PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bıktım bu seslerden arkadaş ya...

kubilai
13/12/2010, 23:47
Arkadaşlar, merhaba aracım Gp 1.3 mjt fun araç daha 13.000'de ses gelmeyen yeri yok ya ben anlamadım pandizottan ses gelir kapı plastikleri tıkırdar yolda giderken. Kapı kilitleme fonksiyonu çalışmıyor 2 gündür elimle düğmeye basarak kilitliyorum hareket edince araç. Az evvelde kasisten geçerken ses geldi indim eve gelince baktım ön tampon oynuyor yaklaşık 1- 1.5 cm kadar aşağı yukarı.. Anlamadım nedir bu ya yakıt tüketimim ort. 7 lt / 100 km'de. Bunu söylemek istemiyorum zira arabamı çok seviyorum ama bizim araçlarımız bu kadar dandik mi yapılıyor ya ? Kurban bayramında araca cila pasta uyguladım tavan sacı göçtü birazcık içeri yani kağıt gibi ya bu nedir böyle... Sizden istediğim cevap ve yorumlar şudur ; Acaba ben mi abartıyorum yoksa gerçekten böyle mi ?

Not: Forumda bu konuyu açmamak için gereksiz msj olmaması için baya düşündüm fakat sonunda açmak istedim benim gibi tecrübe yaşayan arkadaşların bu konuda fikrini almak ve çözüm önerilerini almak için.

deniz6
13/12/2010, 23:50
Benimde araç daha 280 km de arka kapıdan tıkırtı geliyor malesef.Sanıyorum bunların bir kısmını serviste hallediyorlar sizde en yakın zamanda götürün.

kubilai
13/12/2010, 23:54
Servis bıktı benden artık ya :) her seferinde gidiyorum, bir yolunu bulup kandırıyorlar beni bakıyorum hiçbir şey düzelmemiş seriye bağladım artık gide gele.

sabanci
14/12/2010, 00:02
bence halledilemeyecek sorununuz yok fakat fun modelinin 90hp versiyonu varmıydıki?

LeoN48
14/12/2010, 00:07
Aracımı ben de çok seviyorum ama bu ses olayı beni o kadar araçtan soğutuyor ki çoğu zaman.. İlerde Bravo almayı düşünüyorum kısmetse ama bu ses olayı beni her an caydırabilir!

alicanveliy
14/12/2010, 00:09
2. el GP aldım. Aldığımda 60000km deydi. Çok temiz kullanılmıştı. 80000Km ye kadar sadece tıkırtı burcundan ses gelmeye başladı. Onu da yaptırabiliyorsunuz. Bunun haricinde ne önceki sahibi ne de ben memnun kalmayacağımız bişey yaşadık. Gayet memnunuz. Sanırım bu biraz talih meselesi. Belki sizin araçlarınız banttan geçerken itinalı iş yapılmadan geçmiştir. Kontrol de gözden kaçmıştır. Bir vida eksik olsa sesi dinle. Belki çok basit sebeplerlerden dolayı bu sorunları yaşıyor olabilirsiniz.

kubilai
14/12/2010, 00:10
bence halledilemeyecek sorununuz yok fakat fun modelinin 90hp versiyonu varmıydıki?

Var evet ben sahibim bu versiyona :)

Aracımı ben de çok seviyorum ama bu ses olayı beni o kadar araçtan soğutuyor ki çoğu zaman.. İlerde Bravo almayı düşünüyorum kısmetse ama bu ses olayı beni her an caydırabilir!

Aynen sizin gibi düşünüyorum yani aracı satmaya niyetlendim sırf bu yüzden millet bana deli gözüyle baktı :) Bravo almak sorunumu çözecek mi merak ediyorum açıkçası.

2. el GP aldım. Aldığımda 60000km deydi. Çok temiz kullanılmıştı. 80000Km ye kadar sadece tıkırtı burcundan ses gelmeye başladı. Onu da yaptırabiliyorsunuz. Bunun haricinde ne önceki sahibi ne de ben memnun kalmayacağımız bişey yaşadık. Gayet memnunuz. Sanırım bu biraz talih meselesi. Belki sizin araçlarınız banttan geçerken itinalı iş yapılmadan geçmiştir. Kontrol de gözden kaçmıştır. Bir vida eksik olsa sesi dinle. Belki çok basit sebeplerlerden dolayı bu sorunları yaşıyor olabilirsiniz.

Haklı olabilirsiniz işte şans bu da. Fakat böyle bile olsa serviste halledilebilmesi lazım. Onlarda ilgilenmeyince olan müşteriye oluyor sonra böyle sonuçlar çıkıyor ortaya. Aracım konusunda acayip titizimdir. Daha bugün tanıdığım yıkamacıya gittim işte laf açıldı dedim yani ben saç şampuanı ile yıkıyorum kendisi de bilir beni hiç yıkamacıya vermedim aracımı. Bakımları deseniz onlarda broşüründe yazan orijinal parça ve ekipmanlarla yapılıyor fakat netice böyle...

bulut
14/12/2010, 00:15
aracımı 2, el aldım ve ilk aldıgımda üzerine cok titrerdim tok orasından ses geliyo yok burasından ses geliyo, ama şimdi alıştım artık. müziği acıp duymamaya çalışıyorum. malesef acıkcası fiat cok kaliteli araç üretmiyor bana göre. yanlış anlaşılmasın evet bende fiat kullanıyorum ve arabamıda cok seviyorum ama bir gerçek varki siz aynı segmentte aynı özelliklere sahip fiat punto ve wolswagen golf 'ü karşılaştırdıgınızda bile fark hem arçta kullanılan malzemeyle kanıtlanır hemde fiyat farkıyla.

abi senle aynı kanıdayım. bazen bravo alayım diyorum. sonra ''sonuçta o da bir fiat'' diyorum kendi kendime:-)

kubilai
14/12/2010, 00:21
aracımı 2, el aldım ve ilk aldıgımda üzerine cok titrerdim tok orasından ses geliyo yok burasından ses geliyo, ama şimdi alıştım artık. müziği acıp duymamaya çalışıyorum. malesef acıkcası fiat cok kaliteli araç üretmiyor bana göre. yanlış anlaşılmasın evet bende fiat kullanıyorum ve arabamıda cok seviyorum ama bir gerçek varki siz aynı segmentte aynı özelliklere sahip fiat punto ve wolswagen golf 'ü karşılaştırdıgınızda bile fark hem arçta kullanılan malzemeyle kanıtlanır hemde fiyat farkıyla.
Size hak veriyorum fakat Golf C segmenti bir araç, Gp ise B segmenti sınıf farkı var. Gp'nin VW'deki karşılığı Polo modeli olur ki onu da kullanmadım bilemeyeceğim hakkında bilgisi olanlar yorum yapabilir.

bulut
14/12/2010, 00:27
Size hak veriyorum fakat Golf C segmenti bir araç, Gp ise B segmenti sınıf farkı var. Gp'nin VW'deki karşılığı Polo modeli olur ki onu da kullanmadım bilemeyeceğim hakkında bilgisi olanlar yorum yapabilir.
kubi ben sadece örnek amaçlı yazdım golf 'ü. yani markaya göre kalite farkından bahsetmek istedim

kubilai
14/12/2010, 00:36
Aslında şöyle söylesek nasıl olur ; Aynı sınıfta iki araç Bravo ile Golf kıyaslansa mesela ya da başka markaların C (kompakt) sınıfları ile Bravo kıyaslansa sonuç nasıl olur acaba.. Bravo kullanan arkadaşların sorunları nelerdir yazsalar öğreneceğiz ama :)

alpi33
14/12/2010, 00:56
sevgili dostlar dünyanın en iyi tasarımcısı olan italyanların ve özellikle Guigiaro'nun tasarımı olan Puntişlerimize keyifle binmeye devam edelim...bize bu fiyatlara bu zevki yaşattığı için FIAT markasına tşk etmek lazım diye düşünüyorum...35000TL den başlayan fiyatlarla baz model satan markalara değil...
sorunlarınızında kısa zamanda çözülmüş olmasını dilerim :)

dgncn_1907
14/12/2010, 01:18
Benimde bir sorunum var beyler bikaç gündür motordan bir ses geliyor. Araç ısındıktan sonra bilye sesi gibi bi ses geliyor. Ara sıra ses kesiliyor ara sırra tekrar ses çıkartıyor. Bu ne olabilir ?

sezerism
14/12/2010, 04:30
Kubilay kardeşim kafana takma sanırım arabayı çok dinliyorsun .Bırak bazı sesler normaldir .türkiyenin yolları çok mu? Düzgün ki asıl sorun yolda yol düzgün olsa araçtan ses gelirmi? Gelmez.biraz rahat ol

comanchee
15/12/2010, 12:48
maalesef yolların fiziki şartlarının yetersizliği, yol yapmayı toprak üzerine asfalt dökmekten ibaret sanan belediyeler asıl bu tıkırtıların suçlusu.neticede plastik aksamın titreşime tepkisi ve esnemesi metalden daha fazla.zamanla ne yaparsanız yapın tıkırtı araç yaşlandıkça dahada artacak.çok kaiteli c ve d sınıf araçlarda bile bu sorun var.birde gplerdeki sert plastik miktarının fazla olması tıkırtı miktarını arttırıyor

zafermutlu
15/12/2010, 14:45
ses gelmeyen fiat arabası yok galiba. alışın bence. bende sesler defalarca söyledim var. özellikle dikiz aynasından bir ses geliyor. digerlerini bastırıyor. arada sırada da kapılardan geliyor. servis dikiz aynasını degiştirecekti elim varıpta gidemedim. fazlada umursamıyorum. ama hani yollardan bahsediyoruz benim 20 yaşındaki arabada yag gibi asfaltta ses çıkarmıyor. bu fiatın sadece izalasyon kullandıgı malzemeden kaynaklı bir sorun...

kubilai
15/12/2010, 17:36
ses gelmeyen fiat arabası yok galiba. alışın bence. bende sesler defalarca söyledim var. özellikle dikiz aynasından bir ses geliyor. digerlerini bastırıyor. arada sırada da kapılardan geliyor. servis dikiz aynasını degiştirecekti elim varıpta gidemedim. fazlada umursamıyorum. ama hani yollardan bahsediyoruz benim 20 yaşındaki arabada yag gibi asfaltta ses çıkarmıyor. bu fiatın sadece izalasyon kullandıgı malzemeden kaynaklı bir sorun...

Aynen katılıyorum araba övme ya da kötüleme gibi bir niyetim yok ama eski arabalar daha sağlam görünüyor gözüme.

freelife
15/12/2010, 17:41
Eski arabaları şimdik yapsalar paramız yetmez almaya,amaç maliyeti düşürüp ucuza sağlam araba yapmak o yüzden şaseye önem veriliyor gerisini kötü yapıyorlar . bu ses olayı her markada karşımıza çıkıyor artık.

takres
15/12/2010, 18:08
bu ses olayı abartılmayacak gibi değil gerçekten bende beyaz 120 hp bravolara bakıyorum ama insan soğuyor ister istemez bu yüzden haziran gibi performanstan vazgeçip corolla alabilirim

freelife
15/12/2010, 18:13
ses gelmeyen araba yok artık,biri erken yapmaya başlarken diğeri geç yapıyor. iyi araştırıp almak lazım.

izoci
15/12/2010, 18:33
teybin sesini açıverin :D :D

kaptan_ahab
15/12/2010, 21:47
Hemşerim 17" jant, 45 yanak lastikle birde bende duy o sesleri haline şükredersin :D

fawori
21/12/2010, 02:14
Hocam seslere çok takmayın yaw ben şirket aracı getz de kullanıyorum bide onu dinleyin her vites atışta faklı sesler frende ayrı ancak çok yüksek sınıf araç alıcan da şöyle passat cc ya da alfa 156 ne bilim insignia felan o zaman kulak kabartmak doğal.

alpi33
21/12/2010, 14:11
Çağatay!!!
güzel yorum ;)

nerhal61
21/12/2010, 15:19
Mercedes (yeniler hariç) , insignia, audi, passat, mondeo gibi, jetta, focus, golf gibi araçları kullandım. Sahibi olarak uzun soluklu kullanmadım ama uzun yolculuklarıma göre söylüyorum.

Arkadaşlar araçlarınızın kıymetini bilin.

Forumda uzun süredir şikayetlere bakarak söylüyorum.

Puntolar çok ses alıyormuş, asfalt vs. gibi...Hepsi alıyor. Evo ise gp ye göre iyileştirilmiş ve iddia ediyorum asfalt ve lastik sesini bir çok araçtan daha az alıyor. Bunda küçük iç hacmi de etkili ama izolasyon cok iyi...

Sert plastikten vs. çok ses geliyormuş. Kullandıgım araçların en yaşlısı 1 yaşındaki araçlar. Hepsi sıfır asfaltta sessiz ama kasisler ve stabilizelerde hepsinden ses geliyor.

Kısacası 100 bin liralık audi mi yoksa 30 binliralık b segmenti bir araç mı derseniz, eğer araçta üst düzey bir donanım istemiyorsanız inanın değmez. Çok abartmak istemem ama hepsi 4 teker bi direksiyondan ibaret.

Nacizane tercihim b - c ve d segmenti araçlardan jetta alırdım. Hem cok pahalı degil hem de güven veriyor. Otomatik dizelini bir çok arabaya tek geçerim.

Selamlar

taret
21/12/2010, 22:30
benimde size sorum şu olacak överek bahsedilen araçların kaç tanesinin kendine özel sitesi var. acaba onlar ne sorunlarla karşılaşıyor. fiyatı ve karşılaşılan sorunlarla kıyaslandığında durum nedir? bizim yollarımız süper herşey dört dörtlük ve grande punto ses yapıyor? bu mudur.
el insaf

ozay06
21/12/2010, 23:09
Sıfır km aldığım araçta ufak tefek çalıntılar (Bagaj lambası, el tutacakları, makyaj aynası) yapmış olmasından dolayı Fiata kızgın olsamda kardeşimin 2007 model 60.000 km gp sinde takır tukur ses hiç yok 10.000 km bakımları dışında kuruş masraf yapmadı ve hiç şikayetçi olmadı Yağ gibi gidiyor maaşallah Önceki mesajlarda bir arkadaşın bahsettiği gibi araba, elektronik tam bir şans işi
Bu aralar vw lerde dsg şanzuman sıkınıtısı var Araştırırsanız arabaya 55.000 60.000 tl verip ilk kırmızı ışıkta arabası stop edip 1 ayı aşkın servislerde bekleyen yüzlerce araç var Hangi markanın şikayeti nedir diye araştırırsanız kesinlikle sorunsuz araç bulamazsınız
Ayrıca gp leri karşılaştırırken segmenti aynı olsada fiyatı aynı olan marka/modelleri karşılaştırmak lazım Ufak tefek sıkıntılara göz yummamız gerekiyor Fiyatı ne kadar artırırsak arttıralım beklentimizde o kadar çok oluyor

evo_34
21/12/2010, 23:33
arkadaşlar 2011 modellerde bu kadar ciddi anlamda sorun var mı bende aldım daha teslim edilmedi ayrıca bilmenizi isterim kusurlu olabilecek durumlarda firmaya noter kanalıyla dava actırabilirsiniz yada il san. müd. şikayet edilebilir cunku bir yeni kullanıcı olarak şaşırmış durumdayımmmm

SRDR KRKC
21/12/2010, 23:41
Arkadaşlar Artık Araçlar Eskiye Nazaran Çok Daha Hızlı Üretiliyor, Talep Ve Sipariş Çok Ve Bunu Karşılamak İçin Özellikle Türkiyeye İthal Gelen Araçların Bazıları Gemide Bile Montajı Yapıldığı Söyleniyor. Bu Nedenle Bu Tip Sıkıntılar Montaj Kaynaklı Sıkıntılar Ve Yaşamanız Gayet Normal GP De Bunlar Oluyor Başka Markada Olmuyormu ? Elbetteki Oluyor Geçen Ay Arkadaşım Skoda Octavia Super B Aldı Arka Kapıdan Resmen Üflüyen Biri Varmış Gibi Ses Alıyordu Ve Servise Gittiğinde Takılan Malzemenin Yanlış Malzeme Olduğu Tespit Edildi Hakeza 2010 Model Ford Focus Alan Bir Arkadaşımında Bagajından Gelen Seslerden Dolayı Servise Gittiğinde Bagaj Kaplamasının İçinde Kırılmış Pullar Olduğunu Ve Bu Montaj Esnasında Unutulduğunu Söylerdiler. Gibi Gibi Örnekler Çok Çevremizde Bu tip Sıkıntılar Servis Tarafından Aşılabilen Sıkıntılar.

Kendinizi Çok Fazla Strese Sokmayın Aracınız Garantiliyse Servise Çekin Aracınızı Hepsine Ayar Çektirin Hatta Ne Zaman Ses Gelio Anında Götürün Bir Daha Yapsınlar Bunda Sıkıntı Yok. Yeterki Elektronik Ve Motor Aksamında Sıkıntılar Çıkmasın Gerisini Kafanıza Takmayın.

rodopian16
22/12/2010, 01:03
astrayla puntosunu kıyaslayan arkadaşların dediği gibi kıymetini bilelim arkadaşlar arabalarımızın.

acRep
22/12/2010, 01:42
Başta araçlarımızı Orjinal lastikleriyle kullanmayın kardeşim ben test edip onaylamış bi şahıs olarak yumuşak kauçuklu ( michelin özellikle) lastik kullanırsanız hem kasislerde hem uzun yollarda içeri alınan lastik sesinde müthiş bi düşme oldugunu fark edeceksiniz..

kubilai
22/12/2010, 02:43
Başta araçlarımızı Orjinal lastikleriyle kullanmayın kardeşim ben test edip onaylamış bi şahıs olarak yumuşak kauçuklu ( michelin özellikle) lastik kullanırsanız hem kasislerde hem uzun yollarda içeri alınan lastik sesinde müthiş bi düşme oldugunu fark edeceksiniz..

Bende onu düşündüm aslında turanza var şimdi üzerinde orj. acaba michelin primacy hp mi alsam ? Bugün focus kullandım 1.6 dizel 2007 onda vardı araç sessizdi gayet. Hep sormak istedim arkadaşlar puntolarda primacy hp kullanan ya da bilen var mı ? Çünkü ikisini karşılaştırdım turanza bariz sert lastik.

acRep
22/12/2010, 02:53
Bende onu düşündüm aslında turanza var şimdi üzerinde orj. acaba michelin primacy hp mi alsam ? Bugün focus kullandım 1.6 dizel 2007 onda vardı araç sessizdi gayet. Hep sormak istedim arkadaşlar puntolarda primacy hp kullanan ya da bilen var mı ? Çünkü ikisini karşılaştırdım turanza bariz sert lastik.

Marka yada modeldeki sertlik derecsini bilmiyorum ama yumuşak bi lastik takarsan süspansiyondaki fark edilir rahatlıga göreceksin tabi bunun yanında yazın sıcak havalarda lastik ötme yapiyo o da şahsen hoşuma gidiyo bi negatif yönünü görmedim..

nerhal61
22/12/2010, 10:30
arkadaşlar 2011 modellerde bu kadar ciddi anlamda sorun var mı bende aldım daha teslim edilmedi ayrıca bilmenizi isterim kusurlu olabilecek durumlarda firmaya noter kanalıyla dava actırabilirsiniz yada il san. müd. şikayet edilebilir cunku bir yeni kullanıcı olarak şaşırmış durumdayımmmm

Engin kardeşim, şaşırmanı anlıyorum. Heleki aracın daha teslim edilmediği için için de cızlamıştır eminim. Ama bu forumda gerçekten herşey ama herşey konuşulur ve klişe olacak ama seviyeli bir platform. Kimse, kimseden çekinmeden özgürce yazıyor. Yani oldukça paylaşımcı bir yer...

Sorunlara gelince...Genel olarak araçlarımızın fiyatları diğer avrupa modellere göre uygun. Bir başka deyişle ; 22-23 bin lira ikinci el almak isteyen biri (benim gibi :) ) biraz daha paraya kıyayım dediği zaman alabileceği en makul rakamlar fiatta. Opel vw ler (fiatın donanım seçeneğini yakalamak istediğinizde) fırlıyor. Bu durumda fiat otomobiller cok satıyor. Ben gerçekten cok basarılı buluyorum. Bu durum fiatın kalitesiz oldugunu göstermez. Ama her kesime hitap eden araçlar ürettiği için, özellikle ticari grup, yük ve zorlu kosullar altında bu fiyattaki araçlar dayanmadıgından toplumda tofaş da kaynaklı bir önyargı var.

Ben nasıl mı aldım? Tam da dedigim gibi 20-23 bin TL aralıgında ikinci el araba bakıyorum ki bunlar Astra G, Vw golf gibi...Ve bunlar da 2001-2002 modellerini alabiliyorsunuz. Ama temiz araba bulmak inanın ki ölüm. Temiz diyorsunuz 200 bin km'de, km düşük diyorsunuz araba 4-5 yerden boyalı derken artık gına geldi ve 25-26 ya bir sıfır araç almak için tüm markaları dolastım ve en cok içime sinen araç evo oldu. Çünkü sıfır alırken donanım istiyorsunuz ve polo, fabia, fiesta vb. de donanım eklediğinizde fiyat ucuyordu. Ve sonunda evolandık.

Bütün bunlar bir yana, ülkemizde satış sonrası hizmetler bircok markada kötü iken (istisnalar kaideyi bozmaz) fiat bence de bunlar arasında en kötüsü durumda. Dolayısıyla "Ulen o kadar para saydık, motor yağ eksiltmiş, kapılardan ses geliyor,cam otomatiği bozuldu, robot arıza verdi, arıza ışıgım yandı...Bu da olur mu be , arabayı sıfır aldık..." gibi durumlarla karşılaştıgımızda üzülüyoruz, soguyoruz, hatta satmayı bile düşünenler, ya da o derece zengin olanlarımız var.

Uzattım :)

Evolarda da benzer şikayetleri yaşayanlar var (GP lerle) ama gördügünüz gibi 60bin km hic sorunsuz gp kullanan da var, benim gibi henüz 13 bin km dir hic sorunsuz evo kullanan da var...Ama her zaman derim, araba işi şans işidir, 2.el de olsa sıfır da olsa şans işidir. Seri üretimde bunlar her zaman olur...

Selamlar

Kriminal
22/12/2010, 10:53
SEs istemıyosanız aracınızda Gidip Mercedes almanızda fayda var..

Bende cok ısyan edıyorum bazen ama Hiç pişman olmadım GP aldıgıma..

Sağımda solumda baska araçlara bınen arkadaşlarım var onların dertlerı keşke ses olsa...

zafermutlu
22/12/2010, 10:56
halit kardeşim yorumların çok güzel ikisinide begendim. tabiki insan tıkırtı gelmesin istiyor ama yapacak da bişey yok. müzigin sesini açacaz:) gerçi benim araç için tıkrtı çok desem yalan söylemiş olurum bir tek aynadan geliyor oda üşendigimden öyle kaldı. kapılardan bazen geliyor bazen gelmiyor belli olmuyor mühimde degil.. ama şu kapılar beni hala deli ediyor ben alıştımda binene açıklama yapmak zorunda kalıyorum sert çekin diye. bu kapılar fitiller otursun dendi kapanmıyor kardeşim. aldıgımdan beridir kapanmıyor. en çok canımı sıkanda bu konu...

nerhal61
22/12/2010, 11:19
halit kardeşim yorumların çok güzel ikisinide begendim. tabiki insan tıkırtı gelmesin istiyor ama yapacak da bişey yok. müzigin sesini açacaz:) gerçi benim araç için tıkrtı çok desem yalan söylemiş olurum bir tek aynadan geliyor oda üşendigimden öyle kaldı. kapılardan bazen geliyor bazen gelmiyor belli olmuyor mühimde degil.. ama şu kapılar beni hala deli ediyor ben alıştımda binene açıklama yapmak zorunda kalıyorum sert çekin diye. bu kapılar fitiller otursun dendi kapanmıyor kardeşim. aldıgımdan beridir kapanmıyor. en çok canımı sıkanda bu konu...

Arka kapıların sert açıldıgı kapandığı malum ama aldıgımda şöför kapısı da buna benzer idi, şimdi şöför ve sağ ön kapı gayet güzel açılıp kapanıyor. Ben WD 40 la da yağlamıştım. Arka kapılar da eskisine göre daha iyi. Ama sanırım daha iyi kapanmaz gibi.

zafermutlu
22/12/2010, 11:25
Arka kapıların sert açıldıgı kapandığı malum ama aldıgımda şöför kapısı da buna benzer idi, şimdi şöför ve sağ ön kapı gayet güzel açılıp kapanıyor. Ben WD 40 la da yağlamıştım. Arka kapılar da eskisine göre daha iyi. Ama sanırım daha iyi kapanmaz gibi.

benim önlerde kapanmıyor ama arkalar felaket bişey. birde çok kullanılmıyor arka kapı açma kolu elimde kalacak. birde kapı içleri malzeme vede izolasyon için fena yapılmamış söküldügünde baktıydım. yani kolayca ses yapacak bişey yok. ama sert açıp kapatmaktan tabiki bir gün ses yapacaklar kapı içleri..

levan34
22/12/2010, 11:54

araç üzerinde "michelin" lastikle geldi,yinede uğultu var...at arabası gibide sektiği için yemekleri hazmetmek için kullanıyorum aracı :)....tekrar diyorum "tatsız"....

rodopian16
22/12/2010, 12:39
bi seste benden yollarda kasislereden sallalntıda kemer tokası yana vurup canımı sıkıyor....

SRDR KRKC
22/12/2010, 12:50
bi seste benden yollarda kasislereden sallalntıda kemer tokası yana vurup canımı sıkıyor....

Ona Çare Var :) Tokanın Vuran Kısmına Yapışkan Kavuçuk Yapıştırıyorsun Ses Kesilio :) Herşeyi Devletten Beklemeyin :) :)

acRep
22/12/2010, 13:27
araç üzerinde "michelin" lastikle geldi,yinede uğultu var...at arabası gibide sektiği için yemekleri hazmetmek için kullanıyorum aracı :)....tekrar diyorum "tatsız"....

Ne diyim o zman ne kadar çok yemek o kdr az şikayett :D Yada benimki gibi kulaklara zarar vericek bi ses sistemii fakat aşırıya kaçınca arabanın titremedik yeri kalmıyoo o da eksi si :)

rodopian16
22/12/2010, 15:28
Ona Çare Var :) Tokanın Vuran Kısmına Yapışkan Kavuçuk Yapıştırıyorsun Ses Kesilio :) Herşeyi Devletten Beklemeyin :) :)
devlet herşeyi arabası olandan bekliyor. yolları düzgün yapsa o toka vurmuycak +arabanın süspansiyonuna koymayacak.

nerhal61
22/12/2010, 16:03

Kemerlerinizi takın, ses gelmez :)

kubilai
22/12/2010, 16:23
Kemerlerinizi takın, ses gelmez :)

Ben hep öyle kullanıyorum zaten :)

rodopian16
22/12/2010, 16:48
yolcu tarafından geliyo