PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto evo arka stoplar

santiago
23/12/2010, 14:28
arkadaşlar geçen arabama baktım arka sol stoplar su almış ve buhar yapmış servise götürdüm ve garantiden değiştireceklerini sölediler kartaş bugün aracı götürdüm fakat sağ tarafında aldığını gördük sizin evolarda da bu problem var mı? aracım daha 3 ay olmadı alalı serviste sorduğumda duylarında problem olduğunu genelde karşılaştıklarını soruyorlar

zafermutlu
23/12/2010, 14:29
şimdilik yok

USTA
23/12/2010, 14:36
Araba daha çok yeni,henüz sorun çıkmadı,inşallah çıkmazda...

ademtahir
23/12/2010, 14:38
3 aylık arabanın stoplarıda su alıyorsa ben ne diyeyim şimdi?

Engin_T
23/12/2010, 14:41
arkadaşlar geçen arabama baktım arka sol stoplar su almış ve buhar yapmış servise götürdüm ve garantiden değiştireceklerini sölediler kartaş bugün aracı götürdüm fakat sağ tarafında aldığını gördük sizin evolarda da bu problem var mı? aracım daha 3 ay olmadı alalı serviste sorduğumda duylarında problem olduğunu genelde karşılaştıklarını soruyorlar

Benımkınde de aynı sorun wardı arka stop duylarında problem warmıs we ordan alıormus suyu benımde sag ve sol duy garantıden degıstı soyledıklerıne gore FIAT'tan yazı gelmıs servıslere duyları degıstırın dıe eger gecmezse tavandakı suların akması ıcın hortumlar warmıs onlar tıklalıysa onlardan da olabılıomus su benım duylar degıstıkten sonra bı daha buhar yaptı ve ordan olabılcegını soyledıler ama ben goturmedım tekrar onun ıcın bakıma verdıgımde soylucem

nerhal61
23/12/2010, 15:06
Bende de yıkamadan sonra bazen rastlıyorum, ama sonra geçiyor. Stoplar kesilinceye kadar devam. Zırt pırt elletmeyeceğim. Gidince değiştirtirim ;)

beyaz evo80
23/12/2010, 15:19
bendede aynı sorun oldu bu hafta arka stoplar nemerme ve buhar yapıyor servisle konstum getır bakalım garantıden değişiriz dediler

edelsang
23/12/2010, 16:37
bende olmadı henüz,olmasında bu sefer cinnet geçiririm

santiago
23/12/2010, 16:38
ben değiştirdim bugün kartaş ta ama sadece sağ değişti sol ellerinde yokmuş genelde oluyor dedi yeni arabada böle bişey olması bence saçma üzüldüm yani güzelim arabada böle bişeyin çıkmasına

nasre
23/12/2010, 20:58
Bende yağmurlu havada bir problem yok.
Sadece arabayı yıkatırken tanzikli sudan dolayı buhar yapıyor sonrada geçiyor. Rahatsız olacak bir sorun yok.

uraaal
23/12/2010, 21:04
Bende yağmurlu havada bir problem yok.
Sadece arabayı yıkatırken tanzikli sudan dolayı buhar yapıyor sonrada geçiyor. Rahatsız olacak bir sorun yok.
aynen abi yagmurda sıkıntı yokta bazen makineye girince sag stop buhar yapıo bendede nedense

StrawBeeRy
23/12/2010, 21:16
hemen aklınızdaki soru işaretini kaldıralım..

artık bütün yeni arabalarda stoplar ve farlar olmak üzere kenarlarında silikon tarzı lastikler var bazılarında bu lastikler bile yok kenarlı birbirine geçmeli yani evolardada geçmeli olduğu için tazyiği vurdukça aradan hava alıp buhar yapıyor zamanla geçer sorun olmaz ben sıfır golfte ön farlarında sıfır range rover sportta arka stoplarının buhar yaptığını gördüm ve sonradan inceledik kenarları geçmeli olduğu için aralarından yapıyor strese girmeye gerek yok şimdi dua edinde ön farlar buhar yapmasın :)

omar006
23/12/2010, 21:23
arkadaşlar stoplarımıza laf yok bilakis kendim üretiminde bulunuyorum stopların su alması imkansız çünkü camı ve gövdesi birbirine eritilerek yapıştırılıyor ve sızdırmazlık testine giriyor hava verilerek test ediliyor yani servisinde dediği gibi adaptörlerde bi problem varmış basit bi şey korkulacak bişey yok

santiago
23/12/2010, 23:28
zaten fiat bayii hemen çözüm üretiyor o yüzden dert etmeye gerek yok :D

menesi
23/12/2010, 23:41
benim arabada yok yok:)çevremde bi maşallah diyen olmadı:)
benim araçta dediğin problem oldu.servis aynısını dedi.ancak bidaha yapmadı bende servise gitmedim inş. bidaha yapmaz:)