PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil yardım hava yastıkları patladı!!!

ugurozer
31/10/2010, 08:31
dun gece babam cok dusuk hızda seyrederken (birinci vitesde) arabanın altını bir yere surtuyor ve ondeki iki hava yastıgıda aciliyor, anneminde babamında yastıklar yuzune carpıyor birinin burnu digerinin boynu zedeleniyor, şok oluyorlar patlama sesine arabanın içi tabi hava yastıklarının mekanizması dumanı vs. kendilerini dışarı atıyorlar. Bugün servisi arıyorum durumu anlatıyorum, ucretli çekici yollarız diyor. Sizce ne yapmam gerek? insan hayatı bu kadar basit mi? o koltukta daha savunmasız bir durumda olsalardı çoluğumuz çocuğumuz olsaydı ne olacaktı?

Scottie
31/10/2010, 08:37
geçmiş olsun... arabayı inceleyeceklerdir. herhangi bir hata varsa ücretsi giderirler.. garanti olmasa bile... sonuçta düz yolda çukurdan geçerken olmuş bir olay..

squidward
31/10/2010, 09:05
geçmiş olsun bence fiat servisiyle yüz yüze görüşün bu durumu telefonda anlatılacak bir durum değil

byspayn
31/10/2010, 09:37
Geçmiş olsun.

lionT-JET
31/10/2010, 10:09
gecmis olsun.kaskonuz varsa ucretsiz cekici hizmeti vereceklerdir.

puntoturbom
31/10/2010, 10:41
noterden bılırkısı raporu aldırın ,aracın hasarsız olmasına ragmen havayastıklarının patladıgına daır. Raporu ıadelı tahhütlü fiat musterı hızmetlerıne gonderın,varsa doktor raporu da gonderebılecegınızı soyleyın. Bakın nasıl ılgılenıyorlar.

frç
31/10/2010, 10:56
Geçmiş olsun...

speedy_16
31/10/2010, 13:24
noterden bılırkısı raporu aldırın ,aracın hasarsız olmasına ragmen havayastıklarının patladıgına daır. Raporu ıadelı tahhütlü fiat musterı hızmetlerıne gonderın,varsa doktor raporu da gonderebılecegınızı soyleyın. Bakın nasıl ılgılenıyorlar.
eğer servis hala ilgilenmiyorsa bide müşteri hizmetlerini arayın şikayette bulunun

ugurozer
31/10/2010, 13:26
babamı ikna edemiyorum, bu kadar iyi niyetli olamaz bir insan halen boynu agirarark dolanıyor ortalıkta, makine be oglum bunlar biraz sans isi ne yapalım baktık olmuyo degistiririz ben servise getiririm garantiden yaparlar diyor:(

utku952
31/10/2010, 13:48
hakkınızı sonuna kadar arayın bence ilgisizlik yapamazlar. geçmiş olsun... nasıl bi darbe olduysa hayret yani sensörlerde de problem var ki açılmış..

ZAK1980
31/10/2010, 13:57
babamı ikna edemiyorum, bu kadar iyi niyetli olamaz bir insan halen boynu agirarark dolanıyor ortalıkta, makine be oglum bunlar biraz sans isi ne yapalım baktık olmuyo degistiririz ben servise getiririm garantiden yaparlar diyor:(
Arkadasım baban bır hava yastıgının 2000 tl oldugunu bılmıyor galıba senın hava yastıkların 4000 tl kaskodan yaptırır ısen hasarsızlık gıder bır sonrakı kasko yenıletmede guzel bır fıyat cıkartırlar yada yapmak ıstemeye bılırler veya senın cebınden 4000 tl cıkması gunah yazık bu paraya bende aracın altını vurdum ıkı teker arsındakı demır egılmıs ıyı bır sekılde aırbagler patlamadı ama aırbag sensorlerıne denk gelmesı zor bence kesın teknık bır sorunvar hakkını ara

OzzY
31/10/2010, 14:43
geçmiş olsun.

smartmavi
31/10/2010, 15:29
Gecmis olsun. Yururde bi problem var mi? Airbagler acildigina gore motor iyi bir darbe almis demekki. Karterinizi falan da iyice kontrol ettirin.

SKELETER
31/10/2010, 18:32
Dava açmayı düşündüğünüzü söyleyin ilgilenirler

ugurozer
01/11/2010, 08:58
hepinize teşekkür ederim arkadaşlar. hayır arkadaşlar yururde vs. hiçbir problem yok, altına baktığımızda gozle gorulur problem dahi yok.

faithless1905
01/11/2010, 09:37
geçmiş olsun

Buremir
01/11/2010, 23:18
öncelikle tabiii ki geçmiş olsun allah beterinden korusun ancak kesin şiddetli bir çarpma olmuştur yoksa hava yastıkları boş yere açılmaz sanıyorum anne ve babanız emniyet kemeri takmıyorlardı

sawyer
01/11/2010, 23:36
Oncelkle gecmis olsun Emniyet kemeri takılı olmadan airbag patlamaz diye biliyorum

mgraf
01/11/2010, 23:41
airbag sensörleri eşik değeri aşamdan sinyal yollamaz.yani açıldıysa vardır bir sebebi.dava vs çözüm olmaz.kaskodan işlemleirinizi yaptırın.geçmiş olsun

Romeo_er2
01/11/2010, 23:47
geçmiş olsun..bunu diyen servisin vay haline..fiat a yazın bunu !

sabanci
02/11/2010, 13:37
çok geçmiş olsun... bencede noter tasdikli bir bilirkişi raporu alıp dava açabilirseniz kazanırsınız gibime geliyor...

aLLy_07
02/11/2010, 13:53
geçmiş olsun

taret
02/11/2010, 20:18
konunun maddi yönü bir yana en önemli kısmı güvenlik. durduk yere açılan hava yastıkları insana ciddi zararlar verebilir ve hatta ölüme sebebiyet verebilir. bence sırf bu yüzden konunun üstüne ısrarla gitmeniz lazım. belki kimsenin bilmediği fabrikasyon bir hata vardır. ve bu sizin sayenizde ortaya çıkabilir.

ZAK1980
03/11/2010, 00:13
Uğur son durum ne ??

Moosty
03/11/2010, 11:52
Geçmiş olsun, son durumu merak ettim bir gelişme var mı?

beyaz evo80
03/11/2010, 13:26
bence arkadaşların dedığı gıbı ufak darbelerden acılacak bırsey değil hakkınızı arayın kasko felan hıç uğrasmayın son cagre olarak bakın fıat musterı hızmetlerıne sozlu ve yazılı olarak bıldırınız gereklı bılır kısı raporu vs aldıkdan sonra ve gerekırse hukuksal yönden hakkınızı arıyacagınızı söyleyın bakım ondan sonra nasıl ılgılenıyorlar ve sorunu çözüyorlar yetkılıler bu arada çok geçmış olsun tehlıkelı bır surecı kazasız belasız atlatmışsınız

ugurozer
03/11/2010, 18:22
arkadaşlar ben babama gereken açıklamayı yaptım, yurt dışında böyle bir durumla karşılaşanların ne gibi tazminatlar kazandığını vs. babam gitmiş servise, arabanın altını çarpmışsınız o yuzden açılmış demişler araçta 7 bin tl hasar var ve kaskonuz karşılayacak demişler babamda kabul etmiş. Ben aracı tamamen kaldırıp altını inceleyemedim sadece durduğu yerden baktığımda birşey görememiştim. ki en ufak sorunsuz ve yürür halde bir araçtı son haliylede, ayrıca 1. vitesde gittiğinden emin babam. ne kadar ağır darbe alabilirki? 1. vitesde normal bir devirde duvara çarpsanız açılırmıki bu hava yastıkları? hepsini allaha havale ediyorum, babam hatalı çünki kolaya kaçtı hakkını aramadı.

tombalak
04/11/2010, 18:53
çok geçmiş olsun allah daha beterinden saklasın.

berkeraaa
05/11/2010, 22:31
Bildiğim kadarı ile airbag sensörleri şasi üzerinde ve çok küçük bir etki ile,belki 15 km/h ile giderken şasinin darbeye mağruz kalması sebebi ile sensörler etki altında kalıp airbag leri açmış olabilir....araçta 7.000 TL masraf oluşu olayın sadece airbag olmadığını işaret ediyor yanılmıyorsam....Kaç km ile gittiğiniz değil sensörlere uygulanmış kuvvet buradaki en önemli nokta...

Çok geçmiş olsun...

(ayrıca aklımda bir soru işareti daha var bu film çekimlerinde falan araçlar resmen rampadan zıplatılıp yükseliyor ve şiddetle yere çarparak iniyor...acaba böyle durumlarda airbagleri devre dışımı bırakıyorlar yoksa farklı tekniklerimi var ??? Garip :) :) :) )

emin tahir
06/11/2010, 11:13
Arkadaşlar bildiğim kadarıyla şaseye gelen darbeler şiddetine bağlı olarak airbagi açabiliyor.
Bi video vardı belki izleyen olmuştur facebook'ta dolaşıyordu bi aralar ama bulamadım şuan; bi jeep garaj gibi bi yerden ana yola çıkarken garaj girişlerinde yerden çıkan mantarlar araç tam üzerinde iken çıkmaya başlıyor ve altan şaseye sürtüyor anında ön hava yastığı açılıyor.Şase oldukça hassas nokta.

karakushasan
06/11/2010, 13:26
çok geçmiş olsun..