PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alacağım, alıyorum, aldım derken ortada kalmayayım

projist
11/11/2010, 16:20
arkadaşlar merhaba,

aralıkta çok fazla indirim ve başka bir kampanya olmayacağını düşündüğümden bu hafta sonu bayram öncesi punto evo sahibi olmak istiyorum.

şuan evo dynamic S&S 1.4 duologic + skydome + asist kit için verilen fiyat 30.750 TL

fiyat nasıl sizce? ben yüksek buldum ve biraz daha inmeden kesinlikle almam. o yüzden birkaç bayiye gidip daha uygun fiyatla , cmts günü bu işi bitirmek istiyorum. tavsiyeleriniz varsa da da fiyat hariç sevinirim.

h k
11/11/2010, 16:40
aralıkta kampanya olmayacağını nereden çıkardınız ? otomotiv sektöründe her zaman yıl sonlarında uygun indirimler olmuştur. çok aceleniz yoksa yıl sonunu bekleyin derim , ama çok spesifik aradığınız modeli de bulamayabilirsiniz , tabi öylede bir risk olabilir.

samprik
11/11/2010, 19:33
projist bende şuan punto evo bakıyorum dediğin araç benzinli sanırım bana verdikleri fiyat 29.000 anahtar teslim eğer benziyliyse senn dedğin aynı arabadan bahsedioruz sanırım.
bende kararsız kaldım benzinli 29.000 full + sandruflu dizel 32.000 dediler oda bayram öncesi kampanyalı fiyatlar bayramdan sonra artıcak dediler.
FAKAT araba sektörunde kampanyalar bitmez sürekli bi kampanyanın olacağı düşüncesindeym bende seninle aynı durumdayım tek karar veremediğim sandruflu-sandrufsuz veya dizel-benzinli tercihi

Honor COOPER
12/11/2010, 01:01
30750 TL fire motorlu puntoya verilmez bana göre ama dizel olursa okey yada multiair.

projist
12/11/2010, 09:35
30750 TL fire motorlu puntoya verilmez bana göre ama dizel olursa okey yada multiair.

performans yada hız arabası olmayacak. oto. vites seçeneği ve opsiyonları çıkar, araç 26.000 -26.500 TL değerinde. zaten diğer aynı segment arabalardan (corsa , fiesta vb.) yakıt farkı da yok. hatta daha iyi diyebiliriz. onlar kadar donanımlı da alamıyorsunuz şu an evoyu. şuan tek fark olarak kesin olarak şunu diyebilirim ki daha fazla kalite.yani corsa iç yapısı daha oturaklı ve kaliteli görünüyor şu anda.

zaten verebileceğim bu fiyata dolu B segment yerine boş C segment araç almak, eyersiz eşşekten eyersiz ata geçiş gibi olur. anlamı olmaz.

Scottie
12/11/2010, 09:37
aracı hemen teslim alamazsın ki. özellkle bayramdan önce.. Aralığı beklersen daha iyi olur..

projist
12/11/2010, 09:47
aracı hemen teslim alamazsın ki. özellkle bayramdan önce.. Aralığı beklersen daha iyi olur..
işte bende ellerinde var mı yok mu bilmiyorum. mesela iç rengi, dış rengi, opsiyonları belli alacağım aracın. hani ellerinde varsa ve iyi bir indirim yaparlarsa almamak daha mı iyi? çünkü otoshow kampanyası kasım sonuna kadar uzatıldı. bunun haricinda aralık ayında 30 gün içerinde bundan daha iyi bir indirim olabilir mi? ben düşünmüyorum olacağını açıkçası. belki ticarilerde olabilir. yoksa beklerim tabiki aralığı ama bu sene araba satışları inanılmaz çoktu ve hedefler tuttu. belki şuan toplam satışta 1. lik 2. lik gibi stratejik durumlar olabilir.

düşünceniz nedir?

Scottie
12/11/2010, 09:50
şuan yüzde 16 lık bir indirim var diye biliyorum.. tabiki bir risk almak gerekir.... ama bende bundan fazla indirim olacağını düşünmüyorum... olsada zaten ellerinde araç yoksa en az 15-20 gün beklersiniz... bu bekleme süresinde araçta yeni indrim olursa o fiyattan alma şansınız var. zaten araç bayiye gelmeden fatura kesemezler... bence araca şimdiden başvurun..

projist
12/11/2010, 10:01
şuan yüzde 16 lık bir indirim var diye biliyorum.. tabiki bir risk almak gerekir.... ama bende bundan fazla indirim olacağını düşünmüyorum... olsada zaten ellerinde araç yoksa en az 15-20 gün beklersiniz... bu bekleme süresinde araçta yeni indrim olursa o fiyattan alma şansınız var. zaten araç bayiye gelmeden fatura kesemezler... bence araca şimdiden başvurun..

evet aynı düşüncedeyiz, umarım fiyatta da anlaşırız ve bende fiat punto ailesine katılabilirim :)

projist
12/11/2010, 10:05
projist bende şuan punto evo bakıyorum dediğin araç benzinli sanırım bana verdikleri fiyat 29.000 anahtar teslim eğer benziyliyse senn dedğin aynı arabadan bahsedioruz sanırım.
bende kararsız kaldım benzinli 29.000 full + sandruflu dizel 32.000 dediler oda bayram öncesi kampanyalı fiyatlar bayramdan sonra artıcak dediler.
FAKAT araba sektörunde kampanyalar bitmez sürekli bi kampanyanın olacağı düşüncesindeym bende seninle aynı durumdayım tek karar veremediğim sandruflu-sandrufsuz veya dizel-benzinli tercihi

evet benzinli bakıyorum ve oto. vites seçeneği sadece benzinlide var. eskiden dizelde de varmış ama ne hikmetse artık üretilmiyor.

bu arada full derken neyi kastediyorsunuz? dynamic mi full dediğiniz? yoksa dynamic + opsiyonlar mı? opsiyonlar önemli çünkü. ben otomatik vitesli evoya tüm opsiyonları eklemeye kalksam 5.900 TL liste fiyatı çıkıyor eklenecek.

not: skydome istiyorsunuz, sunroof olacak sanırım doğru yazılışı, bir yanlışlık olmasın.

nerhal61
12/11/2010, 10:33
30750 fiyatı cok iyi. Ben Şubat 2010 da 30800'e aldım skydome ve kit olmadan...

Gelecek olan zam da tamamen yılsonu pazarlıgına ilişkin alınan bir önlem. 30 liralıka racı 32 yapacaklar ve sana yine 30a satıyoruz diyecekler. Zaman daraldıgı ve otoshow indirimi iyi bir fırsat. İstedigin donanım var ise kaçırma derim...

otomatik konusunda benzinli mecburiyetin var tabi, dizel manuel alırsan dualogicle standart gelen bircok donanım olmuyor zaten, hillholder, asr, esp gibi...Onlara ayrıca para ödersin. Genel yaklaşım baz donanıma pazarlık edilir ama eklemelerde aksesuarlarda pazarlık şansı olmuyor.

Bence o fiyat ise kaçırmayın...

projist
12/11/2010, 14:12
30750 fiyatı cok iyi. Ben Şubat 2010 da 30800'e aldım skydome ve kit olmadan...

Gelecek olan zam da tamamen yılsonu pazarlıgına ilişkin alınan bir önlem. 30 liralıka racı 32 yapacaklar ve sana yine 30a satıyoruz diyecekler. Zaman daraldıgı ve otoshow indirimi iyi bir fırsat. İstedigin donanım var ise kaçırma derim...

otomatik konusunda benzinli mecburiyetin var tabi, dizel manuel alırsan dualogicle standart gelen bircok donanım olmuyor zaten, hillholder, asr, esp gibi...Onlara ayrıca para ödersin. Genel yaklaşım baz donanıma pazarlık edilir ama eklemelerde aksesuarlarda pazarlık şansı olmuyor.

Bence o fiyat ise kaçırmayın...
teşekkür ederim düşünceniz için

zaten bu fiyattan inecek, öyle konuştuk ve en uygun fiyat veren bayi ile anlaşacağım. istediğim şuan ellerinde olmaz ise de artık bekleriz napalım. opsiyonları görünce alasım geliyor ama bütçe belli zaten. dediğiniz gibi en uygun fiyat vereni kaçırmayacağım.

Honor COOPER
12/11/2010, 18:08
performans yada hız arabası olmayacak. oto. vites seçeneği ve opsiyonları çıkar, araç 26.000 -26.500 TL değerinde. zaten diğer aynı segment arabalardan (corsa , fiesta vb.) yakıt farkı da yok. hatta daha iyi diyebiliriz. onlar kadar donanımlı da alamıyorsunuz şu an evoyu. şuan tek fark olarak kesin olarak şunu diyebilirim ki daha fazla kalite.yani corsa iç yapısı daha oturaklı ve kaliteli görünüyor şu anda.

zaten verebileceğim bu fiyata dolu B segment yerine boş C segment araç almak, eyersiz eşşekten eyersiz ata geçiş gibi olur. anlamı olmaz.
Sizi anlıyorum lakin 3 tane Fire motorlu punto kullanan biri olarak kaldıki hepsi düz vitesti uzun yolda insanı çok yoruyor ve tedirgin ediyor.Multiair ve multijet güzel olurdu ama bu sıkıntıları göze aldıysanız hayırlı olsun şimdiden.

pdr42
13/11/2010, 20:06
aralıktaki indirimlerin sebebi ellerinde kalan 2010 modelleri eritmek mi yoksa yıl içindeki belli bir kotayı doldurmak mı yada her ikisimi acaba. eger ilki ise zaten 2010 model ellerinde yok kota olayı ise bnce son gune kadar indirmli alınır

projist
13/11/2010, 21:24
aralıktaki indirimlerin sebebi ellerinde kalan 2010 modelleri eritmek mi yoksa yıl içindeki belli bir kotayı doldurmak mı yada her ikisimi acaba. eger ilki ise zaten 2010 model ellerinde yok kota olayı ise bnce son gune kadar indirmli alınır
başka konu açıacağım ve cevapsız bırakmak istemedim. 2010 model yok zaten. verilen araçlar 2011 model. birde kota da yok. artık o sistem yok. araçlar alınıyor ve hemen bitiyor. mesela şuan gelen araçlardan aldım. ellerinde yok. olanlar da çok az bayilerin.