğudum inşallah sorunları giderirlerde bende rahat rahat binerim arabama.

GaladrieL
04/07/2007, 16:24
inşallah düzelir herşey...o meşhur met edilen servis mucizesini alışılagelmişlerin dışındakiler olarak bizler de görürüz inşallah!

webercis
10/07/2007, 12:19
yol bilgisayarını daha da çözmüş değilim yaaaaaa..
ne kadar yaktığını neresi yazıyo bilmiyorum.ahh keşke türkçe olsaydı

paradiseLost
13/07/2007, 10:51
Bende çok var
Varmı arakadaşlar aracımdaki bu sorunları düzeltebilecek servis ve yıllık bakımını bizi yemeden yapacak.

webercis
13/07/2007, 22:23
bende de küçük viteste iken bırakınca çok hissettiriyor.normal mi acaba?

Ersal
14/07/2007, 01:07
Aramıza hoşgeldin ama bu sorunlar bende yok çok şükür inşallah düzelir sorunların aracın garantideyse hala hemen servise götür ilgilenirler eminim

gülsüm
14/07/2007, 10:17
Bende çok var

Bende ilk aldığımda çok sorun var iademi etmeli diye baya düşünmüştüm ama bukadar çok değildi
Konu paradiseLost tarafından

grande06
14/07/2007, 10:24
ben sana biraz yardımcı olmaya calışıyım direksiyondan gelen tıkırtı direksiyon milindeki arızadan olabilir

gazı kesince bir anda bişi kasılıyo 1 ve 2 . viteste yapıyor sanırım bu bendede war ayar yapılıyomuş haftaya götürücem

arac sola cekiyorsa rot balans bozuk değilse tek şey war bendede sağda var alt sol tablanın geriye kaymmış olması birkaç milim bendede aynı sorun mevcut şuan

gösterge panel tıkırtısı wardı ama halloldu serviste etrafını cıft tarflı bantla kapladılar artık yok

benim aracımda 11000 de ve sorunlarınının çözümöü war yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

nasrettinhoca
14/07/2007, 10:30
Bende çok var

Bende ilk aldığımda çok sorun var iademi etmeli diye baya düşünmüştüm ama bukadar çok değildi
Konu paradiseLost tarafından

Kapı çıtası olmayan arabalar var .....

nasrettinhoca
14/07/2007, 10:44
Kapı koruma çıtası olmayan araçlar

Renault Türkiye (https://www.renault.com.tr/model/model.asp?modelID=7)
https://www.toyotasa.com.tr/cars/new_cars/yaris/design.asp
https://www.toyotasa.com.tr/cars/new_cars/avensis/index.asp
https://www.toyotasa.com.tr/cars/new_cars/camry/index.asp
https://www.toyotasa.com.tr/cars/new_cars/corolla_sedan/index.asp
Nissan Türkiye - Micra Anasayfa (https://www.nissan.com.tr/micra_home.html)
https://www.honda.com.tr/otomobil/content/modeller/jazz/design.htm
BMW Türkiye Web Sitesi (https://www.bmw.com.tr/tr/tr/index_narrowband.html)

Liste uzar gider....
Her markada var...

gülsüm
14/07/2007, 10:47
ilk aldığımda çok servise gittim hatta arabadan vazgeçmtim gibi bişeydi ama şimdi bi sorun yok servisteki ustalar işlerini iyi yapmışlar dicemde kapı sorunu için gittimde kapıyı yaglamışlardı sadece tekrar gittimde yaglamayla olmicanı fabrikayı aradıklarını ve kapıyı açıp içinden ayar yapmaları gerektini söylemişlerdi o gün ustalar arabayı tanımıyo diye cok stres olmuştum bir yıldan fazla oldu kapı ayarları yapılalı bi sorun çıkmadı güneşle cok alakalı oldunu düşünmüüyorum.Zamanla ufak tefek sorunların olucanı kabul etim, yakınımda farklı mazkalardan araba kulanan kuzenlerim var onlardada bu tarz sorunlar var.Yaşadım sorunlarda -kapılar -direksiyon kutusu-arkadan gelen anlamsız ses-çakmak çalışmıyodu -kornan çalması için baya vurmak gerekiyo -on camın iç kısmındaki siyah bi kapak var onun dişleri kırıldı-arka koltuklardaki başlın bitanesi eksikti başka bi araçta gördümde farkettim.Arada servistekilerle kavga etsemde arabamı cok seviyorum performansından,yol tutuşundan,yakıt tüketiminden :) klima çalışırken debriyaj ayarı normale göre değişiyo sanırım stop ediyo klimanın çalıştını unutunca bu sinir bozucu oluyo tarfikte.

nasrettinhoca
14/07/2007, 11:14
Kornanın zor çalışması mevzu aracı aldığımda benimde dikkatimi çekmişti..Eski aracım uno dan kalma alışkanlık gereği kornayı çalıştırmak için tam orta kısma basıyordum..Aslında hata bende idi...Grande Punto da DİRESİYONUN TAM ORTASINA DEĞİL , ALT KISIMDA KORNA RESMİ BULUNAN YERE BASMAK GEREKİYOR..o KISMA YAVAŞ DOKUNUNCA daha rahat olduğu farkedilecektir..

webercis
14/07/2007, 12:21
ben puntomu akşam 1. viteste bırakıyorum .sabah arabaya binince vitesi oynatamıyorum.sanki 1. vitese yapışmış kalmış.sizde de var mı bu sorun?

anvil
14/07/2007, 12:35
uzunları sürekli yanık tutmak için ne yapmak lazım. bir de yokuşa parkederken sizde de el frenini bayağı bir çekmek gerekiyor mu?

ABNEW
15/07/2007, 00:38
Uzunları açmak için sellektörü kendimize iyice çekmemiz gerekiyor.Kapatmak için de yine aynı işlemi yapmalıyız.El freni ne kadar ayarsızsa o kadar çok yukarı çekmek gerekli...

Lordrivendel
16/07/2007, 00:45
Arkadaşlar "City drive" fonksiyonu arabayı çalıştırdığında kendi kendine devreye girme problemi yaşayan var mı? Sanki daha önce buna benzer bir topic okumuştum? Aynı problem sanırım şu an bende de var. City fonksiyonu kapalı olduğu halde arabayı çalıştırdığımda city'yi açık görüyorum? Ve bu beni çok korkutuyor... Ya yüksek hızda devreye girerse!?!?

fox41
16/07/2007, 00:51
Ya yüksek hızda devreye girerse!?!? deme Allah korusun servıse baktır.

paradiseLost
16/07/2007, 09:43
ben sana biraz yardımcı olmaya calışıyım direksiyondan gelen tıkırtı direksiyon milindeki arızadan olabilir

gazı kesince bir anda bişi kasılıyo 1 ve 2 . viteste yapıyor sanırım bu bendede war ayar yapılıyomuş haftaya götürücem

arac sola cekiyorsa rot balans bozuk değilse tek şey war bendede sağda var alt sol tablanın geriye kaymmış olması birkaç milim bendede aynı sorun mevcut şuan

gösterge panel tıkırtısı wardı ama halloldu serviste etrafını cıft tarflı bantla kapladılar artık yok

benim aracımda 11000 de ve sorunlarınının çözümöü war yardımcı olabildiysem ne mutlu bana
Teşekkürler Ilgın kardeş.

paradiseLost
17/07/2007, 11:05
Yukarıda bahsi geçen sorunlarımla ilgili ilk servis tercihim Birmot beylikdüzü oldu arkadaşlar bakalım kalıcı çözümler getirebileceklermi telefonla ve e-maille yaptığımız görüşmelerde bunların hiç birinin çözülemeyecek sorunlar olmadığını söylediler yarın bırakıyorum aracı gelişmelerden bu başlık altında haberdar olabilirsiniz.

GaladrieL
17/07/2007, 11:29
Hadi bakalım, inşallah kısa zamanda sorunsuzca hallolur hepsi..

paradiseLost
19/07/2007, 12:33
Evet arakadaşlarım servisten ilk bilgiler gelmeye başladı sağolsun Esra hanım heran gelişmelerden haberdar ediyor.
İlk tespit ve onarım debriyaj baskı balata bilya set olarak garantiden değişti.
Direksiyon kontrolu yapılıp ayarlanmış şuan bir sorun yokmuş.
Arkadan gelen tangırtı eksozdanmış oda halledildi.
Bakalım işlemler devam ediyor.
Teşekkürler Beylikdüzü Birmot çalışanları.

kerti
30/07/2007, 15:00

aynı durum benim egzotik kırmızıda da var gibi. tampon plastik ve boya bunun üzerine uygunlandığından mıdır nedir? kapak kırmızı tampon farklı bir ton kırmızı. hatta bordo gibi. hatta sırf bu şikayetle servise götüreyim diyorum ama servistekileri de bu türlü mevzularda ikna edene kadar adamın alnının derisi çatlıyor. "olur mu abi sana öyle geliyor" la başlıyor adamlar genelede. sonra çık işin içinden çıkabilirsen. hadi diyelim ikna ettim garanti kapsamında tekrar boya mı atacakalr acaba. böyle olunca da bu boyanmış diyorlar satmaya kalktığında. yani ne yapsam bilmiyorum dostlar.

memat
30/07/2007, 15:29
abi her zaman boya plastikle metalde farklı durur ama bizde niye farklı durmuyo ben onu çözemedim sen bi servisi git

puntogrande
30/07/2007, 20:17

ACABA ŞU 3 KONUDA SORUN YAŞAMAYAN VARMI?Bence yok da,servis bunlara neden profesyonelce çözüm bulamuyor.Zincirlikuyu Birmota gittim.10 tane şey yaptık dediler.9 u sesle ilgili şu an hepsi devam ediyor.Aldığım cevapda şu BU ARABALAR BÖYLE.Nasıl böyle???Bunu bilerek almadık ki.Servis yetkililerine sesleniyorum.Biraz istek ve gayret.İnanıyorumki sorunlar sıfıra inecek.

şekerlioğlu
31/07/2007, 16:09
1)bir tonunun üzerindeki 77bg'lik standart bir arabadan nasıl bir perfonmans bekliyorsunuzki
2)vites sorunu ilginç,hareket halindeki bir arabayı niye 1.vitese takmaya çalışıyorsunuz
3)karda buzda standart lastikler kullanıyorsanız çok normal.
4)uzun yıllardır ford transit kullanan bir yakınım benim arabaya binince prfonmansınada viteslerin geçişinede hayran kaldı galiba alışkanlıklarda bu konularda çok önemli rol oynuyor.

ACTOROFTHEROAD
31/07/2007, 20:00
1-izolasyon
2-kapıLAr

mustafa
01/08/2007, 20:47
Arkadaşlar benim arabada gaza kökleyince 2000 devirdden sonra motordan sarsıntı sesi geldiğini farkettim bugün.Yarın servise götürecem.Neden kaynaklanıyor olabilir acaba?? 2 hafta önce altını vurmuştum ondan kaynaklanıyor olabilir mi ??

femoli
01/08/2007, 21:58
2000 devirden sonra hafiften bir sarsıntı diyorsan bu gayet normal turba geçiş anında viteste vede motorda hafif sarsıntı meydana gelir olur yani anormal bir şey yoksa tabi

yinede sen bilirsin bir servise göster

fox41
01/08/2007, 22:37
Kafama şu konu takıldı niye aracın uretım aşaması baz alınıyo adama şurasına bak dıyom yok daha ıdare eder dıyo yagı degışcem gözume iyi gelmıyo dıyom yok 10bınolmadı20bın ıdare ederdıyo fılıtreye bakalım dıyom km saha nekı dıyo yahu malı ben kullanıyom nıye bu tutum anlamadım.servıs bu tavrıyla canımı sıktı

misafir3
01/08/2007, 22:47
o konuda haklısın ama onlarda ısını yapıyolarr ben servısıme cok guvenıyorum KIRMAK OTO ısını gayet guzel yapıyo....ama onlarda bı sıstem koymuslar msn 10 bınde benım araba cok yag kayebtmıstı baktıgımda hıc yag goremedım cubukta arkadasın tamıranesıen gıttım orda baktı gıt 5 kılo yag bıde yag fılıtresı algel dedı bende gıderken dedım bı servıs eugrım ıykıde ugramısın adamlar bı baktılarkı 10 bınde 1 lıtre azalıyomus hemen 1 lıtre ekledıler normale donduıu araba sakın haberımız olmadan bısey yapma dedıler anlattımda olayı kımseye guvenme dedıler bana bende en ufak bısey olsada hemen servıse gıdıyorum garantılı araba herseyıyle cok guzel ılgılenıyolarrr tavsıyem onalrın haberı olmadan bısey yaptırma ..

ABNEW
01/08/2007, 23:04
Kafama şu konu takıldı niye aracın uretım aşaması baz alınıyo adama şurasına bak dıyom yok daha ıdare eder dıyo yagı degışcem gözume iyi gelmıyo dıyom yok 10bınolmadı20bın ıdare ederdıyo fılıtreye bakalım dıyom km saha nekı dıyo yahu malı ben kullanıyom nıye bu tutum anlamadım.servıs bu tavrıyla canımı sıktı

Abdullah, servisler genelde herhangi bir değişimi müşteri söylemeden ya da isteği dışında bile yaparlar.Sözkonusu servisin tutumu ilginç:)

fox41
01/08/2007, 23:20
Abdullah, servisler genelde herhangi bir değişimi müşteri söylemeden ya da isteği dışında bile yaparlar.Sözkonusu servisin tutumu ilginç:)
Haklısın Arda söz konusu servısı pek tutmuyom zate.Müşterı kabulcusu bizim sıteden haberı yok bıle.nerde kaldıkı sunacagı imkanlar

webercis
02/08/2007, 00:37
ya ben anlatamadım herhalde...
arabada 5 kişi var diyelim.Yolun ortasında bi çukur var.mecburen yavaşlayacan.yavaşladın ve çukuru geçtin yavaşça.ee ikinci viteslemi devam edecen yola..

Şekerlioğlu; ayrıca Van'ın yolları , karı kışı antalyaya benzemez.yıllardır araba kullanıyorum ama bu kadar kıç atan hiç görmedim

the_Algn
02/08/2007, 01:20
Şekerlioğlu; ayrıca Van'ın yolları , karı kışı antalyaya benzemez.yıllardır araba kullanıyorum ama bu kadar kıç atan hiç görmedim
hocam siz ilk mesajınızda da kıç atıyor dediniz fakat karda ne tür lastik kullandığınızı belirtmiyorsunuz. Hangi kar lastiğini yada kış lastiğini kullanıyorsunuz marka model verinde bir inceleyelim.

ACTOROFTHEROAD
02/08/2007, 10:52
ya bu kıÇ atma konusunu merak edıorum dorusu. ben daha OLe bişeyi pek yaşamadım!

unik06
02/08/2007, 11:00
ya bu kıÇ atma konusunu merak edıorum dorusu. ben daha OLe bişeyi pek yaşamadım!

+1

Bende daha herhangi bir atma yaşamadım.

ki, bazen test amacıyla, virajına göre 90 - 120km ile zorlamama rağmen

:icon11:

ACTOROFTHEROAD
02/08/2007, 11:22
bende zorLuyorum wirajLarda faLAn ama ne tahLike yaratacak ne de zorLUk yaşatacak bişi oLmadı. kii lastıkLErımde jaNtLarımda orıjınaL

ABNEW
02/08/2007, 15:19
Ben bazen deneme amaçlı bir miktar kaydırıyorum arkayı:)Tabi bu esnada aracı toparlamak çok da zor değil...

the_Algn
02/08/2007, 16:38

+1

Bende daha herhangi bir atma yaşamadım.

ki, bazen test amacıyla, virajına göre 90 - 120km ile zorlamama rağmen

:icon11:

bende zorLuyorum wirajLarda faLAn ama ne tahLike yaratacak ne de zorLUk yaşatacak bişi oLmadı. kii lastıkLErımde jaNtLarımda orıjınaL
yazdıklarınız doğru arkadaşlar sizin yaptığınız ölçümler akla mantığa uygundur ve sonuç ortadadır araç gayet iyi bir yol tutuşu veriyor.
Aracınızın yol tutuş performansı için ani şerti değiştirme testi yapabilirsiniz şeridinizde giderken aniden sol şeride girip sonra tekrar sağ şeride girin ordaki limitlerniz önemli ama ben grandenin üst limitlerini göremedim 80km hızla denedim yağmurlu yolda gayet güvenli birşekilde hiçbir kayma sapma olmadı kuru zemini siz düşünün artık. Tabi bunu trafiğin olmadığı boş bir yolda deneyin.
.
objektif veriler burda...
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/4261-surus-dinamikleri-testi.html

şekerlioğlu
02/08/2007, 23:42
arkadaşım bak kendinde söyledin,tabikii antalya gibi değildir bende omu söylüyorum normal yol koşulları için üretilmiş lastik kullanırsan gayet normal atması sen istanbul yollarında 1cm kar üzerinde yan dönen mercedes ve bmw leri hiç tv den görmedinmi adam20 km ile giderken en ufak frende ters dönüyor.yani bundan daha doğal ne var tabiiki van yolları içinde bu geçerli zaten kendin diyorsun karda,buzda kıç atıyor diye alınmaya gerek yokki.

webercis
03/08/2007, 14:35
doğrudur dostum.tv de izliyorum.ama benim araba kadar hiçbir araba kaymıyor aynı zeminde.benim kullandığım hiçbir araba da bu kadar kaymamıştı.
lastikler bridgstone 175/65/15...
ya 10 yada 5 km hızla gidiyorsun ve anide dönüyorsun yol ortasında.kaldırımlara çarpıyorsun.ilginç olan ise hiç fren yapmadan oluyor bütün bunlar.diken üzerinde gidiyorum kışın

fox41
03/08/2007, 14:50
belki karın altında buzlznma vardır.fren yapmasanda o arac kayar yumuşak karda olmaz ama buzun önune gecılmez en ufak tepkıne kaymaya başlar usta kışın yüksek vites alcak devırde seyretcen arac kascak kendını (karlı yoliçin)

puntogrande
05/08/2007, 01:20
Arkadaşlar,
acaba lastiklerinde yırtılma ve soyulma sorunu olan varmı ve böyle bir durumda ne yapılabilir.?(Ben böyle bir durum yaşıyorum)Servise gitsem siz yapmışsınız veya lastikler garanti dışı diyecekler.4 lastikde de var.Bridgstone 15 jant.(5.800 km de)Birkaç kişiye sordum sizden önce kullananlar kaldırıma sürtmüştür yorumu geldi.
Sizlerden fikir rica ediyorum.

ABNEW
05/08/2007, 16:12
4 lastikte de olması düşündürücü.Standart Bridgestonelardan genelde memnun değil kullanıcılar.Bence servise danışmalısın 4 lastikte aynı durumdaymış çünkü...

eyzira
05/08/2007, 23:21
klima çalışırken arabadan değişik ses geliyor arabadaki tek sorunum bu her hafta servise götürüyorum sorun yok diyorlar...

ABNEW
06/08/2007, 00:23
Kompresör sesidir.Aşırı bir ses yoksa bence de normal.Bizimkiler biraz sesli maalesef...

webercis
20/08/2007, 18:24
arkadaşlar yaklaşık 45 gündür arabayı kullanmıyordum.tatile gitmiştim.bugün arabanın başına geçtim ama bi sorunla karşılaştım.Klimayı açtım ama sıcak hava üflüyor.10 dakika kadar çalıştırdım ama nafile.ayarlarını da yaptım sonuç aynı.arıza olabilirmi?

fatihhhh
21/08/2007, 09:12
klima gazı bitmiştir.
bende de aynı sorun vardı baktırdık hiç gaz kalmamış 500 gr kadar gaz koyuyorlar ve düzeliyo
ama benimkinde kaçak vardı. ön tamponu söküp kaçağın nerde olduğunu bulmaya çalıştılar ve bi parça değiştirdiler. parça değişimi ve gaz garantiden karşılandı.

webercis
02/09/2007, 00:40
arkadaşlar benim gp antifriz eksiltiyor.nedeni nedir acaba?baktırdım kaçak falan da yok.anlamadım gitti.Ha birde arabanın tavanında sarı sarı lekeler oluşmaya başladı.özellikle kapı üstü tutacaklarda

gogigogi
02/09/2007, 10:07
arkadaşlar benim gp antifriz eksiltiyor.nedeni nedir acaba?baktırdım kaçak falan da yok.anlamadım gitti.Ha birde arabanın tavanında sarı sarı lekeler oluşmaya başladı.özellikle kapı üstü tutacaklarda
sigara içiliyomu içerde ve ya camlar açık kullanıyosanız dışarıdan gelen tozlar yapışıyodur

Cüki
03/09/2007, 20:45
arakadaşlar mrb araçımı alalı 5 ay oldu ama iki sorun yaşadım dizel ponpasının hortumu çıktı ve akaryakıt yere boşaldı ve aaç sehir halindeyken allahtan birşey olmadı ,sonra ikinci arıza torbido mandalı kırıldı ve iki aydır servisin getirmesi bekliyorum he buarada servisim pek ilgilenmediği ortada ,gürsesler

webercis
22/09/2007, 23:22
arkadaşlar ben gpmin arka kapı sorununu bir türlü halledemedim.geçen servise götürdüm ama arabayı geri alınca kapıları hiç açılmadı.kilit bozuk yenisini isteteceğiz dediler.1 haftadır bekliyorum, mümkün değil arabanın arka kapıları dışarıdan açılmıyor..
Bi sorunum daha var, yardımcı olursanız sevinirim;Arabam son zamanlarda çok yakıt harcıyor.nedeni ne olabilir?

mustafa
22/09/2007, 23:25
arakadaşlar mrb araçımı alalı 5 ay oldu ama iki sorun yaşadım dizel ponpasının hortumu çıktı ve akaryakıt yere boşaldı ve aaç sehir halindeyken allahtan birşey olmadı ,sonra ikinci arıza torbido mandalı kırıldı ve iki aydır servisin getirmesi bekliyorum he buarada servisim pek ilgilenmediği ortada ,gürsesler

Benimde kapak kırılıdı ve suçu bende buldular ama şunu anladım ki herkeste aynı sorun varsa sorun arabadadır bende değil.Benim parça 3 haftada geldi italyadan ama daha taktıracam

konsept
26/09/2007, 12:59
Selam

Öncelikle yeni GP alacaklar uyarıda bulunmak istiyorum ben hayatım boyunca bukadar dandik bir araç görmedim 1 yıl oldu alalı ayda en az 1 hafta araç serviste yatıyor ben bu inekligi yaptım ve benim gibi boyle arkadaslar var ise onlara sunu soyleyeyim serviste gecen 20.000 bakımında da aynısını yaptılar simdi 40.000 nakımındada aynısı yapıldı arabaya 5/40 motor yagı koyduk diye fatura kesiyorlar sonra bu yag artı diye eline 10/40 yari sentetik motor yagını verıyorlar bu konuya bence dikkat etin bu benim arabam her 10.000km de yaklasık 2 lt yag eksiltiyor. bugune kadar
1.Dirksiyon simitim
2.Direksiyon milim iki kere değişti.
3.Direksiyon kutusu
4.Direksiyon Pompası
5.ABS ile ilgili bir kart
6.Ön Firen balatalarım.
garanti kapsamında değişti hala sunroof olayanıa bir çözüm bulamadılar
anlayacagınız dostlar cok dertliyim bu arabadan

grandédrivér
26/09/2007, 13:08
konsept arabayı ne zaman aldın?
yeni mi aldın yoksa yaklaşık bir seneyi buldu mu?
şu yüzden soruyorum.yeni aldıysan yeni GP'ler artık türkiye'de üretiliyor diyo biliyorum...
yani bende bi problem yok (ufak tefek şeyleri saymıyorum) yani memnunum GP'imden...
belkide senin şansına böle oldu...

ekodin
26/09/2007, 13:21
Merak ettim direksiyon simidine ne oldu?

unik06
26/09/2007, 14:14
Selam

Öncelikle yeni GP alacaklar uyarıda bulunmak istiyorum ben hayatım boyunca bukadar dandik bir araç görmedim 1 yıl oldu alalı ayda en az 1 hafta araç serviste yatıyor ben bu inekligi yaptım ve benim gibi boyle arkadaslar var ise onlara sunu soyleyeyim serviste gecen 20.000 bakımında da aynısını yaptılar simdi 40.000 nakımındada aynısı yapıldı arabaya 5/40 motor yagı koyduk diye fatura kesiyorlar sonra bu yag artı diye eline 10/40 yari sentetik motor yagını verıyorlar bu konuya bence dikkat etin bu benim arabam her 10.000km de yaklasık 2 lt yag eksiltiyor. bugune kadar
1.Dirksiyon simitim
2.Direksiyon milim iki kere değişti.
3.Direksiyon kutusu
4.Direksiyon Pompası
5.ABS ile ilgili bir kart
6.Ön Firen balatalarım.
garanti kapsamında değişti hala sunroof olayanıa bir çözüm bulamadılar
anlayacagınız dostlar cok dertliyim bu arabadan

madem serviste sana böyle bir kazık atıyorlar..

hangi servis? adını ver de bizde bilgilenelim..değil mi?

konsept arabayı ne zaman aldın?
yeni mi aldın yoksa yaklaşık bir seneyi buldu mu?
şu yüzden soruyorum.yeni aldıysan yeni GP'ler artık türkiye'de üretiliyor diyo biliyorum...
yani bende bi problem yok (ufak tefek şeyleri saymıyorum) yani memnunum GP'imden...
belkide senin şansına böle oldu...

Yeni-eski Grande Punto'lar Türkiye'de üretilmiyor...burda üretilenler Linea'lar.

staff
26/09/2007, 23:01
Arkadaşlar aracında problemleri olmayanlar ve sitede sık sık bahsedilen problemlerin aynısı ile karşılaşan arkadaşlar bence pek kafalarına takmasınlar, çünkü bu problemlerin %90 iyi bir serviste çözülebiliyor. Fakat gelecek için pek de güven veriyor denemez. Ama konseptin ve benim araçın problemleri gibi farklı ve devamlı tekerrür eden arızalar insanı çileden çıkartıyor ve arabayı kullanma istek ve arzusunu bitiriyor. Ben aracı en kısa zamanda satmayı düşünüyorum. Acaba piyasası nedir tam olarak bilmiyorum. Starjet Dynamic 95 HP 2006 model Egzotik Kırmızı 31000 Km?

nyesilyurt
26/09/2007, 23:35
sorunlar:
1- klima sağ ve sol farklı ısıtıyor (dereceleri aynı olmasına rağmen)
2-frene basınca arka taraftan elektonik sese benzer ses geliyor
3- tavanda öelliklede kapı üsyü tutacaklarda saraı sarı pas lekesini andıran izler çıktı(arabamda sigara içilmediği halde) diğer standart grande punto arızalarından bahsetmiyeceğim.
4-

fikretka
29/09/2007, 23:35
sislerimiz H1 Mi Acele Biri Cevap Yazsin Xenon Alicam Lütfen Bilgi!!!

webercis
30/09/2007, 00:05
Benimki De öylee..kapi üstü Tutacaklarda Sari Sari Noktalar Oluşmuş.nedeni Sigara Falan Değil

GPerdemAMG
30/09/2007, 01:44

PERFORMANS KONUSUNDA ARACINI OTOBANA ÇIKTIĞINDA ÖRNEK;
1.VİTES HIZ 30 DEVİR 3000 - 4000
2.VİTES HIZ 50 DEVİR 3000 - 4000
3.VİTES HIZ 80 DEVİR 3000 - 4000
4.VİTES HIZ 120 DEVİR 3000 - 4000
5.VİTES HIZ 150 DEVİR 3000 - 4000
BUNLARIN YERİNE SON SON DEVİRLERİNE KADAR ÇIK ORTALAMA OLARAK 5500 DEVİRLERİNDEYKEN VİTES YÜKSELT ÇIKACAĞIN YOL BOŞ OLSUN 5.VİTESDE SON HIZINA ULAŞABİLDİĞİN KADAR BAS MOTORUN YAVAŞ YAVAŞ AÇILIR BU DENEMEYİ 4-5 DEFA UYGULADIKTAN SONRA SENDE HİSSEDERSİN PERFORMANSADAKİ DEĞİŞİKLİĞİ BENDE VW BORA VARDI 1.6 105 PS GİTMİYODU ŞİMDİ KÖPEK GİBİ MOTORUN SESİ BİLE DEĞİŞMİŞTİ.

SteinGP
30/09/2007, 04:33
tek bir sorunum var aracım durmuyor...frenlerin tepki süresi iyi fakat abs çok çabuk devreye giriyor..arkadaşımda skoda fabia var abs yok araçta fakat GP den çok daha iyi bir frenleme mesafesi var..çözüm;ya durmuyorum,ya yavaş gidiyorum..

dejavu
30/09/2007, 07:07
ewet zaman zaman bende bu problemi yaşıyorum.. abs genelde kuru ortamlarda pek işe yaramıyor.. yarasada çok zor durumlarda belki ama çoğumuz aslında bunu nasıl kullancağımızı bilmiyoruz.. aslında abs benim anladığım kadarı ile karlı, buzlu, islak yollarda daha çok işe yarıyor. ben şimdiye bunu hissettim.. birde bizim abs ler nasıl bir abs ise ben anlamadım.. kayınpederin de toyota sında abs var ama bizimki kadar gürültülü ve düzensiz çalışmıyor.. tıkır tıkır vurduğunu ve sıklıkla vurduğunu güzel güzel hissediyorsun.. ama ne hikmetse bizim gp lerde ki abs ler çok gürültülü ve seyrek ve düzensiz vuruşlar yapıyor.. aynen bende abs yi devreye sokmammak için riske girmiyorum erken frene basıyorum...

ayhan 06
01/10/2007, 01:13
:)77 BG LİK PUNTODAN PERFORMANS BEKLEMEMELİSİN YİNEDE İYİBİR ARAÇ BEN 1.3 90 BG KULLANIYORUM GAYET SERİİ TuRBOYA GEÇİNCE DAHA BİR HARİKA KOLTUĞA YAPISIYORSUN.KM COĞALINCA DAHADA SERİ VE HIZLANDI 23 BİNİ DEVİRDİM DÜZ DE 200 VURUYOR RAMPALARDA TORK DAN 180 YAPIYOR BASSAM DAHADA GİDECEK.taşlardan bende şikayetciyim gp önü aşağıya doğru eyimli olduğudan olagan taşı çekiyor asetatlı kalemle rutuş daha iyi oluyor boya ile rutuş sırıtıyor bence deneyin hemde cıkmyor beninde kapılardan bagajdan ses geliyordu kapı lastiklerinin içine fitil cektiler ses gitti servisde. tampon boya farkı iseplastik aksamla metal aksam boya farkı olurmuş plastik boyayı emdiğinde koyu gösterirmiş haberiniz olsun başka bir neden yok :tooleet0:

..:).gp min arkası gayet iyi savurmuyor virajlarda özelikle iyi mersinin o dağ yollarını bilirmisiniz ben gp le o virajlarda uçarken benim bacanak toyata coronasıyla beni cepden arayarak zor buldu araç virajlarda beni daha bir tatmin etti:Ç
...kış lastik olarak lassanın snow ways 2 aldım gayet memnunnum geçen kış dik rampadan iki şahin yanımdan uçtu ve hurdaya döndü bense gayet güzel birşekilde 1 km rampayı indim aynı gün lastiklerden cok memnunum tavsiyemdir.::)
:)

Linos
01/10/2007, 10:10
tek bir sorunum var aracım durmuyor...frenlerin tepki süresi iyi fakat abs çok çabuk devreye giriyor..

Buna tamamen katılıyorum!

birde bizim abs ler nasıl bir abs ise ben anlamadım.. kayınpederin de toyota sında abs var ama bizimki kadar gürültülü ve düzensiz çalışmıyor.. tıkır tıkır vurduğunu ve sıklıkla vurduğunu güzel güzel hissediyorsun.. ama ne hikmetse bizim gp lerde ki abs ler çok gürültülü ve seyrek ve düzensiz vuruşlar yapıyor.. aynen bende abs yi devreye sokmammak için riske girmiyorum erken frene basıyorum...

Ali Kemal, gürültülü olduğuna pek katılmıyorum, düzensiz olduğuna da! Gayet sessiz bence...

Bu kuru havalarda sürekli devreye girmesi, biraz da lastiklerle alakalı olabilir diye düşünüyorum! Bende B250 lastik var ve bir çok arkadaş gibi ben de memnun değilim performanstan! Kalkış durumunda da sürekli ASR devreye giriyor mesela...

puntobilo
01/10/2007, 15:53
aracım 2008 ve 5000 de hala bu sorunların hiç birisiyle karşılaşmadım şeytan kulağına kurşun .. alacak arkadaşlara duyrulur bu tamamne bir şans meslesi abim aldığı o km focusta üst kapak yaktı buda öle bişey işte

şimdi camdan baktım harika duruyor gp m :) her şeye rağmen eğer bu arabaya hayran değilseniz ve beğenerek isteyerek almadıysanız 11098710980190 tane hata bulmanız normal en kısa zaman da satın ve bir ww alın

webercis
03/10/2007, 23:47
PERFORMANS KONUSUNDA ARACINI OTOBANA ÇIKTIĞINDA ÖRNEK;
1.VİTES HIZ 30 DEVİR 3000 - 4000
2.VİTES HIZ 50 DEVİR 3000 - 4000
3.VİTES HIZ 80 DEVİR 3000 - 4000
4.VİTES HIZ 120 DEVİR 3000 - 4000
5.VİTES HIZ 150 DEVİR 3000 - 4000
BUNLARIN YERİNE SON SON DEVİRLERİNE KADAR ÇIK ORTALAMA OLARAK 5500 DEVİRLERİNDEYKEN VİTES YÜKSELT ÇIKACAĞIN YOL BOŞ OLSUN 5.VİTESDE SON HIZINA ULAŞABİLDİĞİN KADAR BAS MOTORUN YAVAŞ YAVAŞ AÇILIR BU DENEMEYİ 4-5 DEFA UYGULADIKTAN SONRA SENDE HİSSEDERSİN PERFORMANSADAKİ DEĞİŞİKLİĞİ BENDE VW BORA VARDI 1.6 105 PS GİTMİYODU ŞİMDİ KÖPEK GİBİ MOTORUN SESİ BİLE DEĞİŞMİŞTİ.

teşekkürler dostum.haklısın arabayı çok iyi açamadım ben..hep 3000 ile 3500 arasında kullandım ekonomik olsun diye.aklım sonradan başıma geldi.şimdi arabam 1300 km de.motoru şimdi açarsam olur mu?

ahmetgul73
06/10/2007, 14:32
Arabayi Benzincide Yikattiktan Sonra Göstergede üçgen Içinde ünlem Işareti Yandi, Daha önce De Olmuş, Ama Sonradan Gitmişti, Kullanma Klavuzu Arabada Olmadiğindan Ne Olduğunu öğrenemedim, Bilen Bir Arkadaş Varsa Söylesin. Iyi Günler...

multijet
06/10/2007, 15:33
Ampullerden biri yanımyor olabilir. Temassızlık veya ampül patlamış olabilir.

ahmetgul73
06/10/2007, 16:51
sağol mustafa kardeş

webercis
06/10/2007, 22:41
arkadaşlar benim gpmin göstergelerinin yanındaki plastik aksam çok ses çıkarıyor.özellikle sabah motor soğukken iğrenç bir ses geliyor...bugün baktım ve elimle kendime doğru çektim plastiği.hemen yerinden çıktı.nasıl bir işçilik?nasıl bir kalite yaa?...sizde de böyle bir sorun var mı?

memat
06/10/2007, 23:39
yaw biraz önce abs lambam yandı fakat kontağı kapatıp tekrar çalıştırdıktan sonra söndü ne oluyo arabama :( bide bi bayan arabama sürtmüş suçuda babama atmış babam polis çağıralım demiş bayan yok demiş arabalarımıza nazarmı değiyo anlamadım

h k
06/10/2007, 23:42
arkadaşlar benim gpmin göstergelerinin yanındaki plastik aksam çok ses çıkarıyor.özellikle sabah motor soğukken iğrenç bir ses geliyor...bugün baktım ve elimle kendime doğru çektim plastiği.hemen yerinden çıktı.nasıl bir işçilik?nasıl bir kalite yaa?...sizde de böyle bir sorun var mı?

benimkide çıkmak üzere , sağlam asılsam elimde kalacağı kesin :wacko000:

servise yolum düştüğünde baktıracağım.

ABNEW
07/10/2007, 01:24
Arabayi Benzincide Yikattiktan Sonra Göstergede üçgen Içinde ünlem Işareti Yandi, Daha önce De Olmuş, Ama Sonradan Gitmişti, Kullanma Klavuzu Arabada Olmadiğindan Ne Olduğunu öğrenemedim, Bilen Bir Arkadaş Varsa Söylesin. Iyi Günler...

Dış lambalardan birisi arızalı ya da yağ basıncı ile ilgili bir problemi de kapsayabilir...

overboost
15/10/2007, 00:38
punto mk2.5 de rezalet bir yol yuyuşu var sürmesini daha zevkli hale getiriyor bu.Abs yi iptal ettim çünkü yılın %70 inde kuru havada sürüyorum ve hiç bi içe yaramıyor aksine mesafe uzuyor.Geri vitese geçmiyor bir çok punto sürdüm hepsi böyle depriyajı bi pompalamak gerekiyormuş.Aktarımı biraz sert yapınca şanzumandan kat kut die sesler geliyor.Multijet denen motor hemen şişiyor yuksek hızda hararet yapıyor ama dayanıklı bir motor.Şehir içinde sürücü ve yolcuları aşırı yoruyor.Süspansyonları sert ve şehir içi bozuk yollarda çok sallıyor aksine uzun yolda daha rahat yorulmadan sürüşü var özellikle arka koltuklarda oturanlar daha rahat oluyor.Sınıfındaki diğer araşlara göre yüksek.
Puntoyu yol tutuşu ve sert süspansyonu hariç ki şehir içi kullanımda çekilmiyor seviyorum.

stilo
17/10/2007, 12:30
fiat dışına gösterdiği özeni içerine göstermiyor.

her yerinde sert plastikler
abartılı işcilik hataları
elinde kalan torpido kapağı
virajlara girildiğinde arkadan kaymalar
içeriye çok fazla ses girişi.
tatmin etmeyen motor performansı

bu benin üçüncü fiat arabam

bir daha fiat alırmıyım hiç bilmiyorum.

bir tek bravo yu bekliyorum

o da olmazsa ya toyoto auris yada focus alacağım

brvhgt
17/10/2007, 12:39
tamam al rakadaşım al ama şuna dikkat et istersen aldığın active punto alcağın focus auris sence bunlar aynı arçmı nerden baksan 2 kata yakın fark var nekadara aldığını sorsam puntoyu bu arcı alırken motor hacmini bilerek almadınızmı alırken plastik kalitesini görmedinizmi

Fuzuli
17/10/2007, 12:49
fiat dışına gösterdiği özeni içerine göstermiyor.

her yerinde sert plastikler
abartılı işcilik hataları
elinde kalan torpido kapağı
virajlara girildiğinde arkadan kaymalar
içeriye çok fazla ses girişi.
tatmin etmeyen motor performansı

bu benin üçüncü fiat arabam

bir daha fiat alırmıyım hiç bilmiyorum.

bir tek bravo yu bekliyorum

o da olmazsa ya toyoto auris yada focus alacağım

Gp B segmentinde yer alan bir araç..
Diğerleri C segmentinde...

Elma ile armutu karşılaştırmayın derim..
para sıkıntınız yoksa elbette istediğiniz aracı alabilirsiniz...
10.000 ytl (hatta biraz daha fazlası) fark var bahsettiğiniz araçlar ile gp arasında..
Bu aracın esprisi yeterli(2 havayastığı,abs,Euroncap 5*) güvenlik donanımını güzel bir dizayn ve uygun fiyatla satmak
Para sıkıntınız yoksa,
keyif için alfa, güvenlik için saab veya volvo alırsınız zaten..

Linos
17/10/2007, 13:57
Lütfen eleştiri yaparken şu özlü sözü unutmayalım: "Ne kadar ekmek, o kadar köfte!"

Eğer karşılaştırma yapacaksak, aynı sınıftan araçlarla karşılaştıralım ve GP almak için ödediğimiz parayı düşünelim!

stilo
17/10/2007, 14:37
Daha önceki kullandığıma araba Stilo idi

c segmentide araba

yukarıda yazdığım sorunların hepsi stilo dada vardı.

tabiki alırken motoruna ve plastiğine baktım.

o zaman da kötü idi .

ha neden aldım

çünkü en iyi ikinci el fiyatını fiat verdi.

ben B segmentinde fiesta , polo corsa yı gördüm

punto emotion modeli ile aynı fiyattalar

Allah aşkına hangisinin yukarıda bahsedilen sorunların hepsi var ?

ben fiatı seven biriyim ama körü körüne değil.

benim üzüldüğüm fiatın hala bir tofaş olarak görüldüğü ve

ikinci ele düştüğünde değeri çok düştüğü.

brvhgt
17/10/2007, 14:51
nasıl yani corsa clio 207 sorunsuzmu arkadaşım sen ne yaptın araştır bakalım ne sorunları var ayrıca stilo plastiğine kötü dedin ya ne diyim ayrıca emin ol ben kendm için söyleyim körükörüne fıat çı değilim valla senin dediğin gibi olmuyor 2 tane fıat bravo sx bravo hgt sattım ister inan ister inanma havada kaptılar 2001 senesinde bravo sx 17 2002 senesi hgt 25 milyar para etti ki ozaman fıatın durumu hem dünyada hem türkiyede daha kötüydü araçlarda sorunda yaşamadım

Linos
17/10/2007, 14:58
Kenan, sitemlerinde haklısın! Araçlarımızda sorunlar var -diğer araçlarda da olduğu gibi! Ama hepimizin de almak için kendimize göre bir bahanemiz var! Zaten sana yazmadım direkt olarak! Senin nezdinde tüm arkadaşlaradır çağrım!

Burada, bahsettiğin gibi körü körüne Fiat destekçileri de var, körü körüne Fiat'ı kötüleyenler de...

Karşılaştırma ve yorumlarımızı mantık çerçevesinde yapalım diyorum sadece; tüm arkadaşlardan ricam budur!

Teşekkürler...

stilo
17/10/2007, 15:18
Eyvallah Murat

haklısın herkesin bir bahenesi var

ben stiloyu çok beğenerek aldım

5 sene bindim inan satarken bir palio kadar değer biçtiler.

çoğu galerici arabayı tanımadı bile

benim üzüldüğüm bu .

fiat biraz daha dikkat edebilir.

küçük ayrıntılara daha fazla önem verebilir.

buradaki eleştirelerin çoğuna dikkat edelim gerekiyorsa gruplayalım

en başında iç kabin kalitesi ve gürültüsü gelir.

humeh
17/10/2007, 16:52
Aracı kullandığım 50 Km. de bana yan kelebekler hariç bir sorun daha çıkarmadı. Sonuçta deneme aşamasında bir araç ama verdikleri paspasların altındaki cırtlar zemin döşemesine yapışıyor sanırım ilerde döşeme kabaracak. Birde arka cam fazlaca dar arkada birileri olduğunda aynalara bakmak gerekiyor. Sonuçta şu an tek sorun görüş açıları herkese sorunsuz biniş keyifleri dilerim.

brvhgt
17/10/2007, 17:21
stilonun tutmamasındaki tek sebep tofaş zihniyetidir geçen mail attıum punto tuttu üstüne yatmayın biraz daha motor donanımı falan getirin diğerleri yükleniyor uyumayın yazdım ilginize teşekkürler çalışmalarımız sürüyor dediler bravonun geç kalmasının tek suçlusu tofaş lansman olarak çok yoğunuz diyip geçiştiriyorlar

Fuzuli
17/10/2007, 18:15
Eyvallah Murat

haklısın herkesin bir bahenesi var

ben stiloyu çok beğenerek aldım

5 sene bindim inan satarken bir palio kadar değer biçtiler.

çoğu galerici arabayı tanımadı bile

benim üzüldüğüm bu .

fiat biraz daha dikkat edebilir.

küçük ayrıntılara daha fazla önem verebilir.

buradaki eleştirelerin çoğuna dikkat edelim gerekiyorsa gruplayalım

en başında iç kabin kalitesi ve gürültüsü gelir.

Murat'ın dediklerine bende katılıyorum..Sitemler konusunda elbette haklısın..Benim yazdığım aynı sınıfta olmadıkları için karşılaştırmanın objektif olmayacağı idi..

Satış konusunda marka kötülemek maksatlı değil elbette ama bir önceki aracım Renault 19 idi..Çok iyi bakmış olmama ve tüm opsiyonlara sahip olmasına rağmen 1.8i olduğu için 1.4 karburatörlü ve sıfır opsiyona sahip araçlardan daha az fiyat verdiler..
Bunu veren de o zamanlar görev yaptığım İzmir'deki Renault mais Bornova..
2. elde satılık spring vardı 2 sene daha yaşlı..bana teklif ettiği fiyattan 500 ytl fazla fiyata satıyorlardı..Bunu söylediğimde pişkin pişkin o zaman sizde renault19 değil renault9 alsaydınız dedi...Eşim yanımda olmasaydı adam için hiç iyi olmayacaktı...

Bu dediğim uç bir örnek,bir markayı elbette ki tanımlamaz ama benim gözümde Renault'un değerini inanılmaz düşürdü..Oyak üyesi olmama ve Gpden daha fazla indirim ve düşük fiyat önermelerine rağmen clio3 e bakmadım bile bu yüzden...

Senin stilo da yaşadığın da buna benzer anladığım kadarıyla...
Bir de Fiat'ın hala tofaş olarak görüldüğü konusuna katılıyorum...
Sözün özü, benim aracım mükemmel değil..
Ama sıfır km alınmış bir araç olarak bu paraya alınabilecek en iyi araç...

webercis
18/10/2007, 00:25
arkadaşlar puntonun işçiliği ve malzeme kalitesi keşke stilo gibi olsaydı.stilonun göğüs malzemesi bence çok kaliteli hatta fiatın yaptığı araçlar içinde en kalitelisi.Ben, arabayı alalı daha bir hafta olmadan torpidonun üzerindeki şerit kalktı.Şimdi de göstergelerin yanlarındaki plastik kalkmış ve ses yapıyo.Yani biraz daha özen gösterebilirlerdi.En azından fiat markası punto ile atağa kalktı bu bir gerçek.Atağa kalkarken gol yemek abes olmaz mı.
Bakın arabamızda büyük bir süspansyon sorunu var bence.Hatta hiç süspansyon yok.
Fiyat konusu da abartılmış bence.Çünkü ben 2006 Ağustosta aldım gp yi.28000 ytl peşin fiyatıydı.Corollanın da fiyatı 31.500 idi.arada çok fark yoktu.

Fuzuli
18/10/2007, 00:40
@webercis
profilde 1.4 active yazıyor.Herhangi bir paket var mı bilmiyorum tabi ama benimkini alalı 1 aya yaklaşıyor..24.760 baz fiyatı indirimle 23.500 e getirdiler..
34.800 olan corolla fiyatı ile arada uçurum oldu..
Diğer konular kişiye göre değişebilir..Ben süspansiyonu sert buluyorum eski aracıma göre ancak..Hb ve yüksek sayılabilecek bir yapıya sahip bir araca sert süspansiyon koymaları doğal gibi geliyor..
Plastik konusu elbette daha iyi olabilirdi ama benim için yeterli..

Sonuçta olay benim için ''ne kadar ekmek o kadar köfte'' deyimine uyuyor..
Ama verdiğime göre kaliteli köfte almışım diyorum :)

webercis
18/10/2007, 17:03
@fuzuli
arabam active değil dinamik.ama ben kazık yediğimi düşünüyorum.bu kaliteye bu para verilmezdi ama..sağlık olsun

Fuzuli
18/10/2007, 19:36
@fuzuli
arabam active değil dinamik.ama ben kazık yediğimi düşünüyorum.bu kaliteye bu para verilmezdi ama..sağlık olsun

Yanlış görmüşüm :( yaşlanıyorum... :)
Bir konuya katılıyorum..28.000 ytlnin karşılığı daha fazla olmalıydı konusu..
Fiyatı düşük olsaydı seçeneklerim arasına Nissan almera tekna da girecekti..B den C ye atlamış olacaktım..4ab abs ebd üstüne çelik jant ve sis farı aksesuarını da 28.000 ytl ye almış olacaktım..
Ama dizaynı Gp kadar güzel olmayacaktı...2. elde her zaman değer kaybı olsa da Nissan ile daha fazla kayıp yaşayacaktım..

Hayat artılar ve eksilerin arasındaki karar muhasebesi bir yerde..
Ama beklediklerini bulamamana üzüldüm...İnşallah yedek servis ve müşteri memnuniyeti konularında artılarda bulunarak hayal kırıklığını azaltırlar.. :(

hakanyigit
18/10/2007, 20:38
stillo güzel araç hala çok beğenirim peki siz hiç grande punto satınızmı ben sattım 2006 model active araça fiat bayii nin verdiği fiyat 16.500 galerinin 18000 elden 19000 e sattım peki ne yaptım gittim yine grande punto aldım :)

madem grande punto sorunlarını yazaıyoruz bende iki araçımında olan ortak sorunlarını yazayım 1 panzotu tutan menteşeler bozuk yada çalışmıyor 2 ön alt ızgara üst tarafından çıkık her 2 aractada bu sorunlar var
ufak ama demekki kronik sorun bunnlar