PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yay düşürmesi

krakercocuk
28/07/2010, 12:08
arkadaşlar bisey danısacağım ...eibach 5cm ile h&r 3.5 cmliği acaba aynı orandamı düşürme yapar. sonuç olarak hr daha fazla bastığı için orantıyı yakalarmı acaba eibach 5 cmlik ile

birde 215 / 40 / 17 ölçüye hangisini tavsiye edersiniz problem yaşamamak açısından

.

bulut
28/07/2010, 20:44
h&r 3.5 LUK KULLANDIM. SAKIN ALMA. 3,5 DÜSÜRMÜYOR ARACI. HER İKİ MARKA DA BAŞARILI. BEN ŞİDDETLE ''eibach 5cm'' DİYORUM. GÜVEN BANA. PARA VERMİŞKEN ARACIN ALÇALSIN. 5 LİK YAY TAKINCA BENİM ARAÇ KADAR BİLE ALÇALMAZ MERAK ETME. BEN BİRAZ ABARTTIM. 5LİK YAY İLE ARACIN TAM AYAR OLUR. 5 LİK AL KEYFİNE BAK

mehmetbasli
28/07/2010, 21:39
H&R alçaltmıyor derken yanılıyorsunuz. eibach ne kadar kaliteyse H&R de okadar iyidir.standart helezonlarla sağ elim baş parmağım haric küçük parmağım yere bakacak yani dik bir şekilde arka tekerlekle davlumbaz arasına elim paralel bir biçimde girerken 3,5 H&R ile sadece işaret parmağım giriyor. ve sen buna alçaltma demiyorsun. 5lik yayla zaten davlumbaz tekerlek mesafesi çok az olan araclarımızın amortisör strokları kayboluyor ve takozlarda gitmeye başlarsınız. üstelik olmayan amortisör etkisiyle pinpon topu gibi zıplarsınız. görüntü on numara olur ama çoğumuzun araçaları yeni olduğu için ilk etaplarda hevesle olumsuzlukları görmezden gelebilir veya tahammül edebilirsiniz ama sorunlar hızlı bir şekilde artmaya başladığı zamanı görelim. dostum aracın görünümü on numara ama eminim amortisörleri takozlara bastığı için sadece yaylarda gidiyorsun ve aracın çok az esniyor çünkü daha iyi alçalması için yaylarıda kesmiştin herhalde yani toplam da 7 veya 9 cm gibi bir değer hatırlıyorum daha önceki mesajlarında. bu gidişle başına çok iş alırsın. tuning dediğin görüntü den önce sağlıklı ve aracın toleranslarını aşmayan cinsten olmalı. sonuçta tercih senin

bulut
28/07/2010, 21:50
h&r alçaltmıyor derken yanılıyorsunuz. Eibach ne kadar kaliteyse h&r de okadar iyidir.standart helezonlarla sağ elim baş parmağım haric küçük parmağım yere bakacak yani dik bir şekilde arka tekerlekle davlumbaz arasına elim paralel bir biçimde girerken 3,5 h&r ile sadece işaret parmağım giriyor. Ve sen buna alçaltma demiyorsun. 5lik yayla zaten davlumbaz tekerlek mesafesi çok az olan araclarımızın amortisör strokları kayboluyor ve takozlarda gitmeye başlarsınız. üstelik olmayan amortisör etkisiyle pinpon topu gibi zıplarsınız. Görüntü on numara olur ama çoğumuzun araçaları yeni olduğu için ilk etaplarda hevesle olumsuzlukları görmezden gelebilir veya tahammül edebilirsiniz ama sorunlar hızlı bir şekilde artmaya başladığı zamanı görelim. Dostum aracın görünümü on numara ama eminim amortisörleri takozlara bastığı için sadece yaylarda gidiyorsun ve aracın çok az esniyor çünkü daha iyi alçalması için yaylarıda kesmiştin herhalde yani toplam da 7 veya 9 cm gibi bir değer hatırlıyorum daha önceki mesajlarında. Bu gidişle başına çok iş alırsın. Tuning dediğin görüntü den önce sağlıklı ve aracın toleranslarını aşmayan cinsten olmalı. Sonuçta tercih senin
tesekürler. Düsüncelere etbette katılıyorum. Ben alçaltmıyor derken. Tabiki biraz kişisel fikrimi söylemiş oldum. Ben araçları alçakken cok seviyorum. Aracımıda biraz abartarak alçalttım evet. Kullanım olarak zorluklar yaşıyorum aslında tabiki ama. Dediğim ğibi. Alışınca vazgecemiyorum. Yani sonuç olarak 5 cm lik arkadaşın işini fazlasıyla görecektir. 3,5 luk yay fazla tatminkar değil bence

coolsea
28/07/2010, 22:57
arkadaşlar bisey danısacağım ...eibach 5cm ile h&r 3.5 cmliği acaba aynı orandamı düşürme yapar. sonuç olarak hr daha fazla bastığı için orantıyı yakalarmı acaba eibach 5 cmlik ile

birde 215 / 40 / 17 ölçüye hangisini tavsiye edersiniz problem yaşamamak açısından .

bügüne tüm araçlarıma spor yay taktırdım hiçbirzaman 5 cm kullanmadım 3.5 cm yeterince alçaltır ayrıca beklenti sadece görsellik olmamalı şahsen benim taktırma amacım manevra kabiliyetini artırmak adınaydı.3.5 cm yay ile bile kasislere değersiniz.marka tavsiyem
1-eibach
2-vogtland

JuzZz
28/07/2010, 23:27
şiddetle 5cm bende 3.5 yay var kaç zamandır pişmanım özellikle arka taraf hiç inmio,sonradan pişman olmamak için 5 cm yada hiç=)

GP COSKUN
28/07/2010, 23:31
arkadaşlar
konuyu dikkatli okuyun fıratı ateşe atmayın
17 jant var araçta
bu adam 5cm yay takıpta sürtmez diyen varsa gelsin buyursun
araçlarınız her zaman tek kişi olmayacak herhalde hiç mi yanınıza kimseyi bindirmeyeceksiniz hiçmi ailenizi almayacaksınız hiç mi bozuk yola girmeyeceksiniz
yada hiç mi tümsekten geçmeyeceksiniz
kesinlikle çamurlukları şişirmeden 17 jant ile 5 cm yayı sürtmeden kullanamazsınız

sawyer
29/07/2010, 00:05
arkadaşlar
17 jant var araçta
araçlarınız her zaman tek kişi olmayacak herhalde hiç mi yanınıza kimseyi bindirmeyeceksiniz hiçmi ailenizi almayacaksınız hiç mi bozuk yola girmeyeceksiniz
kesinlikle çamurlukları şişirmeden 17 jant ile 5 cm yayı sürtmeden kullanamazsınız
aynen çoşkun abiye katılıyorum benim aracı gördükten sonra kesinlikle yay aldırmadı

Ziyaretçi049
29/07/2010, 08:49
Benim araçta da 205-40-17 jant lastik var, bende ileride 5cm yay düşünüyordum aslında ama sürtme olayı korkutuyor insanı :)

krakercocuk
29/07/2010, 09:57
yorumlarınıza tesekkür ederim başka tecrübeler varsa ve benim lastik ölçülerime göre fikirler varsa daha dinlemeye hazırım..:)

.

bulut
29/07/2010, 10:01
arkadaşlar
17 jant var araçta
abi sanırım ben istisnayım:d
bu arada sürtme meselesine gelince. Elbette jant ve lastik ölçüsü büyük önem taşıyor.
Ben eskiden 205 40 17 jant lastik kullandım ve aracı biraz abartmakla beraber alçalttıgımda sürtme yaptı. Ama şuAn orjinal t-jet jantı kullanıyorum ve 205 40 17 lastik kullanıyorum ,5 kişiyle bile sürtme yok kesinlikle.

bulut
29/07/2010, 10:09
Kardeşim sen en iyisi 3,5 luk h&r al. Aracında 215 taban var. Sürtme riski yüksek

KaMiKaZe
29/07/2010, 11:07
arkadaşlar
17 jant var araçta

yorumlarınıza tesekkür ederim başka tecrübeler varsa ve benim lastik ölçülerime göre fikirler varsa daha dinlemeye hazırım..:)

.

Kardeşim sen en iyisi 3,5 luk h&r al. Aracında 215 taban var. Sürtme riski yüksek

Aracımdaki setup

215 / 40 / 17
17 " König Daylite
5 Eibach Sportline benzinli seri için olan

Davlumbazın iç kısmına sürtme hiç olmadı ara ara kontrol ediyorum.
Esneme sırasında sürtme tamponun alt tarafındaki süpürgelikte ve ön lastiklerin ön tarafındaki davlumbazın uzantılarında oluyor.
Onun dışında şehir içi olsun şehirler arası olsun çok sıkıntı yaşamadım istisnai olarak Giresunun en tepesine kadar tırmanan ana caddesinde araçta 4 kişi ile gidemedik alttaki plastik aksam sürtme yaptı.

whitegold
29/07/2010, 11:11
abi sanırım ben istisnayım:d
bu arada sürtme meselesine gelince. Elbette jant ve lastik ölçüsü büyük önem taşıyor.
Ben eskiden 205 40 17 jant lastik kullandım ve aracı biraz abartmakla beraber alçalttıgımda sürtme yaptı. Ama şuAn orjinal t-jet jantı kullanıyorum ve 205 40 17 lastik kullanıyorum ,5 kişiyle bile sürtme yok kesinlikle.bulut arkadaşım o jantın göbegiyle alakalı bırsey,jant ve lastık ölculerın aynı olupta ayrı ayrı jantlarda denersen farkedersın,bazı jantlar gobekten içe bazılarıda dışarıya cıkıktır bu yuzdende 5 cm lık yaylarda surtme yapar o yuzden bencede coskun abının dedıgı gıbı arkadaşımızın kafasını bulandırmayalım en guzelı gıdıp jantlarını ve lastıklerıyle bırlıkte yayı alacagı yerle konusursa daha faydalı olur dıyorum kanımca,ayrıca bulut senın arabandaki düşüklük gayet şık cuk dıe oturtmusun maşallah ugrastırmamıs senı gule gule kullan arkadas Allah kaza bela vermesın hepımıze saygılar...

hsyn28
29/07/2010, 11:18
Aracımdaki setup

215 / 40 / 17
17 " König Daylite
5 Eibach Sportline benzinli seri için olan

Davlumbazın iç kısmına sürtme hiç olmadı ara ara kontrol ediyorum.
Esneme sırasında sürtme tamponun alt tarafındaki süpürgelikte ve ön lastiklerin ön tarafındaki davlumbazın uzantılarında oluyor.
Onun dışında şehir içi olsun şehirler arası olsun çok sıkıntı yaşamadım istisnai olarak Giresunun en tepesine kadar tırmanan ana caddesinde araçta 4 kişi ile gidemedik alttaki plastik aksam sürtme yaptı.
Giresun kalesine mi cıkamadın yoksa oraya cıkmadıysa 5 lik alınmaz 3.5 luk alırım ben yoksa her sene kaleye cıkmaktan vazgececez.

KaMiKaZe
29/07/2010, 11:26
valla kaleye kadar gitmedik de giresunun ana caddesi işte asfalt değil zaten arnavut kaldırımı gibi.

Ziyaretci046
29/07/2010, 11:31
fırat abiye ben dedim 215 5 cm yay sürter t jet jantının sürtmemesinin nedeni dışa dönük değil orjinal 205 jant çamurluğun içine giriyor 3,5 tak bana da sök taktır yaptırma abi ::)

StrawBeeRy
29/07/2010, 11:34
arkadaşlar
17 jant var araçta
215 tabandan bahsediyosun demi abi 205 te yapmıyor çünkü arkaya 4 kişi bindi hiç bir şekilde sürtme yapmadı ama 215 kullanan biri vardı ondan arkada 1 kişi bile olsa çart çurt gidiyordu :)

schumi
29/07/2010, 11:45
ben 35 mm h r kullanıyorum çok güzel düşürüyor bence ideal fıratcım hem alçak hemde çok olmasada konforlu diyorum sonuçya vogtlant ve eibach a oranla fazla düşürüyor benim lastiklerim205 taban sürtmüyor ama sürtermi bilmem tavsiyem 215 taban al alacaksan hem daha şık hemde daha tutunma sağlar kanımca ... 17" e 205 taban az bence...birdaha alacak olsam 215 alırım...

hsyn28
29/07/2010, 11:45
valla kaleye kadar gitmedik de giresunun ana caddesi işte asfalt değil zaten arnavut kaldırımı gibi.
Gazi caddesidir kesin.ben 5 likten uzak dur derim Fırat o zaman 3.5 luk işimizi görür kesinlikle 5 likle o yolda sürtme yapıyosa araba benim elimde kalır.

krakercocuk
29/07/2010, 12:03
ben 35 mm h r kullanıyorum çok güzel düşürüyor bence ideal fıratcım hem alçak hemde çok olmasada konforlu diyorum sonuçya vogtlant ve eibach a oranla fazla düşürüyor benim lastiklerim205 taban sürtmüyor ama sürtermi bilmem tavsiyem 215 taban al alacaksan hem daha şık hemde daha tutunma sağlar kanımca ... 17" e 205 taban az bence...birdaha alacak olsam 215 alırım...

abi zaten kullanıyorum suanda..araçda aşağıdaki resimde..leylek gibi:D

Genius
30/07/2010, 20:59
Fırat orjinal 17 jantlar 6.5 offset olduğundan daha incedir ama aftermarket jantların hepsi 7 offset'dir. Benim araçta 2.5 yıldır 205/45/17 lastik var ve yuvarlanma oranınıza en yakın lastik budur ;) Yay olarak 3.5 cm Vogland kullanıyorum, bir kere bile olsun sürtme yaşamadım. Basıklık konusunda çokda memnunum, İzmir'in yollarında 5 cm yay fantazi olur ;)

bulut
31/07/2010, 01:27
bulut arkadaşım o jantın göbegiyle alakalı bırsey,jant ve lastık ölculerın aynı olupta ayrı ayrı jantlarda denersen farkedersın,bazı jantlar gobekten içe bazılarıda dışarıya cıkıktır bu yuzdende 5 cm lık yaylarda surtme yapar o yuzden bencede coskun abının dedıgı gıbı arkadaşımızın kafasını bulandırmayalım en guzelı gıdıp jantlarını ve lastıklerıyle bırlıkte yayı alacagı yerle konusursa daha faydalı olur dıyorum kanımca,ayrıca bulut senın arabandaki düşüklük gayet şık cuk dıe oturtmusun maşallah ugrastırmamıs senı gule gule kullan arkadas allah kaza bela vermesın hepımıze saygılar...
tesekkür ederim abicim. Saygı bizden

bulut
31/07/2010, 01:29
abi zaten kullanıyorum suanda..araçda aşağıdaki resimde..leylek gibi:d
fırat senin kafa allak bullak oldu sanırım. :d
SON KARAR SENİN

krakercocuk
31/07/2010, 09:23
yorumlar için teşekkür ederim...evet şuan 3,5 hr aldım nasipse pazartesi salı elimde olur..takacaz bakalım nasıl olacak:)

bulut
31/07/2010, 23:31
Hayırlısı kardeşim. Inşallah istediğin gibi olur

GP COSKUN
01/08/2010, 00:48
yorumlar için teşekkür ederim...evet şuan 3,5 hr aldım nasipse pazartesi salı elimde olur..takacaz bakalım nasıl olacak:)

fıratçım iyi bir seçim yapmışsın
inşallah istediğin gibide olur güle güle kullanırsın

krakercocuk
01/08/2010, 15:56
Hayırlısı kardeşim. Inşallah istediğin gibi olur

fıratçım iyi bir seçim yapmışsın
inşallah istediğin gibide olur güle güle kullanırsın

teşekkür ederim salı gunu elımde olucak sanırım hayırlısıyla..sizlerde bilgi ve yorumlarınızı esirgemedınız saoun:)