PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 4 liraya 21 kuruş kaldı!

ayhan1
28/11/2010, 15:25
https://cdn1.cnnturk.com/handlers/file.ashx?FileID=408719&Width=0&Height=0&BlackWhite=False

Akaryakıt ürünlerinde yapılan artışla birlikte 95 oktan kurşunsuz benzinin litresi 3,79 liraya ulaştı.

Türkiye'de akaryakıt firmaları, benzin ve motorin gibi akaryakıt ürünlerinde belirli oranlarda artış yaptı.

Artışla birlikte 95 oktan kurşunsuz benzinin litresi 3,71 liradan 3,79 liraya yükselirken, motorin ise 3,15 liradan 3,19 liraya çıktı. Bu artışla birlikte 55 litrelik benzinli bir otomobilin deposunu doldurmanın maliyeti 208 lirayı geçti.

Bu artışın ardından benzinin litresinin 4 liraya ulaşmasına 21 kuruş kaldı. Yapılacak düzenlemelerle 1 Ocak 2011'den itibaren benzinden alınan ÖTV'nin, bu yıl olduğu gibi 20 kuruş artırılması durumunda benzinin litresi 4 lirayı görmüş olacak.

Öte yandan, bütçede 2010 yılında 30,7 milyar lira olarak öngörülen akaryakıt ve doğalgazdaki ÖTV gelirinin yıl sonunda 32,1 milyar liraya ulaşması beklenirken, gelecek yıl bu rakamın 34 milyar 621 milyon 497 bin lira olarak gerçekleşeceği öngörülüyor.

Tüketiciler Birliği Onur Kurulu Başkanı Aydın Ağaoğlu, akaryakıt ürünlerindeki yüksek fiyatın alınan dolaylı vergilerden kaynaklandığını ileri sürdü.

Özellikle ÖTV'nin yüksek olmasının ve vergiden vergi alınmasının Türkiye'deki akaryakıt fiyatlarını yükselttiğini iddia eden Ağaoğlu, "95 Oktan benzinin litresi 4 liraya ulaşmak üzere. Bu yılın başındaki artış gibi olursa benzinin litresi 4 lira olacak. Bir üst kalitedeki benzin zaten 3,93 liradan satılmaya başlandı. Bakanlar Kurulu, yetkisini kullanırken ekonomik kriz altında ezilen dar gelirli kesimi göz ardı ediyor. Akaryakıttaki bu yüksek vergilerden ötürü fırıncının ekmeği, manavın sebzesi, kasabın eti de pahalıya ulaşıyor. Üretimde, nakliyede enerji kullanılıyor ve bunlar da maliyetleri etkiliyor. Özellikle akaryakıt üzerindeki vergiler, ülkemizi, gelişmiş gelir düzeyi yüksek Avrupa ülkelerinden daha pahalı akaryakıt tüketen ülke konumuna getirmiştir. Gelişmiş ülkeler de bile bu fiyatın altında akaryakıt tüketilmektedir. Yeni yıla girerken ÖTV oranlarının düşürülmesi gerekmektedir. Oranlar düşürülmediği takdirde her türlü demokratik tepkimizi göstereceğiz" dedi.

takres
28/11/2010, 16:41
ya gerçekten yeter artık yaa yeter neden bizim ülkemizde arabası olan herkes zengin sayılıyor???

ayhan1
28/11/2010, 17:02
yeni bir kampanya yapmak lazım geçmiş yıllarda yapmıştı goru olarak buluşmalarda aracın camında bu araba dünyanın en pahalı akaryakıtını kullanıyor diye yazıyordu ama tabi etkisini görmedek yine böyle birşey yapmak lazım

LeoN48
28/11/2010, 17:21
Zaten çok çok çok pahalı, daha ne zammı, akaryakıttan yıllardır bizi sömürenlerin burnundan gelsin elde ettikleri rant.

seysey37
28/11/2010, 17:30
diğer konuyada yazdım bunada yazıyorum...
topluca bir eylem yapılsa basında da yer verilse ve hatta araçlarımızı toplu şekilde bir yerde park edip kontak kapatsak bir hafta 10 gün bence çok ciddi anlamda ses gelir..ve halkıda teşvik etmiş oluruz..
artık böyle koyun gibi durmamak lazım arkadaşlar bence..yeter deme vakti..
fransada emeklilik yılı 2 yıl ileri alındı diye ortalığı yıktı adamlar..bize ne yapsalar sağlık olsun diyoruz..YETER YA!! demek lazım...
yöneticiler öncüler toplu bir protesto bence ses getirir...

ykaya1983
28/11/2010, 17:34
Bizim burada zaten kaç aydır 3.79 du.Şimdi 3.90 ı bulmuştur.

ayhan1
28/11/2010, 17:35
mutlaka ses getirir ama bunun için gerçekten birlik beraberlik lazım

seysey37
28/11/2010, 23:04
mutlaka ses getirir ama bunun için gerçekten birlik beraberlik lazım
kaç kişilik üye var bilmiyorum ama yani bunu yapabilcek en azından 100 kişi çıkması lazım ayıp yani çıkmazsa...
hatta 3 büyük şehirde aynı anda yapılsa çok büyük ses getirir...ankara istanbul izmir ve basında yer almasını sağlarsak..
halkı teşvik etmek çok önemli burda..

ayhan1
28/11/2010, 23:07
100 kişiyle olucak iş değil bu iş milyonlara ulaşmak lazım

seysey37
28/11/2010, 23:51
en basit şekilde olması için 100kişi dedim :) yoksa tabi sayı nekadar çok olursa okadar çok ses getirir..
bin tane puntoyu bir arabaya getirsek böyle bir eylem yapılsa inanılmaz ses getirir..hatta bunu diğer marka forumlarıyla birlikte yapılsa sonuç alabiliriz..

ayhan1
28/11/2010, 23:54
en basit şekilde olması için 100kişi dedim :) yoksa tabi sayı nekadar çok olursa okadar çok ses getirir..
bin tane puntoyu bir arabaya getirsek böyle bir eylem yapılsa inanılmaz ses getirir..hatta bunu diğer marka forumlarıyla birlikte yapılsa sonuç alabiliriz..
evet buna kesinlikle katılıyorum

sezerism
29/11/2010, 00:04
Arkadaşlar bu benzın yada mazot fiyatları kademe kademe artacak. Biz eylem yapsakta yapmasaktabu boyle gider .

seysey37
29/11/2010, 00:16
Arkadaşlar bu benzın yada mazot fiyatları kademe kademe artacak. Biz eylem yapsakta yapmasaktabu boyle gider .
işte kadare razı olmayalım,biraz tepki gösterelimki koyun olmadığımızı görsünler arkadaşlar böyle demeyin lütfen..
diş göstermedikçe daha çok biniyolar tepemize...4tl nedir ya benzinde...20tl alsak 100km yol gidemicez...

ayhan1
29/11/2010, 00:25
işte kadare razı olmayalım,biraz tepki gösterelimki koyun olmadığımızı görsünler arkadaşlar böyle demeyin lütfen..
diş göstermedikçe daha çok biniyolar tepemize...4tl nedir ya benzinde...20tl alsak 100km yol gidemicez...
aynen katılıyorum mutlaka tepki göstermeliyiz ama nasıl

seysey37
29/11/2010, 00:44
bi şekilde fikirlerimizi sunup yönetici arkadaşlarla tartışıp bir plan program yapabiliriz..ama tabi kurucu ve yönetici arkadaşların öncü olması lazım..

ayhan1
29/11/2010, 01:45
bi şekilde fikirlerimizi sunup yönetici arkadaşlarla tartışıp bir plan program yapabiliriz..ama tabi kurucu ve yönetici arkadaşların öncü olması lazım..
evet katılıyorum

seysey37
29/11/2010, 01:53
evet yönetici arkadaşlar bir yorum bekliyoruz sizlerden :) olur olmaz,şöyle olur böyle olabilir diye...artık bişeyler yapma zamanı bence..koyun olmayalım...

StrawBeeRy
29/11/2010, 07:47
dahada yükselir gibime geliyor sesimizi çıkarmadığımız sürece bu böyle gider aslında çıkarsak bile biiz dinleyen kim kendi bildiklerini okuyorlar..

Kriminal
29/11/2010, 08:13
Biz eşşek olduktan sonra semer vuran çok olur...Rezalet yoksullara maaş verecekmıs kaynak arıyodu bı kısmını buldu sanırım hersey tek bır oy ıcın..Kusura bakmayın sabah sabah gerıldım ıyıce

seysey37
29/11/2010, 13:25
evet dinleyen pek olmuyo katılıyorum mert sana ama hep ses çıkartmamaktan kaynaklı..biraz diş göstersek ses çıkartsak bukadar rahat hareket edemezler..
şurda 1 ay kimse benzin almasın bakalım noluyo..aslında herşey bizim elimizde...

Kriminal
29/11/2010, 13:41
evet dinleyen pek olmuyo katılıyorum mert sana ama hep ses çıkartmamaktan kaynaklı..biraz diş göstersek ses çıkartsak bukadar rahat hareket edemezler..
şurda 1 ay kimse benzin almasın bakalım noluyo..aslında herşey bizim elimizde...

1 ay bıle fazla 1 hafta yada 2 gun bıle yeterlı...:weight1:

seysey37
29/11/2010, 13:52
aynen öyle abi zorunlu haller haricinde kimse 1 hafta almasa çok ses getiriri bence..
ve bir afiş yada el broşürü hazırlansa,bunu her üye 100 tane çoğaltıp(pek bir maliyetide olmaz fotokopi sonuçta) dağıtsa halkı davet etse,bence sonuç alabiliriz..

Kriminal
29/11/2010, 13:55
Bence siyak kurdela takalım antenlerımıze bırde bu tarz sticker ler yaptırarak belkı sesımızı duyurabılırız
https://img.donanimhaber.com/upfiles/435904/07F997490E6949F2B2CB45573F97A720.jpg

mix
29/11/2010, 21:54
arabalar yürüdüğü sürece sticker değil boydan boya tavana yazsak fayda etmez sonuçta gene dönüp dolaşılacak yer benzinlik el ilanları forum siteleri facebook twitter heryerden halka ulaşılacak ortak bi kampanya çok büyük bi katılımla ana yollarda sadece tek şerit akacak şekilde trafiğe kapatılacak arabasını parkeden inip bırakacak orda 3 saat bakın nasıl ayağa kalkıyor ülke ... arkadaşlar herşey bize bağlı başka ülkelerde olsa kan gövdeyi götürür valla

edelsang
29/11/2010, 22:02
valla otobüse talim bu gidişli:S