PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tekerlek/Asfalt Sesi

fraust
22/11/2010, 16:26
Biliyorum buna benzer konular için ayrı ayrı başlıklar açıldı ama son dönemlerde aracın içindeki sesin sanki %70 i tekerleklerden geliyormuş gibi bir izlenim edindim.

Malesef bagajdan da, pedalların oradan da, alttan da, üstten de, kapılardan da ses geliyor. Yani aracın her yerinden ses geliyor :)

Bu ses ile ilgili yani asfalt/tekerlek sesi ile ilgili ucuz ama tatminkar birşeyler yapılabilir mi?

Erdem Bozdağ
22/11/2010, 16:28
lastikler belli bir zaman sonra sertleştiğinden konfor olarak ta ses olarak da kötüye doğru gidiş sergiler
asfalt sesininin kesmenin yolları ya yeni ve kaliteli bir lastik ya da komple araca ses izalasyonu yapmak

takres
22/11/2010, 16:38
bende motorun sesini çok fazla duyuyorum ama ses izalasyonu pahalı olduğu için duymamazlıktan geliyorum :D :D

fraust
22/11/2010, 16:45
lastikler belli bir zaman sonra sertleştiğinden konfor olarak ta ses olarak da kötüye doğru gidiş sergiler
asfalt sesininin kesmenin yolları ya yeni ve kaliteli bir lastik ya da komple araca ses izalasyonu yapmak

yok kardeş komple izalasyon falan zor... çok zahmetli işler onlar. bir de nerden bulacan iyi usta da yaptıracan. sorsan herkes yapıyor ama kalite ya da memnuniyet malesef sıfır.

tekerlekler fabrikadan çıktığı gibi :D
bu nedenle lokal olarak çözümler arama yoluna gidiyorum.
benim için öncelikli mesele tekerlek/asfalt sesi...

emrekut
22/11/2010, 16:45
bende motorun sesini çok fazla duyuyorum ama ses izalasyonu pahalı olduğu için duymamazlıktan geliyorum :D :D
:X:X en güzeli o zaten, hemde ucuz bi çözüm
Şaka bi yana dendiği gibi lastikler sertleşince ses yapmaya başlıyor, tabi arabanın eskimesi ilede bağlantısı var ama senin dediğin gibi pedallardan falan ses almaz gıcırtılar başlar.
Aracıcın altını ziftle kaplatırsan %30 civarı ses azalması olur ve aracın altını korur, sanırım 150 lira civaru tutuyor.

fraust
22/11/2010, 16:46

aynen vallahi...
değer mi değmez mi diye gel-git yaşıyorum ...
yapanlar da pek memnun olmayınca özellikle motor kısmı ile ilgi, oradan vazgeçtim şimdilik...

fraust
22/11/2010, 16:48
Aracıcın altını ziftle kaplatırsan %30 civarı ses azalması olur ve aracın altını korur, sanırım 150 lira civaru tutuyor.

bildiğin bi yer var mı bu konuda...
araştırmak lazım...

usermm1
22/11/2010, 16:55
bende lastik sesinden şikayetçiyim. üzerinde fabrikasyon b250 var. lastik alıcağım zamam daha sessiz bir model varsa onu alıcam.

VooDoo
22/11/2010, 16:59
bende hiç ses gelmiyo :D ses geldikçe radyonun sesini açıyorum :D

izoci
22/11/2010, 17:18
bn lastikleri değiştirdim biraz azaldı hem araba daha çok yaylanır oldu:D:D

serkankucuk
22/11/2010, 17:48

aynı taktik :)

izoci
23/11/2010, 23:49
bz zivtlemeyi murat 124 de motora su kaçmasın diye yptırırdık:D :D :D

japon07
26/11/2010, 04:20

haha mantık güzel:D

Kemairon
01/12/2010, 00:27
Şansıma aracımı Michelin lastiklerle teslim ettiler. Öyle gelmiş... :D Hafif bir asfalt sesi geliyor ama hoşuma da gitmiyor değil. :D

samprik
01/12/2010, 00:40
en son bindiğim 2011 bmv dışında her araçta o sesi duydum şimdiye kadar arkadaşın dediği gibi radyonun sesini birazdaha açmak daha keyifli olur takmamak lazım böle şeyleri bence :)

sezerism
01/12/2010, 01:29
Bırakın arkadaşlar biraz tekerlek sesi gelsin. Araç yere sağlam basıyor daha ne olsun .

USTA
01/12/2010, 08:25
Asfalt seslerini biraz olsun kesmenin en ucuz maliyetlerinden biri benim uyguladığım yöntem olabilir,araca serdiğiniz paspasların ve tekerlek yuvalarına denk gelen yerlere cami halılarının altına serilen keçelerden düzgün bir şekilde kesip kaplarsanız ses oranını oldukça azaltırsınız,ayrıca kışın soğuk günlerinde araç içinin daha sıcak olduğunu görürsünüz..
Aynı işlemi kendi aracımda uyguladım,asfalt sesleri neredeyse hiç duyulmuyor ve araç içi daha sıcak oldu,tek sorun bu sesler kesilince dci motordan gelen seslerin daha fazla duyulması,onada eyvallah diyorum...

JanRusso
06/02/2011, 21:51
Asfalt seslerini biraz olsun kesmenin en ucuz maliyetlerinden biri benim uyguladığım yöntem olabilir,araca serdiğiniz paspasların ve tekerlek yuvalarına denk gelen yerlere cami halılarının altına serilen keçelerden düzgün bir şekilde kesip kaplarsanız ses oranını oldukça azaltırsınız,ayrıca kışın soğuk günlerinde araç içinin daha sıcak olduğunu görürsünüz..
Aynı işlemi kendi aracımda uyguladım,asfalt sesleri neredeyse hiç duyulmuyor ve araç içi daha sıcak oldu,tek sorun bu sesler kesilince dci motordan gelen seslerin daha fazla duyulması,onada eyvallah diyorum...

tam yerleri nerelerdir.. ben deneyeceğim iyi bir fikir bence..
teşekkürler..

tmac_fuat
06/02/2011, 22:04
Evet bilgilendirirseniz bende düşünüyorum.

xcoder
20/02/2011, 12:46
örnek için bir fotograf güzel olurdu