PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ehliyet ile ilgili bi kaç soru

byspayn
16/08/2010, 15:25
Herkese selam. 18 yaşıma girdim ve malum ehliyet sevdam baş gösterdi :D Şimdi bilgili abilerime/ablalarıma bir kaç sorum olacak:

1- Kurs ücretini taksitli bir şekilde ödüyoruz tamam sorun yok. Ama şimdi bu belgler için yanlış hatırlamıyorsam 380 TL kadar bir para yatırmamız gerekiyor. Bu parayı ne zaman yatıracağız? Kursu geçip ehliyeti alırken mi yoksa kursa başlar başlamaz mı?

2- Eskişehirde uygun fiyatlı ve önerebileceğiniz kurs nedir?

Şimdiden teşekkürler :)

evolodi
16/08/2010, 15:27
başlar başlamaz yatiriyosun ama ben takside böldürmüştüm sor bakalim uygun bir taksit yapiyolarmi eskiheşirde değilim cevap veremicem:D

hsyn28
16/08/2010, 15:32
dedigin 380 TL emniyete verilen para galiba demi.eger öyleyse sınavdan sonra ehliyetini almaya gidince peşin ödüyorsun kurslarıda internetten arastır uygun yerler bulursun kampanya yapan yerleri forumlara bak eskişehir le ilgili.

Kriminal
16/08/2010, 15:33
1-Ehlıyet sınavı bıtınce yatırıyorsun vergı daıresıne...Eger gecersen sonra sertıfıkanı alıyorsun sonrada 70 tl saanırım emnıyete verıyosun ehlıyetını alıyosun
380 vergı daıresı
70 emıneyt ehlıyet kart ucretı

byspayn
16/08/2010, 15:33
Sağolun Onur Abi. Taksit olayını konuşacağım :D

Çok hızlısınız Hüseyin ve Deniz Abi. Teşekkür ederim :)

Hüseyin Abi, emniyete mi veriliyo o para bilmiyorum ama (sanırım Deniz Abi'nin dediği gibi vergi dairesine yatırılıyor) bazı belgeler var hani ehliyet almadan önce almamız gereken. Daha detaylı yazarım birazdan. Kağıdı nereye koyduğumu bi hatırlasam..

evolodi
16/08/2010, 15:35
valla bizim aile dostumuzdu yapti bi katakulli aramizda kalsin:Dama sinavdan sonra mi önce mi verdim tam hatirlamiyorum:D

farukileri
16/08/2010, 15:37
Benim hatırladığım sınavı geçtikten sonra ehliyet çıkartmadan önce verdiğin para 380 TL. Hiçbir şekilde takside bölmüyor devlet baba o ücreti. Ondan sonra da 60-70 TL civarında kart ücreti veriyosun ehliyetin için.Totalde 450 TL civarında bir para çıkıyor.
Kurs konusunda ne olur bilemem,onu Eser abiye sormak lazım

Kriminal
16/08/2010, 16:10
Sınavı gectıkten sonra her iş bittikten sonra vergı daıresıne yatırıyorsunuz o parayı sonra kurs bır belge verıyor onlarla bırlıkte emnıyete basvuruyorsunuz

byspayn
16/08/2010, 16:12
Çok teşekkür ederim Deniz Abi.

hsyn28
16/08/2010, 16:24
Sağolun Onur Abi. Taksit olayını konuşacağım :D

Çok hızlısınız Hüseyin ve Deniz Abi. Teşekkür ederim :)

Hüseyin Abi, emniyete mi veriliyo o para bilmiyorum ama (sanırım Deniz Abi'nin dediği gibi vergi dairesine yatırılıyor) bazı belgeler var hani ehliyet almadan önce almamız gereken. Daha detaylı yazarım birazdan. Kağıdı nereye koyduğumu bi hatırlasam..
Rica ederiz abicim vergi dairesine gitmene gerek yok emniyete gir ve orda vezne var oraya yatır bu para peşin verilir taksit olayı yok şimdiden alıstırıyolar ne parası oldugu belli degil ilk bunla baslar sonra kırmızı ısık radar felan derken alısırsın:DBu arada hayırlı olsun.

Scottie
16/08/2010, 16:47
Uzun zaman oldu.. ehliyet alalı... ne lazım bilemiyorum...

sağlık raporu
diploma sureti

Kursa yazılıyorsun.. kurs ücretini ayrı ödüyorsun..
sonra sınav zamanları artık 3 ayda bir diye biliyorum... sınav zamanı geldiği zaman sınav harçlarını yatırıyorsun..
ilk yazılı sınavı geçtikten sonra.. direksiyon sınavı 15 gün içinde falan oluyor.

direksiyon sınavını geçtikten sonra ise 1 hafta içinde belgelerini kurs hazırlar.. sende gidersin şoförler odasında bulunan trafik şubeye ilk önce vergi dairesine para yatıracaksın.. şöförler odasında 3 .katta vergi dairesi var. yatırdığın makbuz ile şubeye ineceksin 2. kata.. orada ehliyet parası vereceksin. ertesi gün ehliyetini alacaksın toplamda 900 lira civarı bir şey tutar diye biliyorum.. kurs dahil...

Eskişehirde kurs olarak da pm atarım reklama girmesin...

byspayn
16/08/2010, 17:10
Teşekkürler Eser Abi açıklaman için. :) PM'ini bekliyorum...