PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yay almayı düşünüyorum yardımcı olurmusunuz

atom43
27/08/2010, 03:37
merhaba gp aldıgım ilk günden beri gözüme cok yüksek geliyor jant alma planlarım var ama hemen degil yani acaba jant almadan kapaklı jantlarım ile 3.5 luk yay taksam nasıl olur yani kötümü gözükür acaba orjinal jant kapaklarıyla yay taksam sırıtırmı ileriye dogru jant alırım ama bu haliyle dahi yüksekte oldugundan hoşuma gitmiyor mesela arabaya kalabalık bindigimde 3.5 lk yay sürtme yaparmı bi yardım edermisiniz acaba

StrawBeeRy
27/08/2010, 09:13
muayeneye gidicem ondan sonra sökme ihtimalim var eğer isterseniz benim 5 cm lik eibachları alabilirsiniz

serkankucuk
27/08/2010, 09:18
muayeneye gidicem ondan sonra sökme ihtimalim var eğer isterseniz benim 5 cm lik eibachları alabilirsiniz

sonrasında ne geliyo acaba mert? vardır bi düşünceler mutlaka :)

StrawBeeRy
27/08/2010, 09:19
sonrasında ne geliyo acaba mert? vardır bi düşünceler mutlaka :)
sonrasında full basık olucak inşallah :)

serkankucuk
27/08/2010, 09:30
sonrasında full basık olucak inşallah :)

yaw bu yurdum yollarında da çok sakat oluyo öle yaylarla gitmek. araba dökülecek diye korkuyorum birkaç çukura girince...

StrawBeeRy
27/08/2010, 09:31
yaw bu yurdum yollarında da çok sakat oluyo öle yaylarla gitmek. araba dökülecek diye korkuyorum birkaç çukura girince...
çok fazla yol yapmadığım için sorun yok ayrıca öyle dökülücek gii bir durumda pek yaşamadım :)

serkankucuk
27/08/2010, 09:34
valla ben birkaç sefer sert girdim de çukurlara... ondan bişi olacak diye korktum... zaten artık çok yavaş gidiorum çukur olabilecek yerlerde...

StrawBeeRy
27/08/2010, 09:36
valla ben birkaç sefer sert girdim de çukurlara... ondan bişi olacak diye korktum... zaten artık çok yavaş gidiorum çukur olabilecek yerlerde...
17 jant ve yayla çukura hızlı girdim diyorsun ama yavaş girsen sorun olmaz ben alıştım heryere yavaş giriyorum geçen e-5 te bi çukura girdim hızlıydım 150 felandım cd 5 sn geri sardı rot yamuldu şu anda sola çekiyor araba

serkankucuk
27/08/2010, 09:43
17 jant ve yayla çukura hızlı girdim diyorsun ama yavaş girsen sorun olmaz ben alıştım heryere yavaş giriyorum geçen e-5 te bi çukura girdim hızlıydım 150 felandım cd 5 sn geri sardı rot yamuldu şu anda sola çekiyor araba

sölemiştin bunu daha önce.. ben de dersimi aldım bnm de öle cd durdu 1-2 sn.. neyse arkadaşa da fikir ve örnek olsun bu olaylar :D
yay alırsan yavaş süreceksin, çukurlara girmiceksin...

schumi
27/08/2010, 09:49
35 mm tavsiye ederim en ideal kanımca spor ve konfor gayette ideal alçaltma sağlar ama kullanım amacına bağlı orjinal jantlarınlada kullanabilirsin hiç sıkıntı olmaz daha sonrada alırsın yeni jantını takarsın hazır olmuş olur bende 2 takım jant ve lastikle kullanıyorum yaz kış yani :)

krakercocuk
27/08/2010, 09:59
ali abi sizin durum ne oldu ya takas olayı halleedebildinizmi..:)

bulut
27/08/2010, 11:14
merhaba gp aldıgım ilk günden beri gözüme cok yüksek geliyor jant alma planlarım var ama hemen degil yani acaba jant almadan kapaklı jantlarım ile 3.5 luk yay taksam nasıl olur yani kötümü gözükür acaba orjinal jant kapaklarıyla yay taksam sırıtırmı ileriye dogru jant alırım ama bu haliyle dahi yüksekte oldugundan hoşuma gitmiyor mesela arabaya kalabalık bindigimde 3.5 lk yay sürtme yaparmı bi yardım edermisiniz acaba
ben 205 40 17 lastik ölçüleriyle 17 t-jet jant kullanıyorum ve araba neredeyse 10 cm e düstü ama sürtme falan yok. Kaldıki orjinal jantlarla 5 cm lik te alsan kesinlikle sürtmez. Ben 5 lik al derim

vedatx
27/08/2010, 11:19
orjinal jantlarıyla(kapak olanlar) 5cm yay kullandım hiç sıkıntı yok. hatta suanda bulut gibi 17" jant ile kullanıyorum. kaç kişi binersek binelim bir sıkıntı yok.

atom43
27/08/2010, 14:31
zemin hazırlıyayım diyorum şimdi jant alsam yay alamıcam araba iyice yükselecek zaten su orjinal yüksekligini sevmiyorum bide oyle olursa kafayı yerim diyorumki yay takayım zemini olsun ama işte o kapaklı orjianl jantlarıyla kotu bir goruntu olusurmu bilmiyorum bir arkadas pm atmıs bana satılık yay diye alacagım ama kesin bir düşünceye sahip olmam gerekiyor bulut arkadasımızın satılık jantları beni cezvediyor alırım ama onu takınca mesela araba yükselecek onu aldıktan en az 2 ay sonra benim yayları alabilme durumum olur kafam karısık

kaptan_ahab
27/08/2010, 16:06
Mustafa yay yada jant al hiç farketmez tak kullan, yeterki bi yerden başla ;)

serkankucuk
27/08/2010, 16:30
Mustafa yay yada jant al hiç farketmez tak kullan, yeterki bi yerden başla ;)

katılıyorum. ama önce yay alınca sana hiç birşey ifade etmicek hem eskisi gibi rahat gidemiceksin hem de kendini bu rahatsız durumda avutmak için oturup seyredebileceğin jantların olmıcak. yani demek istediğim yay ve jantı beraber alınca güzel herşey :)
biliyorum maddi yönden de çok zorlayıcı oluyo o zaman. o yüzde ben 2. el aldım komple.
hatta bulut'un jantlarını düşünmüşsün sanırım, o jantları alırsan 2. el lastik ve yay da bulabilirsen temiz çok iyi olur bence... yani maddi açıdan zorlamaz seni...

atom43
27/08/2010, 16:46
yada şimdilik yay alayım takmıyayım sonra jant aldıgımda hepsini bir takarım

serkankucuk
27/08/2010, 16:53
olabilir aslında... hani alıp takabilirsin tabi arkadaşların dediği gibi sorun çıkmaz da, yeni jantlarla bir başka güzel olur bence... şimdi durduk yere konfordan ödün vermeye gerek yok...

kaptan_ahab
27/08/2010, 16:59
Yay alıp takarsanız orjinal kapak jantlarla dahi hoş görüneceği kanısındayım.

serkankucuk
27/08/2010, 17:06
tamam daha hoş görünecektir elbette ama şimdi o kapaklar için de rahatsız gidilmez... ben diyorum ki bari iyi bi jant aldıktan sonra taksın da yayların vereceği rahatsızlığa değsin.. :)

serkankucuk
27/08/2010, 22:31
şuna bi bak kardeşim
https://forum.grandepuntotr.com/ilanlar/17366-bu-fiyata-bu-yaylar-kacmaz.html

bulut
28/08/2010, 00:39
+ 1000
serkana katılıyorum. mert in yayları satın alabilirsin. sıfırına cok fazla para verme derim.

serkankucuk
28/08/2010, 00:43
burda bu forumda böyle bi imkan varken bazı şeyleri ilk defa deneyecek biri gidip de hiç tanımadığı satıcılardan hiç bilmediği ürün almamalı bence. tamam 2. el ürün ama sonuçta temiz ürünler satılıyor bir de neyin ne olduğuunu sorarak öğrendikten sonra alıosun. bu yayların üstüne bulut'un jantlar da gri araca iyi yakışır he :D

bulut
28/08/2010, 09:34
burda bu forumda böyle bi imkan varken bazı şeyleri ilk defa deneyecek biri gidip de hiç tanımadığı satıcılardan hiç bilmediği ürün almamalı bence. tamam 2. el ürün ama sonuçta temiz ürünler satılıyor bir de neyin ne olduğuunu sorarak öğrendikten sonra alıosun. bu yayların üstüne bulut'un jantlar da gri araca iyi yakışır he :D
:cheers00:

nyz53
28/08/2010, 20:57
slm yay takacaksan kesinlikle eibach 5 cm tak, emin ol düşündüğün kadar alçak olmayacak ve esnekliğide orjinal yaylarından biraz daha tatlı sert olacak..