PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Otostopçuları alıyor musunuz?

evolodi
11/08/2010, 13:08
Selam arkadaşlar ,

İzmirli arkadaşlar bilir manisa yolunda öğrenciler ve bir takım insanlar otostop çekiyor bir kaç kere almiştim iyilik olsun diye.geçenlerde bir yazı okudum.adamın biri tatil yolunda birisini almış arabaya sonra araç kaza yapmış, aldıkları adam hastanelik olmuş. Adamın sigortasi yokmuş , tüm hastane masrafları ve yakınlarının bitmek bilmeyen istekleri vs derken kredisini yeni bitirdikleri daireyi satmak zorunda kalmışlar.Gerçekten aldığınız insanın başına bir şey gelse-ölse iyilik yapalım derken sürünebelirsiniz.İyilik yapanın bile yaptığı yanına kar kalmıyor malasef bu memlekette.

femoli
11/08/2010, 13:15
Kimse kızmasın ama ben asla almam bu otostopcu 180 boylarında sarışın 90 -60-90 bile olsa durum asla değişmez :)

WiSTaRiA
11/08/2010, 13:16
Onur kardeşim bu ülkede ne yaparsan yap suçlusun... İyilik yaparken suçlu sen oluyorsun.. Zamanın birinde Çorlu şehir merkezinde arabayla seyir halindeyim yaşlı adamın biri yerde ne oldu diye durdum etraf kalabalık hadi atın hastaneye götüreyim dedim ve devlet hastanesine götürdüm ama sonra al başına bela adamcağıza ben vurmuşum muamelesi yapıldı bayaa uğraştık emniyete götürdüler falan neyse gerçek anlaşıldıda aklandım.. Ama en güzeli adamcağız kıurtulmuş oldu.. Yani burası Türkiye ne yaparsan yap suçlusun :):):)

Kimse kızmasın ama ben asla almam bu otostopcu 180 boylarında sarışın 90 -60-90 bile olsa durum asla değişmez :)

Alemsin Mehmet... Böyle bir afet maceramda var yani... Aynı türk filmi misali :):)

evolodi
11/08/2010, 13:20
Alemsin Mehmet... Böyle bir afet maceramda var yani... Aynı türk filmi misali :):)

mehmet abi olmadi şimdi bu konuyu ayri başlik altinda tartişalim:D

Scottie
11/08/2010, 13:22

cumartesi forum bornova çıkışı biraz trafik karışmıştı.. fark ettiniz mi... iki otostopçu yüzünden..

SpyHunter33
11/08/2010, 13:24
Ben almıyorum.
Geçen gün pozantıdan mersine giderken bir polis memuru el kaldırdı ahyırdır deyip durdum. Gişelere kadar götürebilirmisin dedi. Üniformalı polisden kimliğini istedim. Afalladı baya, sonra kimlik gösterdi. Gideceği yere kadar da götürdüm. Normalde hayatta almam neme lazım...

WiSTaRiA
11/08/2010, 13:25
Hayırdır eser sizmi karıştırdınız yoksa :):):):)

ozdem
11/08/2010, 13:29
Büyük konuşmayayım ama hiç işim olmaz. ;)

suvari_84
ne bay nede bayan asla almam.....

Scottie
yok ya zor geçtik yanlarından....

Kriminal
11/08/2010, 13:30
Selam arkadaşlar ,

İzmirli arkadaşlar bilir manisa yolunda öğrenciler ve bir takım insanlar otostop çekiyor bir kaç kere almiştim iyilik olsun diye.geçenlerde bir yazı okudum.adamın biri tatil yolunda birisini almış arabaya sonra araç kaza yapmış, aldıkları adam hastanelik olmuş. Adamın sigortasi yokmuş , tüm hastane masrafları ve yakınlarının bitmek bilmeyen istekleri vs derken kredisini yeni bitirdikleri daireyi satmak zorunda kalmışlar.Gerçekten aldığınız insanın başına bir şey gelse-ölse iyilik yapalım derken sürünebelirsiniz.İyilik yapanın bile yaptığı yanına kar kalmıyor malasef bu memlekette.

Manisa yolundakı ogrencıler yıllardır o sekılde gıderler okullarına ben daha duymadım bı aksılık cıktıgını...!!!

Ben otobus dolmus ulasım araclarının bulunmadıgı yerlerde alıyorum

evolodi
11/08/2010, 13:32
Manisa yolundakı ogrencıler yıllardır o sekılde gıderler okullarına ben daha duymadım bı aksılık cıktıgını...!!!

Ben otobus dolmus ulasım araclarının bulunmadıgı yerlerde alıyorum

aksilik çikmadiğini ben de biliyorum ama allah korusun kaza olursa okudugun haberdeki gibi başimiza gelirse napariz diyorum!!:)

WiSTaRiA
11/08/2010, 13:37
Hiç almamak lazım hiç...

Kriminal
11/08/2010, 13:44
aksilik çikmadiğini ben de biliyorum ama allah korusun kaza olursa okudugun haberdeki gibi başimiza gelirse napariz diyorum!!:)
O ayrı bır mesele elbettekı bu otostopcular ıcın degıl herkes ıcın gecerlı ıyı iken kötü adam olursun Allah korusun

Ziyaretci046
11/08/2010, 13:57
Selam arkadaşlar ,

orda celal bayar üniversitesi öğrencileri otostop çeker zorpetin önü genelde kızlarla durunca çok daha kısa sürede izmire gidilebiliyor :tongue00:

evolodi
11/08/2010, 13:58
orda celal bayar üniversitesi öğrencileri otostop çeker zorpetin önü genelde kızlarla durunca çok daha kısa sürede izmire gidilebiliyor :tongue00:
nasilda biliyor:P

GP COSKUN
11/08/2010, 13:59
yanınıza aldığınız otostopçuya hasbel kader bir şey olursa
mesala seyahat anında kalp krizi dahi geçirip ölürse yandığınızın resmidir
işim olmaz kimseyi almam
bugünün şartlarında kimin cebinde bir dolmuş parası yokki

JASMINE
11/08/2010, 14:02
Hayırdır eser sizmi karıştırdınız yoksa :):):):)

Mehmet otostopçuları izlerken yanlış yola saptı :) :)

Bugüne kadar kimseyi almadım almamda. İyilik yapacağım derken başıma dert almak istemem. Ayrıca arabanızı gasp edip, canınıza kıyabilecek bir manyakta olabilir bu kişi.

Scottie
11/08/2010, 14:02
bende almam kesinlikle... allah korusun.. başıma birşey falan gelir... devir kötü...

bizde baya bekledik ama...

hsyn28
11/08/2010, 14:03
Onur senin iyilik adı altında neler düsündügünü tahmin ediyorum kanka:D:D

ademtahir
11/08/2010, 14:07
keşanda askeriyenin orda üst geçit var orçun kardeşim bilirdir oraları gece 12 civarıydı bir bayan el kaldırdı durdum buyrun dedim geliboluya gidecem yardımcı olurmusunuz dedi bende izmire gidiyordum buyrun dedim aldım işte o anda hayatımın en büyük hatasını yapmışın sonra arkamdan bir araba geldi sellökter korna falan kız yalvarır durma eğer durursan senide benide vururlar diye büyük bir maceranın ardında kurtulup kaçtık kızı memleketine bıraktım bende izmire gittim ama bir dahamı tövbe allah tövbe babamı görsem yolda almam :D

taneren
11/08/2010, 14:16
Valla adem tam bir film senaryosu olmuş.merak ettim nasıl kaçtınız yav.plakanı alıp sonradan karşına çıkmamışlar allahtan.

Kriminal
11/08/2010, 14:19
keşanda askeriyenin orda üst geçit var orçun kardeşim bilirdir oraları gece 12 civarıydı bir bayan el kaldırdı durdum buyrun dedim geliboluya gidecem yardımcı olurmusunuz dedi bende izmire gidiyordum buyrun dedim aldım işte o anda hayatımın en büyük hatasını yapmışın sonra arkamdan bir araba geldi sellökter korna falan kız yalvarır durma eğer durursan senide benide vururlar diye büyük bir maceranın ardında kurtulup kaçtık kızı memleketine bıraktım bende izmire gittim ama bir dahamı tövbe allah tövbe babamı görsem yolda almam :D

Adem abi bu ne yawww...Siper ettın yanı kendını kör kurşunlara

ademtahir
11/08/2010, 14:23
Adem abi bu ne yawww...Siper ettın yanı kendını kör kurşunlara
ateş eden olmadı çok şükür ama belki dursaydım olay çıkabilirdi allahtan araba iyiydi yakalama şanslarıda yoktu.. bi yakalasalardı fincanı taşdan oylarlar içine bade koyarlar türküsünü söyletirlerdi :D

evolodi
11/08/2010, 14:30
ateş eden olmadı çok şükür ama belki dursaydım olay çıkabilirdi allahtan araba iyiydi yakalama şanslarıda yoktu.. bi yakalasalardı fincanı taşdan oylarlar içine bade koyarlar türküsünü söyletirlerdi :D

no comment:D :D

Kriminal
11/08/2010, 14:32
Seçici ol biraz abi sende tc kımlıgını ıste bı GBT yap ondan sonra al alacaksan..

Kolundan tuttugunu atıyon arabaya :D

alperyonar
11/08/2010, 14:33
Abi çok güldüm yav :D

JASMINE
11/08/2010, 14:36
Deniz, GBT yapsa daha iyi olmaz mı? :D :D

Adem alem adamsın yahu..

Kriminal
11/08/2010, 14:38
Daha ıyı olur tabı genel bilgi toplasa..
Ama Genel Puan Toplama da olur :D

JASMINE
11/08/2010, 14:41
Daha ıyı olur tabı genel bilgi toplasa..
Ama Genel Puan Toplama da olur :D

Puanı ne yapacak? Toplanılan puanlar FB'ye transfer edilecekse hep beraber bir iyilik yapalım bari :D

brabus
11/08/2010, 14:42
ben toplu taşıma olmayan bir saat ve yerdeyse alırım.
izmir manisa arası bir kaç kere ben de aldım :)
99 uefa kupası maçlarının dönüşünde konaktan otostopla döndüğüm oldu

abi inandırıcı ol biraz :)

femoli
11/08/2010, 14:42
cumartesi forum bornova çıkışı biraz trafik karışmıştı.. fark ettiniz mi... iki otostopçu yüzünden..
evet oldu ama neden oldu sor bakim sor :D

.
Yok be biz onları izlemiyorduk onlar bizi izliyordu gözümüzü aldılar götürelim diye bağırdı biri Baş harfi arslan bıcakcı :D (zorla otostop yaptırtmaya çalıştı ) kızlar önce evet dedi sonra siz arkdan dat dut çalınca ceylanlar ürktü :D:D bizde öndeki aracı izlemeyi unutunca kaybolduk :D:D:D

JASMINE
11/08/2010, 14:49
evet oldu ama neden oldu sor bakim sor :D

Yok be biz onları izlemiyorduk onlar bizi izliyordu gözümüzü aldılar götürelim diye bağırdı biri Baş harfi arslan bıcakcı :D (zorla otostop yaptırtmaya çalıştı ) kızlar önce evet dedi sonra siz arkdan dat dut çalınca ceylanlar ürktü :D:D bizde öndeki aracı izlemeyi unutunca kaybolduk :D:D:D

O izlemeyi unuttuğun ve dörtlüleri yakıp otobanda 20 ile seyir eden araç bendim. Tırlar, kamyonlar bilem sollayıp geçti gitti bizi sayende :S

Kriminal
11/08/2010, 14:56
Puanı ne yapacak? Toplanılan puanlar FB'ye transfer edilecekse hep beraber bir iyilik yapalım bari :D

Fenerbahçeye hepimizin puanları bıle yetmez :D

Punto_Can
11/08/2010, 23:14
bende 2007 de gece saat 1-2 sularında otostopçu bir bayan aldım. o zamanlar da hızlıyım tabi, nerden ne düşerse :D neyse durdum, kız bindi inanılmaz derece alkollü bir hali vardı ama hiç alkol kokmuyordu. 10-15 dk gittikten sonra kız durabilirmisin, midem bulandı kusucam galiba dedi. sağa çektim hemen, kız kapıyı açtı kafasını aşağı uzatırken çantasından birşeyler çıkarmaya çalışıyodu, peçete falan diye düşündüm umursamadım. sonra birden bana dönüp yüzüme biber gazını boşalttı,telefonu ve cüzdanı aldı. bu arada arkamda bir megane bekliyormuş, ben gözlerimi açmaya çalışırken kız arkadaki arabay bindi ve vınn.

o gün bu gündür yoldan kimseyi almıyorum... 90-60-90 olsa bile :)
mehmet abinin tezini de bu şekilde doğrulamış oluyoruz :D

ZAK1980
11/08/2010, 23:19
Can gecmıs olmus sana, enson 100 yıl tansas onunden aldım 1 kız 3 erkek odtu ye bıraktım ısın ılgınc tarafı kızın on koltuktakı tavırlarıydı sankı cok samımı arkadasız oyle bır rahat oyle bır rahat anlatamam e ben ne yaptım dersın aracı kasısten hızlı gecırınce hop hop zıpladı bayagı rahtını bozdum kızın tıp tıp baktı bırazdaha bahsaydı rahatsızsanız ındıreyım dıyecektım

StrawBeeRy
11/08/2010, 23:23
bende 2007 de gece saat 1-2 sularında otostopçu bir bayan aldım. o zamanlar da hızlıyım tabi, nerden ne düşerse :D neyse durdum, kız bindi inanılmaz derece alkollü bir hali vardı ama hiç alkol kokmuyordu. 10-15 dk gittikten sonra kız durabilirmisin, midem bulandı kusucam galiba dedi. sağa çektim hemen, kız kapıyı açtı kafasını aşağı uzatırken çantasından birşeyler çıkarmaya çalışıyodu, peçete falan diye düşündüm umursamadım. sonra birden bana dönüp yüzüme biber gazını boşalttı,telefonu ve cüzdanı aldı. bu arada arkamda bir megane bekliyormuş, ben gözlerimi açmaya çalışırken kız arkadaki arabay bindi ve vınn.

o gün bu gündür yoldan kimseyi almıyorum... 90-60-90 olsa bile :)
mehmet abinin tezini de bu şekilde doğrulamış oluyoruz :D
yaa senmiisn kız görünce alan :D geçmiş olsun bunun gibi örnekler çok duydum o yüzden hayatta almam kimseyi

evolodi
12/08/2010, 09:35
kaç defa dicem adem abi bayan gördünmü heycan yapma diye:D

JASMINE
12/08/2010, 10:02
Yaaa işte. Kafanıza bir şey vurup, yola atıp araba ile kaçabilirlerdi de. Hergün neler okuyoruz ve görüyoruz. Binsin paşa paşa dolmuşa veya otobüse gitsin arkadaş.

ademtahir
12/08/2010, 11:46
kaç defa dicem adem abi bayan gördünmü heycan yapma diye:D
günahkar :D

evolodi
12/08/2010, 11:56
günahkar :D

yol da bizi görsen almazsin ayip sana :D

ademtahir
12/08/2010, 12:00
yol da bizi görsen almazsin ayip sana :D
seni hiç almam zaten onur yağmurlu havada bir damla su vermem :D :D :D

şimdiye yollarda aldıkların seni alsınlar :D

evolodi
12/08/2010, 12:04
seni hiç almam zaten onur yağmurlu havada bir damla su vermem :D :D :D

şimdiye yollarda aldıkların seni alsınlar :D

arkadaaş bu kenyalilarin hepsi ayni :D

ademtahir
12/08/2010, 12:08
hatırlatırım yukarda yazdım yolda babamı görsem almam diye :D
bir *ok bir defa yenir :D

zafermutlu
12/08/2010, 12:17
bende anlatayım başımdan geçen bir olayı konuyla ilgili. 3yıl önceydi samsunda oda toplantısı var. tek başıma gidiyorum. yolda adamın biri işaret etti durdum neyse bu bindi nereye dedi samsuna bende dedi yola çıktık. adam benle muhabet ediyor samimi davranıyor e bizde delikanlı gibi muhabet ediyoruz .adam sevgilin varmı filan diye sormaya başladı dedim ben evliyim. neyse muhabetin yönü degişti senin arabanın arkasıda darmış falan filan ( arabada palio idi.) benden terler boşalmaya başladı vede en son teklifi geldi 30lira verirsen diye. sonra acı bir frenle durdum. indirdim adamı bizim emektar sopamla dövdüm. sonra devam ettim. yoldan geçenler plakayı bildirmişler neyse polis durdurdu. karakola gittik durumu anlattık. adam şikayetci olmamış. 3 saat sonra saldılar. bizim toplantı yalan oldu tabiki katılmadım içinde 150 tl ceza ödedim... bizim buralar ufak yer oldugu için otostopcu almaya devam ediyorum. şehir dışına çıkınca almıyorum..

JASMINE
12/08/2010, 12:20
Vallahi Zafer senin durum en kötüsüymüş. Geçmiş olsun. Sen yinede dikkat et arkadaşım.

zafermutlu
12/08/2010, 12:26
Vallahi Zafer senin durum en kötüsüymüş. Geçmiş olsun. Sen yinede dikkat et arkadaşım.

gerçekten öyle yani yasemin... benim merak ettigim adam mugladan mı öyle bir yerden geliyorum demişti galiba. eger bu yolla bizim oraya kadar geldiyse yolda çok dayak yemiştir :)

JASMINE
12/08/2010, 12:35
gerçekten öyle yani yasemin... benim merak ettigim adam mugladan mı öyle bir yerden geliyorum demişti galiba. eger bu yolla bizim oraya kadar geldiyse yolda çok dayak yemiştir :)

Vallahi tam terside olmuş olabilir. Olaya senin gibi bakmayan sapıklarda var aramızda mmalesef. İyi bir para kazanmışta olabilir. 30+30....

serkan86
12/08/2010, 13:35
Bende kesinliklealmıyorum.

Zafer bey büyük geçmiş olsun.gerçekten en kötüsü sizin durum olmuş.
Yasemin ablanın dediği gibi hem ticaret hemde türkiye turu olabilir bu...Günümüz şartları insanlara belli olmuyor..

femoli
12/08/2010, 14:00
bende anlatayım başımdan geçen bir olayı konuyla ilgili. 3yıl önceydi samsunda oda toplantısı var. tek başıma gidiyorum. yolda adamın biri işaret etti durdum neyse bu bindi nereye dedi samsuna bende dedi yola çıktık. adam benle muhabet ediyor samimi davranıyor e bizde delikanlı gibi muhabet ediyoruz .adam sevgilin varmı filan diye sormaya başladı dedim ben evliyim. neyse muhabetin yönü degişti senin arabanın arkasıda darmış falan filan ( arabada palio idi.) benden terler boşalmaya başladı vede en son teklifi geldi 30lira verirsen diye. sonra acı bir frenle durdum. indirdim adamı bizim emektar sopamla dövdüm. sonra devam ettim. yoldan geçenler plakayı bildirmişler neyse polis durdurdu. karakola gittik durumu anlattık. adam şikayetci olmamış. 3 saat sonra saldılar. bizim toplantı yalan oldu tabiki katılmadım içinde 150 tl ceza ödedim... bizim buralar ufak yer oldugu için otostopcu almaya devam ediyorum. şehir dışına çıkınca almıyorum..heheheh :D:D Aman ne yaptın sen bu fenaymış :D:D

zafermutlu
12/08/2010, 14:12
heheheh :D:D Aman ne yaptın sen bu fenaymış :D:D

evet mehmet kardeş çok kötü bir durumdu .. en çokda hanım dalga geçti ögrenince eskiden kızlar takılırdı sana şimdi öle böyleler takılıyor diye:)

JASMINE
12/08/2010, 14:22
:d :d

evolodi
12/08/2010, 14:29
geçmiş olsun zafer abi:)sakata gitmemişsin allahtan:Dne insanlar var ya

LeoN48
12/08/2010, 14:41
Hikayeler çok bomba, ama Adem Abi'yi en cesur otostop dostu seçiyorum :D

ademtahir
12/08/2010, 14:46
Hikayeler çok bomba, ama Adem Abi'yi en cesur otostop dostu seçiyorum :D
aman beni seçme o mecburiyetten oldu durma şansım olsaydı durur kızı atar kaçardım :D

LeoN48
12/08/2010, 14:52
Hahaa, olsun abi her türlü lidersin, yoksa urfaya ciğer yemeye giderken de mi bu tip bi hikaye geldi başına da oraya kadar durmadan devam etmek zorunda kalmıştın? :D :D

Kriminal
12/08/2010, 15:04
Durmak yok yola devam :D

ibrahim06
12/08/2010, 15:46
Memlekette bir tek köyümün yolunda giderken alırım. O da kendi köylülerim olmak kaydıyla.Başka kesinlikle almam.

ademtahir
12/08/2010, 15:53
işin gırgırı bi yanada iyilik edecez derken kendimizi ederiz ok yoluna gidebiliriz :D
ben o olaydan sonra o kızla bir kaç defa tlfla görüştüm dua etmekten başka bişey konuşamıyordu kız inş. sonradan bir yanlış yapmamıştırda hayatını düzgün daim ettirebilmiştir..
bugün aynı öyle bişey olsa durumu bilsem heralde yine alırım arabama yine gideceği yere kadar götürürüm ama bu defa geçen ki gibi şanslı olurmuyum onu bilemem :D

kxlylmz
12/08/2010, 15:54
Memlekette bir tek köyümün yolunda giderken alırım. O da kendi köylülerim olmak kaydıyla.Başka kesinlikle almam.

+1 bende aynı fikirde ve eylemdeyim. aslında köy olarak pek farketmez memlekette olduktan sonra özellikle köy yolunda olanlara yardımcı olurum.

2 sene önce ramazanda memleketteyim(giresun) bizim köye amcamları bırakıp inicem eve, iftara da 1 saat filan var. girdim köy yoluna gidiyorum bi amca arabaya doğru baktı (ford transit kullanıyorum o zaman). amcama sordum alayım mı diye amcam "yok yok alma evi yakın zaten dedi" ben de iyi dedim devam ettim. 10 dk sonra dönüşte baktım köylüm yürüyor hala bana şöyle acıklı bi bakış attı, pişman oldum amcamı dinlediğime. sonra indim köyden merkezin yoluna girdim 50 mt gitmeden araba stop etti. Allah tan sanayide tanıdık çok da usta çağırdım, sorun mazot filtresine pislik gelmesiymiş. iftarı yolda açmış oldum böylece ve dersimi aldım.

evolodi
16/08/2010, 18:21
adem abi number one sin:D

ademtahir
16/08/2010, 18:23
adem abi number one sin:D
ne oldu yine gaz veriyorsun :D

evolodi
16/08/2010, 18:27
ne oldu yine gaz veriyorsun :D
tiğ gibi delikanli bu adam almicakta yoldan geçeni kim alacak :D

ademtahir
16/08/2010, 18:37
tiğ gibi delikanli bu adam almicakta yoldan geçeni kim alacak :D
senin yatacak yerin yok toprak bile kabul etmeyecek seni :D

Scottie
16/08/2010, 20:12
bende anlatayım başımdan geçen bir olayı konuyla ilgili. 3yıl önceydi samsunda oda toplantısı var. tek başıma gidiyorum. yolda adamın biri işaret etti durdum neyse bu bindi nereye dedi samsuna bende dedi yola çıktık. adam benle muhabet ediyor samimi davranıyor e bizde delikanlı gibi muhabet ediyoruz .adam sevgilin varmı filan diye sormaya başladı dedim ben evliyim. neyse muhabetin yönü degişti senin arabanın arkasıda darmış falan filan ( arabada palio idi.) benden terler boşalmaya başladı vede en son teklifi geldi 30lira verirsen diye. sonra acı bir frenle durdum. indirdim adamı bizim emektar sopamla dövdüm. sonra devam ettim. yoldan geçenler plakayı bildirmişler neyse polis durdurdu. karakola gittik durumu anlattık. adam şikayetci olmamış. 3 saat sonra saldılar. bizim toplantı yalan oldu tabiki katılmadım içinde 150 tl ceza ödedim... bizim buralar ufak yer oldugu için otostopcu almaya devam ediyorum. şehir dışına çıkınca almıyorum..

valla akşam akşam ne güldüm....

Du Hast
16/08/2010, 21:55
Can gecmıs olmus sana, enson 100 yıl tansas onunden aldım 1 kız 3 erkek odtu ye bıraktım ısın ılgınc tarafı kızın on koltuktakı tavırlarıydı sankı cok samımı arkadasız oyle bır rahat oyle bır rahat anlatamam e ben ne yaptım dersın aracı kasısten hızlı gecırınce hop hop zıpladı bayagı rahtını bozdum kızın tıp tıp baktı bırazdaha bahsaydı rahatsızsanız ındıreyım dıyecektım
ben onları hep alıyorum :D:D

edelsang
16/08/2010, 22:35
:D Bende benim lisenin oradaki yokuşun başındaki öğrencileri alıyorum :) az çıkmamıştım o yokuşu.o yokuşu çıktımmı zaten o günden hayır gelmiyordu.2-3 kere aldım baktım arabada hoplamaya zıplamaya başlıyorlar müzikten ondan sonra aldığımda diyorum hoplamıcaksanız alayım tmm abi diyorlar :D 1 aylık arabayı bozacak zıpırlar :P

alpimmm
16/08/2010, 22:47
Adem abi sen varya meleksin :) iyi yetişememişler.
Zafer abi sen de iyi yırtmışsın gerçekten. dersini de almıştır sanırım.
arkadaşlarımın dediği gibi tam tersi durum olmasını düşünemiyorum.
Bana gelince evlenmeden önce otostopçu arkadaşları alırdım. ama artık kesinlikle almam.

abulbul08
16/08/2010, 23:03
dolmuşların olduğu yerlerde yolcu almıyorum çünkü adamların ekmeğini çalmış gibi düşünüyorum.ben almasam dolmuşa binecek ve adamlar para kazanacak.
iki olayda benden
ardahan çıldırdan şavşata geliyordum.Çıldırı tam çıktım dedenin biri el kaldırdı durmadım adamı 50 metre geçtim ön cam tuz buz oldu.artık almadığım içinmi yoksa tesadüfmüydü bilmiyom dursaydım cam kırılmayacaktı.
birde geçen yıl abim artvinde el kaldıran birini alıyor. adam meğer deli raporlu biri.yolda abimi epey bir korkutmuş.tuvalete diye adamı indirip kaçmıştı.jandarmayı falan aradı adamı buldular sonra adamın deli olduğunu söylediler.abimle çok dalga geçtik. yolda otostop çeken birini gören hemen abimi arıyordu dalga geçmek için o olaydan sonra..

murti82
22/08/2010, 16:15
Bizim komşu insaniyetlik yapıp yoldan bir otostopçu almış, ilerde çevirmeye rastgelmişler, otostopçu arabadan kaçmış çantasını almadan!!! hem de. Çantadan esrar çıkmış, komşumuz esrarın kendine ait olmadığına inandıramamış ve sonuç olarak bir kaç senesini hapiste geçirmiş.

narkoz30
22/08/2010, 18:16
Ben almıyorum ancak bu hiç almadım demek değil geçen seneye kadar alıyordum araçta kimse yok ve hava kuru kişilerin kıyafetleri temiz ayakkabıları çamur falan değilse alıyordum zaten tipini begenmediğimi almam kız olsun erkek olsun tüm ögrenci kardeşlerimize yardım etmek isterim en nihayetinde biz de ögrenciydik ancak 2 kere düşünmek lazım Türkiyede en pahalı şeylerden biri saglıktır.
bir doktor arkadaşim afyonda kaza yapmış çocuk biraz toydu eskiden kaza yaptıgında da aracın sigortası yoktu sadece kaskosu vardı o sanmış ki sigorta olmasına gerek yok kasko varsa zaten karşılar sonuç karşıdaki aracın 2000 lira etmeyecek aracına 4000 lira masraf yaptı ve 20bin lira da hastane masraflarını karşıladı bundan 10 sene önce sene 2001 diüstelik de trafik polisleri kazalı araçtakiler özel hastaneye bilinçli olarak götürmüş malum sigortası yok 2-3 yıllık kazancını bir kazada harcadı. SSK ya götürmüş olsaydı sanırım olay farklı olurdu. Mahkemesi de 3 yıl sürdü ve iyicene psikolojisi bozuldu bu yüzden.

Mryaso
26/12/2010, 11:27
abi yapmayın ya manisa izmir arasında otobüsle gittiğimi hatrlamıyorum ben :) tabi burdaki bir çok insan için sorun değil puntoya atlayıp izmire gitmek :) ama birazda bizi düşünseniz hani böle kız arkdşmz felan oluyo e geneldede öğrenci adamda para olmuyo biz ne yapalım :)