PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ortaya karışık:)

andante
15/08/2010, 18:03
uzun süredir foruma giremiyordum.bir saate yakın şöyle bir göz attım..bende bir paylaşımda bulunmak istedim.genel anlamda grande puntomdan memnunum ama eksik gördüğüm bazı noktalar var bilmiyorum sizler ne düşünürsünüz?ilk başta klimamdan memnun değilim yeterli gelmiyor bana.arkadaşta skoda fabia var derin dondurucu gibi çalışıyor benimki ise soğuk ama yeteri kadar değil arada fan gibi çalışıyor sonra tekrar soğuyor araba tekliyor yani bir klima bu kadar motoru yorarmı?bu arada aracım 1.3 dizel active punto 2009.iki gün önce mersine gittim.arkada 4 kişi vardı aracım savruldu.arabada iki kişi varkende viraja korkusuz giremiyorum bu anlamda tedirginliğim hep var.arabayı fulleyip yola çıktık ön kayıt için yetiştirmem gereken 5 öğrenci için bastım gaza antakya mersin 2 saatte vardık.yarım depo ve bir çeyrek mazot yedi:)dönüşte yine fulledim artı bir kişi eklendi arabaya 7 kişiydik yani,bu sefer 3 çizgi düştük depodan :)aracım 16binde bu kadar ağırlığa ragmen rahat yol adık gibi geldi ilk gittigimde aracım 9 bindeydi 2 kişiydik 175i gördük bana garip gelmişti bu kadarmı yani demiştim 2 gün önce ise bir yerde 180 i yakaladım.o ağırlığa ragmen sizce motor açılmışmıdır bu yüzdenmi acaba? neyse online arkadaşlar sohbetime katılırlarsa sevinirim..

andante
15/08/2010, 18:53
40 kişi okumuş bir cevap yok :) ben bir pazar sohbeti yaparız diye düşünmüştüm ama bakıyorum kimse sohbet havasında değil:)

SRDR KRKC
15/08/2010, 19:41
Valla Arkadaşımm Bende Bravo Var Bnmde Klima Tatmin Edici Gelmedi Ve Servise Götürdüm Ölçtüler Felan Çok İyi Çıktı. Ama Ben Hala Tatmin Olmuyorum Anlamış Değilim Fiatın Genelinde Bu Sorun Var Klimalar Yetersiz Gibi Sanki. Ayrıca Klima Açıkken Rolantide Stop Olayı Genelde Yaşanan Olay Çekiş Kuvvetide Senin Aracın İçin Çok Normal Çoğu Araçlarda Klima Açıkken Çekiş Düşüyor. Yakıt Olayınada Gelince Ne KAdar Ağırlık O Kadar Çok Yakıt Ne KAdar Gaz PEdalına Yüklenirsen Yine Çok Yakıt :)

andante
15/08/2010, 19:50
ya klima olayı canımı sıkıyor arabanın bakımını tam zamanında yaptırmışım araç yeni sadece gecemi kullanacam klimayı? sıcaklarda işe yaramıyorsa neyleyım ben klimayı bu kadar para basmışız almışız cam açık gitmek zorunda kalıyorum tozu toprağıda cabası..

SRDR KRKC
15/08/2010, 20:02
Yok Cam Açacak KAdarda Değilde :) Eğer Öleyse Sıkıntı Olabilir Klimanda Ben Sadece Biraz Daha Soğuk Olsun İstiyorum. Ayrıcada Dediğin Gibide Geceleride Klima Kullanıorum Ben :)

andante
15/08/2010, 20:07
öğlen sıcağında fan gibi çalışıyor pes ediyorum açıyorum pencereyi çünkü daha çok terliyorum pencere kapalıyken :)

kaptan_ahab
15/08/2010, 21:38
Klimayı son seviyede (LO) kullandığımda araçta hasta olanlar oldu.Polen filtresinin değişmesi baya etkin rol oynuyor performansta.Kalkışlarda az daha devirli kullanmak gerekiyor.Yüksek hızlarda yol tutuşu artırmak istiyorsanız jant lastik ve yay olayına girmelisiniz.Ayrıca Antakya-Mersin arası yaklaşık 260 kilometrelik bir yol.GP bu mesafeyi arkada 4 önde 2 olmak üzere toplam 6 kişi ile 2 saatte alıyorsa bence alkış almalı.

fraust
15/08/2010, 22:08
Şu savrulma olayı benimde canımı sıkıyor.

Savrulmalara karşı cözüm onerilerinin olacağı sabit bir başlık olsa ve bu konuda tecrübeli ve bu işi iyi bilenler tavsiyelerde bulunsa çok iyi olacak.

Klima olayına hiç girmiyorum. Gerçekten berbat :(

SpyHunter33
15/08/2010, 22:13
Benim aracım da 2007 model active modeli Dizel. Klima birinci seviyede mersin gibi sıcak bir yerde oldukça tatminkar geliyor bana. ama alışkanlıktanmıdır nedir klimayı değil camları açıuyorum genelde :D devir düşmesine gelince kalkışlarda biraz yüksek devirli kalkıyorum. Ayrıca bende de bazen bir fan sesi gibi yoğun bir ses oluyor sorun mu genelin de mi var bilemiyorum.

Şu savrulma olayı benimde canımı sıkıyor.

Savrulmalara karşı cözüm onerilerinin olacağı sabit bir başlık olsa ve bu konuda tecrübeli ve bu işi iyi bilenler tavsiyelerde bulunsa çok iyi olacak.

Klima olayına hiç girmiyorum. Gerçekten berbat :(

Savrulmalara karşı şöyle bir şey mümkün aracın Lastik basınçlarını kontrol ettirin. Fakat şuda var ben bir ara önler 32 arkalar 30 olarak ayarladım. uzun yolda sürekli savruldu araba. Sonra iki tarafı da 30 yaptım öyle düzeldi şimdi 30-30 kullanıyorum savrulmalar baya bi hafifledi...

EvoKoray
15/08/2010, 22:43
klima açıkken fandan aşırı ses gelmesi Fiat için allahın emri :) Linea-Fiorino-GP-Evo hepsinde aynı sesi duyuyorum.. Fabrikalarda havalandırmalar çalışır ya aynı onun gibi :D

kaptan_ahab
15/08/2010, 22:44
Erkan o fan sesi gayet normal.Bütün araçlarda aynı ses var ancak dışardan rahatsız ediyor sadece.

swath
15/08/2010, 22:52
klimadan bende memnun deilim aynen dediğin gibi. abimin fiestada 2. kademeyi acamıyoruz

treekoz
16/08/2010, 00:18
Merhaba Arkadaşlar, Bende de 1.3 dynamic var klima olayı dijital ve ben cok memnunum.. O fan sesine gelince bu genelde her arabada olan bir ses klimayı actıgınızda + bir motor (Elektrik) giriyor devreye o yuzden mecburen o ses gelecek.. Ayrıca aracın içindeykende hiç rahatsız etmiyor.. Aracın dışına cıkarsanız sesi duyuyorsunuz..

evolodi
16/08/2010, 18:06
valla arkadaşım klimamdan memnunun ben tabir-i caizse totom donuyor:)

makeles
16/08/2010, 18:29
klima bakımlarını yaptırın derim..
polen tıkanmış ise klimadan performans alamazsınız..

byspayn
17/08/2010, 00:52
Multijetlerde klima açıkken gelen fan sesi FIRE motorlardan çok daha fazla o kesin yani :) FIRE'de fan sesi çok az..

ayhan1
17/08/2010, 01:06
o ses gayet normal bence sonuçta klimayı açınca bir motor devreye giriyor tüm araçlarda böyledir bu

klima konusuna gelince nasıl memnun değilsiniz şaşırıyorum açtığınız gibi soğutacak hali yok tam anlamıyla soğuk üflemesi için en az 5-10 dakika geçmesi lazım bu tüm araçlarda böyledir hatta evde kullandığımız klimalardada böyledir

savrulma konusuna gelince genelde 175/65/15 kullanan orjinal lastikli arkadaşlar bu sorunu yaşarlar ki bende zamanında yaşıyordum kesin çare olarak lastik değişimi şu anda aracımda 205/50/16 var yol tutuşu çok mükemmel kesinlikle lastiik değişimi tavsiyemdir

taipen71
17/08/2010, 08:59
bende linea var aşagı yukarı göğüs punto ile aynı göğüse öğle vakti helede araç güneş altında kalmışken dokunursanız el değmez klimadan gelen soguk hava bu göğsü dolanarak çıkıyor ve bir miktar ısınıyor eğer göğüs daha küçük olsa idi ısınma olayı daha az olacak ve yeterli soğutma olacaktı ben buna bağlıyorum sogutmanın yetersizlığini

WiSTaRiA
17/08/2010, 10:16
Benim aracım benzinli ve klimamdan çok memnunum.. Çok soğuk olduğu zamanlar oluyor içersinin hemen dereceyi yükseltiyorum.. Tahminimce klima gazından yada polen filtresinden kaynaklanıyo olabilir...

andante
17/08/2010, 12:15
Klimayı son seviyede (LO) kullandığımda araçta hasta olanlar oldu.Polen filtresinin değişmesi baya etkin rol oynuyor performansta.Kalkışlarda az daha devirli kullanmak gerekiyor.Yüksek hızlarda yol tutuşu artırmak istiyorsanız jant lastik ve yay olayına girmelisiniz.Ayrıca Antakya-Mersin arası yaklaşık 260 kilometrelik bir yol.GP bu mesafeyi arkada 4 önde 2 olmak üzere toplam 6 kişi ile 2 saatte alıyorsa bence alkış almalı.

kaptan inandırıcı gelmedi sanırım sana?saat 13:34 te antakya belediyesinin önündeydik iskenderun yolu üzeri otogar kavşağına kadar bütün kırmızı ışıklara takıldık zaten arabada bu muhabbet çok döndü biz mersine gezmeye gidiyoruz diye arabadaki 5 kişiyi mersin üniversitesine ön kayıt için götüyordum.mersin otoban çıkışında saat 15.43 ü gösteriyordu..

andante
17/08/2010, 12:20
aklıma gelen bir konu daha var onuda yazayım halı paspaslarındanda memun değilim yamuk yumuk oldu sürücü tarafındaki komple değiştim yine aynı oldu alt komşumda evo var 3 aylık ondada durum aynı halı paspaslar biçimsiz duruyor.ayağıma dolanıyor katlanıyor kısacası rahatsız oluyorum lastik alsam sanırım olay çözülür? :)