PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ruhsattaki rehinli yazısı

kucukm
22/12/2010, 00:57
selamlar,
Kısmetse yarın aracımın satışını yapacagım. Ruhsatımda rehinli yazıyor ama ben rehinli kaldırma yazısını bankadan alıp noterde onaylatmıştım. ruhsatta halan rehinli yazıyor.
bu yarın satışta soruna neden olur mu?
emniyete gidip ruhsatın o yapragını yenilemelimiyim?

tesekkur simdiden.

takres
22/12/2010, 01:08
ruhsat yeniletmeye gerek yok bence
aracın temiz kağıdı olduktan sonra satışı yapılır...

Du Hast
22/12/2010, 01:40
rehin kaldırma yazısı ile notere giderseniz hiç bir sorun olmaz

GP COSKUN
22/12/2010, 03:39
rehin kaldırma yazısı ile notere giderseniz hiç bir sorun olmaz

+1000

h k
22/12/2010, 13:42
eskiden trafiğe o yazı ile gidip trafikten yazı alıp notere öyle gidiyorduk?
eski dediğim 2006 da öyle satmıştım.

şimdi değişti sanırım , daha kolay oldu.

duu
22/12/2010, 14:35
Bende böyle bir araç aldım
o kağıdı arkadaş trafik şubeye verdi. bir kaç gün sonra notere gittik işlemi yaptık temiz kağıdı vermiyorlarmış artık ve noterdeki bilgisayuarlar tüm borçların olup olmadığını görebiliyormuş. Borcu olan aracın satışını yapmıyorlarmış zaten

Scottie
22/12/2010, 17:38
Bende böyle bir araç aldım
o kağıdı arkadaş trafik şubeye verdi. bir kaç gün sonra notere gittik işlemi yaptık temiz kağıdı vermiyorlarmış artık ve noterdeki bilgisayuarlar tüm borçların olup olmadığını görebiliyormuş. Borcu olan aracın satışını yapmıyorlarmış zaten

+ 10000

arkadaşlar rehin kaldırma yazısını trafik şubesine götürün. yarım saat için rehin kaldılıyor. noterden sorunsuz satış yaparsınız. rehin kaldırma yazısı ile notere giderseniz satış yapamazsınız.ruhsatıda değiştirmenize gerek yok...

sancak26
22/12/2010, 17:38
ben gp min banka rehinini kaldımak için başka bir kredi çekip araç kredisini kapattım banka otomatik olarak trefiğe gönderdi rehin kaldırma yazısını. elden vermiyorlarmış.
bende trafiğe gidip ruhsatta rehinli yazan yaprağı değiştirdim.
kredisini kapattıysan trafiğe gitmen yeterli yani.

uraaal
22/12/2010, 22:48
benim araçda kredili ama ruhsatta rehinli yazısı yok.normal bildiğimiz ruhsat :D:D

Fuzuli
22/12/2010, 22:53
benim araçda kredili ama ruhsatta rehinli yazısı yok.normal bildiğimiz ruhsat :D:D

''Araç'' kredisi mi?
Değilse zaten olmaz...

SKELETER
23/12/2010, 00:58
Arkadaşlar saçma sapan iş yapmayın sorun olmaz vs demeyin. Ben yazı nedeniyle birinin aracını bağlattım. Ondan sonra adam gelir yakanıza yapışır dava vs uğraşırsınız. Ödediniz mağdem borcunuzu adam gibi gidn rehin yazısını kaldırın. Araba da çoluğunuz çocuğunuz olur bağlarlar o zaman aman be adam ne olacak sende mantığını görürsünüz. Bunun nerde olacağıda belli olmaz. Şehirlerarası abuk sabuk bir yerde arabanız bağlanır. Yada satarsınız arabayı yeni sahibindeyken bağlanır adam haklı olarak ağzına geleni söyler. Benden söylemesi. Aracınızda rehin ıvır zıvır olmasın

kucukm
23/12/2010, 19:38
bu 2 gun icerisinde yasadıklarımı sizinle paylasmak istiyorum:

dun sabah aracı satacaktım ama noterde bilgisayarda rehinli oldugu gorununce satamadım elimde notor onaylı bankadan aldıgım yazı olmasına ragmen. besiktasa gectim bunu halletmek icin polis bey bana randevu almamı soyledi etraftada kimse yok.. kalabalık degil yani. halbuki isimi halledebilirdi. neyse amirlerini sordum gorevde dedi. sonra adam kalktı gitti. :) anafikir randevu almak.. yoksa vatandasın isini yapmak degil.

eve gelip bu sabah icin randevu aldım baska bir yerden ve isimi hallettim. sonra notere gittik satıs yapacaz diye. noter ddeki kadın bilgisayardaki sonucları incelerken arabanın yuk tasması olarak isaretlendigini gordu. habuki yolcu olması lazım. bu nasıl iş dedik. tekrar gittik trafige. hallettik bunu sonra tekrar geldik notere neyse artık aracı satabildim. bu bana 5 saat e patladı.

guzel hikaye degil mi?

uraaal
23/12/2010, 21:01
''Araç'' kredisi mi?
Değilse zaten olmaz...
tabi abi krediyi verende fiat finans.

Fuzuli
23/12/2010, 21:24
tabi abi krediyi verende fiat finans.

Güzelmiş.Hiç kurcalama bence :)

OzzY
23/12/2010, 23:23
Arkadaşlar saçma sapan iş yapmayın sorun olmaz vs demeyin. Ben yazı nedeniyle birinin aracını bağlattım. Ondan sonra adam gelir yakanıza yapışır dava vs uğraşırsınız. Ödediniz mağdem borcunuzu adam gibi gidn rehin yazısını kaldırın. Araba da çoluğunuz çocuğunuz olur bağlarlar o zaman aman be adam ne olacak sende mantığını görürsünüz. Bunun nerde olacağıda belli olmaz. Şehirlerarası abuk sabuk bir yerde arabanız bağlanır. Yada satarsınız arabayı yeni sahibindeyken bağlanır adam haklı olarak ağzına geleni söyler. Benden söylemesi. Aracınızda rehin ıvır zıvır olmasın

rehin nedeniyle araç bağlanmaz. bankanın mahkemeye gidip hacize çevirmesi lazım...