PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gp alıcam Bazı sorularım var. Yardım Lütfen! 2. EL

fawori
01/10/2010, 13:13
Arkadaşlar 2-3 haftaya büyük ihtimalle Gp az ihtimalle VW Polo (2. El) düşünüyorum gönlüm Gp 'den yana tabi dizel olursa.
Sahibinden.com da 19.000TL' ye Dynamic 1.3 multijet 75 hp 2006
detaylı görünüm için Fiat / Punto / Grande 1.3 M.jet Dynamic / DYNAMİC MODELİ FULL 1.3 SORUNSUZ DİZEL PUNTO sahibinden.com'da (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-fiat-punto-dynamic-modeli-full-1-3-sorunsuz-dizel-punto-30487158/detay)

VW Polo 'da dizel araçlar çok pahalı ve aynı fiyat seviyeler 2003 - 2004 model
Gp' de duyduğum sorunlar kafamda soru işaretleri getirdi :
1 - City servo motor ( 2006 ilk seri sıkıntı yaratır mı sizce?)
2- Araç içi ses problemleri
3- Araç 2-3 sene sonra satsam çok değer kaybeder mi ( VW ler 2. el piyası çok sağlam Fiat'a göre )

Bu Gp dynamic 2006 sizce 19.000 fiyat nasıl ilan da pazarlık yok deniyor bakcaz tabii. Aracı alırsam abim makina mühendisi Makina Mühendisleri odasında Lpg ölçüm istasyonunda çalışıyor detaylı inceleme yaptırırım orada
Bu arada benim Fiat'a güvenim tam asla ve asla bugünkü arabalarını kuş serileri ile karşılaştırmam doğan vs. palio ile bile bu modelleri karşılaştırmak hata olur. Neticede Fiat grubu bünyesinde Alfa Romeo / Lancia ve tabii ki Ferrari gibi araçları üreten bir firma.

Değerli tavsiyelernizi bekliyorum teşkkürler. İzmir

fawori
01/10/2010, 13:14
Bide bu araçta Esp (Elektronik Stabilize Programı ) var mı dır benim için önemi büyük umarım vardır ya.

ademtahir
01/10/2010, 13:18
city arızasını araştırabilirsin bununla alakalı çok konu var eğer arıza yaparsa fiat iyi niyet garantisinden değiştiriyor bilgin olsun..kırmızı puntişte çok güzel duruyor eğer kazası belası yoksa motor ve yürüyen aksamı güzelse bu fiyata alınır kardeş..

polo diyorsanda ben 2008 modelini 2 ay kullanıp sattım sevmedim jeneratör motoru gibi çalışıyor :D ben her şeyiyle punto diyorum gerisi size kalmış..

fawori
01/10/2010, 13:24
teşekürler ademtahir sana katılıyoum VW polo fiyat - performans orantısında pahalı geliyor bana ama en büyük artısı var bunların dğer kybetmiyorlar. Fiat sıfırda çok kampanya yapıyor 2.el piyaysası haliyle düşüyor adam 24 .000 sıfır varsa 20.000-22.000 'e almaz haklı olarak.

zafermutlu
01/10/2010, 14:44
gp alın bence..

parola13
01/10/2010, 15:36
bence 20bin tl ye 80 90 binkm civarı 2007-08 model gpler var.biraz daha araştırın.bu aracın hem modeli düşük.hem kmsi fazla.19bin tl vericeksiniz sonuçta.biraz daha araştırın derim ben

tutkuaydin41
01/10/2010, 15:47
Gp' de duyduğum sorunlar kafamda soru işaretleri getirdi :
1 - City servo motor ( 2006 ilk seri sıkıntı yaratır mı sizce?)
2- Araç içi ses problemleri
3- Araç 2-3 sene sonra satsam çok değer kaybeder mi ( VW ler 2. el piyası çok sağlam Fiat'a göre )

1: city servo motor: Fiat Bu yuzden aracları gerı cagırmadan ücretsiz olarak değişim yaptı. alıcagınız aracın muhtemelen bu arızası yapılmıştır.servisten ögrenebılırsınız
2:arac içi ses:aracta motor sesi falan yok içeriye ses almıyor.
3:her araba değer kaybeder. 2-3 sene sonrakı piyasa ya baglı km cok ılerlememıs olursa aynı fıyata yakın bır değerde bile satarsınız aldıgınız aracı.
Hb arac alıcaksan GP derim..

magic
01/10/2010, 17:15
Aracın görünüşü güzel, oldukça temiz görünüyor, fiyat da baya makul ancak km'si biraz fazla gibi geldi bana, bundan daha düşük km'deki araçlara da bakmanda fayda var derim ben...

34ozkankurtuldu34
01/10/2010, 17:40
Ben satıyorum arakdaşlar ilgilenenlere duyurulur 20500 fiyat 2007 model 40000 km.de lpg.li yeni araç siparişi verdim focus geliyor yakında sıfır beyaz+sanruf 110 bg dizel 1.6 nasıl sizce bakalım akisilik olmazsa gelecek :)

frç
01/10/2010, 19:23
Bide bu araçta Esp (Elektronik Stabilize Programı ) var mı dır benim için önemi büyük umarım vardır ya.
Esp ve asr olanları da var.Yani opsiyon olarak mevcut.Hiç tereddüt etmeden beğendiğin puntoyu servise veya usta ya göstererek al ve puntocular kervanına sen de katıl...:Ç

rational
02/10/2010, 16:04
bir de zaten 2.el alıyorsun , bundan sonra bineceğin 2-3 sene sonra bırak 19 etmesin 16 etsin ne olur ki? 2.elde zararın çok olmaz...sanki poloda hiç ses yok... kapılardan konsoldan sesler geliyor.

sedini
02/10/2010, 16:26
opel corsa 1.7 dizel 2003 ve vw polo 1.4 2002 model kullanmıs su anda 2006 GP 1.4 starjet kullanan birisi olarak yardımcı olmaya calısayım..

1.si opelden uzak dur sıfır alan arkadasım dahi yolda kaldı.. opelde sorunlar corap sökügü gibidir arac bi kere sorun verdimi türkiyede onu toplayabilecek servis cok cok az.. hatta belkide yok..

2.si polo.. pololar motorlarının kalitesi dolayısıyla (vw olmasından kaynaklı) cok yüksek fiyatlarda.. Türkiyedede tutan bir marka ve arac oldugundan fiyatları genel olarak yüksek. değer kaybı minimum düzeyde.. Fakat aracta konfor namına pek bi özellik yok.. bi kere pololarda abs yok.. esp den önce bence abs yi düşün.. abs oldugunu söyleyen abs ile elektronik fren destegini sanırım ebd idi karıstırıyordur (daha yenileri haric).. bugun active versiyon dedigimiz puntonun bos halindeki özelliklerin ancak yarısını bulabilirsin bir poloda konfor olarak yol tutusu olarak seni üzer..

3. sü punto. Aracı 1.5 aydır kullanıyorum corsadanda polodanda çok daha geniş. Kullanımı inanılmaz rahat. aracın özellikleri son derece tatmin edici.. Ama markası Fiat dersen şayet.. bugun fiatın motorlarıda son derece kaliteli olmus durumda. LPG kullanan dizel kullanan pek cok sehir ici taksi albealarda 500 bin km yapmadan motoru indirmiyor.. bu da demek oluyor ki fiatlar vw kalitesini yakalamıs.. kasası belki polo kadar kuvvetli degil.. fakat önden carpmalarda dynamic versiyon puntolar euro ncap güvenlik testinden 5 yıldızla geçmiş.. demek ki arabada saglamlasmıs.. Puntonun önündeki tek engel Fiat Türkiye devamlı kampanya yaparak sıfır fiyatları asagı cekiyor ve markanın kuş serisinden kötü bir mazisi var Türk kullanıcısında.. Son dönemde ki araçlarla Bu imajıda büyük oranda atmaya baslamıs durumda.. Bence Punto al güvenlikten ve rahatlıktan taviz verme çok çok bin tl zarar edersin poloya göre..

linkteki ilana gelince.. aracın km si biraz fazlaca yüksek.. bence daha düşük km de bir arac alman daha iyi olur..

fawori
03/10/2010, 00:38
arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim hepinizin ortak görüşü bu aracın km. yüksek galiba biraz daha beklesem iyi olacak neticede bende kullandığımda 200-250 bin km. olur gibi o zamanda bu araba elimde patlar bana

SpyHunter33
03/10/2010, 11:34
Valla Bu kadar Km ye bu kadar temizi de şaşılacak şey doğrusu :) ben çok beğendim kırmızıyı yav :D

karakushasan
03/10/2010, 13:34
bence bilen bilior zaten fiat motorunu fiyat ve model olarak gayet uygun satarkende elinizde etlamaz bence en fazla normal düşük kmli araçlardan 1-2 bin aşağı satarsınız oda normal;)

onorom
03/10/2010, 13:56
size tek tavsiyem araçlar ne kadar temiz düzgün durursa dursun kıyın paraya aracı bi servise ekspertize sokturun.... Ben 54.000 km diye götürdüm arabada boya yok değişen yok tertemiz olmasına rağmen araç 2008 yılının şubat ayında 60.000 km bakımına girmiş :) Başka bir tanesi boyanan yok dedi hakikaten gözle kusur bulamazsınız, aracın sol arka sacında kaynak çıktı! Araç geçmişte sol arkadan darbe almış sacı kesip yeni sacı kaynaklamışlar :) Başka bir tanesi yine boyanan değişensiz AVİS oto kiralama büyükçekmece çıkışlı çıktı araba 82.000 km de görünüyor ama 135.000 km de trigeri değişmiş :) geçmişine bi bakmakta almak kesinlikle şart... Biraz sıkın dişinizi temizini alın derim. 19.000 lira az para değil... Bu aracımı alırken yine aldım götürdüm 6 sayfa geçmişi çıktı, satıcı araba tık dese servise götürmüş huyu suyu belli bir araç olduğunu söylediler. servis geçmişinide rica ettim mailime attılar. Şimdi hangi tarihte neresi değişmiş neresi tamir edilmiş yağına klipsine kadar yazıyor. Böyle olunca araç daha bi güven telkin ediyor kullanıcıya... Nacizane tavsiyem umarım işinize yarar. Hoşçakalın...

ZAK1980
03/10/2010, 15:56
bırde ben ekleme yapayım arkadasım aracı TRAMERDEN kontrol ettır.
https://forum.grandepuntotr.com/ser-kursu/18639-kazali-araclar-belli-oluyor.html

drmeckel
03/10/2010, 22:06
bende 2. el baktım ama sonunda sıfıra karar verdim. yarın 1.4 grande punto duologic kutup mavisinin siparişini tamamlıyorum. ne dersiniz?

hilmiusta
09/10/2010, 12:18
arkadaslar dogru soyluyor kesınlıkle servıse getır arabayı bende yenı aldım ve servıse goturdum ınan varya onceden punto almadıgıma cok pısamanım yekaıt ve donannım olarak bu fıyata boyle bı arac yok dıye bılırım her gun yenı ozellıklerını ogrenıyorum ve her gun daha cok sevıyorum puntomu :-)))