PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Göstergenin solundaki plastikten gelen zırıltı

denizxyz
27/10/2010, 00:23
Hafif bozuk yollarda gösterge panelinin yanında ki plastik aksamdan zrıl zırıl ses gelio. elimle tutuncada gidiyodu. Servise götürdüm bişey yapamayız dediler. neyse aradan 1 ay gecti ben o sesi dinliorum tabi hala. alttan kalkıştı tık diye bi ses geliodu ve hafif tatlı sert fren yapınca yine geliodu bunun için götürdüm alttan bişey vuruyo ve ses gelio die. neyse test suruşune cıktık tam anlaşılamadı. 1 gun araştırdılar ve z rotundan geliomuş. test esnasında bilir kişi o zırıltı sesini kendi fark etti ve buna izolasyon yaparız dedi. Sabah aradılar ve oraya yetkisiz bir kişinin mudahele edip etmediğini sordular bende kesinlikle diye cevap verdim. o km aracın garantisi var ne işim var yeksisiz ellerde. şimdide italyadan parça gelecekmiş 1.5 2 ay beklicekmişiz. ne alaka ben anlayamadım?? Var mı herhangi bir fikri olan neden böyle oldu?? Şİmdiden teşekkurler arkadaşlarım..

onderbaki
29/10/2010, 23:02
Hafif bozuk yollarda gösterge panelinin yanında ki plastik aksamdan zrıl zırıl ses gelio. elimle tutuncada gidiyodu. Servise götürdüm bişey yapamayız dediler. neyse aradan 1 ay gecti ben o sesi dinliorum tabi hala. alttan kalkıştı tık diye bi ses geliodu ve hafif tatlı sert fren yapınca yine geliodu bunun için götürdüm alttan bişey vuruyo ve ses gelio die. neyse test suruşune cıktık tam anlaşılamadı. 1 gun araştırdılar ve z rotundan geliomuş. test esnasında bilir kişi o zırıltı sesini kendi fark etti ve buna izolasyon yaparız dedi. Sabah aradılar ve oraya yetkisiz bir kişinin mudahele edip etmediğini sordular bende kesinlikle diye cevap verdim. o km aracın garantisi var ne işim var yeksisiz ellerde. şimdide italyadan parça gelecekmiş 1.5 2 ay beklicekmişiz. ne alaka ben anlayamadım?? Var mı herhangi bir fikri olan neden böyle oldu?? Şİmdiden teşekkurler arkadaşlarım..

şu arabaları adam gibi izole etselerdi de 2000 lira fazla isteseler razıyım:D
kesin bişey diyemem ama. bu tür sesler daha önceki konularıda okursanız göreceksiniz. kalörifer hortumlarının sürtmesinden mi ne geliyormuş. forum içinde bi araştırın.

takres
30/10/2010, 17:51
göstergenin kenarından gelen ses maalesef bende de var

uzuncocuk
30/10/2010, 18:00
gosterge panelimizin etrafındakı nızspeten pruzsuz plastık aksam bıze dogru uzayan burna asagıdan yukarıya dogru vıdalanmıs halde.... yanı basıt bır mekanık... elınızle tutmanınla cıvatayı sıkmak arasında bır fark yok... ben bugun aynı ses ıcın bır deney yaptım ... ıkı cıvatayı soktum ve gordum kı ıkı plastık aksam ozellıkle bozuk yollarda zırıldıyor....yapılacak iş ise basit sökülüp siyah silikonla takviye edılecek belkıde sadece civata sıkılıp gıderılecek

ozgur_er
07/11/2010, 20:31
Selamlar,
Bu göstergeden gelen zırıltı benim aracımda da vardı, vardı bugüne kadar:)
Ses gelirken bu parçayı elimle tuttuğumda düzeliyordu.
Bugün bu plastik parçayı resimdeki 2 vidayı çıkartıp (3 numara alyan ile sökülüyor) üst kısmına keçe ile ve yan taraflarına çift taraflı bant ile destekleyerek tekrar monte ettim. Bantlar çok kalın olmadığı için tekrar monte ederken sorun çıkmadı. Uzun süre yol yapıp deneyemedim henüz ama düzeldiğini düşünüyorum çünkü artık yanlardan bastırdığımda daha önceki boşluk oluşmuyor. (Zırıltı bu boşluktan oluşuyor)

Plastik parçayı komple sökmek gerekmiyor, 2 vida çıkartılınca kenarlardan çekip çalışabiliyorsunuz...

Bu arada sadece yanlara destek yapmak yetebilir ama tekrar uğraşmayayım diye üst tarafa da yapıştırdım...

ozgur_er
08/11/2010, 22:07
Selamlar, bugun 70km yol yaptim gercekten duzelmis.

uzuncocuk
08/11/2010, 23:43
okey özgür sagolasın

denizxyz
21/11/2010, 01:14
arkadaşlar uzun zamandır giremiyordum yoğunluktan. süper bi acıklama olmuş. cok tesekkur ederim. ama uğraşşasam mı bilmiorum. gösterge paneli komple değişecekmiş. hala beklioruz. acaba evonun ki gibi ya da bazı fiorinolardaki gibi bi panel gelme şansı var mı bize. sadece paneli seviorum ya su evonun...

Du Hast
21/11/2010, 03:02
arkadaşlar uzun zamandır giremiyordum yoğunluktan. süper bi acıklama olmuş. cok tesekkur ederim. ama uğraşşasam mı bilmiorum. gösterge paneli komple değişecekmiş. hala beklioruz. acaba evonun ki gibi ya da bazı fiorinolardaki gibi bi panel gelme şansı var mı bize. sadece paneli seviorum ya su evonun...
evo nunki gelmez sanmam ancak sizin paneli bilmiyorum, kadranın etrafı krom tipli olanlardan gelirse tadından yenmez

uzuncocuk
22/11/2010, 12:28
gelende aynı olcak .... yetkısız ellere wersen ne olur kı:) ıkı cıwata sokecek sılıkon sıkacak gerı takacak.... arkadasımız kendısı yapmıs bak.......bır otomobıl markası ıcın ne kotu reklamlar bunlar........ kullanıcılar kendılerı cozum buluyor..... bır fıat yetkılısı olsam sımdı yuzum kıpkırmızı olmustu..... o zırıltı ıcın gosterge panelını degıstıren serwısede gıtme bır daha uc gun sonra bır cıwata ıcın motorr da degıstırebılır bu zıhnıyet kotu ama boyle.....

takres
22/11/2010, 13:17
gelende aynı olcak .... yetkısız ellere wersen ne olur kı:) ıkı cıwata sokecek sılıkon sıkacak gerı takacak.... arkadasımız kendısı yapmıs bak.......bır otomobıl markası ıcın ne kotu reklamlar bunlar........ kullanıcılar kendılerı cozum buluyor..... bır fıat yetkılısı olsam sımdı yuzum kıpkırmızı olmustu..... o zırıltı ıcın gosterge panelını degıstıren serwısede gıtme bır daha uc gun sonra bır cıwata ıcın motorr da degıstırebılır bu zıhnıyet kotu ama boyle.....

sonuna kadar katılıyorum abi sana :)