PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon kutusu ve mili

gokhantinc
06/07/2010, 17:00
Arkadaşlar merhaba,

2007 model 1,3 multijet grande punto sahibiyim. Aracımı sevise götürdüm ve yaptıkları kontrolde direksiyon mili ve kutusunda boşluk olduğu ve değişmesi gerektiği söylendi. Direksiyon mili için 1500 TL kutusu içinse 900 TL fiyat verdiler. Size sormak istediğim soru şu : Bu sorunlar herhangi bir tamir işlemiyle giderilemez mi? Şuan değişim olmazsa ileride başıma daha büyük bir masraf açar mı? Birde verdikleri fiyatlar sizce nasıl? İlginiz için şimdiden teşekkür ederim hepinize.

Kriminal
06/07/2010, 17:13
İyi niyet kapsamında ucretsız halledıyorlar.Müşteri temsılcısını arayınız...

Scottie
06/07/2010, 17:36
direksiyon mili ve kutusu bir çok aracaın kontrol edildi... 2006 modellerin bazıları ücretsiz değiştirdiler... sizde ücretsiz değiştirebilirsiniz.. deniz in dediği gibi Müşteri hizmetleri ile irtibata geçin ve sorununuzu iletin.. bu sorunun ücretsiz halledilmesi gerektiğini belirtmeyi unutmayın..

effect1903
06/07/2010, 20:28
Benimde aracımın değişmesi gerekiyordu çağrı merkezini arayıp ücretsiz değiştirmeleri gerektiğini belirttim ve olumlu cevap geldi ücretsiz değiştirdiler. Çağrı merkezini arayıp ücretsiz değiştirmeleri gerektiğini belirtin büyük ihtimalle olumlu cevap gelecektir.

mehmetbasli
06/07/2010, 21:16
aracınızın garantisi bittiyse sanayide işin ehli ustalarda mevcut olan aşınmış burç yerine tornada teflon ve orjinalinde daha mukavemetli bir burç ile sorun halledilebiliyor. kutu ve mili değiştirmenize gerek yok maliyeti de 100 lirayı geçmez

derbeder
25/08/2011, 16:50
aracınızın garantisi bittiyse sanayide işin ehli ustalarda mevcut olan aşınmış burç yerine tornada teflon ve orjinalinde daha mukavemetli bir burç ile sorun halledilebiliyor. kutu ve mili değiştirmenize gerek yok maliyeti de 100 lirayı geçmez
Benim aracım 2004 Punto 1.3 dizel.İzmir Birmotta Direksiyon milinin değişmesi gerektiği ancak 2350TL.tutan masrafın %20 sini kendilerinin karşılayacaklarını söylediler.Kabul etmedim ve bu arızayı araştırınca muhtemelen kronik olduğunu tesbit ettim.Ancak servis tutturabildiğine fiat çıkarıyor.Fiat'ın bu duyarsızlığı karşısında bu durumu birçok yerde dile getirdim.Söylediğiniz tamiri İzmir de yapabilirler mi?

hilmiusta
25/08/2011, 17:33
ben de aynı srunla karsı karsıyayyım dıreksıyondan saga sola cevırınce ses gelıyordu ozel servıs dıreksıyon kutusu arzalı dedı ama ben hıc ılgılenmedım aracım da 2007 model servıs bı sey yapmaz dıye dusunuyorum oyle bınıyourm