PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Psikopatlar ve trafik canavarlarının tercih ettiği araçlar

narkoz30
20/08/2010, 08:35
Arkadaşlar son günlerde yaz aylarının da etkisiyle özellikle hafta sonu otoyollarda ara sokaklarda ve bir takım mesire yerlerinde kendini bilmez garipsenecek yaratık görünüşlü kıro lakaplı olacagını tahmin ettiğiniz karakterli trafik teröristlerinin türediğini görüyoruz.
Altlarında genellikle aşşağıda sayacağım araçlar bulunmakta. (benim gördüklerim)

Birgün üşenmeyecem bu kılıksız canavarların fotolarını koyup facebookta yayınlayacam başım belaya girer diye korkuyorum. :D

1-TOFAŞ DOGAN

2-TOFAŞ ŞAHİN

3-TOFAŞ SERCE YADA HACI MURAT

4-HYUNDAİ STAREX

5-MERCEDES 1990 MODEL BİLİMUM 20 SENELİK ARAÇLAR

6-BMW AMA ESKİ MODEL SAGI SOLU GÖÇÜK ARAÇLAR

7-BABASINDAN HABERSİZ TİCARİ İLE OTOBANDA ATRAKSİYONA GİREN BİLİMUM GENÇLİK (HER TÜR TİCARİ)DOBLO KANGO VS

8-SOL ŞERİTTE İNATLA 80 LE GİDEBİLEN VE YİNEDE YOL VERMEK İÇİN SAGA ÇEKMEYEN FORD TAUNUS MERAKLISI KIROLAR.

9- ABUK SUBUK MOTORSİKLETLER (KIRIK DÖKÜK OLANLAR) GENELDE PLAKASIZ YOLA ÇIKIYORLAR. TÜM OTOYOLLAR ONLARIN BELEŞE GEÇEBİLİYORLAR GİŞELERDEN.

10-KENDİNİ BİLMEZ CEBİNDE PARASI OLAN VE SON MODEL ARAÇLA MİLLETE CAMDAN ABUK ABUK BAKIP SES SİSTEMİNİ SONUNA KADAR AÇIP HAVA ATMAYA ÇALIŞAN GENÇLİK. (SONRADAN GÖRMELER)

11- PEUGEOT ESKİ MODEL YOL FARESİ DENEN ARAÇLAR.

12- Ticari taxilerin bazı sorunlu şöförleri

Arkadaşlar liste uzayıp gider benim sabah sabah aklıma bu kadar geliyor bu yazıyı yazmama sebep sol şeritte eli dışarıda eski model mercedesle yol vermeyen ve beni virajda takla atmaya zorlayacak hareketlerdebulunan mercedes sürücüsü şerefinden şüphe ettiğim arkadaştır. Her neyse. :)
Sizin de listeye eklemek isteyeceğiniz olacaktır şimdi içinizden araba ne olursa olsun suçu yok içindeki kişinin psikolojisi sorunluysa diyenler olacaktır. Ancak bu insanımsılar trafik polisinin istatistiklerinde kullanılan araçlardan genelleme ile ve benim izlenimlerimle oluşmuştur. Genelde sorunlu şahsiyetler bu tip araçlara binmektedirler.

Bu trafik teröristlerine dur diyecek bir kanunumuz yok ehliyetler egitimsiz insanlara veriliyor bu yıllardır böyle trafikte psikolojik sorunlu hız delisi (hız yapmak uygun şartlarda ise güvenlidir lafım meclisten dışarı) yada sabırsız bir çok kullanıcı emniyet şeridini ihlal ediyor trafik bencilliği had sayfada cezalar yetersiz.

NOT: YUKARIDA YAZDIGIM ARAÇLAR 20 YILLIK ŞÖFÖRLÜK HATAYIMIN TECRÜBELERİDİR KESİNLİKLE BU ARAÇLARI KULLANANLARA YÖNELİK BİR KARALAMA DEĞİLDİR.

Sizlerin de görüş ve önerilerinizi alalım.
Teşekkürler.......

pdr42
20/08/2010, 08:44
doğru soyluyorsun özellikle helezonları kestirip sesli bir eksoz koyup camlarda film olan ve de virajlarda gaza biraz fazla dokunup arabanın arkadan yanlayarak araba surenler var ya tam bir seref yoksunu onlar. bende ifade etmek isterim ki burada bu tarz arabayı kullanna arkadaslarımız vardır. ustune alınganlık yapmasın kimse bu hareketleri sergileyenlere sözümüz

WiSTaRiA
20/08/2010, 09:29
Hakan abi olayı süper açıklamış.. Hakan abi ile Mustafaya canı gönülden katılıyorum ve daha başka diyecek bişey bulamıyorum..

kaptan_ahab
20/08/2010, 09:34
Abi o motorlardan neler çekiyoruz bir bilsen.

evolodi
20/08/2010, 09:47
herhalde bu arabaların havasinda suyunda birşey var galiba.fiat'ın kuş serileri ölüm zaten hala piyasalarda.trafikte vermiş oldugumuz can terörden daha fazla.o yüzden çok ciddi bir sorun

femoli
20/08/2010, 09:52
Başka araç kaldımı amma saymışsın merak etme 20 sene sonra oraya grande puntoda eklenir ;)

narkoz30
20/08/2010, 10:06
Başka araç kaldımı amma saymışsın merak etme 20 sene sonra oraya grande puntoda eklenir ;)
Whalla aslında araç saymak değil niyet türkiyede bu konuda bi istatistik var yani bi genelleme yaptım varoş kesimi ucuzlayan lüks araca gücü yettiği için dadanıyor ve sonuç da o aracın hem adı hem canı çıkıyor bizim punto bravolara 4-5 sene sonra dadanırlar merak etme 20 seneyi beklemez nede olsa erken eskiyor tr de araçlar zihniyetle beraber.

SpyHunter33
20/08/2010, 11:15
Doğan şahin serçe mercedes hepsine sahip oldum çok şükür de hiç bir zaman trafik magandalığı yapamadım :) üstelik varoşlarda büyüdüm çok da öyle elit bir kesimden de değilim. Bu sanırım insanların yetiştirilişi ile alakalı varoş olacak magandalık yapacak diye bir kural yok. kişilik bozukluğu olan her insan bahsettiğiniz şeyleri yapmaya elverişli.
Ama tabi istatistiksel bir durum söz konusu bahsettiğiniz kişilerin kullanış şekilleri ve araçları aynen bu :)

Kriminal
20/08/2010, 11:29
Walla Ankara caddelerinde kımse yanaşamazdı yanımıza haa magandamıydık hayır fakat herkese hakkını verırdık...
1976 model miraforım vardı buz mavisi kol dısarda tesbih vazgecılmezımızdı..Kimseye zararımız olmazdı dikizde gören yol verırdı buda cabası :D

ato
20/08/2010, 11:43
ben antalya serikteyim burdaki araçlarda öyle hele birde burda megane2ler revaşta her köşe başında el freni ile dönüyorlar müziği sonuna kadar açıyorlar camlar fimli bir tek sis farı ile geziyorlar

narkoz30
20/08/2010, 11:54
ben antalya serikteyim burdaki araçlarda öyle hele birde burda megane2ler revaşta her köşe başında el freni ile dönüyorlar müziği sonuna kadar açıyorlar camlar fimli bir tek sis farı ile geziyorlar
Desene görgüsüzlük diz boyu alacan elinden o aracı bak bakalım yapıyormu o davranışları bi daha :)

Denizcim istanbulda camdan elinde tespih çekerken kullan bakalım aynasız abilerimiz alıyor mu elinden anahtarını muhahah :) kimseye zararın olması değil o yaptığın hareket istanbulda çok çok ayıp en dip nokta magandalıkta ne dersen de kimseye maganda olmadıgını ispatlayamazsın o haraketi çekince hehehe :D

hakanyilmaz
20/08/2010, 12:52
Ne yazık ki ehliyeti alan her kişi araç kullanabiliyor. Her ne kadar psikopat bir kişiliğe sahip olsalar da polisin olmadığı her alanda istedikleri herşeyi yapabiliyorlar. başkalarının hayatlarını tehlikeye atan bu insanlar kendilerine de saygı duymadıkları için kendilerini de uçurumun kenarına sürüklüyorlar. Araç kullanmak kültür meselesi. Ve biz bu kültüre alışkın olmadığımız için böyle kişileri trafikte görmeye devam edeceğiz. Sadece üzülüyorum.

punto elx2001
20/08/2010, 13:12
Desene görgüsüzlük diz boyu alacan elinden o aracı bak bakalım yapıyormu o davranışları bi daha :)

Denizcim istanbulda camdan elinde tespih çekerken kullan bakalım aynasız abilerimiz alıyor mu elinden anahtarını muhahah :) kimseye zararın olması değil o yaptığın hareket istanbulda çok çok ayıp en dip nokta magandalıkta ne dersen de kimseye maganda olmadıgını ispatlayamazsın o haraketi çekince hehehe :D

Hakan Tesbih cekmek magandaliksa ben magandayim o zaman, ha unutmadan Machester univ. mezunu bir maganda hemde
Istanbulu hic bilmem ama gecen ay 45 gunlugune oradaydim, istiklalde bildigimiz lastik cizme evet evet hani su koylerde tarla sularken giyilen cizmelerden giyen genc, orta yasli cok bayanlar gordum onlardami magandaydi yoksa moda diyemi takiliyorlardi.?
Yoksa seninde belirttigin gibi cok ama cok cok ayip en dip noktada magandamiydilar.
Bazi seyleri yazarken bence biraz daha dikkat etmeliyiz ggibime geliyor, (tesbih cekeriyim hayir hayatta elime almadim ama) tesbitleride dogru biraz daha dikkatli yapmakta fayda var diye dusunuyorum bilmem dogrumu yapiyorum.

Ha araba ile baskasini bosverin kendi hayatini bile hice sayip tabiri caizse artistlik yapanlara ise sozun, ozaman seninle hemfikirim, ve onlarada Trafik magandasi derim.
Cok uzattim galiba

Kriminal
20/08/2010, 13:32

Abi görgüsüzlkle ne alakası var bundan 11 yıl onceden bahsedıyorum ankarada tesbıh cekmeyen delıkanlı yoktu gıbı bısey..
Kime ne zarar verdık kıme hava attık altımızda faça tabır ettgıım aracımla cıft ekzoz 7.caddede turlarken tesbıh cekmıyoduk heralde..Kafamız atarsa ışıklarda sıfır cızerdık :D
İstanbuldada yapardık bodrumdada bu alıskanlıktır kım ne dıyecekse o zaman deseymıs :D

narkoz30
20/08/2010, 14:03
Yok zaten lafım meclisten dışarı herkes kendini biliyorsa alınacak bişey yok ben sadece izlenimlerimi yansıtıyorum ama tesbih konusu denizcim gerçekten 9 kusurlu haraketin 10.su bence. :D Biz biliyoz zaten efendi kişiliğini yoksa bu kadar sulu da yazmazdım denizcim.
Ha meclisten dışarı diyorum ya tornistan yapmış değilim herkesin fikirlerine saygım var tesbih kullanmak bir derece değil ama tarafsız birilerine sorun size diyecekleri gün gibi ortada -tesbih çekerken araç mı kullanmak? Kim o kıronun önde gideni muhahah :D:D
Kendim cevabı verdim ama %90 herkes aynını söyler yoksa tesbih çeken arkadaşımızdır o ayrı konu sever sayarız fikirlerimiz çatışsada.

Kriminal
20/08/2010, 14:19
Yok zaten lafım meclisten dışarı herkes kendini biliyorsa alınacak bişey yok ben sadece izlenimlerimi yansıtıyorum ama tesbih konusu denizcim gerçekten 9 kusurlu haraketin 10.su bence. :D Biz biliyoz zaten efendi kişiliğini yoksa bu kadar sulu da yazmazdım denizcim.
Ha meclisten dışarı diyorum ya tornistan yapmış değilim herkesin fikirlerine saygım var tesbih kullanmak bir derece değil ama tarafsız birilerine sorun size diyecekleri gün gibi ortada -tesbih çekerken araç mı kullanmak? Kim o kıronun önde gideni muhahah :D:D
Kendim cevabı verdim ama %90 herkes aynını söyler yoksa tesbih çeken arkadaşımızdır o ayrı konu sever sayarız fikirlerimiz çatışsada.

DEdimya yıllar önceydi..Simdi ışıklarda durunca cekıyorum hareket edınce bırakıyorum :P

evolodi
20/08/2010, 14:26
DEdimya yıllar önceydi..Simdi ışıklarda durunca cekıyorum hareket edınce bırakıyorum :P
abi tesbihmi çekiyosun sabir mi:D

Kriminal
20/08/2010, 14:28
abi tesbihmi çekiyosun sabir mi:D

Parmak arası beşliyorum :P

GP COSKUN
20/08/2010, 18:08
hakan abi güzel özetlemişsin
maalesef her model ve marka araç kullananların içinde var bu tür magandalar
ben en çok arabayla erkeklik yapanlara yazılıyorum

Kriminal
20/08/2010, 18:11
İhale bana kalmaz inşallah :D

GP COSKUN
20/08/2010, 18:12
İhale bana kalmaz inşallah :D

yok yok sen parmak arası beşleyen ağar abilerdensin baksana :hammer00:

Kriminal
20/08/2010, 18:14
yok yok sen parmak arası beşleyen ağar abilerdensin baksana :hammer00:
Eywallah abı buyuksun :D

atom43
20/08/2010, 19:11
şu elektrikli bisikletler kesinlikle adamı trafik canavarı yapacak tek şey sinir oluyorum gece ışıgını acmadan seni sollayanımı istersin trafik ısıklarını beklemeden gecip bide kendini haklı yerine koyanımı ararsın üstüne kullananamı ararsın devlet bunlara yeni bi düzenleme getirmeli yoksa benim elimde kalacak biri

Genius
20/08/2010, 22:33
Bu aralar Fluence'ler çok gözüme batıyor :D

StrawBeeRy
20/08/2010, 22:35
körfez pisti açılmassa daha çok magandalıklar devam edicektir....

vociay
20/08/2010, 22:43
Arkadaşlar son günlerde yaz aylarının da etkisiyle özellikle hafta sonu otoyollarda ara sokaklarda ve bir takım mesire yerlerinde kendini bilmez garipsenecek yaratık görünüşlü kıro lakaplı olacagını tahmin ettiğiniz karakterli trafik teröristlerinin türediğini görüyoruz.
Altlarında genellikle aşşağıda sayacağım araçlar bulunmakta. (benim gördüklerim)

Birgün üşenmeyecem bu kılıksız canavarların fotolarını koyup facebookta yayınlayacam başım belaya girer diye korkuyorum. :D

1-TOFAŞ DOGAN

2-TOFAŞ ŞAHİN

3-TOFAŞ SERCE YADA HACI MURAT

4-HYUNDAİ STAREX

5-MERCEDES 1990 MODEL BİLİMUM 20 SENELİK ARAÇLAR

6-BMW AMA ESKİ MODEL SAGI SOLU GÖÇÜK ARAÇLAR

7-BABASINDAN HABERSİZ TİCARİ İLE OTOBANDA ATRAKSİYONA GİREN BİLİMUM GENÇLİK (HER TÜR TİCARİ)DOBLO KANGO VS

8-SOL ŞERİTTE İNATLA 80 LE GİDEBİLEN VE YİNEDE YOL VERMEK İÇİN SAGA ÇEKMEYEN FORD TAUNUS MERAKLISI KIROLAR.

9- ABUK SUBUK MOTORSİKLETLER (KIRIK DÖKÜK OLANLAR) GENELDE PLAKASIZ YOLA ÇIKIYORLAR. TÜM OTOYOLLAR ONLARIN BELEŞE GEÇEBİLİYORLAR GİŞELERDEN.

10-KENDİNİ BİLMEZ CEBİNDE PARASI OLAN VE SON MODEL ARAÇLA MİLLETE CAMDAN ABUK ABUK BAKIP SES SİSTEMİNİ SONUNA KADAR AÇIP HAVA ATMAYA ÇALIŞAN GENÇLİK. (SONRADAN GÖRMELER)

11- PEUGEOT ESKİ MODEL YOL FARESİ DENEN ARAÇLAR.

12- Ticari taxilerin bazı sorunlu şöförleri

Arkadaşlar liste uzayıp gider benim sabah sabah aklıma bu kadar geliyor bu yazıyı yazmama sebep sol şeritte eli dışarıda eski model mercedesle yol vermeyen ve beni virajda takla atmaya zorlayacak hareketlerdebulunan mercedes sürücüsü şerefinden şüphe ettiğim arkadaştır. Her neyse. :)
Sizin de listeye eklemek isteyeceğiniz olacaktır şimdi içinizden araba ne olursa olsun suçu yok içindeki kişinin psikolojisi sorunluysa diyenler olacaktır. Ancak bu insanımsılar trafik polisinin istatistiklerinde kullanılan araçlardan genelleme ile ve benim izlenimlerimle oluşmuştur. Genelde sorunlu şahsiyetler bu tip araçlara binmektedirler.

Bu trafik teröristlerine dur diyecek bir kanunumuz yok ehliyetler egitimsiz insanlara veriliyor bu yıllardır böyle trafikte psikolojik sorunlu hız delisi (hız yapmak uygun şartlarda ise güvenlidir lafım meclisten dışarı) yada sabırsız bir çok kullanıcı emniyet şeridini ihlal ediyor trafik bencilliği had sayfada cezalar yetersiz.

NOT: YUKARIDA YAZDIGIM ARAÇLAR 20 YILLIK ŞÖFÖRLÜK HATAYIMIN TECRÜBELERİDİR KESİNLİKLE BU ARAÇLARI KULLANANLARA YÖNELİK BİR KARALAMA DEĞİLDİR.

Sizlerin de görüş ve önerilerinizi alalım.
Teşekkürler.......

zuhahaha süper XD

Çakma Borbetli bird serisi :) yine çakma Borbetli jackal case:D BMW'ler... XD
Tabi ki hepsi değil. :)

guven_ogun
21/08/2010, 00:32
Bu aralar Fluence'ler çok gözüme batıyor :D
bu araba nasıl sattı bu kadar şaşırdım doğrusu,ankarada da elini sallasan fluence çarpıyor,gencinden yaşlısına yavaş yavaş gideninden,makas üstüne makas atanına kadar herkes de var.

Du Hast
21/08/2010, 03:17
bu araba nasıl sattı bu kadar şaşırdım doğrusu,ankarada da elini sallasan fluence çarpıyor,gencinden yaşlısına yavaş yavaş gideninden,makas üstüne makas atanına kadar herkes de var.
fluence bence kötü bir araç değil. niye derseniz, tamam tipi kurbağayı andırıyor hatta kurbağanın ta kendisi diyebilirizde, geniş iç hacmi, dci motoru, oturaklı olması v.s. gibi özellikleri alınır kılıyor. özellikle iç hacim olayı güzel olmuş..

narkoz30
24/08/2010, 19:38
Fluenceyi kırolar mı kullanıyor bunu bilmiyordum :)