PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grande Punto ve Punto Evo Hakkında Fikir

rockSEWER
04/12/2010, 18:17
Arkadaşlar Merhabalar,

Bende 97 Model Astra var.Eski arabanın idamesi zor, LPG fiyatları ucmuş gitmiş, Dedim 20000 Tl kadar 2. El baktım düzgün birşey yok, Fiatta Sıfır Grande Punto ve Evo nun fiyatlarını gorunce bide dizel çok mantıklı geldi dizel almak. Ama pek bildigim bi araba değil.. sizce nasıldır ? yakıtı, yol tutusu, konforu , ikinci eli, masrafı, Kullanıcıları olarak sizlere sormak istedim.. Maksimum çıkabileceğim para 28000 TL,

Grande Punto bilgidim kadarıyla 2004 den beri üretiliyor üretimi ne zaman durucak bilgisi olan varmı, Grande puntomu almalıyım yoksa EVO mu değerli yorumlarınıza ihtiyacım var yarın ( 05 aralık ) gidicem birmota bakalım alabildiğim dip fiyatları alacagım.

Grande Punto 1,3
Punto Evo 1,3

brkprlk35
04/12/2010, 19:06
Hem 2. elde kolay satış hem teknoloji olarak EVO'yu tercih etmelisiniz bence. Konfor yol tutuşu gibi yorumlar dışında şunu söylemeliyim. Bu araç ne B segmenti değil C'ye geçiş segmentinde yer alıyor. Yani konforu yol tutuşu kalitesi teknolojisi en az C segmenti araçlar kadar. Umarım aklınıza yatan bir modeli alırsınız. Ayrıca sizin bütcenizle active modelleri alınabilir EVO'nun. Ama benim fikrim şu yönde biraz daha kendinizi zorlayıp dynamik almanız. O zaman tadından yenmez :)

krakercocuk
04/12/2010, 19:24
yanlış yere konu açmışsınız
ayrıca forumda bu konuda istemediğiniz kadar yorum ve bılgı mevcut..arama butonunu kullanarak istediğiniz konuyu aratın

önceliklede tanışma bölümüne kendinizi tanıtın

izoci
04/12/2010, 19:29
2.el daha fazla özelliği olan az km de bişeye de bakabilirsin.Sonuçta evo güncel bi araç ona bakabilirsin

rockSEWER
04/12/2010, 19:47
Hem 2. elde kolay satış hem teknoloji olarak EVO'yu tercih etmelisiniz bence. Konfor yol tutuşu gibi yorumlar dışında şunu söylemeliyim. Bu araç ne B segmenti değil C'ye geçiş segmentinde yer alıyor. Yani konforu yol tutuşu kalitesi teknolojisi en az C segmenti araçlar kadar. Umarım aklınıza yatan bir modeli alırsınız. Ayrıca sizin bütcenizle active modelleri alınabilir EVO'nun. Ama benim fikrim şu yönde biraz daha kendinizi zorlayıp dynamik almanız. O zaman tadından yenmez :)

hımm evet bende yeni nesil olmasından dolayı evoyu dusunmeye baslamıştım..full versiyonu olanı 30k tl dedi. bakımları falanda güzel 10000 km de 170TL süper :) teşekkür ediyorm yorum için.

ayrıca forumda bu konuda istemediğiniz kadar yorum ve bılgı mevcut..arama butonunu kullanarak istediğiniz koyu aratın

Pardon ama, bu konuyu acabilecek en iyi yer olarak buraya gordugumden actım, açmam gereken yeri bilgilendirirseniz sevinirim.

Tanışma bölümündede kendimi tanıtacak bilgileri veririm

Teşekkürler

2.el daha fazla özelliği olan az km de bişeye de bakabilirsin.Sonuçta evo güncel bi araç ona bakabilirsin

2. el araclara pek güvenim kalmadı ya herkes pert olmu arabayı kazasız satmaya calışıyor cok iyi bi tanıdıktan bulmak lazımda oda zor :) bakalım

Teşekkürler yorum için

izoci
04/12/2010, 20:27
pki sn bilirsin snde hklısın adam 2010 model arabayı niye satsın :D :D

rockSEWER
05/12/2010, 20:03
Bugun grande punto 1.3 active beyaz renkte aldım arkadaslar bakalm :) ocakta cıkarmayı dusunuyorum

Delidavsan
05/12/2010, 21:10
Bugun grande punto 1.3 active beyaz renkte aldım arkadaslar bakalm :) ocakta cıkarmayı dusunuyorum

Hayırlı olsun. Yerinde tercih.

USTA
05/12/2010, 21:19
Kesinlikle Evo derim...

bozo114
05/12/2010, 22:25
ben evo aldım sıfır ve kesinlikle çok çok güzel bir araç. dymanic al yoksa pişman olursun. fakat şimdi düşünüyorum da 1000 2000 lira daha verip ford fiestanın full versiyonu titaniumu alabiliyorsun, ve özellikleri saymakla bitmez. dizelleri çok çok az yakıyor. düşündükçe kendi aracımdan soğuyor gibi oluyorum bazen :))

rockSEWER
06/12/2010, 22:36
Hayırlı olsun. Yerinde tercih.

Teşekkür Ederim :), Yadigar opelimi aratmaz umarım :)

uraaal
06/12/2010, 22:46
97 astradan sonra bentleye binilmiş gibi olur evo olursa tercih abartısız....

riddick
06/12/2010, 23:00
kesinlikle doğu bir seçim kardeş kesinlikle evo ya ben için de uyumak istiyorum e artık sen tahmin et

sundown
07/12/2010, 19:13
Dış görünüş diyorsanız grande, sadece kokpit güzel olsun dışına boşver diyorsan evo :)

geriye kalan iki arabanında özellikleri neredeyse birebir aynı. Bana soracak olursan bindiğim araba biraz dikkat çekici olsun isterim. evo bana vasat bir araç gibi geliyor

ayrıca forumda bu konuda istemediğiniz kadar yorum ve bılgı mevcut..arama butonunu kullanarak istediğiniz koyu aratın

Moderatör olduğu anlaşılan arkadaşımız biraz yaklaşımlarınız hafif olsun derim. Burası kurumsal bir şirket yada silahlı kuvvetler değilki talimat yada emir verir gibi üslup takınıyorsunuz. Bence arkadaşın paylaşmak istediği konu doğru bir yerde

izoci
07/12/2010, 19:18
Hayırlı olsun..

rockSEWER
10/12/2010, 19:47
Dış görünüş diyorsanız grande, sadece kokpit güzel olsun dışına boşver diyorsan evo :)

geriye kalan iki arabanında özellikleri neredeyse birebir aynı. Bana soracak olursan bindiğim araba biraz dikkat çekici olsun isterim. evo bana vasat bir araç gibi geliyor

Moderatör olduğu anlaşılan arkadaşımız biraz yaklaşımlarınız hafif olsun derim. Burası kurumsal bir şirket yada silahlı kuvvetler değilki talimat yada emir verir gibi üslup takınıyorsunuz. Bence arkadaşın paylaşmak istediği konu doğru bir yerde

bencede gorunum olarak gp idi. bugun odemesini yaptım :) alıyorum salı gunu bakalım

moderator arkadasın yaklaşımı benimde hiç hoşuma gitmedi ilgili yoneticiyle konuşup buraya tasıttım. uygun dille anlatabilirdi. desteğiniz için teşekkür ederim

USTA
10/12/2010, 19:55
Herkesin arabası kendine güzeldir,bende Evo nun tipini daha çok beğeniyorum...:)

Murat 1979
11/12/2010, 01:33
ben evo aldım sıfır ve kesinlikle çok çok güzel bir araç. dymanic al yoksa pişman olursun. fakat şimdi düşünüyorum da 1000 2000 lira daha verip ford fiestanın full versiyonu titaniumu alabiliyorsun, ve özellikleri saymakla bitmez. dizelleri çok çok az yakıyor. düşündükçe kendi aracımdan soğuyor gibi oluyorum bazen :))
bende çok gittim geldim ikisi arasında ama fiestanın darlığı ve arka bölümün basıklığı beni soğuttu

krakercocuk
11/12/2010, 03:04

bikere ben moderatör değilim ayrıca arkadaşın açtığı konu sonradan buraya taşındı daha önce garaj bölümünde açılmıştı. forumda eski üyeler olduğumuz için forumun konular hakkındaki çamurluk durumuna hassasiyetimiz ailecek yüksektir..o yüzden bu uyarı yapılmıştır. ayrıca üslübumda herhangi bir agresiflik yok gayet normal bir biçimde uyarmışım. arkadaşda mesajımın iki altında alıntı yaparak yazmış cevabını ve sonunda teşekkür etmiş saolsun.ortamı germenın bir anlamı yok eğer kendisi senden daha fazla tepki olarak görseydi ilk sıkıntısını kendi söylerdi zaten
bencede gorunum olarak gp idi. bugun odemesini yaptım :) alıyorum salı gunu bakalım

moderator arkadasın yaklaşımı benimde hiç hoşuma gitmedi ilgili yoneticiyle konuşup buraya tasıttım. uygun dille anlatabilirdi. desteğiniz için teşekkür ederim
sonradan böyle bir tavır almışsın sende anlamadım..neyse..yapılan uyarılar kişiye özgü olarak görünsede aynı zamanda diğer yeni üyelerinde görmesi açısından ve düzeni devam ettirmek açısındandır. biraz kurumsallık kokabilir doğrudur ama askerliği sevmem ...keyifli forumlar

nasre
11/12/2010, 18:09
GP mi? EVO mu?
Bu soru çok soruldu?
Herkesin yorumu farklı? Ama çok doğru bir yorumu yukarıda arkadaşımız yapmış bence bu güzel yorum için kendisine teşekkürler.