PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kemal oto teşekkür

sinan1907
07/08/2010, 23:07
Yaklaşık 45 gün önce kemal oto'nun sahibinden.com da grande punto sis farı ilanını gördüm. telefon ettim yeni sipariş verdik 1-2 güne en geç haftaya gelir dediler. haftaya aradım valla işte bizde bekliyoruz dün gelmesi lazımdı gümrüğe takılmış da ama kesin bugün yarın gelicek liste yaptık hatta gibi şeyler söylediler. bende o zaman telefonumu bırakayım da gelince arayın bekliyorum dedim. aradan 45 gün geçti ben arada yine aradım tabi ama yok.. madem elinizde yok bu kadar insana mahcup oldunuz getirtemiyorsunuz vermeyin ilanını. insanları bekletip vaktini aldığı için kemal otoya teşekkürler...

OzzY
08/08/2010, 03:11
ellerinde olmayan sebebler var demekki, kimse müşterisini mağdur etmek istemez.

serkankucuk
08/08/2010, 10:09
evet kemal oto (mehmet abi) bilerek ve isteyerek öyle bir şey yapmaz zaten, elinden gelen bir şeyler olsa emin ol yapardı... belki ona da birileri her gün aynı şeyleri söylüo bugün gelecek yarın gelecek gibi...

GP COSKUN
08/08/2010, 10:17
mehmet çok kişiye parça verdi temin etti
kimseyi bugüne kadarda bilerek mağdur ettiğini görmedim
muhakkak bu konuyla ilgili geçerli bir sebebi vardır
zaten yazdığınız mesajı okuyunca sizden çok üzülecektir

femoli
08/08/2010, 10:30
Yaklaşık 45 gün önce kemal oto'nun sahibinden.com da grande punto sis farı ilanını gördüm. telefon ettim yeni sipariş verdik 1-2 güne en geç haftaya gelir dediler. haftaya aradım valla işte bizde bekliyoruz dün gelmesi lazımdı gümrüğe takılmış da ama kesin bugün yarın gelicek liste yaptık hatta gibi şeyler söylediler. bende o zaman telefonumu bırakayım da gelince arayın bekliyorum dedim. aradan 45 gün geçti ben arada yine aradım tabi ama yok.. madem elinizde yok bu kadar insana mahcup oldunuz getirtemiyorsunuz vermeyin ilanını. insanları bekletip vaktini aldığı için kemal otoya teşekkürler...

Sevgili sinan icindeki sis ozlemini anladigimdan bir sey demek istemiyorum ama sunu soyleyeyim eger elimizde var olupta vermiyorsak yada parani alip urunu vermiyorsak haklisin sonuna kadar ama ben su an icin sadece liste alabilirim ve senin gibi 25 e yakin sis siparisi veren musterim mevcut kimseye zorla benden alacaksiniz beni bekleyin kapora verin demedim isterseniz hesabiniza nere uygun gelirse pek tabikide oradan alabilirsiniz .bu yazdiginiz konuyu ben magdurluk olarak gormuyorum .bana urun gelirse pek tabikide en kisa zamanda siparisleri dagitacagim ..

Kimseden alinan bir kaparo yada buna benzeri bisi yoktur sadece urun geldiginde bilgilendirme amacli telefonlar alinmistir . Bende isterim ki sen ve senin gibi sevgili uyelerimiz sis lerine kavussun ama malesef bu parti biraz sorunlu oldu lutfen kusura bakmayin:)

Trc marka yada china isi bir marka daha mecut o urunden temin edebilirm ama kalite olarak kendi sattiklarimizin yanindan gecmez cam ve plastik kalitesi cok kotu sizlere mahcup olmamak icin onlardanda gonderebilirdim ama yapmiyorum illaki isteyen fark etmez diyen varsa bana ulassin yardimci olayim ....

Hepinizi anlayisinizdan dolayi tesekkur ediyorum ..

Femoli, kemal oto ceo ' su :D

eser1959
08/08/2010, 10:56
stoğunda olmayan bir malın reklamını vermek,hangi akla hizmet acaba

coolsea
08/08/2010, 11:15

aynı sitede bende ürün satıyorum bazen ürünü elden satıyoruz,ilan orda kalıyor,burda art niyet aramamak gerekiyor.kemal oto nun uyguladığı fiyat politikası ve gösterdiği ilgiyi sanmıyorum diğerleri göstersin,konuya tek taraflı bilmeden yorum yapmışsınız

JASMINE
08/08/2010, 11:26

Eser Bey,

Mehmet bu işi sürekli yapan bir arkadaşımız. Yani elindeki malzemeleri elinden çıkartmak için forumda ilan açan bir kişi değil. Bu ürünlerin satışı süreklilik arz ettiği içinde ilanının sürekli açık olmasını mantıklı olduğunu, bunun altından başka şeyler aramanın yanlış olduğunu düşünüyorum. Kaldıki ülkemizde gümrük işlemleri dışarıdan gözlemlendiği gibi çok rahat bir şekilde gerçekleşemiyor maalesef. Ürünler ile ilgili extra bir inceleme istenirse ki bu tamamen memurun iyi niyetine kalmış bu muayene ve test süresi bile uzayıp gidiyor. Aynı şekilde sipariş verenlerden biriside benim. Femoli ile yaptığım görüşmede aksaklıkların olduğunu öğrendim ve bekliyorum.

Bu güne kdarda bize yardımlarından ötürü teşekkür ederim kendisine.

GünahsizSeytan
08/08/2010, 12:12
aynı sitede bende ürün satıyorum bazen ürünü elden satıyoruz,ilan orda kalıyor,burda art niyet aramamak gerekiyor.kemal oto nun uyguladığı fiyat politikası ve gösterdiği ilgiyi sanmıyorum diğerleri göstersin,konuya tek taraflı bilmeden yorum yapmışsınız

Orda ilan kalıyor diye birşey yok sizler kadar bizde kullanıyoruz o siteyi pasifyap özelliği var bu işlem en fazla 1 gün sürüyor bence liste yapma olayı insanları kendinde tutma cabasıdır, ilk defa mı sis satıyor ilk defa mı getirtiyor ? burda eleştiri yapan insana ilk aradığında 1 ay kadar sürer dese beklermiydi o insan ?

Tek taraflı düşünme anlayışı bu forumdamı farklı ? :S

Bende mehmet abiyi severim kendisinden ürün alırm bi sorum olduğunda sorarım bi sıkıntı yasamadım.. Kendiside verdiği cevapla eleştiriye acık olduğunu ispatlamış tek taraflı düşünmemiş ama diğer abilerim ablalarım ne yazıkki aynı özveriyi gösterememiş...

style07
08/08/2010, 12:28
Aynı sislerden birkaç ay önce bende aldım ve mehmet'in bana söyelediği tarihte elime ulaştı bende diğer arkadaşlar gibi mehmetin elinde olmayan sebeplerden dolayı kaynaklanan bir sorun olduğuna eminim ayrıca mehmet arkadasım sadece satmakla kalmayan ve olası sorunlarımızda da yardımcı olan bir arkadaşımızdır kendisine gösterdiği ilgi ve alaka için teşekkür ediyorum.

femoli
08/08/2010, 12:40
stoğunda olmayan bir malın reklamını vermek,hangi akla hizmet acabaEser bey urunu surekli gelen ve biten bir urun urunu satmak bir yana o ilan urunun reklaminida yapmis oluyor hem ilanim orada online olmamasini kimseye hesap verilecek bir sey oldugunu sanmiyorum Dedigim gibi isteyen telefon acar sorar urun varsa elimizde alir yoksa bekler :)

Orda ilan kalıyor diye birşey yok sizler kadar bizde kullanıyoruz o siteyi pasifyap özelliği var bu işlem en fazla 1 gün sürüyor bence liste yapma olayı insanları kendinde tutma cabasıdır, ilk defa mı sis satıyor ilk defa mı getirtiyor ? burda eleştiri yapan insana ilk aradığında 1 ay kadar sürer dese beklermiydi o insan ?

Bende mehmet abiyi severim kendisinden ürün alırm bi sorum olduğunda sorarım bi sıkıntı yasamadım.. Kendiside verdiği cevapla eleştiriye acık olduğunu ispatlamış tek taraflı düşünmemiş ama diğer abilerim ablalarım ne yazıkki aynı özveriyi gösterememiş...

Sevgili tolgacim urunun bir ay degil bir bucuk ay gelmeyecegini yada gumrukte problem olacagini soyleyen bir muneccim olsaydi emin ol soylerdim bu hafta cikiyor bu hafta gelecek denilince bende ister istemez karsi tarafa o sekilde yansitiyorum kimseyede bir ayip yaptigimi dusunmuyorum:)

Boylelikle kimin hangi mantikla hareket ettiginide ogrenmis oldum tesekkur ediyorum :)

Konuya son msj konunun kitlitlenmesini rica edecegim bundan sonra cunku yeterli axiklama olacaktir ..

Arkadaslar sis ilanim orada kimseye zorlada bisi satmiyorum isteyen bekler sis alir isteyen baskq yerlere sorar beklemez yani kimse kemal oto ilaninvar getirmedi bana yanlis yapti yada kelimeleri baska yerlere cekerek hangi akla hiz vs demesin burada elimizden geleni yapmaya sizlere en kaliteliyi en ucuza satma amaci guderken bu tarz konularla ve konu sapmalari ile laf dondurmeyelim .ciddi anlamda sorunu olan lutfen beni arasin 0506 432 80 02 ..

zafermutlu
08/08/2010, 12:47
ne güzel bir hizmet bu bence.. spoiler istedim gönderdi mehmet bey illakide benden al demediki benim aklıma yattı aldım. büyük kolaylık bence. şöyle tabiki herkes beklemez istedigi yerden alır. sadece mehmet beyde degil sitede olupta bu işlerle ugraşan başka arkadaşlardan da alabilirim.. şimdi de araba gelsin bir inceleyim %90 xenon da mehmet beyden alacam.. esnaflıkta her müşteri memnun edilemez vede müşterininde satıcı seçme hakkı mevcuttur saygılar...

coolsea
08/08/2010, 12:55

aynı zamanda bu ürünü satıyorsam elimde kalsın kalmasın ,ilanıda kaldırmam,zaten alıcı sorar varmı stoğunda?satıcı şu an yok der .satıcı listesine ekler ürün geldiğinde haber verir,ve yazdığım bu dialog ta herhangi bir kusur görmüyorum.zaten olayda bu şekilde gelişmiş....mehmet arkadaşımız tabiki eleştireye açık ,,bence esas burda sorun kişilerin üslübu ,ölçü ve seviye olunan herheyerde uzlaşmada olur.sanırım yine abilerini ablalarını anlamadan yorum yapmışsın.

https://www.kitapdenizi.com/kitap/20293-Akil-Oyunlari-2-Dusunme-Anlama-ve-Cozme-Yetenegini-Gelistirmek-Isteyenler-Icin.aspx

tolgaank88
08/08/2010, 13:23
bu işler güven meselesi
bu sis belkide 10 yerde satılır ve anında verilir ama ben gerekirse 2 ay bekler yine mehmet abiden alırım
daha önce herseyimi mehmet abide yaptırdım daha da yaptıgı işin arkasında durmadıgını gormedim.ben suan bişey yaptırcak olsam gerektigi kadar bekler mehmet abide yaptırırım sizede nacizhane tavsiyem bu yonde olur.
suan cogu mod-aksesuar firması elinde mal bulundurmuyor gecikme olması gayet uzucu ki eminim mehmet abide buna çok uzuluyordur bi yerde ekmek parası insanların ama bazen insanın elinden gelmeyen şeyler oluyor

JASMINE
08/08/2010, 13:32

Tolga'cım olaya tek taraflı baktığımı düşünmüyorum. Bende aynı ürünü bekliyorum ancak elde olmayan sebeplerle gelmiyorsa bu ürün bunun içinde konu açıp sitem etmiyorum. Ben bunu bu şekilde yazdım ancak sen ne şekilde yorumladın bilemiyorum. Belkide olaya tek taraflı bakan sensin ne dersin?

GünahsizSeytan
08/08/2010, 13:37
Akıl Oyunları 2: Düşünme, Anlama ve Çözme Yeteneğini Geliştirmek İsteyenler İçin - Emrehan Halıcı | kitapdenizi.com denizcilik kitapları, tiyatro kitapları, müzik kitapları (https://www.kitapdenizi.com/kitap/20293-Akil-Oyunlari-2-Dusunme-Anlama-ve-Cozme-Yetenegini-Gelistirmek-Isteyenler-Icin.aspx)

Bunu oynarken birde suna tıklayın yardımı olur :D

Saygı - Vikipedi (https://tr.wikipedia.org/wiki/Sayg%C4%B1)

coolsea
08/08/2010, 13:43

Bunu oynarken birde suna tıklayın yardımı olur :D

Saygı - Vikipedi (https://tr.wikipedia.org/wiki/Sayg%C4%B1)

kitabı sana tavsiye ettik.akıl oyunu değil.anlama yeteneğini geliştirme kitabı,,onu bile anlamadın.pess

GünahsizSeytan
08/08/2010, 13:47
kitabı sana tavsiye ettik.onu bile anlamadın.pess

Benim ihtiyacım yok, siz bi kac gün daha oynayın en iyisi bu kitabı :D ayrıca içinde akıl oyunları var sen ne tavsiye ettiğini bile bilmiyorsun kitap bittikten sonra bide pskolog öneririm ben sana :D :D

https://i35.tinypic.com/1z20kg1.jpg

Ziyaretci046
08/08/2010, 14:05
sevgili ustalar sakin olalım alt tarafı bir sis farı geldiğinde herkes takar arabasına gecesi gündüz olur::)

JASMINE
08/08/2010, 14:07
Sinan bey bu konuyu açarken konunun buraya gelmesini istememiştir herhalde. O nedenle bir birimizi daha fazla kırmamak ve incitmemek için daha fazla mesaj yazılmamasını rica ediyorum lütfen.

femoli
08/08/2010, 14:16
Kimsenin bu tarz konularla birnirine kizmasini istemem ama lutfen yazi yazarken iki kere dusunup bir kere yazin konun pek bir onemi yok urun satilir satilmaz gelir gelmez kimse kimseden hesap soramaz ama burada yazilanlar baki kalir o yuzden kimse kimseyi kirmasin :)

Musteri urunu istedigi yerden qlmaya ser kimse tutamaz beklemek isteyen bekler istemeyen baska yerden alsin lutfen sis ler ne zaman gelecek diye kimsede sormasin geldigi andan itibaren secici olarak musterilerimize gonderilecektir henuz olmayan urunun kavgasini yapmayalim verdigimiz rahatsizliktan dolayi ozur diliyoruz...

Bu arada firmami ve beni yakindan taniyanlara iyi niyetlerinden dolayi bir kez daha tesekkur ediyorum:)

Sanal ortamda kisiler bazen farkli gozukebilir birebir ortamda aslinda nekadar farkli olduklari anlarsiniz lutfen sanal yargi yapmayalim

Tesekkurler

mert35
08/08/2010, 14:26
Kimse kemal otoyla ılgılı bole konusamaz herkes bılıyor mehmet abı nasıl bır ınsan kımseyı mahcup etmemek ıcın elınden gelenı yapıyor,gidipte ona beklettin die de hesap sorulmaz elınde olmayan nedenlerden olmustur keyfı olarak yapılmıs bır sey degıl ben mehmet abıden 2 defa xenon aldım ve bı tanesınde xenon yanmadı aradım soledım hemen yolla dedı gerı ve yenısını gonderdı kemal oto ya tesekkur edıceksenız bu sekılde verdıgı hızmet ıcın tesekkur etmelısınız yoksa bos yere acılmıs bır konu ustunde bu sekılde konusma hakkını kımse vermıyor.Tesekkurler kemal oto(mehmet abi) SAYGILAR...

GünahsizSeytan
08/08/2010, 14:29
Olayı esas konusundan cıkarıp kendi capında kitap önermeler falan cirkin olaylar bunlar, o kimki benim aklıma laf edecek? Kimse kusura bakmasın yaşa başa bakmam kendime lafta ettirmem.

Zaten mehmet abiye art niyetli yaklaşan olursa herkezden önce arkasındayım, ben samimiyetten dolayı kendi eleştirimi yaparm bundada kimse akıl mantık seviyesinin hesabını soramaz..
forumu 2 gün takip ederek neyin ne olduğunu bilmeden yalakalık yapmaya calışmayacak o zaman işin rengi değişiyor ister istemez..

WiSTaRiA
08/08/2010, 16:30
Konuyu baştan sona kadar okudum ama dayanamadım artık cevap yazacağım yazmazsam içimde kalıcak... Mağdur olan arkadaş kendini mehmetin yerine koymayı hiç denedinmi? Denememişsindir tabiki. Femoli yani mehmet o sisleri kendi oturupta imal etimiyor oda bir başkasından temin edip bizlere sunuyor... O yüzden biraz anlayışlı olmamız lazım... Burada mehmetin hepimize yardımları çok büyüktür ve hiçbirimizi ne kırmış nede istediğimiz ürünleri bekletmiştir. Elinde varsa hemen gönderir yoksada açıklamayı yapar bekleriz ve sattığı malın süreklide arkasındadır... Konuyu açan arkadaş sana sesleniyorum bak kaç tane cevap var ve senden başka şikayetçi olan varmı mehmet hakkında.. ünkü hepimiz mehmeti yani femoliyi seviyoruz ve esnaflığına forumumuza verdiği desteğede saygı duyuyoruz.. Bu yüzden femoli hakkında bir yorum yapılacaksa güzel bir araştırma yapılıp konu açılmalı.. Haa şunuda belirteyim ben femoliyi burada tanıdım ne akrabam nede bişeyim.. Herhangi bir çıkarım vs de yok aramızda.. Öyle düşünebilir belki bazı şahıslar.. Sadece biz onu kişiliğinden ve insancıllığından seviyoruz... İyiki varsın mehmet dostum...

puntoaz
08/08/2010, 16:42
bende kemal otodan spoiler ve 2 çift xenon aldım ikiside 1 gün veya 2 gün sonra elime ulaştı.elinde sis farı yoksa getirtmesi zaman alabilir böyle küçük şeylerden dolayı birbirimizi kırmaya değmez arkadaşlar...

Fuzuli
08/08/2010, 17:11
Bir kez daha görülüyor ki millet olarak ortamız yok arkadaşlar...

Daha 3-5 sene önce mal/hizmet alımında paramızla rezil olurken, ''Müşteri memnuniyeti'' kavramı iyiden iyiye ortaya çıkıp, müşterileri gaza getirmek için söylenen ''Müşteri daima haklıdır'' kuramına canı gönülden, sorgusuz sualsiz inananlar çıktıkça bunun ötesi de gelecektir...

Bu kadar büyütülecek bir olay değil bu... Ortada herhangi bir mağduriyet yok..Çünkü herhangi bir alışveriş yok...Eğer kapora verip bu durumda olsaydınız satıcıdan geçen zamanın hesabını sorabilirdiniz...

Mantıklı bir satıcı elbette ki ürün isteyen müşterisine ürün temin etmeye daha geniş anlamı ile satış yapmaya çalışır...Bu kadar zamandır ürün gelemediyse bu durumun ürün bekleyenden fazla satıcıyı üzeceği de aşikardır...

Eğer 45 gün bekledim, ürün geldi ama bana geri dönüş yapılacağı söylenmesine rağmen yapılmadı deseydiniz o zaman müşteri memnuniyeti konusunda haklı olduğunuzu söyleyebilirdim... Ama bu durum bu kadar tepki gösterilecek bir şey değil...

femoli
08/08/2010, 20:07
Bir kez daha görülüyor ki millet olarak ortamız yok arkadaşlar...

Daha 3-5 sene önce mal/hizmet alımında paramızla rezil olurken, ''Müşteri memnuniyeti'' kavramı iyiden iyiye ortaya çıkıp, müşterileri gaza getirmek için söylenen ''Müşteri daima haklıdır'' kuramına canı gönülden, sorgusuz sualsiz inananlar çıktıkça bunun ötesi de gelecektir...

Bu kadar büyütülecek bir olay değil bu... Ortada herhangi bir mağduriyet yok..Çünkü herhangi bir alışveriş yok...Eğer kapora verip bu durumda olsaydınız satıcıdan geçen zamanın hesabını sorabilirdiniz...

Mantıklı bir satıcı elbette ki ürün isteyen müşterisine ürün temin etmeye daha geniş anlamı ile satış yapmaya çalışır...Bu kadar zamandır ürün gelemediyse bu durumun ürün bekleyenden fazla satıcıyı üzeceği de aşikardır...

Eğer 45 gün bekledim, ürün geldi ama bana geri dönüş yapılacağı söylenmesine rağmen yapılmadı deseydiniz o zaman müşteri memnuniyeti konusunda haklı olduğunuzu söyleyebilirdim... Ama bu durum bu kadar tepki gösterilecek bir şey değil...
Emir bravo diyorum aklimdaki dusunceler ancak bu sekilde yaziya dokulebilirdi :)

Benimde anlatmak istedigim bu herhangi bir alisveris soz yada kaparo olmadan madur olmak ben yinede kizmiyorum cunku araba beklemek , araca parca beklemekle es deger bir an once yapma isteme arzusu malesef musterilerimize bize yanlis davranislar olarak donsede iyimser karsilamak istiyorum fakat bu tarz arasa kendini bilmez bir iki kisi yanlis kelimeler kullaninca ister istemez insan cani sikiliyor

Ben herkese tesekkur ediyorum musteri memnuniyetini sizlerden duymak bir kez daha sevindirdi beni :)

coolsea
08/08/2010, 20:51
Olayı esas konusundan cıkarıp kendi capında kitap önermeler falan cirkin olaylar bunlar, o kimki benim aklıma laf edecek? Kimse kusura bakmasın yaşa başa bakmam kendime lafta ettirmem.

Zaten mehmet abiye art niyetli yaklaşan olursa herkezden önce arkasındayım, ben samimiyetten dolayı kendi eleştirimi yaparm bundada kimse akıl mantık seviyesinin hesabını soramaz..
forumu 2 gün takip ederek neyin ne olduğunu bilmeden yalakalık yapmaya calışmayacak o zaman işin rengi değişiyor ister istemez.. dikkat et konunun başından sonuna kadar herkez mehmetin yanında ,o zaman herkez yalakalık yapıyor öylemi???bence daha fazla kendini aşağıya çekme...

üstelik ben başta eser1959 yorumuna istinaden yazdım

cevaba vakıf olacak tek kişi eser1959 ken,, ondan cevap beklenirken
sen neden bu kadar debelendinki ???

GP COSKUN
08/08/2010, 23:39
arkadaşlar
konu nerelere geldi bir bakarmısınız lütfen
üyemiz sisleri gelmediği için mehmete durumunu anlatıp üzüldüğünü belirtmek istemiş
bunun karşılığı olarakta mehmet sislerin henüz gelmediğini eline ulaşır ulaşmaz
listedeki herkese göndereceğini yazmış
siz daha neyin tartışmasını yapıyorsunuz
sis yurtdışından gelmediyse bu adam bunu yumurtlayamıyacağına göre beklemekten başka çare yok yada beklemek istemiyorsanız gider servise bir 400 kağat bayılır
hemen sisleri taktırırsınız
konunun sahibi derdini anlattığı ve konunun muhattabı mehmette gecikmenin nedenini anlatığına göre daha fazla konuşalacak bir şey olmadığını düşünüyor ve konuyu kilitliyorum keyifli forumlar