PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Film yasak mı?

mehmetdervisoglu
01/10/2010, 17:03
Selamlar Arkadaşlar bu konulardan pek anlamadığım için sorumu maruz görün lütfen. Güneş ışınlarından bir nebze korunmak için film yaptırmayı planlıyorum ama kararsız kaldım yasak olduğunu söylüyorlar.

krakercocuk
01/10/2010, 17:11
evet yasak ama bende zifiri karanlık film var :) umrumda da deil açıkcası yasak. 3. arabam bu hiç filmden ceza yemedim daha:D 3ündede vardı

Hakan_vectra
01/10/2010, 17:12
Hmm..Yasak olan hersey çekicidir..

zafermutlu
01/10/2010, 17:13
evet yasak . il il degişiyor bu uygulamalar.. benim filmler bir haftalık.. polisler birşey demiyor burda. ama ben açtırcam filmleri.. adama dedik renkli cam gibi olsun.. adam çekmiş zifiri karanlık arabada daral geliyor bana...

Hakan_vectra
01/10/2010, 17:15
Arkadaşlar filmler hakkında şuan için bir uygulama sözkonusu değil.Ayrıca;taktırmış olduğunuz filmler açık renkte olsun .Gece çevirmelerinde lütfen iç aydınlatmanızı yakın ki filmler belli olmasın :)

krakercocuk
01/10/2010, 17:17
aynen hocam dediğin gibi ceza yememenin takdikleri var..;) ön iki camı indir birde tepe lambanı yak tamam:D

Hakan_vectra
01/10/2010, 17:34
Her zaman şans yüzünüze gülmeyebilir fakat yinede ihtimalleri azaltmakta fayda vardır..

Kriminal
01/10/2010, 17:34
Konuş bilgilendir azcık bizi dayı ya

Hakan_vectra
01/10/2010, 17:35
Zaten ara sıra giriyorum bu aralar yoğun tempo takılıyorum...

Kriminal
01/10/2010, 17:36
Eywallah kanka

hakanyilmaz
01/10/2010, 17:38
Arkadaşlar filmler hakkında şuan için bir uygulama sözkonusu değil.Ayrıca;taktırmış olduğunuz filmler açık renkte olsun .Gece çevirmelerinde lütfen iç aydınlatmanızı yakın ki filmler belli olmasın :)

sizden bilgi almak çok iyi olur. konuya en hakim kişi sizsiniz. ben yaptırmadım yasak olduğu için. fakat gönül istiyor ki siyah arabada film olsun.:wink:

Kriminal
01/10/2010, 18:03
Arkadaşlar hakan yanımda suan kuzenımdır kendısı derki ;
Siyah araba,kırmızı araba çok dikkat çektiğinden dolayı film yaptırırken azami en açık renklisini kullanmanızı öneririm...
En açık renk telefisi mümkün olan diyaloglar dışında bir sorun teşkil etmez...
Birde memur arkadaşlara ne kadar empati ile yaklaşırsanız o kadar kaznırsınız..

Saygılarımla...

JuzZz
01/10/2010, 18:10
Valla Flim bildiginiz yaSak ben sökmek zorunda kalmıştır,1 defa ceza yedim sökmeddim 2 hafta sonra yine cevirme bağlıolardı aracı zor kurtardık:(

Kriminal
01/10/2010, 18:35
Film muayeneden gectıgıne gore nasıl yasak olabliyor biz en koyu fılmle abarth egzos la girdik cewırmeye 2-3 kere kımse bısey demedı....bide çarşı ortasında

Kimse bısey demedı demek yasak olmamasının bı göstergesımıdır,hayır...

Git ankarada çarşı ortasındada goruyum bakım noluyomuş...

Sonuçta polislerde ınsan insiyatifine kalmış bişey:huh00000:

tutkuaydin41
01/10/2010, 18:44

hımm şehır farkı... dogrudur abi..

Kriminal
01/10/2010, 18:48
hımm şehır farkı... dogrudur abi..

Aynen öyle abicim..

Murat Gürakan
01/10/2010, 19:56
teyp dğeiştirmek bile yasak. Ruhsata işletmeniz gerek kanunen. Bunun yanında film neki.

StrawBeeRy
01/10/2010, 20:05
fabrikasyon haricinde aracınıza yapılan herşeyin ruhsata işletilmesi gerekir çünkü ne yaparsanız yapın modifikasyona giriyor ve modifiye bizim ülkemizde yasak.ama bazı şeylere göz yumuyorlar mesela film olsun,egsoz olsun,müzik tesisatı felan bunlar genelde yasak ama o anki polise kalmış bir şey eğer siz polisle konuşmasını bilmesseniz artis tavırlar sergilerseniz illaki bir yerden ceza yazar yani bunun önüne geçemessiniz mesela günde beni nerden baksanız 6-7 kere çeviriyorlar artık nerde polis görsem kimliği hazırlıyorum hemen sağ çek diyor ama hiç bir zaman polisle inatlaşmamışımdır siz siz olun polislerle düzgün konuşun sakın artislenmeyin benim arabam normalde bu şartlarda 1. sıradan bağlanması gereken bir araç ama polislerle diyologumuz çok düzgün olduğu için kimliğe bakıp geçiyor pek sorun yaratmıyor

burhankutlu
01/10/2010, 21:01
ceza yemiş biri olarak yasak arkadaşlar polis memuruyla iki dakika dahi olsa film muhabbetine gireceğime taktırmam veya gider az paraya kıyar renkli cam taktırrım daha iyi kaldı yeni aracımızda var :)

ato
01/10/2010, 21:11
film kesinlikle yasak ben ankarada 128 tl ceza yedim ama antalyada ve izmirde birşey demiyorlar ben izmirde radar girmiştim camlar filmliydi adam bir şey demedi yaptırıyorsanız mümkünse en açık tondan yaptırın

onderbaki
01/10/2010, 23:16
gümüş gri aracımda orta koyulukta ön cam film yaptırmıştım. 1 yıl sorunsuz bindim.ceza falan yemedim. benim film çektirme sebebim artislikten çok, camdan çarpan güneşten çildimin yanmasıydı( bazı sağlık problemlerinden ötürü)
ama hiç faydası olmuyor.(amaç görüntü ise o başka)

piyasada ön cam dahil 400 liraya ital filitreli cam çekilebildiğini öğrendim. güneşi 80% kırıyor muş. fakat bu parayı vermeye cesaret edemedim. en azandan böyle bir uygulama görüp deneyene kadar cesaret edemeyeceğim.

Hakan_vectra
02/10/2010, 12:48
İnce film , ve kaliteli film herşeyi çözecektir.Belki beklentilrinizi karşılamayabilir ama fenada sayılmaz...

Kriminal
02/10/2010, 14:01
Ulen senın camlar kömür karası o nolacak...

StrawBeeRy
02/10/2010, 14:05
Ulen senın camlar kömür karası o nolacak...
eee memur bey olduğu için karışan yok eden yok :)

santiago
01/12/2010, 13:14

ankarada çarşıyı bırak kızılayda bi dur noluyor :)) benim bundan önceki arabam hem yapılı hemde 4 numara film vardı.memleketimde alanyada 1 kez yakalanmadım çevirmediler babamda çok kızıordu neden 2 numara yaptırmadın diye bana hiçbirşey olmadı ankarada sen babam kullanırken polis ışıkta geldi yanımıza çek sağa dedi filmleri sökün dedi :D yani polislere kalmış birşey bu ama ben yinede vazgeçmiorum 4 den :D

circassiancomis
02/12/2010, 12:06
valla samsunda arkadaşların arabası %60 arkalı önlü diğeri %60 arkada % 40 ön camlar hiçbirşey diyen yok ama tuning buluşmalarında eğer izinsiz ise polislerin sökülmesi için film i kestiklerini gördüm bende yaptıracağım %60 arka %40 ön