PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Polisle ilginç diyaloğunuz oldu mu?

GP ÜMİT
24/06/2010, 11:36
arkadaşlar hepimiz her gün direksiyon başındayız.başınızdan geçen polisle ilginç diyalogunuz oldumu?

Scottie
24/06/2010, 11:45
komuyu keşke ser kürsüye açsaymışsın Ümite abi.

olmaz mı hiç .. yazarım birazdan..

hsyn28
24/06/2010, 11:47
çok oldu...

GP ÜMİT
24/06/2010, 11:55

ya kusura bakmayın bilemedim nereye açacağımı,taşınma imkanı varsa taşıyalım

Erdem Bozdağ
24/06/2010, 11:59
bende bir gün çevirmeye girdim
polis sordu evrakları verdim açık arıyo ama nasıl
dedi bunun herşeyi tam ama büyük bir eksiği var dedim ne mavi Atatürk bandrolü jeton önce düşmedi dedim tüm bandroller vs tamam.Polis amcam bak egsoz,film,set vs herşey var araçta onların bi mavi bandrolü olur diyince jeton düştü

Sonuç:turuncu Atatürk bandrolüyle olayı çözdük

Sene 2007 idi sanırsam

Kriminal
24/06/2010, 12:05
Arkadaşım jandarma tegmen ..
Birgün uygulama yapıyoruz dedı araçlar sıralanmıs kımlık kontrolu suphelendıklerımızıde arıyoruz falan ortadakı araclardan bırısının camından bır el cıktı havaya ''koçum savcıyım'' dıyerek..Allah Allah sımdı baksan kımlıgıne hır cıkacak bakmasan belkıde atıyor..Sizce napsaymış ?

SpyHunter33
24/06/2010, 12:34
Benim çok öyle kaç kovala gibi maceralarım olmadı ama :) Opel Tigra arabam sürekli çevirmelere maruz kalırdı tipi itibariyle çok dikkat çektiğinden kötü bir şöhrete sahip olduğundan mıdır nedir, sürekli olarak polislerin önünden geçince gel bakiim sen buraya diyerek kontrollere maruz kalırdım. tabi hiç bir eksik bulamazlardı. Bir gün evime yakın olan bir yerde sürekli olarak trafik kontrolü olur puntoyu almışım havam yerinde :D kontrol noktasına doğru geçerken her zaman beni çeviren polis orada. tek tek arabalara bakınca beni gördü içeride. Hemen geeeç bakim dedi. haydaa dedim. Çektim sağa buyrun memur bey!!!
Geç bu memur bey ayaklarını :D hayırlı olsun araban :D Ama kurtulaman her şekilde çevirecem ben seni
Ne yaptım ben memur bey.
bişi yapmadın tipin benden yakışıklı kıllandım :D
Eyvallah dedim.
biraz muhabbet ettik konuştuk lak lak aramız iyi şükür. ama ne zaman ordan geçsem ve çevirme olsa beni görünce geç sağa deyip rutin kontrollerini yapıyor :D

yine bir gün ekip çevirdi beni memur yanıma yaklaştı ehliyet ruhsat verdim hepsni bakmadı bile verdiklerime. sorduğu ilk soru
-kaç model bu
- 97 memur bey
- kaç basar bu
- kadran 220
-sen kaç bastın
- :D söylersem kötü şeyler olacak gibi dedim
- yok yok söyle sen meraklıyımdır dedi.
- bir deneme 220 gördüm dedim.
- Hey maşşşlaaaah ama yavaş git hadi kaza bela vermesin allah dedi
Ben tabi dumur

ademtahir
24/06/2010, 12:52
bayan bir polis durdurdu buyrun hanımefendi dedim kırmızı ışıkta geçtiniz ceza yazacağım dedi canınız saolsun sizin gibi güzel bir bayandan ceza yemek beni onure eder istediğiniz kadar yazın isterseniz arabamı trafikten men edin canınız saolsun dedim
gülümsedi ehliyet ruhsatımı verdi iyi günler dedi.
( gerçekten çok güzel bir bayanda utanmasam evlenme teklif edecektim)

SpyHunter33
24/06/2010, 12:54
bayan bir polis durdurdu buyrun hanımefendi dedim kırmızı ışıkta geçtiniz ceza yazacağım dedi canınız saolsun sizin gibi güzel bir bayandan ceza yemek beni onure eder istediğiniz kadar yazın isterseniz arabamı trafikten men edin canınız saolsun dedim
gülümsedi ehliyet ruhsatımı verdi iyi günler dedi.
( gerçekten çok güzel bir bayanda utanmasam evlenme teklif edecektim)

Bu taktiği erkek memurlara uyguladığımızı düşünsenize.

- Abi ne kadar yakışıklısın sen öyle.
- Ne diyon laaaan
- Valla abi bağla arabamı kes cezamı
- lan yürü ghit işne delimisin nesin :D

ademtahir
24/06/2010, 13:05
Bu taktiği erkek memurlara uyguladığımızı düşünsenize.

- Abi ne kadar yakışıklısın sen öyle.
- Ne diyon laaaan
- Valla abi bağla arabamı kes cezamı
- lan yürü ghit işne delimisin nesin :D
abi erkek memura böyle deseydim düşünemiyorum bile olabilecekleri arabayıda bağlar benide memura hakaret dalga geçmekten falan filan der savcı karşısına çıkarırdı
birde gay damgası vururlardı :)

byspayn
24/06/2010, 13:13
oldu oldu:D:D bi gün Ortaköyde borsada içtik içtik cıktık dedim arkadasa sen sür ben iyi degilim diye bindik gidiyoz dedi leventten kacarız sahilde yakalarlar dedi gittik leventte yakalandık:D polis aleti getirdi üfle diyo arkadas diyo üflemem üfle üflemem niye dedi polis arkadasta devletin malı milli servete zarar veremem diyo polis yarıldı gülmekten indirdi arkadası polis arabasının yanına gittiler bende aynadan kesiyom arkadas kıvranıyo orda polis demiş noldu cok çişim var, bu bi müddet sonra geldi hadi gidioz dedi olum bişe olmadı mı yok hacı nası hallettin polise abi sizin araca bi kere binebilir miyim dedim demiş hiç polis arabasına binmedim de demiş polis defolun burdan kaybolun dedi diyo.bi baktım hakkatten gidiyoz.
aynı gece avcılarda takıldık biraz bu kez ben gectim direksiyona eve gitcez ara bi yerde karakol polisi durdurdu indim polis dedi alkol kontrolü aracta oturuyo dedi üfle alet yok egil egil yüzüme üfle diyo ben alıyom kokuyu öyle içmişim üflüyom sert üfle diyo sonra dedim abi kac promil cıktı diye ceza yazacak kadar yok dedi gülerek hadi kolay gelsin amirim dedim ordan uzadık.

ucuz atlatmışsınız abi valla :D

brabus
24/06/2010, 13:26
2005 yılında İzmir kordonda polis çevirdi, sis farlarım açıktı (hayatımda 2-3 kere açmışımdır) Yanımda kız kardeşim var. Polis çevirdi ve şöyle bir diyalog yaşandı.

Not : burda o ceza parasını vermemek için yalan söyledim :) içim rahat değil ama gereksiz yere bir çok kere de ceza ödediğimiz için içim rahat.

Polis : Araçta tüm farlar açık, evrakları alabilir miyim?
Ben : Ne oldu ne yaptım memur bey?
Polis : Sisler açık ceza keseceğim.
Ben : Kesin memur bey başka polis de ceza keser mi?
Polis : Keser tabi, sisleri kapatman lazım
Ben : Babam yeni aldı arabayı ilk defa çıkıyorum dışarı ben bilmiyorum siz kapatır mısınız dedim.
(Kardeşim şokta suratı değişti)
Polis : arkadaşını almış çıkmayı sislerini açmayı biliyorsun sis farlarını mı kapatmayı bilmiyorsun.
Ben : bilmiyorum memur bey, hem benim kız arkadaşım yok ki. Kız kardeşim o, canım kardeşim memur bey'e kimliğini gösterir misin
(Kardeşim 2. kademe şokta eli titreyerek kimlik gösterdi)
Ben : Konuşmaya devam ettim. Babam çok tembihledi gaza yavaş basmamı dönerken arka lastiklerin orayı sürtmememi sokağa parketmeyip duracaksam park yerine bırakmamı söyledi.
Polis : inandı bana arabaya kafasını soktu sis farını arıyor. Vitesin arkasındaydı farlar uzun zaman sonra buldu :) bak bu kapalı olacak açma bir daha dedi.
Ben : ben de o elektronik sistem virajda kaymasın araba dedim :) (Çünkü orda ESP düğmesi de vardı ona benzer bir şey sandığımı söyledim)
Bir de muhabbet arasında iyi benzin yakar bu araç kaç litre bu demişti 65 lt abi demiştim :) Deponun ltsini söyledim :) adam gülerek gönderdi beni

o cezadan yırttık ama ne cezalar ödedik...

Kriminal
24/06/2010, 13:38
Anahtarlıgım Polis amblemli anahtarlık...Emn gnl md stıckeri var camda.Kuzen zaten kmser...Fazlasıyla emn mensubu cevrem var...Sülale baya bı kalabalık bu yönden Allaha çok şükür polislik bı olayım olmadı daha..

Scottie
24/06/2010, 13:40
arkadaşımla cumartesi günü arabayla geziyoruz... tamda Karakol önünde fikir değiştirdik. Karakol önünde U dönüşü yaptım.. sonra yolumuza devam ederken Uygulama noktasında Polis durdurdu.
biz durana kadar arkadaşım diyor ki al sana ceza yedin Karakol önünde niye U dönüşü yaptın diye kızıyor. bende tırstım durduk yere ceza yiyeceğiz diye.

polis geldi iyi günler diledi. evrakları istedi Ruhsatı uzattım.. o gün eşofman giymiştim... elimi cebime attım cüzdan yok. polise eyvah ehliyet evde kalmış dedim. olsun sen numarasını söyle dedi. onu da bilmiyorum dedim. nüfüs cüzdanını ver dedi. bende memur bey cüzdan komple evde kaldı dedim. Güneşlikte Basketbol hakemi kartım vardı onu uzattım bu olur mu diye polis inceledi ve olmaz bu dedi.
arkadaşımı kastederek onun ehliyetini ver dedi. bende arkadaşımın ehliyetini verdim. polis evrakları incelemk üzere polis otosuna götürdü. arkadaşım beni dövecek işte benim ehliyete ceza yazacaklar puan gidecek diye. bende merak etme yazmaıyacaklar dedim.
polis 1 dakika sonra döndü. ruhsatın üstünde bir kaç broşürle... arkadaşım git eve ehliyetini al.. giderkende arkadaşın kullansın dedi. ben salıyorum başkası salmaz bak dedi.Bugün heryerde uygulama var dikkat et dedi. sonra da basketbol hakemisin demek ha dedi.... bende basketbol antrenörüyüm , başladık biz basketbol muhabbetine.... 5 dakika muhabbet eettik.. sonra iyi günler diledi. ben arkadaşa verdim arabayı köşeyi dönünce yine aldım hemen.. sonra da eve gidip ehliyetimi aldım...

Kriminal
24/06/2010, 13:46
Polislerde insan :):):):)

Scottie
24/06/2010, 14:08
Polislerde insan :):):):)

biz de insanız. onlarda bunu unutmasın bence...

Kriminal
24/06/2010, 14:10
biz de insanız. onlarda bunu unutmasın bence...

Unuturlarsa hatırlatırız be kanka :D

byspayn
24/06/2010, 14:39
Ertan Abi senin hikayeni okurken çok güldüm :D İyi numara yapmışsın ama ben olsam kesin gülerdim :)

Bi poliste bize denk gelip "gündüz farları"nız yanıyor diye ceza kesmese bari:D

SpyHunter33
24/06/2010, 14:50
Bu gündüz far muhabbeti daha bilinmediği için her an çevrilebilirsiniz :) bu fiat 500 lerdeydi sanırım. aracı çalıştırınca otomatik yanan bir far kısmı varmış sis farlarının yerinde yanıyormuş. bir ara aracın incelemesini izliyordum incelemeyi yapan sunucu polislerin bu aracı tanımadıkları için cezaya tabi tutmaları yüksek demişti ama aracın teknik özelliklerinden birisiymiş...direk gündüz farına yada farlara bağlı sanırım.

hsyn28
24/06/2010, 15:02
Bu gündüz far muhabbeti daha bilinmediği için her an çevrilebilirsiniz :) bu fiat 500 lerdeydi sanırım. aracı çalıştırınca otomatik yanan bir far kısmı varmış sis farlarının yerinde yanıyormuş. bir ara aracın incelemesini izliyordum incelemeyi yapan sunucu polislerin bu aracı tanımadıkları için cezaya tabi tutmaları yüksek demişti ama aracın teknik özelliklerinden birisiymiş...direk gündüz farına yada farlara bağlı sanırım.
Bizdekiler sizin araclardaki sinyal yerine montajlanmıs gündüz farları sisler sadece istege baglı olarak saga veya sola direksiyon cevrildiginde tek yönlü yanıyor viraj bilmem nesi diye geciyo:D

brabus
24/06/2010, 16:41
Ertan Abi senin hikayeni okurken çok güldüm :D İyi numara yapmışsın ama ben olsam kesin gülerdim :)

Bi poliste bize denk gelip "gündüz farları"nız yanıyor diye ceza kesmese bari:D

sağolasın, ben gündüz gece sürekli açıyorum farları ama sisleri açmam.
gidip de kıslar açık diye gündüz ceza kesmez polis

Kriminal
24/06/2010, 16:52
Ankarada kolejde arkadaşın evınde kafaları cektıkten sonra bacelideki evime gitmek ısterken saat 03:00..Arabayı calıstırdım 96 lardan asagı sallandım uıygulamaya gırdım
polis-iyi akşamlar uflermısınız
ben-Abi daha yenı evden cıktım ıstersen hararete bak
polis-bı bakıs attı tmm devam et
ben -oh be yırttık kafa on numaraydı
neyse dedım sıhhıyede cevırme vardır kızılaydan gıdeyım aha ssk ishanının onunde cevırme haydaaaaaaaaaaaaaaa

polis-üflermisiniz?
ben-abi daha yenı ufledım cevırme vardı
polis-nerdeydı cevırme bilirsen yolluycam?
ben-kolej kalp hastanesının ılerısınde
polis-tmm devam et
oh dedım neyse devam mke kavsagı tandogan yıne cevırme haydaaaaaaaaaaaaaa

polis-iyi aksamlar ufle
ben -abi yazık ya dedım 2 kere ufledım bırı kolejde bırı kızılayda
polis-iyi geceler devam edın
abi nasılda yırtmısım hala eve nası geldım gulmekten sasırıyorum...

1976 model mirafori vardı bende buz mavisi tavan açılır modıfıyeli bilen bilir o araçları..

farukileri
24/06/2010, 17:52
Bizdekiler sizin araclardaki sinyal yerine montajlanmıs gündüz farları sisler sadece istege baglı olarak saga veya sola direksiyon cevrildiginde tek yönlü yanıyor viraj bilmem nesi diye geciyo:D

onlar köşe aydınlatmaları olarak da biliniyor.Dönüşlerde köşeyi daha rahat görmek adına koydular yeni yeni araçlara.

Afyon çıkışında jandarma araması varmış,durdurdular.Ancak aynadan baktığımda normalde kullanılan köpeklerden farklı bir cinste köpek gördüm,şaşkın şaşkın bakıyorum.İndim araçtan dediler arama yapıcaz.Buyrun yapın dedim,kimlikleri de istediler verdik arkadaşla beraber.Bagajı açtığımda köpeğe arattılar;ama köpek patilerini tampona koymadan içeri sokamıyor burnunu,o kadar küçük.Aramadan hiçbir şey çıkmadı,ardından beş dakika kadar arabalardan,Punto'dan falan konuştuk.Ardından bir C-Max geldi,asker dedi aha bu benim aracım işte diye.Bir iki dakika kadar da C-max dan girdik çıktık ardından kolay gelsin diyerek ayrıldık.Aracın içerisinde 5 dakika kadar abartısız güldük :D :happydan:

PLaTiNuN
24/06/2010, 17:57
Ankarada kolejde arkadaşın evınde kafaları cektıkten sonra bacelideki evime gitmek ısterken saat 03:00..Arabayı calıstırdım 96 lardan asagı sallandım uıygulamaya gırdım
neyse dedım sıhhıyede cevırme vardır kızılaydan gıdeyım aha ssk ishanının onunde cevırme haydaaaaaaaaaaaaaaa

polis-üflermisiniz?
polis-tmm devam et

polis-iyi aksamlar ufle

1976 model mirafori vardı bende buz mavisi tavan açılır modıfıyeli bilen bilir o araçları..

Çok iyi yırtmışsın be abii gerçekten kutluyorum seni akıllıca :)

Kriminal
24/06/2010, 18:12
Çok iyi yırtmışsın be abii gerçekten kutluyorum seni akıllıca :)

Walla kafam ıyı olmasa o kadar cesur olamazdım(atma konusunda) heralde :)

ZAK1980
24/06/2010, 18:27
Anahtarlıgım Polis amblemli anahtarlık...Emn gnl md stıckeri var camda.Kuzen zaten kmser...Fazlasıyla emn mensubu cevrem var...Sülale baya bı kalabalık bu yönden Allaha çok şükür polislik bı olayım olmadı daha..
Denız adamına gelınce dınlemıyor polıs molıs sıhhıye ordu evının oraya sıvıl plakalı ekıp arabasını park etmıs bızım enıste ve adam resmı gorevde trafık polısı gelmıs burada duramazsın cek demıs enıste devrem bende polısım koruma aracı aracı cekemem gorevdeyım suan demıs polıs cekeceksın enıste cekmem cekıcı gelmıs hazırda beklıyor bakmıskı cekememıs aracı hemen park cezası yazmıs bunlar bundan dolayı gırmısler bırbırıne bı guzel ank emn.md trafıkten ust duzey amır gelmıs polıse demedıgını bırakmamıs cezayıda yırtıp atmıs enıste ne yapmıs sa gelen emn amırıde bır ust makamdan zılgıtı ıyı bı sekılde yemıs olay yerıne gelmıs sonra cezayı yazan memuru kızılay-ulus bolgesınde gormemıs memuru anlasılan surulmus sonra o polıs bır kac kez tbmm gecmekmı ıstemıs yada oradan surulmusmu ne adam meclıs gırıs kartı olan tup araclara sıkıntı yasatıyormus

Kriminal
24/06/2010, 18:32
Denız adamına gelınce dınlemıyor polıs molıs sıhhıye ordu evının oraya sıvıl plakalı ekıp arabasını park etmıs bızım enıste ve adam resmı gorevde trafık polısı gelmıs burada duramazsın cek demıs enıste devrem bende polısım koruma aracı aracı cekemem gorevdeyım suan demıs polıs cekeceksın enıste cekmem cekıcı gelmıs hazırda beklıyor bakmıskı cekememıs aracı hemen park cezası yazmıs bunlar bundan dolayı gırmısler bırbırıne bı guzel ank emn.md trafıkten ust duzey amır gelmıs polıse demedıgını bırakmamıs cezayıda yırtıp atmıs enıste ne yapmıs sa gelen emn amırıde bır ust makamdan zılgıtı ıyı bı sekılde yemıs olay yerıne gelmıs sonra cezayı yazan memuru kızılay-ulus bolgesınde gormemıs memuru anlasılan surulmus sonra o polıs bır kac kez tbmm gecmekmı ıstemıs yada oradan surulmusmu ne adam meclıs gırıs kartı olan tup araclara sıkıntı yasatıyormus

Psikopatı meshurdur zaten ankaranın...dogru dıyosun
Anlatmayım bı dolu hıkaye var..

farukileri
24/06/2010, 18:38

polis-üflermisiniz?
polis-tmm devam et

polis-iyi aksamlar ufle

çok efsanevi atlatmışsın abi çevirmeyi valla...saygı duydum sana :D:worthy00::worthy00:

atom43
24/06/2010, 18:39
bir arkadasımın amcası Türkiye genelinde polislerin çok üst makamında görev yapıyor isim vermiyeyim forum sayfası sonuçta yaptıklarımız google de birisinin karsısına cıkar elbet
okadar cok olayla karsılastımki polislerle her seferinde bu arkadasım sayesinde yırttım ama bulundugum şehirde arkadasım sayesinde cogu polisi tanıyorum muhabbet ediyoruz ama bir polis var geçen sene accent era'm vardı trafik sıkışıktı ve polis görevini yapmıyor trafik iyice sıkışmıştı yolun ortasında kalmıştım sonra sinirlendim boşluk bulup gaza basıp hızlıca ileriye gidip U dönüşü yaptım dönüşte polis görevini yaptıgı aklına gelip beni durdurdu ben sinirlenmiştim ondan yaptım ve aracımda headers vardı 2 numara cam filmi vs. tam bağlanılcak arabaydı, polis dedi ehliyet ruhsat dedim buyrun arabanızı bağlayacagım dedi o sıradada bu bahsettim arkadasımın yanına gidip babasını eve bırakacaktım sonra arkadasım aradı onlar geldi polise ehliyet ruhsatı bıraktım arkadasımın babasını bırakacagımı soyledim adam bıraktı yarım saat sonra tekrar geldik adam bağlıcam diyor abi işi uzatma bağlayamazsın diyorum adam bağlarım dedi inata bindi ve arkadaş amcasını aradı aradan 10 dk geçmeden polise telefon gelip bizi geri çağırdı aslında Cumhurbaşkanının oglu olsanız bırakmazdım ama kıramayacagım abilerim aradı kusura bakmayın beyfendi deyip yolladı bizi o polisin kuyruk acısı var büyük ihtimalle her gördügünde beni tek getirdiginde ceza yazıyor örnek aynı polis dün park cezasından yazdı birgün puntonun app plakasından filminden ötürü bağlayacak ama nezaman bilmiyorum cok pis bakışıyoruz adamla :D

Kriminal
24/06/2010, 18:40
çok efsanevi atlatmışsın abi çevirmeyi valla...saygı duydum sana :D:worthy00::worthy00:
O zamanlar gazi beden egıtımınde okuyordum tiyatro egıtımı falanda aldım :D
Çoook işime yaradı cokkk

atom43
24/06/2010, 18:51
en bombası aklıma geldi 4 ay önce en yakın arkadaşım askere gidecek bende o sıra aracımı satmak icin ugrasıyorum genç bir polis aracı sabah baktırmıştı alacaktı bende polise gençim ama cok efendi düzgün kullanıyorum aracı hor kesinlikle kullanmam v.s demiştim (aslında harbidende hor kullanmam) gece oldu asker konvoyundayız bulundugum ilin en faça arabaları konvoyda o sıra bende focus st vardı araba siyah camlar aşırı siyah fln cok göze batıyordum o gece okadar abarttıkki cadde kapatmalar felan polislerle kovalamaca cok eglenceli bir gece geçirdik sonra kütahyaya geleniniz varsa meşhur vazo meydanımız vardır orada tüm arabalar tek sıra halinde gidiyordu sağ taraflarıda boştu herkesin sağından geçtim önlerine kırdım el frenini bir cektim arabayı yarım tur döndürdüm devamını tam getiriyordum 2 polis biri direksiyonumu tuttu biri kapımı acmaya calısıyor in lan aşağı dedi aha dedim buraya kadarmış bitti dedim herşey cok aykırı bir yerde aykırı hareket yaptım suç üstüde yakalandım neyse battı balık yan gider hesabı polisler benden ehliyet ruhsat istiyor ben vermiyorum vermem diyorum ısrar ediyorlar yetkiniz yok vermem diyorum sonra kimligimi verdim sussunlar diye sonra bi baktım orada cok kotu oldum sabah arabayı cok düzgün kullanırım diye bahsettim polis amirleriymiş onu gördüm adam bana baktı hani düzgün kullanırdın dedi hiç birşey diyemedim cok üzüldüm yalancı durumuna düştüm diye sonra polisler arkadaşları sorgulurken ben kimligimi alıp kaçmıştım :D daha sonraki günler polislerle karşılaştıgımızda ve halada aynı şeyi söylüyorlar ne o yanlamaya devammı diye ama harbiden yalancı duruma o gece düştüm cok kötü olmustum

Punto_Can
24/06/2010, 18:55
birkaç ay önce gaziantep'de cam filmleri yüzünden girdiğim çevirmede yaşanan komedi ;)

Polis: Ankaralı bu camlar ne
Ben: Film memur bey
Polis: Ama bunun cezası var 130 TL...
Ben: Biliyorum ama gençlik işte. Ceza yazmadan ben hemen sökeyim
Polis: Yok yok sökme ama cezası var.
Ben: Ceza yazacaksan sökeyim.
Polis:Yok ben yazmıcam da başka bi arkadaş görürse yazabilir.
Ben: hııı??!!?!!??!
Polis:Evrakların tam mı?
Ben: Evet memur bey.
Polis: hmm güzel. Lastikler kışlık mı,?
Ben: Evet.
Polis: ıı şey Jandarma'ya gelmeden genel kontrol var, arkadan sokaktan dolan, camlara caza yazmasınlar.
Ben: Teşekkürler memur bey :D

JASMINE
24/06/2010, 20:08

ya kusura bakmayın bilemedim nereye açacağımı,taşınma imkanı varsa taşıyalım

Konu taşınmıştır :)

Puntoyu yeni aldığım zamandı. Sabah 10:00'da şirkette önemli bir toplantı var. Uyuyup kalmışım saat 09:50 ve ben daha Konak'tayım. Balçova yetişmek üzere Punto ile ilk hız deneyimimizi yaşadık. Sahilden o kadar hızlı gitmişizki Karataş'taki ekip durduramamış. Göztepe köprüyü geçer geçmez 2 polis memuru yolun ortasında kollarını açmış beni bekliyor. Sağa yanaştım sol camı açtım. Memur kafasını camdan içeri uzatıp yüzüme baktı. Sonra telsizden plakayı anons etti. Karşı taraf doğruladı. Polis tekrar yüzüme baktı. Sonra yine telsizden bu sefer arabanın tipini ve rengini tarif etti. Karşıdan gelen cevap zaten durumu net bir şekilde açıklıyordu.
- Evet abi o araba. Durduramadık işte. O yüzden size anons geçtik.

2 polis birden bir bayandan böyle bir hız beklemediklerini söyleyerek ekip otosunun yanına çağırdılar. Evrakları verdiğimde kendi aralarında 3 kişi gülüyorlardı. Bana dönüp günün rekorunu kırdın bugün senden başkası çıkmaz bu hızda dedi. Bende ilk cezam olduğunu ve hayatımın rekorunu kırdığımı söyledim. 166 hızla 280 TLydi sanırım rekor bir ceza ödedim. Bu 14 yıllık ehliyetime yazılmış ilk ve tek ceza. Bu arada şirkete gittiğimde saat 11:00'e geliyordu ve toplantı çoktan bitmişti. :( :(

Romeo_er2
24/06/2010, 21:56
cook anlatilmaz yasanir :)

Genius
24/06/2010, 23:53
Hiç unutmam çok alkol vardı, çevirmede alkolmetreye benim yerime memur bey üflemişti :D

ocean_1919
25/06/2010, 01:05
Hiç unutmam çok alkol vardı, çevirmede alkolmetreye benim yerime memur bey üflemişti :D
Sizin olay tam anlamıyla Levent Kırca'lık olmuş:)

brabus
25/06/2010, 09:12
geçmiş olsun toplantı konusunda, ceza konusunda haketmişsin :)
Ben de 2-3 sene önce orada ilk radar cezamı yedim Radarı anladığımda freni köklemiştim. 2. limitin 3 kmh altında takıldım, Sert frenim sayesinde 2 kat ceza ödemekten kurtuldum. Polisin dediği çok hızlı geliyormuşsun frene basınca ön tamponun yeri kazımış nerdeyse dedi. Ben bunun fotoğrafını istedim ama alamamıştım benim de çok acelem vardı. Her radarı gördüğümde freni köklerim bir çok kere kurtuldum ama 2 kere kurtulamadık. Radar cezası çok acı oluyor :(

Konu taşınmıştır :)
166 hızla 280 TLydi sanırım rekor bir ceza ödedim. Bu 14 yıllık ehliyetime yazılmış ilk ve tek ceza. Bu arada şirkete gittiğimde saat 11:00'e geliyordu ve toplantı çoktan bitmişti. :( :(

Kriminal
25/06/2010, 09:23
geçmiş olsun toplantı konusunda, ceza konusunda haketmişsin :)
Ben de 2-3 sene önce orada ilk radar cezamı yedim Radarı anladığımda freni köklemiştim. 2. limitin 3 kmh altında takıldım, Sert frenim sayesinde 2 kat ceza ödemekten kurtuldum. Polisin dediği çok hızlı geliyormuşsun frene basınca ön tamponun yeri kazımış nerdeyse dedi. Ben bunun fotoğrafını istedim ama alamamıştım benim de çok acelem vardı. Her radarı gördüğümde freni köklerim bir çok kere kurtuldum ama 2 kere kurtulamadık. Radar cezası çok acı oluyor :(

Ertan arkana bakıyosun dımı ?

hsyn28
25/06/2010, 10:38
2 sene önce İstanbul dan Ankara ya gidiyoruz dayım ve kuzen var kuzeni Ankara ya bırakıp döncez dayım yanda uyuyo sabah cıktık otobana girdik Ankara ya gelmemize 15-20 km kalmış bir tane golf sıkıştırıyor bende patlattım kapışmaya başladık otobanda bi ben kacıom bi o kacıo sonra bu birden yavasladı bende dedim anladı gercegi baktı rezil olacak gişelerden önce bıraktı dedim aklıma hiç gelmedi golf 06 plakaydı.gişelere bi geldim ne göreyim polis beni bekliyo KGS den gectik gelll dedi yanastım buyrun memur bey buyuralım dedi hızınız 175 gösteriyo o kadar yoktur memur bey dedim ama varmış dedi.o sıra dayım uyandı dedi 175 e cıktın mı dedi bende bi kere indiydim dayı o ara denk gelmişiz demekki dedim dayım yarıldı dedi yazın biz gidelim o zaman memur bey:D makbuzu aldım torpidoya attım dayı bu seninmiş memur hediye etti dedim:D işin garibi radarı otobanda ortaya refüje sokmuslar görmedim bile polise sordum nerdeydi diye.

StrawBeeRy
25/06/2010, 10:40
2 sene önce İstanbul dan Ankara ya gidiyoruz dayım ve kuzen var kuzeni Ankara ya bırakıp döncez dayım yanda uyuyo sabah cıktık otobana girdik Ankara ya gelmemize 15-20 km kalmış bir tane golf sıkıştırıyor bende patlattım kapışmaya başladık otobanda bi ben kacıom bi o kacıo sonra bu birden yavasladı bende dedim anladı gercegi baktı rezil olacak gişelerden önce bıraktı dedim aklıma hiç gelmedi golf 06 plakaydı.gişelere bi geldim ne göreyim polis beni bekliyo KGS den gectik gelll dedi yanastım buyrun memur bey buyuralım dedi hızınız 175 gösteriyo o kadar yoktur memur bey dedim ama varmış dedi.o sıra dayım uyandı dedi 175 e cıktın mı dedi bende bi kere indiydim dayı o ara denk gelmişiz demekki dedim dayım yarıldı dedi yazın biz gidelim o zaman memur bey:D makbuzu aldım torpidoya attım dayı bu seninmiş memur hediye etti dedim:D işin garibi radarı otobanda ortaya refüje sokmuslar görmedim bile polise sordum nerdeydi diye.
:D :D güzeldi

Kriminal
25/06/2010, 10:45
REzil oldu o yuzden bırakmıs :P:P:P:P:P:P

brabus
25/06/2010, 12:31
Ertan arkana bakıyosun dımı ?

frene basarken kastediyorsan tabi bakıyorum :) özellikle yağmurlu havada dikiz aynadadır hep gözüm. Ama o sahildeki hızımda hiç arkama bakmama gerek yoktu :) hızlıydım gerçekten çok acil arkadaşların yanına gitmem gerekiyordu :)

Kriminal
25/06/2010, 14:10
frene basarken kastediyorsan tabi bakıyorum :) özellikle yağmurlu havada dikiz aynadadır hep gözüm. Ama o sahildeki hızımda hiç arkama bakmama gerek yoktu :) hızlıydım gerçekten çok acil arkadaşların yanına gitmem gerekiyordu :)
Evet frene basınca
Bende ışıklarda bıraz sert durdum arkamda jandarma mınubusu az kalsın bana carpıyodu neysekı farketttım kaçtım bıraz sonra tşk eettıler bana..2 km sonra cevırme vardı işime yaramıstı..Hoş bı srun yoktu ama