PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sonunda Chip Yaptırdım...

sabanci
01/12/2010, 19:18
Arkadaşlar uzun zamandır power_box ve chip tunning arasında kararsızdım sürekli araştırma yapıyordum hatta box için neredeyse forumdan bir abimizle anlaşmıştım ama sonradan yaptığım araştırmalara göre chip tunning 'in daha sağlıklı ve güç konusunda daha tatmin edici olacağı yorumunu çıkarıp chip yaptırdım. Forumdan ecotorq nickli hüseyin arkadaşımıza çok teşekkür ederim gerçekten çok temiz ve sorunsuz bir şekilde istediğim performansı sağladı.:thumbup1: performans konusunda soruları olan arkadaşlar olursa seve seve yanıtlarım yanlız şunu söylemek istiyorum ve çok önemli anlık yakıt tüketimini açtım ve aşırı derecede fark var eskiden geçtiğim yerlerden aynı şekilde geçtim ve bunu farkettim. Rakam olarak belirtmek gerekirse izmir'li arkadaşlar çevre yolundaki limontepe yokuşunu bilirler chipten önce oraya 6. viteste 110 km hızla çıkarken anlık tüketim 9 lt ile 10 lt arasında oynuyordu chipten sonra ise aynı şekilde 7 lt ile 8 lt arasında çıktım ve 8 lt demedi en son 7.8 de kaldı. Herkese tavsiye ediyorum performans için değilse bile yakıt ekonomisi için mutlaka yaptırın... Bu arada 34 plaka 1.6 tdci focus ve peugeot 106 gti elimden kurtulamadı gerisini siz düşünün... :D :gunsmilie:

takres
01/12/2010, 19:20
hayırlı olsun abi ne kadara mal oldu ve aracı dyno ya soktun mu

edelsang
01/12/2010, 19:20
sizin araç 90 beygir zaten güzeldir performansı chip bize lazım :)
hayırlı olsun

USTA
01/12/2010, 19:22
Hayırlısı olsun,chiptuning li Yeni Kangoo kullanan birisi olarak söylediklerine harfiyen katılıyorum,ilerleyen zaman içinde daha çok seveceksin aracını...

StrawBeeRy
01/12/2010, 19:29
aynen abi bizim beyaz puntodada var 75 lik ama chipli ve gaz tepkili fark edilir derecede faydeası bende herkese tavsiye ederim hem performans hemde yakıt tasarrufu açısından güzel bir sistem

edelsang
01/12/2010, 19:35
ne kaa ? :D

StrawBeeRy
01/12/2010, 19:36
ecotorq 250 lira gib bir rakama yapıyordu tabi kampanya bitmediyse

sabanci
01/12/2010, 19:54
öncelikle teşekkür ederim herkese arkadaşlar. Fiyat konusunda bana özel bir indirim yaptı arkadaş sağolsun mertin dediği rakamlara yaptırdım aşağı yukarı ama gerçekten 2 katını isteseydi yine verirdim çünkü değer... :)

sabanci
01/12/2010, 19:56
hayırlı olsun abi ne kadara mal oldu ve aracı dyno ya soktun mu
serhat dyonuya sokmadım ama tahmini olarak 110 hp civarı diyorum 110 luk focusu yediğine göre... :D :fun:

erosistanbul
01/12/2010, 20:00
hayırlı olsun Hakan.Güle güle kullan.tafsiye ediyorsun yani.sırf yakıt tasarrufundan dolayı değer aslında.

StrawBeeRy
01/12/2010, 20:01
beygir 112-115 arası torkta 250-260 olmuştur :)

sabanci
01/12/2010, 20:04
beygir 112-115 arası torkta 250-260 olmuştur :)
Tahminlerime göre aynen o civarda birşeyler diye düşünüyorum mert...
Evet erhan abi kesinlikle tavsiye ediyorum dediğin gibi sadece yakıt ekonomisi için bile yaptırılması gerekiyor bence ki ben genel olarak yakıt ekonomisi amaçlı yaptırdım zaten. Neden istediğin zaman az yakan istediğindede daha iyi gidebilecek bir arabam olmasınki... :D

StrawBeeRy
01/12/2010, 20:07
tahminlerime göre aynen o civarda birşeyler diye düşünüyorum mert...
bizim 75 lik beygiri hava filtresi ve chip ile 97-98 arası torkuda 240 olduğuna göre 90lığa göre hesaplarsak gücü dediğim rakamlar civarında :)

Genius
01/12/2010, 20:09
Hakan senin adina cok sevindim. Heyecanin ilk mesajda gayet iyi anlasiliyor, birde deneme firsati olursa benimde kafamda var, sonucta araba satilmayacak gibi gorunuyor. Gaza gelip fazla kaptirma sakin, kazasiz belasizzz :D

ato
01/12/2010, 20:13
hayırlı olsun bende yaptırıcam ama aracın bakımını yaptırmayı bekliyorum kafamı kuracalaya tekşey aracı uzun süre kullanıcam 200000kmye kadar kullanıcam gibi oyüzden kafamdaki soru işaretini gidersem hemen yaptırıcam ama son hız da değişme varmı bir de duman varmı

takres
01/12/2010, 20:14
abi fiyat söyle de yaptıracak olursak bizde Ankara da ona göre pazarlık yapalım eğer 250 tl ye +20 hp verirlerse bedava valla :)

USTA
01/12/2010, 20:15
Birkaç sorum olacak,
İşlem,aracın kendi orjinal yazılımı üzerine aracınızın şasi ve motor numarasının olduğu yazılıma mı yapıldı yoksa hazırda olan bir yazılımmı atıldı.?
Yükleme yaparken hangi devir aralığını seçtiler,alt-orta-üst...?
Gaza yüklenince ve sonrasında duman atıyormu,yani dumanlı modmu yaptılar normalmi...?

seysey37
01/12/2010, 20:24
gaz tepkili

mert bu gaz tepki nasıl oluyo :) benzinlilerde uygulanabilirmi?maliyeti nedir?biraz bahsedersen çok sevinirim..

Birkaç sorum olacak,
İşlem,aracın kendi orjinal yazılımı üzerine aracınızın şasi ve motor numarasının olduğu yazılıma mı yapıldı yoksa hazırda olan bir yazılımmı atıldı.?
Gaza yüklenince ve sonrasında duman atıyormu,yani dumanlı modmu yaptılar normalmi...?
+1000 dizel araç aldığımda düşünüyorum chip i,bu soruların cevaplarını merakla bekliyorum :)

sabanci
01/12/2010, 20:25
Hakan senin adina cok sevindim. Heyecanin ilk mesajda gayet iyi anlasiliyor, birde deneme firsati olursa benimde kafamda var, sonucta araba satilmayacak gibi gorunuyor. Gaza gelip fazla kaptirma sakin, kazasiz belasizzz :D
yok abi diyorumya genelde yakıt ekonomisi için yaptırdım zaten ama hakkınıda veriyorum :D

hayırlı olsun bende yaptırıcam ama aracın bakımını yaptırmayı bekliyorum kafamı kuracalaya tekşey aracı uzun süre kullanıcam 200000kmye kadar kullanıcam gibi oyüzden kafamdaki soru işaretini gidersem hemen yaptırıcam ama son hız da değişme varmı bir de duman varmı
son hızda bir değişme olmaz fakat son hıza çıkış süresi azalıyor yada şöyle söyleyeyim eskiden araba düz yolda 190_200 arası tıkanırdı şimdi devam edip 210 km civarına çıkıyor... Dumanda dip gaz oturmadıkça hiçbir sorun yok...

abi fiyat söyle de yaptıracak olursak bizde Ankara da ona göre pazarlık yapalım eğer 250 tl ye +20 hp verirlerse bedava valla :)
kardeşim ankara ayrı burası ayrı istanbulda 700 _ 800 tl den aşağı yapan yok burdada 500 _600 tl arası senin yapacağın pazarlığa bağlı :D

Birkaç sorum olacak,
orjinal yazılımı alınıp üstünde oynanınlarak yapıldı. Alt üst devir hangisi bilmiyorum ama her devirde iyi gidiyor onu biliyorum :D

USTA
01/12/2010, 20:32
Bütün devirlere yaydılar o zaman bu çok iyi işte,son hızınızdada 10 km civarı iyileşme olmuştur ve son sürate çıkma süresi kısalmıştır,aynı zamanda son hızı koruma isteğide artmıştır,tekrar hayırlısı olsun,son olarak hava filtresini zamanında değilde değişim periyodunun yarısında değiştirmeye özen gösterin...

StrawBeeRy
01/12/2010, 20:34
mert bu gaz tepki nasıl oluyo :) benzinlilerde uygulanabilirmi?maliyeti nedir?biraz bahsedersen çok sevinirim..

aynı zamanda SPRİNT BOOSTER denir..

netteki anlatımdan bir yazı paylaşıyim

Sprint booster otomobilin gaz pedalı sensörü ile beyin ve boğaz kelebeği arasındaki sinyal transferini hızlandırarak aracınızın gaza daha tepkili olmasını sağlayan bir parçadır.
Aracınızdan beklediğiniz atak hareketlerini veya ilk gaz tepkilerini yarı sürelere indirgemektedir. Bu sayede örneğin Mini Cooper S de 0-100 akselerasyonu 0.7-0.9 saniye gibi hızlandırmaktadır ve düşük hacimli veya otomatik vitesli araçlardaki alt devirlerdeki hantallığı %80 oranında serileştirmektedir.
Aynı zamanda Sakin kullanımlarda %5-10 yakıt ekonomisi de yapmaktadır. Tüm araçlara 5 dakika gibi kısa bir sürede uygulanabilen bu ürün aracınızı bir kat daha sevmenizi sağlayacak.

google sprint booster yazınca çıkıyor.

seysey37
01/12/2010, 20:44
araştırdım şimdi teşekkür ederim mert :)
fakat kimisi yararlı kimisi zararlı diyor emin olamadım :) puntolar için fiyatları nedir bunların?
(konuyu dağıtıyorum galiba ama kusura bakmayın :))

sabanci
01/12/2010, 20:46
seyhun kardeş bende merak ediyodum aslında ama mert fiyatını söyleyince pek yanaşmadım :D

sabanci
01/12/2010, 20:48
Bütün devirlere yaydılar o zaman bu çok iyi işte,son hızınızdada 10 km civarı iyileşme olmuştur ve son sürate çıkma süresi kısalmıştır,aynı zamanda son hızı koruma isteğide artmıştır,tekrar hayırlısı olsun,son olarak hava filtresini zamanında değilde değişim periyodunun yarısında değiştirmeye özen gösterin...
bunu hüseyinde söylemişti o yüzden kesinlikle özen göstericem buna...

StrawBeeRy
01/12/2010, 20:50
puntolar için fiyatı 450 ile 600 lira arası

zararı şu şekil vardır aracın motoru stock bir şekildeyken takarsanız zararı vardır ama chip ile beslediğiniz zaman hiçbir zararı yoktur

USTA
01/12/2010, 20:52
Yazılım yurtdışındamı yapılıyor...?

sabanci
01/12/2010, 20:55
Yazılım yurtdışındamı yapılıyor...?
o kısmını bilmiyorum ama ilk izlenimlerim iyiki yaptırmışım yönünde :D bence istediğim performansı verdikten sonra ve sorun çıkarmadıktan sonra (inşallah böyle bir problem olmaz) bir sorun olmaz...

seysey37
01/12/2010, 20:55
seyhun kardeş bende merak ediyodum aslında ama mert fiyatını söyleyince pek yanaşmadım :D
gerçekten öyleymiş :D

sabanci
01/12/2010, 20:56
gerçekten öyleymiş :D
aynen öyle :D

StrawBeeRy
01/12/2010, 21:01
gelin görün bir deneyin ondan sonra diyin ki meğer değermiş :)

TORnADO
01/12/2010, 21:02
Hayırlı olsun Kardeş. Bakımlarını 10.000 km'de değil de daha kısa periyodlarda yaparsan hiçbir şey olmaz.Güle güle kullan. Ben de Fiorino 95 bg araca yaptırmayı düşünüyorum Konya'da. Veriler nasıl olur acaba? Bir de ben her 5000 km'de bir yağ değiştireceğim.5000 km bakımını kendim yapacağım-yağ ve hava filtresi- gerisini de servis yapar artık. :)

makeles
01/12/2010, 21:04
hayırlı olsun hakan.. sonunda yaptırmana sevindim..
35bin km oldu bende sorun yok..
güle güle kullan..

USTA
01/12/2010, 21:05
o kısmını bilmiyorum ama ilk izlenimlerim iyiki yaptırmışım yönünde :D bence istediğim performansı verdikten sonra ve sorun çıkarmadıktan sonra (inşallah böyle bir problem olmaz) bir sorun olmaz...

Yazılımı yapan arkadaş işinin ehliyse ve bakımlarını aksatmazsan sorun yaşamazsın,ben 25000 km dir kullanıyorum chipli haliyle sorun yaşamadım çok şükür...

seysey37
01/12/2010, 21:06
gelin görün bir deneyin ondan sonra diyin ki meğer değermiş :)
bizim normal 1,4 77hp liğe yaptırınca pek bişey alacağımı sanmıyorumda ondan çok dedim :) bide turbo beslemeli olursa zarar vermez diye,bizde turbo ne gezer :D
denemek isterdim ama..istanbula gelirsem uğrarım mutlaka :)

takres
01/12/2010, 21:08
Yazılımı yapan arkadaş işinin ehliyse ve bakımlarını aksatmazsan sorun yaşamazsın,ben 25000 km dir kullanıyorum chipli haliyle sorun yaşamadım çok şükür...

abi sen nerde ne kadara yaptırdın???

disconnected
01/12/2010, 21:09
Hakan hayirli olsun!
77 beygir benzinliye yaptirsak yaptirdigimiza degmez heralde.. ama okuyunca insan gaza geliyor...gerci benim arac bide lpgli hepten yuzsuzluk yapmiyim :D

USTA
01/12/2010, 21:10
abi sen nerde ne kadara yaptırdın???

Bizim sitenin chiptuning moderatörü yapıyor bu işleri,baseltuning firmasının ismi,300 Euro ya yapıyor,2 senedir baya bilgi sahibi oldum sayesinde...

sabanci
01/12/2010, 21:10
Hayırlı olsun Kardeş. Bakımlarını 10.000 km'de değil de daha kısa periyodlarda yaparsan hiçbir şey olmaz.Güle güle kullan. Ben de Fiorino 95 bg araca yaptırmayı düşünüyorum Konya'da. Veriler nasıl olur acaba? Bir de ben her 5000 km'de bir yağ değiştireceğim.5000 km bakımını kendim yapacağım-yağ ve hava filtresi- gerisini de servis yapar artık. :)
benim değerlerimle aşağı yukarı aynı olur 115 hp civarı ve 250 nm civarı tork...

hayırlı olsun hakan.. sonunda yaptırmana sevindim..
35bin km oldu bende sorun yok..
güle güle kullan..
sağolasın mehmetali gerçekten daha önce yaptırmadığıma pişmanım 190_200 km 'ye kadar çıktım ama senin son hız ne alemde daha ben deneyemedimde? :D

sabanci
01/12/2010, 21:12
sağolasın kıvanç :D denemekten zarar gelmez bence...

takres
01/12/2010, 21:13
Bizim sitenin chiptuning moderatörü yapıyor bu işleri,baseltuning firmasının ismi,300 Euro ya yapıyor,2 senedir baya bilgi sahibi oldum sayesinde...

Türk parası neden değilse hiç anlamam bunu
bilgiler için sağol abi fiyat fazla bana :)

USTA
01/12/2010, 21:14
benim değerlerimle aşağı yukarı aynı olur 115 hp civarı ve 250 nm civarı tork...

sağolasın mehmetali gerçekten daha önce yaptırmadığıma pişmanım 190_200 km 'ye kadar çıktım ama senin son hız ne alemde daha ben deneyemedimde? :D

Chipten sonra 110 Hp Kangoo ile 200 km görüyorum,sen bu hafif kasa ve alçak yapısıyla çok rahat 220 görürsün,bildiğim kadarıyla 90 lık mjet lerin şanzımanıda müsait bu hızlara...

StrawBeeRy
01/12/2010, 21:16
bence 300 euro gibi bir rakam çok iyi heleki basel veya Booster yapıyorsa verilir bence..

sabanci
01/12/2010, 21:16
Chipten sonra 110 Hp Kangoo ile 200 km görüyorum,sen bu hafif kasa ve alçak yapısıyla çok rahat 220 görürsün,bildiğim kadarıyla 90 lık mjet lerin şanzımanıda müsait bu hızlara...
rampa aşağı koyverirsem chipten önce 215 yırtınarak 220yi görüyordu zaten şimdi hedefim düz yolda bu hızlara çıkabilmel inşallah olur... :D

USTA
01/12/2010, 21:17
Türk parası neden değilse hiç anlamam bunu
bilgiler için sağol abi fiyat fazla bana :)

Yazılımı Almanya'daki bir firmada yaptırdığı için fiyatlandırma da Euro üzerinden sanırım...

USTA
01/12/2010, 21:18
rampa aşağı koyverirsem chipten önce 215 yırtınarak 220yi görüyordu zaten şimdi hedefim düz yolda bu hızlara çıkabilmel inşallah olur... :D

Görürsün mutlaka...

TORnADO
01/12/2010, 21:20
[QUOTE=sabanci;422458]benim değerlerimle aşağı yukarı aynı olur 115 hp civarı ve 250 nm civarı tork...

O zaman benim Fiorino yolda duru mu acaba? :D

sabanci
01/12/2010, 21:21
TORNADO, O zaman benim Fiorino yolda duru mu acaba? :D
bilemem dururmu durmazmı test etmek lazım :D

Murat Gürakan
01/12/2010, 21:23
ARkadaşlar fiat araçlarımızın anlık tüketimine bakarak değerlendirme yapmayın lütfen. Yanlış ölçüyor :D Bravolarda öyle puntolarda hepside öyle. En doğru veriyi stokken veriyor. Yükledikçe daha az göstermeye başlıyor. Bu konuda adım adım en son naktaya kadar modifiye eden ben tecrübe eden ben :D aksini itiraf eden etmeye devam etsin.
-----
Bu Arada hayırlı uğurlu olsunn güle güle kullanının.

sabanci
01/12/2010, 21:25
[QUOTE=sabanci;422458]benim değerlerimle aşağı yukarı aynı olur 115 hp civarı ve 250 nm civarı tork...

O zaman benim Fiorino yolda duru mu acaba? :D
test edip denemek lazım :D

ARkadaşlar fiat araçlarımızın anlık tüketimine bakarak değerlendirme yapmayın lütfen. Yanlış ölçüyor :D Bravolarda öyle puntolarda hepside öyle. En doğru veriyi stokken veriyor. Yükledikçe daha az göstermeye başlıyor. Bu konuda adım adım en son naktaya kadar modifiye eden ben tecrübe eden ben :D aksini itiraf eden etmeye devam etsin.
-----
sağolasın murat kardeş yanlız şu lafın çok iyiymiş '' aksini itiraf eden etmeye devam etsin '' :D :D şimdi korkutma beni yaw nasıl yani normalden çokmu yakıyor yani chipliyken?

KaMiKaZe
01/12/2010, 21:26
Keşke uygulama öncesi-sonrası dynoya çıksaydın neyse genede güle güle kullan.
Yağına suyuna daha çok dikkat et kısa zamandada bir adet performans panel filtre edin aracının dahada rahatladığını hissedeceksin.

USTA
01/12/2010, 21:27
-----

Doğru tesbit,araç stokken pompada şaşma olmuyordu,chiptuning den sonra 0.5 litre/100 km de hata veriyor,yani yol bilgisayarında yazdığından 0.5 litre fazla yakıyor...

sabanci
01/12/2010, 21:33
Doğru tesbit,araç stokken pompada şaşma olmuyordu,chiptuning den sonra 0.5 litre/100 km de hata veriyor,yani yol bilgisayarında yazdığından 0.5 litre fazla yakıyor...
sorun değil normalde 6 lt ile gittiğim yerlerde şimdi 4.5 la falan gidiyorum 0.5 hata verse bile 5 lt yapar yine 1 lt kardayım bence...

Keşke uygulama öncesi-sonrası dynoya çıksaydın neyse genede güle güle kullan.
Yağına suyuna daha çok dikkat et kısa zamandada bir adet performans panel filtre edin aracının dahada rahatladığını hissedeceksin.
aklıma gelmedi dynoya çıkmak inşallah ilerleyen zamanda çıkıcam. performans filtre işinide şimdilik düşünmüyorum ama ilerleyen zamanlarda olabilir benim öncelikli amacım ekonomi zaten...

USTA
01/12/2010, 21:38
sorun değil normalde 6 lt ile gittiğim yerlerde şimdi 4.5 la falan gidiyorum 0.5 hata verse bile 5 lt yapar yine 1 lt kardayım bence...

Yol bilgisayarında hata veriyor derken fazla yakıyor anlamında söylemek istemedim esasında.
Stokken şehiriçinde 7.5-8 litre yakarken şuanda 6.1 yakıyor,6.1+0.5=6.6 ederki buda stok halinden az yaktığını gösterir...

sabanci
01/12/2010, 21:39
Yol bilgisayarında hata veriyor derken fazla yakıyor anlamında söylemek istemedim esasında.
Stokken şehiriçinde 7.5-8 litre yakarken şuanda 6.1 yakıyor,6.1+0.5=6.6 ederki buda stok halinden az yaktığını gösterir...
bende bunu söylüyorum zaten yinede az yakıyor yani :)

USTA
01/12/2010, 21:47
bende bunu söylüyorum zaten yinede az yakıyor yani :)

Az yakar çok kaçar...:)

sabanci
01/12/2010, 22:04
nereye kadar kaçtığını görecez yakında :D

Murat Gürakan
01/12/2010, 22:14
Korkma canım :D SAdece chip ile öyle yakıtta çok artma olmaz. Eskisi gibi kullanımda gerçektende düşer. Ama her halukarda bilgisayar yanlış gösteriyor....
--------------
Size en aşırısını söyleyimmi. Benim arabamı biliyorsunuz. Şu anda chp egzozdan çok daha öte modifiyeleri var. yakıt 220 den fazla olmuyor. normal kullanımda 170 civarları geziyor minimum.
Bİlgisayarın gösterdiği değeri söylüyorumki bu değer şehir içi ve bol gaazlamalı değerdir 4.5 lt :D

StrawBeeRy
01/12/2010, 22:16
bilgisayar ne anlar egsoz yapıldığından turbonun büyütüldüğünden :D:D:D

sabanci
01/12/2010, 22:18
Korkma canım :D SAdece chip ile öyle yakıtta çok artma olmaz. Eskisi gibi kullanımda gerçektende düşer. Ama her halukarda bilgisayar yanlış gösteriyor....
--------------
Size en aşırısını söyleyimmi. Benim arabamı biliyorsunuz. Şu anda chp egzozdan çok daha öte modifiyeleri var. yakıt 220 den fazla olmuyor. normal kullanımda 170 civarları geziyor minimum.
Bİlgisayarın gösterdiği değeri söylüyorumki bu değer şehir içi ve bol gaazlamalı değerdir 4.5 lt :D
yok artık sende demek istiyorum :D o kadar gazlamaya hemde full mod.la :D murat sen tecrübelisin performans filtre yapsam normal kullanımda yakıt artarmı ?

deniz6
01/12/2010, 22:25
Hayırlı olsun bol gazlamalı günler.:)

Murat Gürakan
01/12/2010, 22:27
Filtereyle yakıt artan diyen zihniyetin... Performanslı kullansan bile orj filtreye göre artma olmazki normal modda artsın :D
Filtre ile yakıt artmazz. Sizin arabalara Kn green gibi markların kutu içi filtreleri var ondan alın yeterli olur. Ama ses te istiyorsanız açık filtre alıp araya boru ile aşşağı indirin turbo devredeyken emiş sesi gelir benim gayet hoşma gidiyor tabi siz sevmeyedebilirsiniz :D Tek dezavantajı olur ıslak havalarda dikkatli olmak. Tamamen suya girerse su çeker ve ayvayı yer motor :D

sabanci
01/12/2010, 22:32
bende yeni öğrendim baseltunning , istanbuldaki bir tunning firmasının bir bayisiymiş ama benim aracımı yapan hüseyin yani ecotorq nickli arkadaş araca özel remap uygulaması uygulaması yaptı o yüzden benim istediğim her devirde iyi gitmesiydi onuda bu şekilde yayarak yapmış tekrar konuştum yazmak istedim buraya...

sabanci
01/12/2010, 22:37
Filtereyle yakıt artan diyen zihniyetin... Performanslı kullansan bile orj filtreye göre artma olmazki normal modda artsın :D
Filtre ile yakıt artmazz. Sizin arabalara Kn green gibi markların kutu içi filtreleri var ondan alın yeterli olur. Ama ses te istiyorsanız açık filtre alıp araya boru ile aşşağı indirin turbo devredeyken emiş sesi gelir benim gayet hoşma gidiyor tabi siz sevmeyedebilirsiniz :D Tek dezavantajı olur ıslak havalarda dikkatli olmak. Tamamen suya girerse su çeker ve ayvayı yer motor :D
ne diyosun! bana bu zamana kadar hep yakıt artar dediler o yüzden taktırmıyodum o zaman yarın takıcam hemde en açığından :D

Murat Gürakan
01/12/2010, 22:42
Hiç artmaz valla. Cahil kesimimiz diyorlar evet. Takıyorlar filtreyi sonra ses duymak için hep alt devir üst devir farketmez dip gaz gidiyorlar sonrada aaaaa filtre yakıtı nasılda arttırdı diyorlar.
-----
Dediğim gibi kutu içi K&n falanda öneriirim oda işinizi görür. Ama ben açık taraftarıyım gayet memnunum kullanıyorumda. Aem dry flow alın eğer açık istiyorsanız. Kuru filtredir ve debimetreyide bozmaz. Yada kn green in kutu içi filtresini ;)

sabanci
01/12/2010, 22:50
dizel arabada ben filtrenin pek ses verebilceğini düşünmüyorum ama aracı rahatlatmak için takmak istiyorum... tabi arada ses olsa fena olmaz :D

Murat Gürakan
01/12/2010, 23:05
emiş sesi gelir ve gayette geliyor :D Ben epeydir kullanıyorum.. Benzinlideki gibi homurtu falan değl. ZAten turbo arabalarda emiş sesi gelir bitek atmosferikteki gibi olmaz..

sabanci
01/12/2010, 23:09
bakalım takıp deneyelim :D yanlız benim arabada nereye takmamı önerirsin hem ses hem verimlilik açısından ?

KaMiKaZe
01/12/2010, 23:47
hakan bende k&n apollo var, bir ucu akışmetreye diğer ucu ise esnek bir boru sayesinde farın altından direk üst ızgaraya gidiyor, sudan korumak için ağzını ızgaraya değilde radyatöre çevirdik. 20000km dir falan bu şekilde her bakımda (5000kmde) akışmetreyi hortumları kontrol ediyorum kirlenme ıslanma yağlanma olmuyor. Açık hava filtresimi panel filtremi dersen motor kapağını sökmemek ve az risk almak için panel filtreyi öneririm.

sabanci
02/12/2010, 00:16
motor kapağı sökülmeden açık hava filtresi takmanın bir yolu yokmu orhan?

krakercocuk
02/12/2010, 00:42
kaptan hayırlı ugurlu olsun bı deneylım bakalım benımde kanıma gıreceksınız sonunda sonra ipin ucunu kacıracam yıne yok onu al yok bunu al:pepsi000:

sabanci
02/12/2010, 00:52
ne zaman istiyosan deneyelim fırat ama şunu bil mutlaka yaptırmalısın diyorum sana 110luk focusu direk yedim ya arabana tekrar aşık olucaksın garanti veriyorum :D

krakercocuk
02/12/2010, 00:57
ben arabama aşığım zaten mayk:D

sabanci
02/12/2010, 01:03
sen chip yaptır sonra tekrar konuşalım fırat... :cool:

krakercocuk
02/12/2010, 01:04
ben chiple miple uğraşmam adamım:D motorum yolda geliiyo:D (1,9 mjet):D

sabanci
02/12/2010, 01:07
1.9 multijet 'i karıştırma kavga çıkar :D hastasıyım zaten onun... :D

KaMiKaZe
02/12/2010, 01:11
motor kapağı sökülmeden açık hava filtresi takmanın bir yolu yokmu orhan?

valla biz başka yere sığdıramadık sen becerebilirsen bizde öğrenmiş oluruz. BMC yi denedik onun çapı biraz daha ufak olmasına rağmen oda sığmadı.

evolodi
02/12/2010, 01:19
hayirlisi olsun kardesim orana gideriz artık hizli hizli :D

sabanci
02/12/2010, 11:25
valla biz başka yere sığdıramadık sen becerebilirsen bizde öğrenmiş oluruz. BMC yi denedik onun çapı biraz daha ufak olmasına rağmen oda sığmadı.
orhan ben bu konuya la beraber bir kafa yorayım bakarsın bir yer bulabiliriz ama senin yaptığın en mantıklısı benimde aklıma başka bir yer gelmiyor...

hayirlisi olsun kardesim orana gideriz artık hizli hizli :D
sağolasın onurum sen nereye istiyosan orana giderim ben şey yani oraya :D :D

faithless1905
02/12/2010, 12:25
bende düşünüyorum azıcık düze çıkayım da chip işi yıllardır takibimde

whitegold
02/12/2010, 12:25
hakan hayırlı ugurlu olsun ıyı gazlamalar:)

cnc
02/12/2010, 12:34
arkadaslar bu yazilim ist.dami atiliyor 75 ps n ekadar yardimci olur ben yakit tuketimi icin dusunuyorum tabii birde aracin 4yil garantisi var ve motora zarar verme durumu konusunda goruslerinizi alabilirmiyim fiyat nerelerde

Murat Gürakan
02/12/2010, 12:35
Hakan kapışakmı :D

faithless1905
02/12/2010, 12:42
bu işi bizim burada yapan olsa

sabanci
02/12/2010, 12:52
hakan hayırlı ugurlu olsun ıyı gazlamalar:)
sağolasın soner... allah cümlemize nasip etsin :D

arkadaslar bu yazilim ist.dami atiliyor 75 ps n ekadar yardimci olur ben yakit tuketimi icin dusunuyorum tabii birde aracin 4yil garantisi var ve motora zarar verme durumu konusunda goruslerinizi alabilirmiyim fiyat nerelerde
istanbuldada izmirdede yapılıyor ama istanbulda biraz daha pahalı bildiğim kadarıyla bir arkadaşım için bugün konuşyum 75lik multijeti 90-95 hp arası yapabiliyormuş motora zara değil aksine faydası var çünkü motor güçlendiği ve gaza daha az basma gereksinimi duyduğun için motor daha az yıpranıyor ama garanti konusuna bişey diyemem...

Hakan kapışakmı :D
murat git kendi sınıfınla kapış kardeşim benimle uğraşma en son yaktırıcaksın bana arabayı :D

StrawBeeRy
02/12/2010, 14:39
istanbuldakiler için yaparım yazılım superchips dir ;)

erosistanbul
02/12/2010, 14:51
istanbuldakiler için yaparım yazılım superchips dir ;)

Mert arkadaşım bizim 77 lik fire motor için görüşün nedir. kaç bg e kadar çıkartırız. yazılım ve hava filtresi dışında başka bi parça takılıyormu. sert kullanmadan yakıt tasarrufu yapabilirmiyiz. fiyat alabilirmiyim.

Ziyaretci046
02/12/2010, 14:54
hakan abi bir ara deneyelim bakalım :)

erosistanbul
02/12/2010, 14:57

senden de fikir alabilirim. senin yaptığını bilmiyordum. bu tür konularda değişik görüşlere ihtiyaç duyuluyor.

Ziyaretci046
02/12/2010, 14:59
senden de fikir alabilirim. senin yaptığını bilmiyordum. bu tür konularda değişik görüşlere ihtiyaç duyuluyor.

ben chip yapmıyorum ama izmirde benznli 1.4 8v otokentte nafiz abinin arabasına yapmışlar gördüm 95 beygire çıkmış diyolardı çok fazla bir bilgim yok benzinlide yapmadığım için :)

erosistanbul
02/12/2010, 15:01
ok. teşekkürler

StrawBeeRy
02/12/2010, 15:14
benzinli turbosuz motorlarda chipin pek etkisi yoktur ama illaki yaptırıcam derseniz motoru bir nevze rahatlatmış olursunuz yakıtta hava filtresi ve chip ile birazcık artar

erosistanbul
02/12/2010, 15:24
benzinli turbosuz motorlarda chipin pek etkisi yoktur ama illaki yaptırıcam derseniz motoru bir nevze rahatlatmış olursunuz yakıtta hava filtresi ve chip ile birazcık artar

77bg fire da turbo yok.etkisi yoksa gereği de yok. zaten benzin pahalılığından yumuşak sürüyorum.bg 90-100 arası olacakki değsin. yoksa bi espirisi yok. teşekkürler

sabanci
02/12/2010, 15:50
deneyelim kardeşimde biliyosun chipten sonra gazlayınca iyi gittiği kadar iyide yakıyor o yüzden herkes bir gün belirlesin bir kere deneyelim malum mazota zam geldi :D :shifty:

StrawBeeRy
02/12/2010, 15:53
77bg fire da turbo yok.etkisi yoksa gereği de yok. zaten benzin pahalılığından yumuşak sürüyorum.bg 90-100 arası olacakki değsin. yoksa bi espirisi yok. teşekkürler
77lik ler 90 olması zor çünkü turbolu 75 lik dizeller ve t-jetler 25-30 hp civarında veriyor yani aracınız turbosuz olduğu için pek verim alınması zor

evolodi
02/12/2010, 15:55
deneyelim kardeşimde biliyosun chipten sonra gazlayınca iyi gittiği kadar iyide yakıyor o yüzden herkes bir gün belirlesin bir kere deneyelim malum mazota zam geldi :D :shifty:
pintilik yapma hakan kardeşim :D

sabanci
02/12/2010, 16:03
pintilik yapma hakan kardeşim :D
seninle orana gidersek o zaman sorun yok onur kardeşim :D

atilim karaman
02/12/2010, 16:24
arkadaşlar hepinize merhaba bende dayanamadım foruma üye oldum pazartesi günü 2011 model grande punto 1,4 dualocig vites aldım bu chip konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim

sabanci
02/12/2010, 16:31
öncelikle aracınız için hayırlı olsun kazasız belasız kullanmanızı dilerim. Chip konusuna gelincede aracınıza chip yaparsanız garanti kapsamı dışında kalacağı için biraz beklemenizde fayda var diye düşünüyorum... Ayrıca 1.4 8v motora sahip olduğunuz için chip çok birşey farketmeyecektir ama yinede yaptırıcam derseniz motoru rahatlatmış ve biraz daha iyi bir performansa sahip olursunuz...

puntoaz
02/12/2010, 17:27
hayırlı olsun hakan abi...

sabanci
02/12/2010, 17:42
hayırlı olsun hakan abi...
sağol kardeşim nerelerdesin sen ya bir buluşmada görüşüyoruz sonra kayboluyon bak sen arayıp sormuyosun dşye kızdım chip yaptım arabaya :D

hemen ufak düzeltme yapıyim araca chip yapınca garantiden çıkmıyor kim anlicak ki chipli olduğunu bizim beyaz chipli ama hala garanti kapsamında :)
tabi canm ben normal şartlarda diyorum yoksa kim anlıcak chipli olduğunu... :)

StrawBeeRy
02/12/2010, 17:45
tabi canm ben normal şartlarda diyorum yoksa kim anlıcak chipli olduğunu... :)
ankaradaki murat abi çıkmıyor demişti ama bizimki şuan garantide genede fiatın işi belli olmaz

bir önceki yorumuda kafa karıştırmamak için sildim bilginize..

uzuncocuk
02/12/2010, 17:57
modifiye baslıgı altındakı bır konuda bırmotun garantıyı bozmadan araca chıp uyguladıgını okudum arkadaslar..... araştırcam yınede

puntoaz
02/12/2010, 18:13
sağol kardeşim nerelerdesin sen ya bir buluşmada görüşüyoruz sonra kayboluyon bak sen arayıp sormuyosun dşye kızdım chip yaptım arabaya :D
kızma hakan abi...:D fırsat buldukça foruma giriyorum...

Murat Gürakan
02/12/2010, 18:17
Kimse anlayamaz chipli olduğunu. Dumandan vs bu chiplidir diye yorum yaparlar hepsi bu. Yurtdışında bunu anlayabilen cihazlar varmış ama türkiyede biliyorsunuzki geriden geldiğimiz için yok :D
Chipli olduğunu kendinizde tutarsanız sıkıntı çıkmaz. Ama cihpli vs derseniz servis sahibine belki bi şekilde sıkıntı çıkarma ihtimalleri var. Ben chipli olupta turbosu cortlayıp bursadan ekip gelip kontrol edip turboda sorun var diyip sıfır turbo takılmış bravo biliyorum :D Onun dışında chipliyken sente atmış motorun garantiden toplandığını biliyorum. vs vs vs ...
Ama aracınızda filtre var diyelim onu bile görüp bu filtreden diye saçma bir mantıkla yorumda yapabiliyorlar. Somut hiç bişi olmucak soyutları anlamaya yetmio nasılsa hepsi bu.
-------
Hakan anahtarına diyorum ne dersin. Dandik 105 lik dizel yaaa.... 110luk focus geçtim diyorsun ama biraz cesaret ve kardeşim :P Yada siz hepiniz olun ben tek oluyum :P

sabanci
02/12/2010, 18:21
modifiye baslıgı altındakı bır konuda bırmotun garantıyı bozmadan araca chıp uyguladıgını okudum arkadaslar..... araştırcam yınede
bildiğim kadarıyla servis adı altında chip yapılmıyordu ama yinede araştırırsan iyi olur abi...

uzuncocuk
02/12/2010, 18:24
murat bey aynen katılıyorm size... chıp ıle ılgılı ,bakımlarda araca rutın yapılanlar harıcınde bır ıslem yapılmıyor kı ... ıcerde genelde bır karmasıklık oluyor serwıste, en kısa surede ısı bıtırıp parayı cebe yokmayı yegleyen servis biz kasınmadıgımız sürece buna hiçbir durumda bakmayacaktır gibi geliyor bana. zaten chip işlemi sırasındada ilerde geri dönüşü yani orj yazılımı yapma konusunda tunıng ci arkadaslar yardım sozu werıyorlar sanırım....

uzuncocuk
02/12/2010, 18:26
bildiğim kadarıyla servis adı altında chip yapılmıyordu ama yinede araştırırsan iyi olur abi...
hakan burdaki servis abi ben paramı alırım işime bakarım diyor bir sıkıntı olursada atın orj. yazılımı siz sağ ben selamet falan filan:)

sabanci
02/12/2010, 18:26
Kimse anlayamaz chipli olduğunu. Dumandan vs bu chiplidir diye yorum yaparlar hepsi bu. Yurtdışında bunu anlayabilen cihazlar varmış ama türkiyede biliyorsunuzki geriden geldiğimiz için yok :D
Chipli olduğunu kendinizde tutarsanız sıkıntı çıkmaz. Ama cihpli vs derseniz servis sahibine belki bi şekilde sıkıntı çıkarma ihtimalleri var. Ben chipli olupta turbosu cortlayıp bursadan ekip gelip kontrol edip turboda sorun var diyip sıfır turbo takılmış bravo biliyorum :D Onun dışında chipliyken sente atmış motorun garantiden toplandığını biliyorum. vs vs vs ...
Ama aracınızda filtre var diyelim onu bile görüp bu filtreden diye saçma bir mantıkla yorumda yapabiliyorlar. Somut hiç bişi olmucak soyutları anlamaya yetmio nasılsa hepsi bu.
-------
Hakan anahtarına diyorum ne dersin. Dandik 105 lik dizel yaaa.... 110luk focus geçtim diyorsun ama biraz cesaret ve kardeşim :P Yada siz hepiniz olun ben tek oluyum :P
murat arabanın stock olmadığını cümle alem biliyor konuşturma şimdi beni :D ama illa ben çıkıcam diyorsan seni abimin dizelle çıkartayım istiyosan bırak arabanınkini evin anahtarınıda koyalım :Ç

sabanci
02/12/2010, 18:27
hakan burdaki servis abi ben paramı alırım işime bakarım diyor bir sıkıntı olursada atın orj. yazılımı siz sağ ben selamet falan filan:)
olabilir abi öyle niyetli servise can kurban :)

StrawBeeRy
02/12/2010, 18:27
yok öyle başkasının arabasıyla :D istanbulda yapın stock bir şekilde arkanızdan gelmessem ne oluyim :D:D itinayla kameramanlık yapılır ;)

Murat Gürakan
02/12/2010, 18:28
Bayilerin kendi insiyatie olarak chip yapan kişilerle anlaşıp belli komisyon altında araçlara chip yapıldığı oluyor. Fiatta çok yaygın olmamakla birlikte istanbulda birmot pschiptuningle anlaşmalı olduğunu biliyorum ve bayi üzerinden firma sahibinin bizzat chip yaptığını firma sahibi söylemişti bana. Opellerde sıkça oluyor bmw lerde de var. Ama fiatçı kardeşlerimizde fazla yok :D
---
FAkat bu garanti fiat adına değil bayi adınadır. Kendileri bunun riskine girip yaparlar bu işi.

Murat Gürakan
02/12/2010, 18:29
murat arabanın stock olmadığını cümle alem biliyor konuşturma şimdi beni :D ama illa ben çıkıcam diyorsan seni abimin dizelle çıkartayım istiyosan bırak arabanınkini evin anahtarınıda koyalım :Ç

Başkalarının arabaları katarsak sana öyle bir araba geitirirm o zaman bırak evi anahtarı ruhunu bile alırım :P :gunsmilie: :-)

sabanci
02/12/2010, 18:30
yok öyle başkasının arabasıyla :D istanbulda yapın stock bir şekilde arkanızdan gelmessem ne oluyim :D:D itinayla kameramanlık yapılır ;)
kardeşim ben söylüyorum sen benim ayarımda değilsin öyle bi iddiam yok diye ama murta anlamıyor illa çıkalım diyor :D

StrawBeeRy
02/12/2010, 18:32
kardeşim ben söylüyorum sen benim ayarımda değilsin öyle bi iddiam yok diye ama murta anlamıyor illa çıkalım diyor :D
t-jetler ses çıkmıyor ya umudu kesti şimdi 90lıklara salça oluyor alıcaklar aklını haberi yok :D:D:D

sabanci
02/12/2010, 18:32
Başkalarının arabaları katarsak sana öyle bir araba geitirirm o zaman bırak evi anahtarı ruhunu bile alırım :P :gunsmilie: :-)
başkasının arabası değil konu kardeş sen benim arabamın ayarında değilsin böyle bir iddiamda olmadı ama illa getiricem diyosan getir motorumu 4 ay önce sattım getiricem diyosan geri alayım istiyosan uçak getir sonra :-):bye10000:

uzuncocuk
02/12/2010, 18:33
Bayilerin kendi insiyatie olarak chip yapan kişilerle anlaşıp belli komisyon altında araçlara chip yapıldığı oluyor. Fiatta çok yaygın olmamakla birlikte istanbulda birmot pschiptuningle anlaşmalı olduğunu biliyorum ve bayi üzerinden firma sahibinin bizzat chip yaptığını firma sahibi söylemişti bana. Opellerde sıkça oluyor bmw lerde de var. Ama fiatçı kardeşlerimizde fazla yok :D
---
FAkat bu garanti fiat adına değil bayi adınadır. Kendileri bunun riskine girip yaparlar bu işi.
murat bey sürekli yer değiştirmeyen aynı ilde ikamet eden ve aynı servisi kullanan biri cok rahat faydalanabılır o zaman servısten ???

sabanci
02/12/2010, 18:34
t-jetler ses çıkmıyor ya umudu kesti şimdi 90lıklara salça oluyor alıcaklar aklını haberi yok :D:D:D
mert bir chip yaptık diye araba uçucak değilya limitler belli kim nereye salça oluyosa olsun bana olmasında kalpli boxerından bile ederim adamı :X

Murat Gürakan
02/12/2010, 18:50
murat bey sürekli yer değiştirmeyen aynı ilde ikamet eden ve aynı servisi kullanan biri cok rahat faydalanabılır o zaman servısten ???

Tabikide. Ya böyle bir yöntem yapmak yada ilişkileri sıkı tutmak. İki yol.
ASlında hiç birinede gerek yok. Somut şeyler olmadığı sürece atıyorum egzoz sistemiydi filtre idi blow off zaten hiç bir sıkıntı çıkmaz.. Hadi çıkıcak içiniz rahat etmiyor orjinale çevirmek 5 dk ;)

mert bir chip yaptık diye araba uçucak değilya limitler belli kim nereye salça oluyosa olsun bana olmasında kalpli boxerından bile ederim adamı :X

Ankarada hayabusa geçen aletlerde var ama :P :pirate20: Motor turbo olmadığı sürece onuda geçen bulurum :book0000: Onuda türkiyede yapabilecek babayiğit olmadığından her türlü geçilirsin :P

sabanci
02/12/2010, 18:55
ben bu konuda meydan okuyorum sana kendine bu kadar çok güveniyosan gel madem hayabusayı geçen aletler varmış gelde beni geç hadi heycanını alayım senin burda rahatlarsın böylece...:D:surfing:
bu arada türkiyede motorsiklete turbo takacak birileri varmı yokmu önce öğren sonra konuş hadi sen şimdi 200ü geçiçem diye oynamaya devam et...:whistlin:

StrawBeeRy
02/12/2010, 18:56
hayabusamı nerde nasıl sefaköyde motorcu hakan abimiz var özel yapım turbolu hayabusası var bugatti de onunla bile kalkar yani sıkıntı yok ;)

sabanci
02/12/2010, 19:01
hayabusamı nerde nasıl sefaköyde motorcu hakan abimiz var özel yapım turbolu hayabusası var bugatti de onunla bile kalkar yani sıkıntı yok ;)
bulabilcek olan bulsun gelsin mert sıkıntı varsa sıkıntıyı çözeriz o zaman...:cool0000:

LeoN48
02/12/2010, 19:02
Güle güle kullan Hakan, performans ve sarfiyat olarak beklentilerini karşıladığına sevindim, Fırat'ın aklına girip beraber yaptırmak lazım en kısa zamanda :D

sabanci
02/12/2010, 19:06
Güle güle kullan Hakan, performans ve sarfiyat olarak beklentilerini karşıladığına sevindim, Fırat'ın aklına girip beraber yaptırmak lazım en kısa zamanda :D
hakkaten sende yaptırıcaktın seni unuttum bak ben hakkaten fıratın aklına girelim ikinizede uygun bir şekilde yaptıralım hüseyine... :D
chipsiz puntocu kalmasın :D

alpimmm
02/12/2010, 19:21
hakan hayırlı olsun kardeş, güle güle kullan chipli puntonu :)

sabanci
02/12/2010, 19:27
sağolasın alper abi darısı tüm arkadaşların başına :D

Murat Gürakan
02/12/2010, 19:30
ben bu konuda meydan okuyorum sana kendine bu kadar çok güveniyosan gel madem hayabusayı geçen aletler varmış gelde beni geç hadi heycanını alayım senin burda rahatlarsın böylece...:D:surfing:
bu arada türkiyede motorsiklete turbo takacak birileri varmı yokmu önce öğren sonra konuş hadi sen şimdi 200ü geçiçem diye oynamaya devam et...:whistlin:
ben 200 ü rahat geçiyorum o sizde geçerlide motora turbo takmakta bişi yok sadece ona cesaret edecek adam yok denecek kadar az türkiyede.
Sen youtube a msupta msky yaz izle videoları hangi motorları nasıl geçiyorlarmış ;)
Unutma türkiyenin en hızlı arabaları ankaradan çıkıyor. btu subaru ankarada yapıldı msupra msky gene aynı şekilde ;););)

sabanci
02/12/2010, 19:45
ben 200 ü rahat geçiyorum o sizde geçerlide motora turbo takmakta bişi yok sadece ona cesaret edecek adam yok denecek kadar az türkiyede.
Sen youtube a msupta msky yaz izle videoları hangi motorları nasıl geçiyorlarmış ;)
Unutma türkiyenin en hızlı arabaları ankaradan çıkıyor. btu subaru ankarada yapıldı msupra msky gene aynı şekilde ;););)
sen bunları söyledinya hadi takıl kafana göre murat hadi abim... :cool0000:

Murat Gürakan
02/12/2010, 19:47
Muabbetin kralıymışsın sen....
Seviyeyide bilmek lazım tabi herkesde uyamaz malum...
Allah kaza bela vermsin.

sabanci
02/12/2010, 19:52
Muabbetin kralıymışsın sen....
Seviyeyide bilmek lazım tabi herkesde uyamaz malum...
Allah kaza bela vermsin.
tabi abim yükseklerde üşürsün sen çıkma fazla buralara hadi bakaym...
allah razı olsun cümlemize...

Murat Gürakan
02/12/2010, 19:56
O yükseklerde sana başarılar kardeş. Adamsın. Belli ediyorsun kendini ;)

sabanci
02/12/2010, 20:02
O yükseklerde sana başarılar kardeş. Adamsın. Belli ediyorsun kendini ;)
kimin adam olduğu belli kardeş sen rahat ol...

brkprlk35
02/12/2010, 20:04
Chip hayırlı uğurlu olsun abi. Umarım pek duman atma sorunu yaşamazsın. Ben sırf o yüzden yaptırmam ya da yaptırmayı düşünmem. İnsanın moralini bozar öncelikle zaten.

sabanci
02/12/2010, 20:12
Chip hayırlı uğurlu olsun abi. Umarım pek duman atma sorunu yaşamazsın. Ben sırf o yüzden yaptırmam ya da yaptırmayı düşünmem. İnsanın moralini bozar öncelikle zaten.
daha öncedende yazdığım gidi tam gaz haricinde duman atma yok zaten şu anda hangi dizele binersen bin tam gaz verdiğinde illaki duman atıcak...

makeles
02/12/2010, 20:15

düz yolda sabit 185-190km/h, hafif rampa inişte 200-210km/h
istanbuldan ankaraya gideken 1500metre rakımdan aşağı (otobandaki opette sonra) 10km kadar iniş var..
o inişte kadran 220yi baya bi devirdi ama GPS hızımı 214km/h ölçtüm..

brkprlk35
02/12/2010, 20:16
Evet o konuda haklısın abi.:) Tekrar hayırlı olsun. Keyifli sürüşler..

sabanci
02/12/2010, 20:26
düz yolda sabit 185-190km/h, hafif rampa inişte 200-210km/h
istanbuldan ankaraya gideken 1500metre rakımdan aşağı (otobandaki opette sonra) 10km kadar iniş var..
o inişte kadran 220yi baya bi devirdi ama GPS hızımı 214km/h ölçtüm..
ben o hızları chipten öncede yapıyodum ama denicez bakalm haftasonu gümülüdür_ürkmez taraflarına doğru gideyim giderkende denerim diyorum. zaten kadranda her zaman sapma oluyor ben şahit olmadım ama hep öyle söyleniyor. peki o 220 yi baya bi devirdi dediğin zaman arabanın gidişi nasıldı yani uçucak gibi gitmiyodu dimi?

makeles
02/12/2010, 20:36
gayet stabil.. ben o hızlarda daha çok seviyorum araba sürmeyi..
bide 200km/h de sonra daha az rüzgar sesi duyuluyor..
ön tampona çarpan hava sanki ön ve yan camlara gelen rüzgarı kesiyor..
o hızda motor sesi 4500devri geçtiği için rüzgar ve yol sesini baskılamış olabilir..

sabanci
02/12/2010, 23:58
gayet stabil.. ben o hızlarda daha çok seviyorum araba sürmeyi..
bide 200km/h de sonra daha az rüzgar sesi duyuluyor..
ön tampona çarpan hava sanki ön ve yan camlara gelen rüzgarı kesiyor..
o hızda motor sesi 4500devri geçtiği için rüzgar ve yol sesini baskılamış olabilir..
5.viteste gittin dicem 5 te 200ü geçebileceğini pek sanmıyorum 6.vitestede 220 yapsan bile 4500ü geçmiyor bildiğim kadarıyla...
neyse ama genel olarak 200km 'nin üzerine daha rahat çıkabiliyorum artık senin gibi :D

makeles
03/12/2010, 18:30
hafif inişlerde tabi ki 4500devri göremez..
1500metre rakımdan 10km boyunca iniş bul kamyon da olmasın etrafta o zaman denersin..

bide şu linke tıkla..
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/13195-sanziman-disli-oranlari-nasil-okunmali.html

sabanci
03/12/2010, 18:44
hafif inişlerde tabi ki 4500devri göremez..
1500metre rakımdan 10km boyunca iniş bul kamyon da olmasın etrafta o zaman denersin..

bide şu linke tıkla..
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/13195-sanziman-disli-oranlari-nasil-okunmali.html
sen 5.vitestemi 220 yi geçtin anlayamadım ? mantık yürütmeye çalıştım sadece

riddick
03/12/2010, 23:10
sanırım herkez merakla fiyat bekliyor.

sabanci
03/12/2010, 23:18
fiyat verecek kişi ben değilim ama isterseniz iletişime geçmek isteyen arkadaşlara hüseyin'in telefon numarasını verebilirim yada konuya davet ederim...

sabanci
07/12/2010, 00:03
arkadaşlar daha önce konu açmıştım bulamadığım için buraya yazayım dedim daha önce geçildiğim 2010 model toyota hilux 2.5 d4-d 120hp pick_up 'ı chip sayesinde bu hafta sonu geçtim. Chipten önce kalktığımızda rüzgarına girmesem alıp başını gidicekti ama rüzgarındayken zor gidiyordum peşinden dün kalktığımızda ise 1.vitesin sonuna kadar burunla önümde çıktı 2.vitesten sonra yanından ayrılmaya başladım 160 tan sonrada rüzgarıma girmesine rağmen ayrılıp devam ettim merak eden olur diye yazmak istedim... :D

atalayx
07/12/2010, 00:52
amacına ulaşılmış çalışma tebrikler. :D

sabanci
07/12/2010, 22:23
sağolasın atalay öyle oldu :D bu arada seninlede bayadır görüşemiyoruz ekonomiye devammı ? :D

serkan86
07/12/2010, 23:18
Hakan senin için hayırlı olsun
Antalya da bir türlü bulamadım ekonomik olrak bu işlemi yapacak birini.bizler çıkıp İzmir e mi gelsek:-)

atalayx
08/12/2010, 01:49
sağolasın atalay öyle oldu :D bu arada seninlede bayadır görüşemiyoruz ekonomiye devammı ? :D

eshot izban metro vapur toplu ulasıma dair ne varsa onları kullanıyorum.geri kalan 1,2 gündede yapıştırıyorum.daha ekonomik :D en yakın zamanda görüşelim (değişik tespitlerim var yakıt harcamasının standart sapması gibi )

sabanci
08/12/2010, 14:22
Hakan senin için hayırlı olsun
Antalya da bir türlü bulamadım ekonomik olrak bu işlemi yapacak birini.bizler çıkıp İzmir e mi gelsek:-)
buyur gel serkan beklerim misafirim ol hemde chipleyelim senide sabah akşam dua edersin bana sonra :D :surfing:

eshot izban metro vapur toplu ulasıma dair ne varsa onları kullanıyorum.geri kalan 1,2 gündede yapıştırıyorum.daha ekonomik :D en yakın zamanda görüşelim (değişik tespitlerim var yakıt harcamasının standart sapması gibi )
kardeşim atalay yorma kendini bu kadar sağlığına zarar gelicek sana ben elektirikli bisiklet alıcam sen onunla git gel nereye gidiceksen tamammı :D

ecotorq
13/12/2010, 13:14
slm arkadaşlar fiyat sormuşlar genelde toplu indirim uygulayabiliriz.

Budweiser
13/12/2010, 19:41

BKZ. S w a P c E N T e R (https://www.swapcenter.tr.gg) bkz ismail suat uluocak bkz msupra 360 km 6. vites kesici bkz 1.4 şahin turbo. Ankara Turbo üstadlarıyla swaplarıyla meşhurdur. Manyak çoktur. Dikkat!

sabanci
13/12/2010, 20:58
evet manyak çok belli oluyor...