PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Otoban geçişleri

Bülent10
06/07/2010, 11:21
Arkadaşlar artk Otobanlardan geçmek için bankalardan otoban geçiş kartı mı alınacakmış interneti olanlar internetten alabiliyorlarmış. Nedir aslı 2 hafta içinde tatile gideceğim ve yılda 1 kez otobanı kullanıyorum. İnternetten alan var mı alınıyorsa alt limiti mi var yardım ederseniz sevinirim.

Scottie
06/07/2010, 11:23
bende senede bir kez gidiyorum... nakit gişesi çalışıyor.. merak etme.. en son 23 nisanda gittim.. nakit ile çalışan gişelerden ödedim otoban ücretini...

ademtahir
06/07/2010, 11:25
bende martı ayında gittim nakit gişelerden geçtim problem olmadı

Bülent10
06/07/2010, 11:37
1 Temmuzda girmiş yürürlüğe sanırım gişelerden para alınmayacakmış aksi halde en uzun mesafeden alınacak diye bir haber okudum. Bir arkadaşım da bu sadece İstanbul-Ankara arası otobanlar için geçerli olduğunu söylediler

hsyn28
06/07/2010, 11:40
1 Temmuz da nakit gişeleri kaldırıldı fakat gişelerin ordan kart alımı yapabileceksiniz KGS yle otoban kullanımı yapılacak.ilk alımda kart ücreti 3TL dir.

Kriminal
06/07/2010, 12:49
Nakit gişesi kaldırıldı..

Bankadan kgs alın ucretsız ıcıne 20 tl lık yukletıyosunuz gectıkce dusuyor ıcınden sure dolması zaman aşımı yok alın ruhsatın arasında dursun :)

fuzzylife
06/07/2010, 13:06
nerden nasıl alıyoruz bu kgsy'yi yaa....Senede bir geçecez diye bu da yapılır mı yaa..

Bülent10
06/07/2010, 13:13
Nakit gişesi kaldırıldı..

Bankadan kgs alın ucretsız ıcıne 20 tl lık yukletıyosunuz gectıkce dusuyor ıcınden sure dolması zaman aşımı yok alın ruhsatın arasında dursun :)

Deniz Bankaya İnternet şifremle girdiğimde Ogs ve Kgs var bunlardan hangisi otoban için

tutkuaydin41
06/07/2010, 13:46
bende shell smart kart war kgs olarak kullanıyor 2 tl ucretı war kartın. halkbank ile anlasmalı hem shelden doluyor kart hemde halkbanktan

Scottie
06/07/2010, 13:50
Deniz Bankaya İnternet şifremle girdiğimde Ogs ve Kgs var bunlardan hangisi otoban için

kgs alacaksın...kgs aldın mı heryerde kullanbiliryorsun.. ogs arabaya takılan bir alet... otomatik geçiyorsun... sadece gişeye gelince yavaşlıyorsun otomatik olarak kartı okuyor...

kgsi ise kartı okutup öyle geçiyorsun.. sen senede bir kez geçeceğin içi kgs alacaksın.

Kriminal
06/07/2010, 13:52
Kgs alın ucretsızdır..
Ogs cıhazı 40 tl dır..internetten kgs basvurusu yapabılırsın...

aeron
06/07/2010, 13:55
hepsinde değil ama genelde otobanda gişelerin olduğu yerde satılıyor(form doldurma ısı yok parayı ve al) 3-5 lira tam hatırlamıyorum akbil gibi dolum yapılıyor istediğiniz kadar, bu kartı otobana girerken kgs yazan giristen girerken(ogs den geçmeyin) cihaza okutuyorsunuz, çıkarkende okutuyorsunuz çıkış yaptığınız yere göre ücret düşüyor(mesafeye göre ücret değişiyor,izmir-Kuşadası 2 tl) bitane alın arabada dursun 10 tl yüklersiniz lazım olur

sancak26
06/07/2010, 17:14
otomobiller için ogs büyük araçlar için kgs diye bir haber okudum bende. kgs her türlü motorlu taşıtta geçiyor gibi bir bilgi verilmiş. kesin bilgi alalım katakulleye gelmeyelim.:rolleyes2:

Sertac.Ustaoglu
06/07/2010, 17:22
otomobiller için ogs büyük araçlar için kgs diye bir haber okudum bende. kgs her türlü motorlu taşıtta geçiyor gibi bir bilgi verilmiş. kesin bilgi alalım katakulleye gelmeyelim.:rolleyes2:

KGS --- Kartlı Geçiş Sistemi ... Manyetik Kart İçine TL yükleniyor, gişedeki manyetik okuyucuya okutup geçiyorsunuz. Kart ücreti 2-3 TL. Ziraat Bank Halk Bank ve birkaç bankadan ve Karayollarından alınabiliyor ama en mantıklısı Shellden almak çünkü Shell İstasyonlarından dolum yapabiliyorsunuz...

OGS----- Otomatik Geçiş Sistemi Garanti, Ziraat ve İş Bankası veriyor snrm Normalde Cihazın fiyatı 40 TL ama bazı bankalar taahütle ücretsiz verebiliyor. Bende Garanti Bankasının cihazı var Limit veriyorsunuz ( Bnmki 20 TL) 10 Tl altına düştüğü zaman 20 TL yüklüyor kredi kartı hesabımdan...Gişelerde beklemeden geçiyorsunuz. hatta hız yavaslatmayada gerek yok ben 100 km/h ile geçtiğimi biliorum :D

sancak26
06/07/2010, 17:31
KGS --- Kartlı Geçiş Sistemi ... Manyetik Kart İçine TL yükleniyor, gişedeki manyetik okuyucuya okutup geçiyorsunuz. Kart ücreti 2-3 TL. Ziraat Bank Halk Bank ve birkaç bankadan ve Karayollarından alınabiliyor ama en mantıklısı Shellden almak çünkü Shell İstasyonlarından dolum yapabiliyorsunuz...

OGS----- Otomatik Geçiş Sistemi Garanti, Ziraat ve İş Bankası veriyor snrm Normalde Cihazın fiyatı 40 TL ama bazı bankalar taahütle ücretsiz verebiliyor. Bende Garanti Bankasının cihazı var Limit veriyorsunuz ( Bnmki 20 TL) 10 Tl altına düştüğü zaman 20 TL yüklüyor kredi kartı hesabımdan...Gişelerde beklemeden geçiyorsunuz. hatta hız yavaslatmayada gerek yok ben 100 km/h ile geçtiğimi biliorum :D
bu durumda benim gibi senede birkez kullanacak olanlar için KGS mantıklı olanı. 40 lira veripte ogs alacağıma 2-3 lira verp kgs almak lazım.

alperyonar
06/07/2010, 17:43
Nakit gişeleri sadece Ankara-İstanbul otoyolunda kalktı..

Punto_Can
06/07/2010, 19:03
evet arkadaşlar nakit gişeleri sadece istanbul-ankara otoyolunda kalktı, diğer otobanlarda hala nakit gişeleri mevcut ve sıkıntısız kullanılabiliyor...

Kriminal
06/07/2010, 19:08
evet arkadaşlar nakit gişeleri sadece istanbul-ankara otoyolunda kalktı, diğer otobanlarda hala nakit gişeleri mevcut ve sıkıntısız kullanılabiliyor...

Çeşme otobanında ve aydın otobanındada nakıt gısesı bulunmamakta...!

sawyer
06/07/2010, 19:56
kredi kartlarınızda dıt özelliği varsa KGS den geçebiliyorsunuz.

OzzY
07/07/2010, 09:07
işbankasından ayda 400tl harcama sözü verirseniz (1yıl) ogs cihazını ücretsiz veriyolar.

limitimi arttırsalar başvurcamda limit yok :S

sertaç
07/07/2010, 09:18
arkadaşlar nakit geçişleri 13 temmuzda Türkiye genelinde bütün otobanlarda kalkıyor. hatta şuanda bazı otobanlarda nakit gişesi bulunmamakta.

fuzzylife
07/07/2010, 19:45
walla bugün antep otoban girişinde kart aldım 50 tl.Tabi 5 tl kart parası 45tl yüklemeli olarak.Anlamadım neden bu kadar yükledi bu adam ama sanırım kazıkyedim. :(