PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : e-bay yardım lütfen

onn.off
24/09/2010, 15:49
e-bay italya dan 16/08/2010 tarihinde 2ad.arka ledli far satın aldım firmadan e-mailime gelen pdf formatında ve birşeye benzemeyen fatura içinde sadece firma bilgileri ve satın aldığım ürün yazıyor ne bir ürün kargo takip no. nede bir barkod no. yaklaşık 40 gün oldu ptt dağıtım ekibini seferber ettim ama adıma herhangi bir kargo yok italyadaki firmaya sayısız e-mail yolladım fakat bana ne bir cevap ne bir çözüm sundular firmanın tel.no. buldum ve aradım karşıma çıkan kişi çat pat ingilizcesile ürünü yolladık dedi barkod no. istedim yok dedi firmanın e-bay deki profiline baktım %99.9 iyi alıcılardan iyi yorum almış şimdi gel bi işin içinden çık e-bay den alışveriş yapan arkadaşlar bana bu konuda yardımcı olurmu acaba. ne yapmam gerekiyor şikayet etsem nereye hangi adrese şikayet etmem gerekiyor site italyanca ve ben italyancam yok

OzzY
24/09/2010, 18:35
paypaldan dispute açın. cevap vermek zorunda. anlaşamazsanız kararı paypala bırakabilirsiniz.

Genius
24/09/2010, 19:10
eger ürünü eBuy buyer protection program dışında satın aldıysanız ve ürün gelmezse çok fazla birşey yapamazsınız. Bu yüzden eBuy ödemelerinde mutlaka Paypal ödeme aracını kullanın. Paypal ile ödeme yaptıysanız Ozan'ın dediği gibi Dispute case açarak talepte bulunun. Fakat ilandaki kargo sürelerine dikkat edin, eğer business day diyorsa, tatil günlerini saymamanız gerekir. Genellikle kargo takip numarası için ekstra ücret isteniyor. Kargo süreleride değişkenlik gösterebiliyor. Bana İngiltere'den ortalama 7-10 gün içinde gelen kargolar araya bayram girince 3 haftada geldi. Çin'den gelen kargolar bazen 4 haftada bazen 10 günde geliyor. Hiç belli olmuyor :)

nizamavci
24/09/2010, 19:35
paypal aracılığıyla mı alışveriş yaptınız? eğer bu şekilde ise protesto çekip paranı geri alabilirsin..

onn.off
24/09/2010, 21:20
evet paypal aracılığıla almıştım fakat bu gün iyi haber geldi bana nihayet ingilizce konuşan biri çıktı karşıma ürünü 3kez yollamışlar fakat her seferinde geri gelmiş paramı iade etmek istiyorlar bende ups kargo ile anlaşmamız var dedim ups kargo ile yollayacaklar
yapacak birşey yok ödeyecez kargo ücretini inşallah çok tuzlu olmaz

SpyHunter33
24/09/2010, 21:26
gözünüz aydın :D okuyunca heyecan yaptım taaa italyadan buralara kargolar vs :D

onn.off
24/09/2010, 21:39
he ya erkan kardeşim bir hevesle aldım 40 gündür bununa uğraşıyorum deve üstünde gönderselerdi şimdiye gelmişti bi daha tövbe...

uraaal
24/09/2010, 22:42
abi bence tamamen senin sansızzlıugın olmus.tövbe etme :D bir daha ki sefere söyle yap önce bak ne gibi gönderim secenekleri var sonra satıcıya sor sana uyan bir gönderi sekli belirle inan türkiye icindekinden daha rahat ve güvenli gelir oyle diim yani :D:D

StrawBeeRy
24/09/2010, 23:42
abi ayıptır sorması led stop kaça geldi sana özelden yada burdan cevaplarsan sevinirim..

onn.off
25/09/2010, 01:16
285.54 TL ödedim paypal aracılığıla e-bay fiyatı 145 € tabi şimdi bide UPS kargo ödeyecez onu ne kadar olacağını bilemiyorum

Romeo_er2
25/09/2010, 02:26
gümrükten geçmediğinden olabilirmi..?? sınır 150 euro fakat kargo+ eklenince sıkıntı çıkarıyorlar..+ ürün 2. else hiç giremez gümrükten artık yasaklandı tamamen 2 el ürün girişi..gerçi ben bi sürü soktum yinede..

femoli
25/09/2010, 02:34
Led stop fiyati zaten 300 350 civari idi keske macera aramasaydiniz . Umarim sorunsuz hallolur ..