PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evo sorunları

34iae34
18/12/2010, 01:00
punto evo larda yaşanan problemler nelerdir?

mstfkzn
18/12/2010, 01:58
2000 km' de çok şükür sorun yok. Umarım olmazda

34iae34
18/12/2010, 10:29
2000 km' de çok şükür sorun yok. Umarım olmazda

maşallah
ALLAH KAZA BELA VERMESİN

izoci
18/12/2010, 10:33
allah kimseye sorun yaşatmasın

onn.off
18/12/2010, 10:46
punto evo değilde fiatın hemen hemen tüm binek otomobilinde aynı sorunlar çıkar meşhur direksiyon arızası birde iç ve konsol kısmın genelde ses çıkartır ..gıcırtı vs kapı gıcırtısı
buna süspansiyon da dahil bazen ondanda ses gelir
motor çok nadir arıza çıkartır fiat motor konusunda çok çok başarılı
son olarak italyan tasarımı

NyhatShu
18/12/2010, 13:38
motorun Yağ eksiltmesi. start stop devre dışı yazsının sürekli yanıp sönmesi çok sinir verici bişey olabilir bnm başma gelen.

zafermutlu
18/12/2010, 13:42
içten gelen ses. bende ki en çok ses aynadan geliyor. içinde devreler filan var ses yapıyor..

yolcu27
18/12/2010, 18:40
4bin km de ss ile parça değişti. daha sonra bi 5 6 bin km daha gittim yine ss arıza verdi. şimdi tüpten sonra ss kullanmıyorum ve arada arıza veriyor geri düzeliyor. çokta sevo diyorum devam ediyorum, arada araçtan sağdan soldan gıcırtılar geliyor gittiğim yol mucur olduğundan normal karşılıyorum . yaşadığım başka bir sorun yok şükür.

EvoKoray
18/12/2010, 18:55
kornaya , her arabayı yıkattığımda su kaçması dışında sorun yok 5. kornam Nisan dan beri :) araç 6.600 km de başka sorun yok , tanıdık benden sonra aldı onun evo şimdi 23.700 km de tık yok ;)

https://img121.imageshack.us/img121/1365/65410484018613286584323.jpg

https://img403.imageshack.us/img403/5852/16368848402292828658432.jpg

hidalban
19/12/2010, 00:17
içeri motor sesi alıyor..yalıtım yönünden eksi diyebilirim

ato
19/12/2010, 11:53
araç 5000de iken motoru kontrol ettirin yazısı çıktı şuan 15000 de bir sorun yok birde altındaki koruma çok alçak arada yere sürtüyor

segin
19/12/2010, 15:50
tek sorunum pedalların ordan gelen gıcır sesi bir son zamanlar park sensörüm hata veriyor. 3300 de arac daha

nerhal61
19/12/2010, 18:08
12500 km deyim en ufak bir problem yok şükür.

edelsang
19/12/2010, 18:35
kapı kolları kafasına göre takılıyo(açılmıyor)
direksiyon sağa sola çevirince gelen ses
alt taraftan gelen ses vardı servis düzeltti.
ses yalıtımı çok kötü
klima çalışırken bam güm ses çıkıyor
aklıma bu kadar geldi

menesi
19/12/2010, 21:23
sorunu olmayanlara maşallah diyorum,inş.bizlerdede bundan sonra hiç olmaz...
arabanın sol tarafından gıcırtı geliyor.orta kalorifer açma kapama tuşu aşırı gevşek kaloriferi çok çalıştırcınca kendiliğinden kapanıyor:)servis 4 saate yaparız dedi müsait olunca gidicem.insan istemiyor tabi ama yapcak bişi yok.başka sorun çıkmaz inş...

yolcu27
19/12/2010, 21:47
ne kadar dertli varmış meğersem:D bir konuda multiair enjeksiyon arızasından yakınıyordu bir arkadaşımız..

evo019
23/03/2012, 17:54
arkadaşlar benim sorunum yaz yaz bitmez.birincisi lpg uyum sağlamıyor.serviste taktırmama rağmen 4000 km sonra motor kafa sallamaya başladı subaplar sünmüş dediler başka servis öyle şeymi olur dedi subaplar ayarlanırsa tamam dediler arabayı bıraktım tamam yapıldı dediler.ama içime sinmedi yinede lpg yi söktürdüm.ikincisi 1 viteste araba zor kalkıyor her defasında patinaj utanmaya başladım artık.anti patinaj sistemi standart olacak aslında.geri vitese zor geçiyor.sanki biri tutuyor.üçüncüsü 90 km hızda araba 300 devire geliyor.benzini resmen içiyor arka kapılarlardaki ayarsızlık.sağdan soldan gelen ses cabası.bıktım arkadaşlar arabayı satlığa çıkardım.allah bir an önce kurtarmak nasip eylesin.fıatmı tövbeee.

ykaya1983
23/03/2012, 18:35
Sitede bazı arkadaşların yaşadığı problemleri görünce ya ben çok şanslıyım ya da herşeyi problem olarak görmüyorum diyorum.2006 model 48000 de alıp şu an 88000 de olan aracımda Allah'a şükür ki benim problem sayabileceğim hiçbirşeyle karşılaşmadım.Bazı arkadaşlar sanırım oldukça titizler.Ben arabamda tıkırtı ,gıcırtıyı rüzgar sesini,yol sesini,lastik sesini, veya dışarıdaki yağmur sesini problemden saymam bile.

tuncaykcd
23/03/2012, 19:07
Aracım 41000 de 2011 model 600 km deyken lpg taktırmıştım ufak tefek sorunlar dışında aracımdan memnunum geçen (toyota ,ford,ww,skoda,renault,dacia,honda,citroen ) sitelerinde b ve c segmenti araçlara baktım yine punto evo dedim bizim dynamiclerin donanımı hala üst seviyelerde şimdi fiyatları uçmuş durumda satmaya kalksak 27000 diyorlar yeni araçlar b segmenti 30-40 bin c segmenti 40-50 bin evoya devam. kapı gıcırtıları ,soğukken motorun yerinde duramayışı ,stop lambası buğu, farların içine giren örümcekler benim şimdiye kadar yaşadığım sorunlar cityninde eli kulağında yaklaşıyor ama gidip geldiğim yollarda sadece bunlarla kalması çok iyi. Günlük 60 km yolumun 20 kmsi stabilize ve millet ön takıma ikincikez girerken bizimki maşallah tık yok.

FeyyazYavuz
23/03/2012, 19:44
valla bende yok yok her sorundan var maşallah artık önemsemiyorum. en son direksiyonun alt taraflarından kasislere girince köpük sesleride gelmeye başladı hadi bakalım hayırlısı

kartal3520
24/03/2012, 01:13
1. ayda arkadaki puntonun t si düştü.
Arka kapı gergileri değişti.
Bagaj lambası yanmamaya başladı.Bagaj kilidine su girmiş.Kilid değişti.
Arka farlar buğu yapıyordu,yalıtım yapıldı.Şimdilik sıkıntı yok.
Arka kapılar çok zor açılıyor.Kapı kolları değişecek beklemedeyim.
Araç 90 km den itibaren içeriye rüzgar sesi alıyor.10000 bakımda söyledim para aldılar yapamadılar.
Yine yalıtım iyi değil araç içeri çok ses alıyor.
Dün anket için aradılar saydım döktüm.Herhalde bir daha beni aramazlar.
Bende aracın bu durumuna sinir oluyordum ama artık saldım ve araçtan soğudum.Bende satabilirim.

sasa
24/03/2012, 19:44
bugün 10000 bakımına girdim
sorunlara gelince
arkadan gelen garip gıcırtı sorunu çözdüm motor ısınıca pedalların oradan gelen gıcırtı
ön göğüsten gelen ses
arka kapı gergilerinden gelen gıcırtı
arka stop buğusu
rüzgar sesi
izalasyon sorunu
arka kapıların zor açılması
aklıma gelenler bunlar,
ama arkadaşlar dikkatli olmak lazım bu yazılanlar diğer formlara sızıdırılıyor

srkaradag
24/03/2012, 19:51
Benim sağ arka kapıda bugün gıcırdamaya başladı o nasıl sesmiş arkadaş, servis yolu görüldü.
Birkez de dualogic güncelleme yaptırmıştım, onun dışında bir sorun çıkarmadı çok şükür.

puntor
24/03/2012, 20:30
Tısır tısır valla bas bana bas bana diyoo..... :d mutluyum yaa aracı hırpalamıyorum oda bana istediğimi veriyo.... Bugün 120 km/s hızla gittim canavar valla motor alışınca tısır tısır ses vallahi abartılacak kadar yok motor sesi felan o kadar da olur en baba arabada gelir o motor sesi. 1.8 veya 2.0 motor ve üzeri hariç ama o motorlada 120 km/s hızla gitmezsin yine bağırır araç bence türkiye için ideal araç :d

puntor
24/03/2012, 20:34
1. ayda arkadaki puntonun t si düştü.
Arka kapı gergileri değişti.
Bagaj lambası yanmamaya başladı.Bagaj kilidine su girmiş.Kilid değişti.
Arka farlar buğu yapıyordu,yalıtım yapıldı.Şimdilik sıkıntı yok.
Arka kapılar çok zor açılıyor.Kapı kolları değişecek beklemedeyim.
Araç 90 km den itibaren içeriye rüzgar sesi alıyor.10000 bakımda söyledim para aldılar yapamadılar.
Yine yalıtım iyi değil araç içeri çok ses alıyor.
Dün anket için aradılar saydım döktüm.Herhalde bir daha beni aramazlar.
Bende aracın bu durumuna sinir oluyordum ama artık saldım ve araçtan soğudum.Bende satabilirim.

dostum bence sen niyeti bozmuşsun bide hor kullanma var heralde bende 1 ay oldu alalı en ufak şikayetim yok. Şükürler olsun..... Bize kalbur üstü geldi de sana kalburdan ilk düşen mi nasip oldu.... Niyetin hangi araç onu söle....Doğrucu olalım bu araç kısa zamanda bu kadar dökülmez. Ama ikinci el aldıysan bilemem

Serbulent_26
24/03/2012, 20:39
benim tek sorunum aracın üzerinde gelen good year lastiklerinin artık üretilmemesi..

birde çekemeyenlerin aracı çizmeleri.....:@

can-asan
24/03/2012, 22:47
-direksiyon altından gelen ses (çözüldü)
-arka koltuğun gıcırdaması
-çakmağın çalışmaması
-kapı gıcırdaması (şuan yok ama havalar ısınınca yine başlar)
-arka kapıların zor açılması
-stopların buğulanması

kartal3520
25/03/2012, 01:13
Yok be Puntor biraz şanssızlık diyelim.Tam tersi malım çok kıymetlidir vede titizimdir.Eski aracım olan Palıo yu satışa çıkardığımda araç 5 gün içinde satıldı.Alan arkadaş teşekkür etti.FIAT kendini özellikle yalıtım konusunda biraz geliştirmeli diye düşünüyorum.Bundan sonra ki aracım mutlaka vw olacak.

srkaradag
25/03/2012, 20:30
benim tek sorunum aracın üzerinde gelen good year lastiklerinin artık üretilmemesi..

birde çekemeyenlerin aracı çizmeleri.....:@
Çocuklar yapıyor heralde benim araçtada iki taraflı boydan boya derin olmayan çizikler var , çok takıntılı değilim Allahtan, sağlık olsun

icngz
25/03/2012, 21:49
1.city sorunu (yapıldı)
2.buğu sorunu (yapıldı)
3.arka kapı kolları değişti
4.tavan lekeli idi değişti
5. sağ ön kalörifer çıkışı hava vermiyordu değişti
6. ön gögüsteki kaplama catlamalar yaptı değişti
7.sag ve sol kapılardan zıngırtı tıkırtı geliyordu yapıldı ama tekrar başladı
8. direksiyonu cevirirken korna basılan yerden tıkırtı gibi ses geliyor bunu engelleyemediler fakat usta sıfır puntoyu denedi ki onda bile vardı normalmiş.
vs vs
Ama sürüş keyfi gercekten hepsini unutturuyor.

hayalci79
26/03/2012, 01:06
12 bin km'ye yaklaştım ve çok şükür ses sorunları haricinde önemli bir sıkıntı yaşamadım. Şu an en büyük sıkıntım arka koltuktan geldiğini düşündüğüm tıkırtı ve ön taraftan gelen rüzgâr sesi. Müzik ise bu sorunların en kolay çaresi :).

dogus618
26/03/2012, 12:27
1.city sorunu (yapıldı)
2.buğu sorunu (yapıldı)
3.arka kapı kolları değişti
4.tavan lekeli idi değişti
5. sağ ön kalörifer çıkışı hava vermiyordu değişti
6. ön gögüsteki kaplama catlamalar yaptı değişti
7.sag ve sol kapılardan zıngırtı tıkırtı geliyordu yapıldı ama tekrar başladı
8. direksiyonu cevirirken korna basılan yerden tıkırtı gibi ses geliyor bunu engelleyemediler fakat usta sıfır puntoyu denedi ki onda bile vardı normalmiş.
vs vs
Ama sürüş keyfi gercekten hepsini unutturuyor.

Arkadasim city sorunu derken servo motormu degisti araban kac binde ustad evo dada city sorunumu war merak ettim

---
I am here: https://.com/map.php?qwbr33

HarbiAslan
26/03/2012, 13:12
aracım 15000 km'de. arka kapıların yayları değişti gıcırtıdan dolayı.

ancak bu sefer arka kapılar çok zor açılıyor. kapanırkende sertçe vurmak gerekiyor.

ön sol çamurluk ara ara gıcırtı yapıyor.

kapılardan gelen tıkırtılar , göğüsten gelen tıkırtılar , araç içine giren rüzgar sesi... vs...

bu sorunların çözümü varmı bilmiyorum ama aracı bakıma bırakacağım 1-2 gün içinde, hepsini yazdıracağım servis formuna, umarım çözülür.

dexter
26/03/2012, 13:20
aracım 15000 km'de. arka kapıların yayları değişti gıcırtıdan dolayı.

ancak bu sefer arka kapılar çok zor açılıyor. kapanırkende sertçe vurmak gerekiyor.

ön sol çamurluk ara ara gıcırtı yapıyor.

kapılardan gelen tıkırtılar , göğüsten gelen tıkırtılar , araç içine giren rüzgar sesi... vs...

bu sorunların çözümü varmı bilmiyorum ama aracı bakıma bırakacağım 1-2 gün içinde, hepsini yazdıracağım servis formuna, umarım çözülür.
kartaşta kapı gergilerini değiştirttim... yazın çok ses yapıyordu açıp kaparken ve sert açılıp kapanıyordu...şimdi pamuk gibi oldu arka kapılar... hafif itmeyle kapanıyor ve kapanma sesi çok toklaştı... şimdilik o gacırtı sesi de yok... böyle olursa müthiş olacak bakalım..

since1453
26/03/2012, 13:41
çok şükür ;

100 km den sonra artan rüzgar sesi hariç tıngırtı yok.oda bütün B segment lerde mevcut hemde fazlasıyla

en korktuğum şey dualogic vitesti hiç yarı yolda bırakmadı

sınıfının çok üstü araçlarda olan ;

-follow me home farlar
-start&stop
-asr-esp-MSR vb. güvenlik donanımları
-birçok arabada en üst paketlerde olan perde hava yastıklarının standart olması
-viraj içi aydınlatan sis farları(kuzenimin golfu full+full o bile vay be bu golfte sadece benim donanımda var demişti epey şaşırmıştı :) )
-blue me özelliği

sevmediğim özelliği ;

-tomtomun sıradan bir navigasyonunu 1000 TL den satmaya çalışan fiyat ziğniyeti.Bu durum FİAt tirkiyenin değil FİAt ın politikası ebayda 570$ salakça bir politika kimsede o parayı vermez

en sevmediğim özelliği ise

-aracı her yıkattığımda insanların beğenerek bakması benimde nazar değicek diye korkmam :)

KAANİTO
27/03/2012, 21:58
Arkadaşlar ilk gpmıhazıran 2006 da aldım 1.3 mtj dyn.di geçen yıl bır kırk ayak benı önüne katıp tretuarın üstüne atana kadarda aracımdan çok memnundum.değiştirmeyi düşündüğümde yıne punto da karar kıldım çünkü sunduğu konfora ve fiyatına göre en uygun olan arac buydu.Evet evo da iyileştirmeler olmuş mesela eski aracım kadar motor sesini içer, almıyor lastık seside azalmış belki şu an kullanılan lastığın hamurundandır bunu bılememiç kokpit çok daha zarif olmuş.ancak çift taraflı dijital klıması bende hayal kırıklığı ugrattı eskı aracımda sag ve sol bolmelerın ayrı ayrı yönve ısısını ayarlıyabılırken yanı solu ayaklara verırken sağ tarafı cama yönlendırebılıyordunuz model yenılenmesıne ragmen bu özellik ortadan kaldırılmış.kumanda kollarında 1976 model renault 12 arabamızda olan aydınlatmayı bıle koymamışlar.araç şu an 4500km de ve bır arıza daha göstermediama yınede puntoyu sok sevıyorumve sağlamlığınıda bana kanıtladı.inşallah kimse böyle bır deneyım yaşamaz

sunlogan
28/03/2012, 16:59
2011 ocak ayında aldım aracımı. yaşadığım sorunlar
1 - Direksiyonun ortasından ses sorunu. çözüldü
2 - Sol arka kapıdan ses sorunu. çözüldü
3 - Arka kapıların zor açılması sorunu. çözülmedi
4 - Sağ arkadan gelen ses sorunu. çözülmedi
5 - Bagaj bölgesinden gelen ses sorunu. çözülmedi.
6 - Stopların buğu sorunu. (Yeni stopların gelmesini bekliyorum) çözülmedi.
7 - Sağ ön kapıdan gelen ses. çözülmedi
8 - Sol ön kapıdan gelen ses. çözüldü.

sanırım bu kadar :( stop lambaları için servise gittiğimde çözümü olmayan sorunları servis yapamazsa fiat merkeze bu konuları bildirmeyi düşünüyorum. bunun dışında arabamın teknik özellikleri ve donanım açısından zenginliği ve bana keyif vermesi hoşuma gidiyor.

Wolf1965
28/03/2012, 17:49
Merhaba;
evet benim evo'm 30.000 KM yi devirdi...Memnunmuyum ??? Sorunu var mı ???

Bana göre yok,ama;

- arka kapıları kızlarım zor açıyor açamadıklarında içerden açıyorum...
- bir iki kere gördüm arka stoplar da buhar vardı,sonra kayboluyor...:cool0000:
- ses izalasyon sistemi iyi değil.Yüksek devirli kullanırsan gürültü yapıyor ama ekonomik kullandığım için rahatsız etmiyor.Alıştım da denilebilir...
- yaz kullanımım da 12.500 km ortalaması 4,5 LT.idi..
- kış kullanımımda kar lastiklerinle 8.000 km ortalaması 5,5 LT.Her ikisin de de şehir içi şehir dışı karışık.Hatta yurt dışında -15 ile -20 derecelerde tek marşla çalışması ve beni oralar da yolda bırakmaması mükemmel...

Kısacası ben,daha çok her şeyi dert etmeyen ve verdiğim paraya göre hizmet ve kalite bekleyen biri olarak arabamdan memnunum...

Zaten memnun olmasaydım.G.punto 1.4 dynamic vardı 3 yıl kullanıp sattım ve 1.3 evo dynamic aldım almazdım...

Sadece fiat için değil yaklaşık 19 yılda eşim için aldığım arabalar dahil 11 araba değiştirmişim...Ve 2 Ford 2 Fiat 2 Citroen 2 Opel 1 Nissan (tabii ki micra çok şirindi eski kasa sı) 1 Aveo 1 Hyundai ...Hepsinde de ufak tefek şikayet edilebilecek konular vardı ama yaklaşımım hep yukarda ki gibi olmuştur...

Ben arabam dan memnunum...:merhaba:

ermana
29/03/2012, 10:20
aracım 3 aylık 4500 km de.
arka kapılar zor açılıyor zor kapanıyor.
stoplarda buğu sorunu
90 km hızdan sonra içeriye giren rüzgar sesi gibi kronik sorunlar bende de mevcut.
ekstra sol kapı kolonu orta düzey sesten sonra bızırtı yapıyor.
bunların haricinde sorunum yok.
lüks araçlarda bulunan güzel donanımları konforu sevdiğim yanları.
duallogic vites ile ilgili hiç bir sorunum yok 7 ileri dsg şanzuman dan sonra dünyadaki en iyi otomatik vites. tek eksisi tüm yarı otomatik ler gibi vites geçişlerinin hissedilmesi buda gayet normal.

ayaman
29/03/2012, 13:15
içeri motor sesi alıyor..yalıtım yönünden eksi diyebilirim
o zaman sen focusa bin de sana ibreti alem olsun :d bildiğin patoz gibi ses içeri alıyor. arkadaşımın 2006 focus'unu sürdüm beynim çatladı resmen işgenceydi. binde sesi gör :D

sunlogan
29/03/2012, 17:22
aracım 3 aylık 4500 km de.
arka kapılar zor açılıyor zor kapanıyor.
stoplarda buğu sorunu
90 km hızdan sonra içeriye giren rüzgar sesi gibi kronik sorunlar bende de mevcut.
ekstra sol kapı kolonu orta düzey sesten sonra bızırtı yapıyor.
bunların haricinde sorunum yok.
lüks araçlarda bulunan güzel donanımları konforu sevdiğim yanları.
duallogic vites ile ilgili hiç bir sorunum yok 7 ileri dsg şanzuman dan sonra dünyadaki en iyi otomatik vites. tek eksisi tüm yarı otomatik ler gibi vites geçişlerinin hissedilmesi buda gayet normal.

arka kapılar gergilerini değiştirebilirsin serviste. olmazsa kapı kollarının değişimini isteyebilirsin. sol kapı kolonundan gelen ses o bölüm açıldıktan sonra kolonun dip kısmındaki vidaların altına somun atılarak kesilmişti bende.

ermana
29/03/2012, 17:29
sorunlarım çözülebilir sorunlar ancak servis uzakta olduğu ve vaktimin olmadığı için ancak yıllık bakımında gösterebileceğim. çözümsüz değil ama 40 lira para saydık sıfır arabada böyle şeyler olmamalı bence ama malesef her markada mevcut