PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Beyin arızası

honda7071
28/11/2010, 01:36
arkadaşlar benim bir sorunum var aracımı birine verdim araç çalışıyor ve anında stop ediyormuş ve bir özel servise cekilmiş ben servise giderek sorunun ne olduğunu sordum ve bana benzin pompasının basıç yapmadığını ve değişmesi gerektiğini söylediler bende aldım ve ama sorun aynı devam ediyor şimdide beyin deniyor ve kurtarıcıyla beyinciye götürülmüş 4 gündür uğraşıyorlar arıza bulunmuyor arıza vermiyor cihazda varmı bu konuda bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim saygılar hepinize

ayhan1
28/11/2010, 01:41
bende ECÜ arızası olmuştu ama araç hiiç çalışmıyordu çekiciyle servise gitti bence sende yetkili servise götür

opexturk
28/11/2010, 02:00
arkadaşım aynı sorunu 1 ay önce 2 aylık evomda yaşadım defalarca servise gittim ve cihaza bağlayıp arıza vermiyo deyip gönderdiler en son 3 hafta önce otobanda seyir halinde iken stop edince kendimi zar zor otoban dışına attım ve yol yardım istedim gelen usta arızayı tespit etti aracı ertesi gün aldığım bayiye çektirdik sonra aldığım bayi müdürü o gece arızayı tespit eden ustayı aradılar ve çağırdılar o da geldi odaya girip bişeyler konuştular sonra usta çıktı ya işte ben tahmin ettim kesin konuşmadım tahminimce falan dedim dedi 2 hafta araba serviste yattı her gün defalarca teste çıkmışlar cihazlara bağlamışlar ama sorun yok dediler ben de aracı kabul etmedim sonuç olarak ben aracı 30 a almıştım onlar da 28.500 e saydılar ve üzerine biraz daha koyup dinamik + skydome + asist kit gibi özellikeri olan yeni puntomu aldım henüz dün teslimat yapıldı ve benim eski aracın sorunu hala çözülememiş yani sana da tavsiyem kurtul elindeki araçtan çünkü halledilcek bi sorun değil ki senin de dediğin gibi servis sorunu bırak çözmeyi daha tespit bile edemiyor

vdevir
28/11/2010, 10:33
selam arkadaşlar..

kontak anahtarı açıldığında ECU ya elektrik gelir, eğer motorda akıllı çalıştırma sistemi varsa kontağı çevirdiğinizde marş motorunuza akımı ECU gönderecektir.Yoksa, doğrudan harici bir selenoidi tetikleyecekseniz..Marş motoru çevirdikten sonra yakıt basıncı belli bir değere ulaşınca ateşleme-püskürtme başlayacak. Seyir halinde aracın stop etmesinin başlıca nedenleri şu olabilir..
- motor kritik arızaya geçmiştir ve koruma seviyesi stop ettirme olarak devre almıştır. Yağ basıncı ve rail içindeki yakıt basıncı buna bir örnektir, mtoru stop ettirir.Kesinlikle kayıtlı hatalara yazmalıdır.
- Diğeri tesisatla ilgili olabilir, ECU ya giden elektrik kesiliyordur.
- ECU nun içindeki hardware ile ilgilidir. Ancak ECU da arıza olduğunda sürekli arıza devam ediyor, bulmak için çok çaba haracamanıza gerek kalmıyor..
- Maalesef servisler ellerinde diagnostik cihazı kullanmayı tam anlamıyla kullanamadıkları oluyor. Aracı test ederken, ekrandaki değerleri okumayı oradan ne anlamlar çıkacağı önemlidir.
- Bence Fiatın satış sonrasına ulaşılması gerekiyor. Stop etmeyi yaptıran neden muhakkak bulunur. İlk etapda parçadaki arızanın kök nedeni bulunamayabilir ama nerden çıktığı bulunur. Müşteri hizmetlerini sürekli arayın.Hatta servisleri dolaşan Fiat Tofaş satış sonrası teknik ekibi yakalarsanız süper olur.Servisler onları bilir aslında, ama..Filo müşterileri de tanır.
- Beyin arızalarına beyinciler her zaman çare bulamıyor. Yaptık diyorlar 2 ay sonra tırt..

Bu arıza ne kadar sıklıkla yapıyor..
Arıza sık yapıyorsa, arıza esnasında servisdeki diagnostik cihazı ile bağlantı kurarak kayıt alın. özel servislerin elindeki cihaz programı güncel olmayabilir kırık olabilir dikkat et.
Eğer beyinden ise, servisde muhakkak yedek beyin vardır. (immobilizer sorununu aşmanız gerekir) deneme yapabilirsiniz..

brkprlk35
28/11/2010, 10:46
Abimizden bir şey daha öğrendik çok güzel bir yorum teşekkürler. :)

honda7071
09/12/2010, 17:02
araç çalışıyor ama gaz yemiyor dedene bilecek her şey denendi elektirikçi kafayı yemek üzere tüm sensörleri değiştirdik hala servis beyin diyor 1600 lira oda yok fabrikadan gelecek onunda arızanın sebebi tam olarak tesbit edilemedi şimdi başka bir servise götürdüm bakalım onlar ne yapacaklar merak ediyorum memleket meselesi gibi oldu punto

sunlogan
12/01/2011, 17:35
arkadaşım aynı sorunu 1 ay önce 2 aylık evomda yaşadım defalarca servise gittim ve cihaza bağlayıp arıza vermiyo deyip gönderdiler en son 3 hafta önce otobanda seyir halinde iken stop edince kendimi zar zor otoban dışına attım ve yol yardım istedim gelen usta arızayı tespit etti aracı ertesi gün aldığım bayiye çektirdik sonra aldığım bayi müdürü o gece arızayı tespit eden ustayı aradılar ve çağırdılar o da geldi odaya girip bişeyler konuştular sonra usta çıktı ya işte ben tahmin ettim kesin konuşmadım tahminimce falan dedim dedi 2 hafta araba serviste yattı her gün defalarca teste çıkmışlar cihazlara bağlamışlar ama sorun yok dediler ben de aracı kabul etmedim sonuç olarak ben aracı 30 a almıştım onlar da 28.500 e saydılar ve üzerine biraz daha koyup dinamik + skydome + asist kit gibi özellikeri olan yeni puntomu aldım henüz dün teslimat yapıldı ve benim eski aracın sorunu hala çözülememiş yani sana da tavsiyem kurtul elindeki araçtan çünkü halledilcek bi sorun değil ki senin de dediğin gibi servis sorunu bırak çözmeyi daha tespit bile edemiyor

arkadaslar dun teslim aldım aracımı. benzinciden depo fullleyip yola cıktım
arac 2 km de iken sarsılmaya basladı ve stop etti. yol yardımdan gelen ekip ateşleme bobininde sorun olduğunu soyledi. bugun serviste yapılan kontrollerde betinde sıkıntı oldugu ortaya cıktı. bu durumda ne yapmalıyım fikir verirseniz sevinirim. tesekkurler.

Kronokrator
12/01/2011, 20:02
krank sensörünü kontrol ettiler mi?

mywzz
24/03/2013, 02:48
Benim aractada oldu simdi benim arac hic calismiyor servise cektiler beyine bakicaz dediler bakalim bekliyorum neymis insallah kotu bise cikmaz

sinanunlu
24/03/2013, 11:59
aynı sorun benim başıma geldi herşeyi denediler en son gaz kelebeğinde çıktı arıza çalışır çalışmaz stop ediyordu

alicanveliy
24/03/2013, 12:25
Beyni soküp bi elektronik tamircisine gidin, devreleri diyotları kontrol ettirin. Ariza ondaysa ortaya çıkar. Ama beyni kapatirken silikonlayip kapatsinlar yoksa su alip bozulabilir. Senin sorunun beyin veya elektrik tesisatından olabilir. Yani elektriksel bi sorun. Ama1600 lira cokfazla beyin için, ben olsam o kadar para vermem...

meco
02/01/2014, 10:32
s.a
aracımı alalı daha 15 gün olmadan motor yatakları vurmaya başladı teknik servis komple motoru yaptı araç motoru beyni görmüyormuş beyinceye çektiler aracı adam entegre yanmış dğeiştirdim dedi. ikinciye aynı entegre yanmış elektrik tesisatına 3 ayrı uzman elektrikçi tarafından baktırıldı. sıkıntı yok dendi beyinci entegre zor bulunan pahalı bi malzeme diye takmaya çekiniyo yeni beyin alsak kodlanması zor diye sizce ne yapabilirim acil yardımlarınızı bekliyorum. Senelerce doblo bindim 1 kez servis yüzü görmedim punto aldım servis kapılarında yatar oldum..... !!!!!!! off off offf !

Doganay
28/11/2017, 13:04
araç çalışıyor ama gaz yemiyor dedene bilecek her şey denendi elektirikçi kafayı yemek üzere tüm sensörleri değiştirdik hala servis beyin diyor 1600 lira oda yok fabrikadan gelecek onunda arızanın sebebi tam olarak tesbit edilemedi şimdi başka bir servise götürdüm bakalım onlar ne yapacaklar merak ediyorum memleket meselesi gibi oldu punto

Aynı Sorun benim dobloda var beyni söküp elekyirikçiye baktırmayı düşünüom siz nasıl halletiniz sorunu

fotobelit
28/11/2017, 13:58
Aradan 7 yıl geçmiş..Cevap vermeye bilir