PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şu Hondalara bi bakarmısınız? (fikir)

ibrahim06
24/11/2010, 21:12
Ablama almayı düşünüyoruz. ikinci linkteki 9000'e bırakırım dedi. Bu arabaklar hakkında fikriniz nedir. Fiyat iyimidir. Tecrübesi olan varmıdır?

Honda / Civic / 1.5 EX / honda sevenlere sahibinden.com'da (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-honda-civic-94-model-klimali-lpg-li-spor-honda-29394286/detay?)

Honda Civic - 9.500 TL - Ankara - Araba.Com (https://www.araba.com/3179119/Honda%20Civic)

sabanci
24/11/2010, 21:47
otomatik tavsiye etmiyorum hondalarda motorla şanzıma çok uyumsuz genelde düz vites bence tercih edilmeli çok açıklama yazılmamış ama genelde frenleri zayıf olduğundan bu arabaların %90ı kafadan girmiş oluyor o yüzden alırken kaput ön çamurluklar hatta tampon arkasındaki şase demirini iyi kontrol ettirin. motoru kolay kolay ölmez ve bir düzensizlik olursa en kötü tamirci bile farkedebilir alırkende mutlaka arabaya baktıracağınız için motordan yana bir sıkıntı olacağını sanmıyorum...

ibrahim06
24/11/2010, 21:55
otomatik tavsiye etmiyorum hondalarda motorla şanzıma çok uyumsuz genelde düz vites bence tercih edilmeli çok açıklama yazılmamış ama genelde frenleri zayıf olduğundan bu arabaların %90ı kafadan girmiş oluyor o yüzden alırken kaput ön çamurluklar hatta tampon arkasındaki şase demirini iyi kontrol ettirin. motoru kolay kolay ölmez ve bir düzensizlik olursa en kötü tamirci bile farkedebilir alırkende mutlaka arabaya baktıracağınız için motordan yana bir sıkıntı olacağını sanmıyorum...

Teşekkür ederim. Yazdıklarınızı dikkate alacağım. Otomatik olmasın diyorum ama ablam istemiyor illa otomatik olacak. 15-16 yaşında elbette vuruk kırık vardır. Bizim aradığımız şanzıman ve motorun iyi olması bir de takla atmamış olması.

burhankutlu
24/11/2010, 22:10
abi otomatikler konusunda eski araçlarda en az sıkıntı yaşayacagın arac honda dır ve kesinlikle kesinlikle kazası yoksa arabayı al boya sorun olmaz isterse komple olsun ama kazasızsa al ben eski honda binicisiyim ve bunlardaki sağlamlık yenilerdeki kadar iyidir öyle söyleyim

lionT-JET
24/11/2010, 22:33
sanziman konusunda olsun genel anlamda olsun iyicene gosterin.sanzimani muhakkak sanziman ustasi gorsun.gerci hondanin sanzimani gayet iyidir ama gostermekte her zaman fayda var.arac guzel ve temizse fiyat fena sayilmaz.

takres
25/11/2010, 15:49
eski model araçlarda otomatik tavsiye etmem...

berkeraaa
25/11/2010, 16:24
Arkadaşlar bizde bugün ablama bir Peugeot 107 2Tronic 1.000 CC 67 Hp lik versiyonundan aldık....bu araç hakkında bir bilgisi tecrübesi olan varmıdır acaba ??

taipen71
25/11/2010, 16:31
Otomatik şanzıman konusunda honda ve vw nin eline kimse su dökemez evet model düşük illaki arızalar oluşabilir ancak sağlamlık konusunda on numaradır bu araçlar

Genius
25/11/2010, 19:45
Otomatik şanzımanına sorunlu diyemeyiz ama yaşı gereği sorun ihtimali biraz daha yüksek. Şanzıman yağını değiştirme gibi bir işlem yapmayıp, tamamlama yaparsanız daha garanti olur. Şanzımanda tamir işlemi çok randımanlı olmuyormuş, en güzeli yenisiyle değiştirmek diye bilgi aldım. Yakıt konusundada gayet makul bir araç, ilandaki ex versiyonu, si alırsanız 136 hp daha fazla performanslı ;) Bu fiyata alınabilecek en düzgün araba, fazla gibi olan km sizi yanıltmasın

vt_365
25/11/2010, 19:58
Teşekkür ederim. Yazdıklarınızı dikkate alacağım. Otomatik olmasın diyorum ama ablam istemiyor illa otomatik olacak. 15-16 yaşında elbette vuruk kırık vardır. Bizim aradığımız şanzıman ve motorun iyi olması bir de takla atmamış olması.

otomatık olucaksa uzakdur ozellıkle hondanın bu kasasından

vdevir
26/11/2010, 00:25
Sn İbrahim Kars..
powertrain sözkonusu olduğunda Hondanın kalitesi tercih edilir. ancak alacağın aracın yaşı ve km si bakımından bu araçları tanıyan uzman bir kişi tarafından kontrol edilmelidir. işyerinde bir arkadaşım bu araçlardan bir gençliğinde uzun süre kullanmış, anlata anlata bitiremiyor.hatta şu anda kendisinde dizel focus var, hondasını zaman zaman aradığını söylüyor..

bu araçlarda pazarlığı sıkı yapmalısın..

vdevir
26/11/2010, 00:31
Sn Berker Sazan

2 yıl önce bir avukat arkadaşım 107 nin manuelini aldı. almaması için çok uyardım dinlemedi. çünkü aracın piyasada yeri yok. eşi trafikde rahat kullanacağı gerekçesii gösterdi.onun yerine palio veya fiesta almasına israr ettim.sonuçda ikiside bayanların trafikde rahat kullanabileceği bir araç. neyse aracı aldı. bir süre sonra ankaraya gittik.aracı ben kullandım. motor çok zayıf, yenimahallenin rampalarında araba bitti.
satarkende biraz tırmaladık.
1 yılı geçgin süre sonra aracı 10000 km de sattı, 2 ay ilanı kaldı.sadece 2 kişi aradı.onlarda sorucu. sıfır aldı, otokoca bıraktı 16000 tl ya saydılar. 3500tl zarar yazdı. daha sonra otokocda aracı anca 16250 tl ye satabilmiş. galerici bile almamış.

samprik
26/11/2010, 17:53
0 araba almasaydım kesinlikle honda civic alırdım

ibrahim06
03/12/2010, 13:35
2.linkteki arabayı 9.600e aldım arkadaşlar.

Honda / Civic / 1.5 EX / honda sevenlere sahibinden.com'da (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-honda-civic-94-model-klimali-lpg-li-spor-honda-29394286/detay?)

nerhal61
03/12/2010, 14:06
Hayırlı olsun...Otomatik konusunda cok iyi honda. Bende 97 euro civic vardı arkadasımda da aynısının otomatigi vardı. Yedek parca konusunda sorun yaşamış olsak da otomatikleri cok basarılı. şaşmazda honda ve otomatikleri konusunda ün yapmış bir usta vardı ama adını hatırlayamadım.

Diğer yandan aynısının düz viteslisi ile arkadasım 220 yi görmüştü. hızı cok seven araçlar. Altı neredeyse yerde zaten.

Hayırlı olsun

ugurozer
03/12/2010, 17:49
otomatik şanzımanını kendisi ureten 2 marka var dünyada birisi mercedes diğeri hondadır, en sorunsuz şanzıman dünya üzerinde yine honda dır ben 2001 sonundan bu yana kullanıyorum, aracım normal yağ değişimi bakımı gibi konular hariç başka hiçbirşeyden servise ve tamirciye gitmedi, ha birde 100binde triger değişti unutmadan söyleyim, araç 132 bin oldu 80 binden bu yana lpg li en ufak bir sorunu olmadı allahım nazarlardan saklasın, yeni kasa civicle dahi asla değişmem, bilgiler aklınızda olsun.

uzuncocuk
03/12/2010, 18:00
1994 yerine aynı fiyatlara rover ıle ortak uretım yıne otomatık hem daha yakısıklı hemdaha az yaslı bır euro civic alabilirsiniz 1996-1997 model 10000 11000 arası fiyata bulabılırısnız.... Ortalama 15-20 yas arası bır aracta motor sanzuman sorun yapar yapmaz tamamıyle sanstır... Sase konusundada agır kazalı olmadıgı surece boyalısı makbuldur yokssa alıp kendın boyatırsın... Iyi bır usta ıyı bır boyacı al yanına git bak okey alırsan bas gıt honda bu ..... Bızımkılerın o modelının otomatıgı bıle yok.... Bıde aynısının sedanı daha ıyı olur bırde onu cıvıc si olanı var 136 bg dır kendılerı 92 94 modellerınde

byspayn
04/12/2010, 15:23
hayırlı olsun. honda iyidir :)