PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Garanti ve Start - Stop

nasre
25/11/2010, 23:10
Arkadaşlar Merhaba,

Size iki şey danışacağım.
Birincisi; Aracı teslim alırken verilen belgeler arasında garanti belgesi yok. Fatura var . Şimdi bayii arasam fatura yeterli derler. Servislerde garanti için fatura yeterlimidir. Yoksa garanti belgesi olmasımı gerekir?

İkincisi: Start - stop devredeyken arac durunca 3 saniye içinde motor stop ediyor. Bazen bu süre 10 saniye oluyor. Bazende start stop kendi kendine devre dışı kalıyor. Bu start -stop denen şeyin ne zaman devreye girdiğini kaç saniye araç durursa motoru stop ettirdiğini bilen varmı?

SKELETER
26/11/2010, 00:49
Birincisi tüm sıfır araçlar garantilidir :) Aracın kitapçığında da yanlış hatırlamıyorsam garanti ile ilgili bir şeyler yazıyor

İkincisi start stop devredeyken araç durduğu an kendini beklemeye alır. Ancak aracı geri vitese taktığınızda ve çok yavaş ilerleyen trafikte (yanlış hatırlamıyorsam 30 km hızı geçmeyince) start stop devreye girmez. Eğer sizde start stop durduktan 10 saniye sonra devreye girip aracı bekleme moduna alıyorsa bir arıza vardır.

GP COSKUN
26/11/2010, 02:33
aracınızın garanti belgesi aracı teslim alırken verilen el kitapçığının arkasında olması gerekli ayrıca her periyodik bakımda bu garantinin devamı için servis tarafından gerekli bölümün kaşelenmesi gerekli

start stop ile ilgili sorunuza gelince eğer durduğunuzda vitesi boşa almıyorsanız start stop aktif olmayacaktır yani durup ayağınız debriyajda basılı beklerseniz devreye girmez birde buna dikkat ederek deneyin

yolcu27
26/11/2010, 09:17
arada kendiliğinden devredışı kalıpta motor arıza ışığı yanıyorsa servise gösterin değiştiriyorlar bir parçayı sonra geri düzeliyor.. benim başıma geldi değiştirdiler bir parçasını 3 4 bin km geçince yeniden arıza lambası yandı şimdi lpg taktırdıgım için kullanmıyorum ss yi ki arada yaniyor arada sönüyor alıştım artık :=) aracı alırken lpg kiti taktıracağımı bilseydim :) ss siz alırdım ..

sparrow
26/11/2010, 22:48
Araba ile beraber verilen kullanım klavuzunun yanında garanti kitabıda verilmiş olması gerekir.İlgili belgenin ilk sayfasıda satıcı tarafından doldurulmuş ve kaşelenmiş olmalıdır.ileride yapılan standart bakımların buraya işlenmesi araç satılırken kolaylık sağlaması yanı sıra elinizde resmi belge olmasını sağlar.

Eğer teslimde verilmediyse ( ki ben özellikle isteyip aldım) satış temsilcisinden istemenizi tavsiye ederim.Syg.

nasre
26/11/2010, 23:52
Arkadaşlar bilgilendirmeler için teşekkür ederim.