PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara Emniyet Müdürü’ne görevdeyken tutuklama

Kriminal
28/06/2010, 10:16
Kayseri Emniyet Müdürlüğü döneminde “organize suç örgütüne yardım ve yataklık etmek”le suçlanan, tutuklanması istemiyle sevkedildiği mahkemeden tutuksuz yargılanmak üzere ser bırakılan Ankara Emniyet Müdürü Orhan Özdemir hakkında savcılığın itirazı üzerine tutuklama kararı çıktı.
19 Haziran’da özel yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliği’ne gelen Özdemir, Cumhuriyet Savcısı Cemil Tuğtekin’e ifade verdikten sonra, Kayseri’deki organize suç örgütüne yardım ve yataklık yaptığı iddiasıyla tutuklanması istemiyle nöbetçi hakimliğine sevkedildi. Nöbetçi Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi üyesi Selahattin Türkeli’ye de 4 saat ifade veren Özdemir’i tutuksuz yargılanmak üzere ser bırakıldı.

Savcıdan itiraz geldi
Savcı Tuğtekin, bu karara 24 Haziran’da Özdemir’in sahip olduğu makam ve mevki nedeniyle delilleri karartma ihtimali olması, suçu işlediği yönünde kuvvetli şüphe bulunması ve somut delillerin varlığı nedeniyle itiraz etti.
İtirazı değerlendiren Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti Özdemir hakkında tutuklama kararı çıkardı. Karar özel yetkili Ankara Cumhuriyet Savcılığı tarafından vicahiye çevrilmek üzere Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’ne gönderildi.
Özdemir ise kararı tansiyon rahatsızlığı nedeniyle kaldırıldığı İbn-i Sina Hastanesi’nde öğrendi. Özdemir’in, hastaneden taburcu edildikten sonra cezaevine gönderilmesi gerekiyor.
Kayseri’de mayısın son haftasında örgütlü olarak bazı ihalelere fesat karıştırıldığı iddiasıyla yapılan operasyonda, Kayserispor 2. Başkanı, Par Grubu’nun sahibi Türker Horoz tutuklandı. Horoz’un emniyete ait bir temizlik ihalesine de fesat karıştırdığı tespit edildi. Horoz’un bağlantılarını araştıran savcılık, Özdemir’i, gizli kalması gereken ihale yaklaşık maliyet rakamlarını E.D. isimli kişiye vermek, bir suç örgütünün kontrolündeki paravan şirkete ihaleyi kazandırmak, bu suretle “örgüte yardım ve yataklık etmek”le suçladı.
-------------------------------------------------------------------------------------------
Kayseri'de yürütülen bir soruşturma kapsamında, hakkında yakalama emri çıkarılan Ankara Emniyet Müdürü Orhan Özdemir, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Kayseri'de yürüttüğü soruşturma kapsamında, "ihaleye fesat karıştırmak" ve "çıkar amaçlı suç örgütü kurmak" suçlamasıyla hakkında yakalama kararı bulunan ve rahatsızlığı nedeniyle İbni Sina Hastanesi'nde bir süredir tedavi gören Özdemir, ambulansla Ankara Adalet Sarayı'na geldi.
Özdemir', Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi Nöbetçi Hakimliği'ne çıkartıldı ve hakkındaki yakalama kararı yüzüne okundu.
Bir dönem Kayseri Emniyet Müdürlüğü görevinde bulunan Özdemir'in, Kayseri'de yürütülen soruşturma çerçevesinde Cumhuriyet Savcısı Cemil Tuğtekin tarafından ifadesi alınmış, savcı, Özdemir'i, tutuklama talebiyle mahkemeye sevk etmişti.
Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi Nöbetçi Hakimliğine çıkartılan Özdemir, ser bırakılmıştı.
Savcının, Özdemir'in ser bırakılmasına itiraz etmesi üzerine, itirazı değerlendiren Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, Özdemir hakkında yakalama kararı çıkarmıştı.
Özdemir'in avukatlarının, yakalama kararının kaldırılması istemiyle Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesi'ne yaptığı itiraz da yerinde görülmeyerek, reddedilmişti.

bahcelili_ali
28/06/2010, 17:34
ohh kurtulduk

Kriminal
28/06/2010, 17:37
ohh kurtulduk

Ali kıvança söyleyimde senın plakalara döşesin cezaları :D

bahcelili_ali
28/06/2010, 17:44
walla biz komşuyuz 3 bina yanımda evi var onlar çok milletin canını yaktılar burda az mı arabalarımızı çektiler durduk yere. artık bulabiliolarsa arabamı çeksinler:)))))

Romeo_er2
28/06/2010, 19:34
oh ki ne oh...and içmiştim giderse arabada ankara havası açıp sokakta oynıcam diye..yapcam valla.. :D

Erdem Bozdağ
28/06/2010, 19:35
güle güle sana

Punto_Can
28/06/2010, 20:29
hoşçakal müdürüm :)

tempesty
28/06/2010, 21:30
İnşallah İnşallah

JASMINE
28/06/2010, 21:48
oh ki ne oh...and içmiştim giderse arabada ankara havası açıp sokakta oynıcam diye..yapcam valla.. :D

Videolarıda koymazsan inanmayız. :) :)

StrawBeeRy
28/06/2010, 22:26
yapamazsın ki :D :D

keşke bizim beylikdüzü emniyet müdürüde gitse kuş uçurtmuyorlar ya bugün gene çevirdiler diyor ki polis eşgalsin sen bu arabayla seni daha çoook çevirirler :D

Scottie
28/06/2010, 22:27
yapamazsın ki :D :D

keşke bizim beylikdüzü emniyet müdürüde gitse kuş uçurtmuyorlar ya bugün gene çevirdiler diyor ki polis eşgalsin sen bu arabayla seni daha çoook çevirirler :D

tanınmışsın....iyice.. arabanda akılda kalmayacak gibi değil yani....

StrawBeeRy
28/06/2010, 22:32
tanınmışsın....iyice.. arabanda akılda kalmayacak gibi değil yani....
sorma abi ya polis diyor tanışalım senle bir daha çevirmeyiz o sırada arkadan başka bir ekip geçti geçerken selam verdi polis diyor bak dedim sana eşgalsin diye tanıyor herkez seni :D

Scottie
28/06/2010, 22:34
eee araba iyi dikkat çekiyor...

StrawBeeRy
28/06/2010, 22:38
eee araba iyi dikkat çekiyor...
yağmur yağmıştı yıkamamıştım leş gibiydi çamur içindeydi hani parlasa tamam diyeceğim ama bir parmak çamurda çevirdi bide arabayı arkadan gördü ilk başta geçti 100 mt gitti hiç üşenmeden geri geldi üstümü aradı kimliğe baktı arabayı felan aradı tamam gidebilirsin dedi :)

Scottie
28/06/2010, 22:39
yağmur yağmıştı yıkamamıştım leş gibiydi çamur içindeydi hani parlasa tamam diyeceğim ama bir parmak çamurda çevirdi bide arabayı arkadan gördü ilk başta geçti 100 mt gitti hiç üşenmeden geri geldi üstümü aradı kimliğe baktı arabayı felan aradı tamam gidebilirsin dedi :)

o kadar aradı yani... niye üstünü arıyor... bak şimdi...

StrawBeeRy
28/06/2010, 22:44
o kadar aradı yani... niye üstünü arıyor... bak şimdi...
bizim bu civarda bütün hepsi üst araması ve araç araması yapıyor bir polise sormuştuk mal teslim felan olmuş yakalanmışlar o günden sonra hep böyle birde soruyorlar mahkemelik işin oldumu üstünde bir şey varmı felan

Scottie
28/06/2010, 22:46
bizim bu civarda bütün hepsi üst araması ve araç araması yapıyor bir polise sormuştuk mal teslim felan olmuş yakalanmışlar o günden sonra hep böyle birde soruyorlar mahkemelik işin oldumu üstünde bir şey varmı felan

başkalarının cezası sana kesiliyor...yani..

StrawBeeRy
28/06/2010, 22:48
başkalarının cezası sana kesiliyor...yani..
aynen abi öyle 3-4 aydır böyle çok sık denetim var bizim dükkanın önündeki caddede sürekli yunuslar geziyor bir aşağı bir yukarı ve en toplum polisi geziyor trafik olmadığı için yırtıyoruz :)

Scottie
28/06/2010, 22:49
allah sabır versin...

Romeo_er2
29/06/2010, 01:50
bize dokunan yok valla nazar değmesin.. mümkün olduğunca göze batmamak lazım :P

Kriminal
29/06/2010, 17:32
Önemli olan kurumlardaki yetkili insanların bu pozisyonlara düşmelerinde etik gereği derhal istifa makanizması çalışması lazım ama böyle bir geleneğimiz yok herhalde çamur at izi kalsın veya yetki bendeyse güç te bendedir o zaman her dediğimi yaparım felsefesi hakim. yetim hakkı yedilerse kursaklarından çıkar bunu unutmasınlar.

Kriminal
07/07/2010, 16:00
Kayseri'de yürütülen bir soruşturma kapsamında, hakkında yakalama emri çıkarılan Ankara Emniyet Müdürü Orhan Özdemir, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Kayseri'de yürüttüğü soruşturma kapsamında, "ihaleye fesat karıştırmak" ve "çıkar amaçlı suç örgütü kurmak" suçlamasıyla hakkında yakalama kararı bulunan ve rahatsızlığı nedeniyle İbni Sina Hastanesi'nde bir süredir tedavi gören Özdemir, ambulansla Ankara Adalet Sarayı'na geldi.
Özdemir', Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi Nöbetçi Hakimliği'ne çıkartıldı ve hakkındaki yakalama kararı yüzüne okundu.
Bir dönem Kayseri Emniyet Müdürlüğü görevinde bulunan Özdemir'in, Kayseri'de yürütülen soruşturma çerçevesinde Cumhuriyet Savcısı Cemil Tuğtekin tarafından ifadesi alınmış, savcı, Özdemir'i, tutuklama talebiyle mahkemeye sevk etmişti.
Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi Nöbetçi Hakimliğine çıkartılan Özdemir, ser bırakılmıştı.
Savcının, Özdemir'in ser bırakılmasına itiraz etmesi üzerine, itirazı değerlendiren Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, Özdemir hakkında yakalama kararı çıkarmıştı.
Özdemir'in avukatlarının, yakalama kararının kaldırılması istemiyle Ankara 12. Ağır Ceza Mahkemesi'ne yaptığı itiraz da yerinde görülmeyerek, reddedilmişti.

Romeo_er2
07/07/2010, 20:08
onu bunu geçinde her köşe başı kamera doldu bugün 7. cadde burger king in orayada bir demet kamera yerleştirildi bilginize =)

Erdem Bozdağ
07/07/2010, 20:23
ama çevirmeler azaldı baya

Romeo_er2
07/07/2010, 20:42
aynen müdürün evin orda hiç çevirme yok 1-2 haftadır

KaMiKaZe
07/07/2010, 20:47
valla pekde azalmış denemez çook uzun zaman sonra haftasonu milli kütüphanenin ordan dikmen tarafına devam eden yolda tedaşın orda yakalandım.

oooooooooo yalayıp yutmuşşun tüm trafik kurallarını diye başladı,
ne var dedim egsoz var dedi, dedim araç dizel ses çıkmaz
film var dedi, dedim arka cam da oda sıkıntıysa sökeriz dedim
ceza yazıyım öyle sökersin dedi, bende boşver sen yazma dedim bunun üstüne film le ilgili bir ton belden aşağı muhabbete maruz kaldım, ne kasaplığımız kaldı ne keskin nişancılığımız :D

10 sene öncede böyleydi hala aynı o yüzden eğitim şart diyorum :D

Romeo_er2
07/07/2010, 20:59
anam pis yerde yakalanmışın abi yerinde ben olsam dizel yalanını uydururdum egzoz için :P ruhsatımda dizel yazıyo ahah:D

Kriminal
07/07/2010, 21:27
Ule bız 35 plakayız dıye sımdı basarlar gavur ızmırlıler dıye cezayı

imdesign
07/07/2010, 23:53
kendi girdi yanindakileride goturdu...

remzi c. - turker h. vs. vs.

abdullah gul sozunde durdu.