PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1'inci dz. Er. Eğt.a.k.lığı iskenderun Hatay

CaGRi
10/08/2010, 02:46
varmı buraya askerliği düşen, ya da önceden yapmış olan?
perşembe teslim oluyorum iskenderuna, görüşmek üzereeeee :D

OzzY
10/08/2010, 02:48
hayırlı tezkereler Çağrı

SRDR KRKC
10/08/2010, 02:49
Hayırlı Teskereler 5 5 Yatış :) Gözün Aydın...

aslam0740
10/08/2010, 08:57
Benim kardeşim orda acemiliğini yaptı çok güzel bi yer ama tam sıcak ayda gitmişsin o da böyle temmuz ağustos zamanı gitmişti, söylediklerine göre sıcak başlı başına bi dert. şimiden kendini sıcağa alıştır kendini.
hayırlı teskereler ama usta birliğinde çok rahat edersin. kardeşim askerliğin bitmesini bile istememişti. o kadar güzel diyebilirim. sen 3 ay askerlik yaparsın sonra tatil yaparsın

femoli
10/08/2010, 10:02
Sicak sicak sicak :D. Sicagida cok seversin ya gecmis olsun cagri ama guzel yerdir :) gitmaden mutlqka goruselim...

evolodi
10/08/2010, 10:04
tek derdi sicak arkadaşım orda yapmıştı başka bir sorunu yok.hayırlı tezkereler şimdiden.tez git tez gel:)

brabus
10/08/2010, 10:18
Öncelikle hayırlı tezkereler.
2 arkadaşımın da aynı yere çıktı, ikisi de Turkcell Teknoloji'de çalışıyorlar. Kısa dönemler.
Engin KURTOĞLU
Ozay AKDORA
görürsen orada çok iyi ve başarılı adamlardır. Askerdeki ortam gibisi yok walla çok sıkı dostluklar kuruluyor

JASMINE
10/08/2010, 11:02
Çağrı hayırlı tezkereler ablacım.

Bu arada brvhgt (Ertan) arkadaşımızda Perşembe günü birliğine teslim olacak. O da vatani görevini Van'da yapacak. Ertan'cım sana da hayırlı tezkereler arkadaşım.

StrawBeeRy
10/08/2010, 11:03
hadi hayırlı teskereler döndüğünde istanbula bekliyoruz abi haberin olsun ;)

Scottie
10/08/2010, 11:11
hayırlı tezkereler...

tolgaank88
10/08/2010, 11:14
çağrının askerlikle ilgili tek bir istegi vardı,her isi haparım her yere giderim bir tek istegim var sıcak bir yer olmasın.kendisi ankara ayazında kısa kollu tişört ile bahcelide apaçilik yapan bi kardeşimiz :D :D :D
tam ona gore bir yer :D :D :D
hayırlı teskereler şimdiden kankam gittigin yerde deniz var ii sin gene :D

CaGRi
10/08/2010, 11:40
aynen tolganın dediği gibi, tek yanlış kısmı apaçilik :D sıcak kanlı bir insan olduğumdan , kışın mont dahi giymem, şimdi ben oralarda ne yapacam sıcakta :D ama en iyi yanı eğitim namına birşey yokmuş araştırdım. sadece yemin töreni için yürüyüş birde atış talimi varmış o kadar.
musluklardan çay akıyormuş, varmı ötesiiii :D

WiSTaRiA
10/08/2010, 11:42
hayırlı tezkereler..

GP COSKUN
10/08/2010, 12:07
hayırlı teskereler çağrı seni özleyeceğiz

Punto_Can
10/08/2010, 12:19
kardeşim hayırlı teskereler.
12 eylülde iskenderun'da görüşmek üzere :)
yer çok güzel, deniz kenarı, iskenderun merkez ile belen ilçesi arasında biryer. güzel sayılabilecek kızları var :D yanlız gerçekten çok sıcak :) birkaç hafta önce nişanlımla gezmek için gitmiştim o tarafa, 12 eylül de sende orda olursan mutlaka yanına uğrarım...

alperyonar
10/08/2010, 12:26
Hayırlı tezkereler..

srkn15
10/08/2010, 12:49
hayırlı tezkereler

CaGRi
10/08/2010, 14:07
yer çok güzel, deniz kenarı, iskenderun merkez ile belen ilçesi arasında biryer. güzel sayılabilecek kızları var :D yanlız gerçekten çok sıcak :) birkaç hafta önce nişanlımla gezmek için gitmiştim o tarafa, 12 eylül de sende orda olursan mutlaka yanına uğrarım...

inşallah alican. beklerim muhakkak. gel de bi botla dolaştıriiim seni, rakı balık yaparız :)

Kriminal
10/08/2010, 14:08
Hayırlısı olsun sağ salim

tolgaank88
10/08/2010, 14:11

işte çağrı için can alıcı bir söz
ben diyorum bu askerlik uzar gider :D :D
hayır bide botla gezdircekmiş sana kurek vermesinlerde :D :D

CaGRi
10/08/2010, 22:44
işte çağrı için can alıcı bir söz
ben diyorum bu askerlik uzar gider :D :D
hayır bide botla gezdircekmiş sana kurek vermesinlerde :D :D

olm bak döverim seni :D

serkankucuk
10/08/2010, 23:01
valla kardeşim mersinliyim ben ama şu an ankaradayım. bura bile böyleyse oralar nasıldır tahmin etmek bile istemiyorum :) ama askerlik sonuçta çile çekmeden geçmez. ama emin ol ustalığın birçok arkadaşına göre çok iyi geçer. benim bi arkadaşım didim'e gitmişti ordan. biri orda kaldı. bi başkası yurtdışına çıkan gemiye çıktı ama o uzun dönemdi. yani kafan rahat olsun...

taneli
11/08/2010, 02:14
ben yaptım orda 2008 de nisanda gitmiştim, o zaman bile simsiyah olup dönmüştüm :) bol su içeceksin, bol terleyeceksin, cepte pet şişede su taşımak zorunlu, musluktan çay akacak kahvaltıda şimşek bisküvi ile afiyetle içeceksin demir bardaklarla :) bi de bi süre sonra temizlik için adam bulamayacaklar yalandan soracaklar dışarı araba gidicek gelmek isteyen var mı diye, hemen atlama :) soracağın bişi varsa cevaplayabilirim, bu arada bölümün ne ben sahil güvenliktim.

taneli
11/08/2010, 02:28
akılma gelmişken yazayım, çok eşya götürme koca bir bavul eşya verecekler, bi de minicik bir dolap, bi de sen götürürsen hem sığdıramıyorsun hem de kullanmana gerek kalmıyor zaten, benim dönemimde alay komutanı süper bir insandı ama değişmiştir muhtemelen, tek kötü yanı gs lıydı :) orda en çok yapacağın şey sayılmak, günde 15-20 kere sayılcaksın. saç traşı olmana gerek yok, istersen 3 numara kestirerek git, orda yine de bi elden geçiyorsun. beyaz denizci kıyafetleri içinde yemin töreninde gözlerinden yaşlar dökülmesi tarif edilemez bir duygu.. alay içinde anfi tiyatrolar var haftasonları lig maçlarını izlemek ser, bi de çok ilginç şarkıcılar geliyor(askere yönelik;) haftasonu alayın içine mutlaka git eğleniyorsun.. internet cafe de vardı. hamamı süperdi :) aldığın eğitim yalandan bi kaç hareket, g3lerle olanı zorlayabilir, atış talimin olacak 3 atış, vuramazsan bi 3 atış daha :)

taneli
11/08/2010, 02:34
ha bi de 12sinin sabahı erkenden teslim olma, ben ilk 10 kişi içindeydim, teslim olduğum akşam yemek dağıtıp bulaşık yıkadım, daha ilk günden noluyo la demiştim. erken yerleşmek iyi ama iş yaptırıyorlar işte hemencik. iskenderunu gez ve künefe mutlaka ye!
alayın içindeki stüdyoda foto çektir :) bolca telefon kartı al yanına, ankesörlü telefon bolca var. Cep tel götürmeye hiç gerek yok, ben sim kartı iç çamaşırımın lastik kısmına diktirmiştim ama hiç gerek kalmadı.

taneli
11/08/2010, 02:38
deniz kenarı diyenler yanılıyor, denizi sadece alayın tepesinden baktığında görebileceksin ucundan acık :) bi de benim dağıtım ankaraya çıkmıştı, 5 ay denizciyiz diye dolaştık deniz görmeden :P

ayhan1
11/08/2010, 02:38
arkadaşım öncelikle allah kolaylık versin ben orda yaptım acemi birliğini mayısta gitmiştim 28 gün kaldım orda simsiyah olarak geri döndüm herşeye hazırlıklı ol güzel bir yer var ama güneşin altında nerden baksan 50-55 dereceyi görürsün öyleden sonraki sıcak rüzgarda cabası asıl kavuranda o

asfalt üzerine botlarımın yapıştığını hatırlıyorum hatta deneme amaçlı yumurta pişirdiğimizide
eyer otobüsle gideceksen taksicilere dikkat et geldik deyip birliğin başında bırakıyorlar halbükü giriş kapısına daha 3 km lik yol var

uzun süreli kalırsan çarşıya çıkmamanı tavsiye ederim birde ordaki usta askerlere güvenme banka kartını sakın verme para çektirmeye falan boşaltırlar içini

ordanda dağıtım genelde İstanbul,Ankara,İzmir,Bartın ve çok zor bir ihtimalle(senin vücüt yapına bağlı) Diyarbakır olabilir

hayırlı teskereler

taneli
11/08/2010, 02:46
en çok yapacağınız şeylerden biri de yürüyüş, tören provası, topukları vura vura yürümek mahvediyor sıcakta ayakları. kesinlikle silikon taban ve pudra al ayakkabın için, neyse ki bot giymeyeceksin. kıyafetleri de işbaşı denilen krem rengi belediye çöpçüsü gibi bi kıyafet :)

taneli
11/08/2010, 02:53
unutmadan; sakın ordayken başım ağrıyo .ıçım ağrıyo diye revire kaçmaya çalışma, novaljin iğneyi saplıyolar, arkadaş güneşten yandığı için gitti, ona bile yapmışlar, yamuk yumuk yürüyerek geldi :P

ayhan1
11/08/2010, 02:59
unutmadan; sakın ordayken başım ağrıyo .ıçım ağrıyo diye revire kaçmaya çalışma, novaljin iğneyi saplıyolar, arkadaş güneşten yandığı için gitti, ona bile yapmışlar, yamuk yumuk yürüyerek geldi :P
aynen bunada katılıyorum

ayrıca bizde bot vardı ayakkabılara ustabirliğinde geçiş yapmıştık o ayakkabılarda okadarda güzel deyil sıcakta mafediyor ayakları

WiSTaRiA
11/08/2010, 03:09
Hayırlısıyla git hayırlısıyla gel kardeşim... Abilerin sana deneyimlerini söylüyorlar ama sakın kendini koyverme moralini bozma.. Bu bizim Türk erkeklerinin vatani görevi.. Göğsünü kabarta kabarta ve gururla git aynı gururlada geri gel....

ayhan1
11/08/2010, 03:11
biz sadece yardımcı olmaya çalışıyoruz amacımız seni korkutmak falan deyil gittiğinde yabancılık çekme

WiSTaRiA
11/08/2010, 03:12
Tabiki orada vatani görevini yapan arkadaşlar kardeşlerimize yol göstericek....

En BüYüK aSKeR BiZiM aSKER.... :):):)

ayhan1
11/08/2010, 03:14
En BüYüK aSKeR BiZiM aSKER.... :):):)

günün sözü

WiSTaRiA
11/08/2010, 03:15
Asker resmi gönder forumumuza...

taneli
11/08/2010, 03:17
evet yanlış anlaşılma olmasın, amaç korkutma değil, kesinlikle oraya çıktığı için çok şanslısın üstelik dağıtıma gideceğin yerler de hep deniz kıyısı olacak ankara hariç :) ailen ve sevdiklerin de terör bakımından rahat olur..

ayhan1
11/08/2010, 03:22
evet yanlış anlaşılma olmasın, amaç korkutma değil, kesinlikle oraya çıktığı için çok şanslısın üstelik dağıtıma gideceğin yerler de hep deniz kıyısı olacak ankara hariç :) ailen ve sevdiklerin de terör bakımından rahat olur..
evet genelde deniz kıyısı ama işin içinde birde Diyarbakır var onu unutmamk lazım orayada çıkabilir

taneli
11/08/2010, 03:51
hayırlısı olsun diyelim :) eski günleri hatırladık sayende.. bir de kesinlikle günlük tutmanı öneririm, sivil hayatına geri döndüğünde okuyup sahip olduklarının kıymetini hatırlamana yardım ediyor, hala okurum ara sıra :)

guven_ogun
11/08/2010, 03:59
yakın bir arkadaşım gidiyor,alper polat...
hayırlı teskereler

burhankutlu
11/08/2010, 04:10
öncelikle Allah kurtarsın yerin güzel ama herkesin dediği gibi gobek varsa sıcaktan eritirsin bu arada acemilikden sonra yakın bi yere gitme osmaniye, malatya, k.maraş(memleketim) gelme olasılığın çok yüksek; olur ya gelirsen forumdan bana ulaşabilirsin daha olmadı numaramıda veririm elimizden geldiğince yardımcı oluruz çağrı kardeş kasımda bende sana katılıcam Allah'tan bişey çıkmazsa :)

taneli
11/08/2010, 04:12
denizcinin oralarda ne işi var :)

burhankutlu
11/08/2010, 04:14
ya abi ne denizi bu askerin işine akıl erermi bizim amcaoğlunun arkadaş uçak mühendisiydi adamı vermişler tank taburuna :) bunun gibi örnekler çok kısa dönem olduğu için denizi değil görmek yanından geçirmezler :))

ayhan1
11/08/2010, 04:43
denizcinin oralarda ne işi var :)
diyarbakırda deniz komando tabur komutanlığı var vücüt yapısı olarak uygunsa orayada gidebilir ama düşük bir ihtimal

CaGRi
07/11/2010, 14:17
aaah aah. denizciyiz diye sevindik, gemide denizde dolaşırız dedik. şimdide kdz. ereğliye düştük. burada inşaat taburundayım.
ne gemisi, ne denizi. burda kamyon kepçe içersinde yapıyoruz askerliği :)

serkankucuk
07/11/2010, 15:31
o zaman senin taburda benim istihkamlar vardır :) lağımcı ya da mezarcı derler :)

KaMiKaZe
07/11/2010, 16:38
gemi senin neyine ??

alpimmm
07/11/2010, 18:59
Çağrı hayırlı tezkereler kardeşim,
hemen bitir gel :)

femoli
07/11/2010, 20:39
Camura toza bulanda gel yigidim :D cabuk gel len ozledik ...

evolodi
08/11/2010, 09:54
hayirli tezkereler çağri :)

Scottie
08/11/2010, 10:03
hayırlı tezkereler...