PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2 soru: körfezde trafik? ve ceza ödeme

brabus
22/06/2010, 11:14
Merhaba arkadaşlar,

10 gün önce aracım çekilmişti. Trafik çektiği için ceza da kesiyorlar ama polislerle ve komserle konuştum bir durumdan bahsettim cezayı kesmeyeceğiz dediler. Hanüz de ceza fişi kesilmediği için kesmeyeceğiz dediler. Dün de eve ceza gelmiş şimdi polislere ulaşsam hiç fayda etmez sonuçta ceza kesilmiş mecburen ödemem gerekiyor. internet vergi dairesinde sistemde baktığımda ceza görünmüyor. Bazen de duyuyoruz cezayı ödemeden çıkmadığı oluyormuş var mı böyle bir şey paşa paşa ödeyim mi?

Cuma akşamı istanbuldan izmire arabayla gideyim diyorum. En büyük kaygım trafik. Sürekli ya öğle saati çıkıyordum ya gece ama zaman azlığından 4 gibi çıkabileceğim seri bir şekilde körfezi geçeyim diyorum. 17:30 gibi körfezi geçiyor olsam kötü trafik mi olur ? sonra yalova tarafında güzel bir köfte yerim dinlenirim devam ederim sonra çok trafik olmaz ama körfez trafiğinden cuma akşamı çok korkuyorum. Vapurla da geçsek hem pahalı hem trafik olacağı zaman orda da 1 saat sıra oluyor

Kriminal
22/06/2010, 11:19
Ceza eve geldi sende tebliğ ettiysen paşa paşa öde bence..

Kaptır gel körfezden...

hsyn28
22/06/2010, 11:40
trafikten yana sıkıntın olmasın temiz ben sürekli kullanıyorum 17.30 da tertemiz olur ben 18 gibi geciyorum genelde.

farukileri
22/06/2010, 11:42
Merhaba arkadaşlar,

10 gün önce aracım çekilmişti. Trafik çektiği için ceza da kesiyorlar ama polislerle ve komserle konuştum bir durumdan bahsettim cezayı kesmeyeceğiz dediler. Hanüz de ceza fişi kesilmediği için kesmeyeceğiz dediler. Dün de eve ceza gelmiş şimdi polislere ulaşsam hiç fayda etmez sonuçta ceza kesilmiş mecburen ödemem gerekiyor. internet vergi dairesinde sistemde baktığımda ceza görünmüyor. Bazen de duyuyoruz cezayı ödemeden çıkmadığı oluyormuş var mı böyle bir şey paşa paşa ödeyim mi?

Cuma akşamı istanbuldan izmire arabayla gideyim diyorum. En büyük kaygım trafik. Sürekli ya öğle saati çıkıyordum ya gece ama zaman azlığından 4 gibi çıkabileceğim seri bir şekilde körfezi geçeyim diyorum. 17:30 gibi körfezi geçiyor olsam kötü trafik mi olur ? sonra yalova tarafında güzel bir köfte yerim dinlenirim devam ederim sonra çok trafik olmaz ama körfez trafiğinden cuma akşamı çok korkuyorum. Vapurla da geçsek hem pahalı hem trafik olacağı zaman orda da 1 saat sıra oluyor

Eğer elinize ceza geldiyse belirli bir süre sonra o internet vergi dairesinde gözükür.Gözükmezse bile ödeme şansınız var,belirli bir süre %15 indirimli olarak ödenebilir trafik cezaları,erken ödeme avantajı sağlanıyor.

Okullar kapandığı için herkes kaçmıştır yalova,sapanca taraflarına falan.Normalde olabilecek bir trafik varsa bile biraz daha hafifi olur kanımca körfezde.

brabus
22/06/2010, 11:46
sağol Hüseyin ben de 4 gibi çıkıp işten gebzeden arkadaşı alıp hızlıca geçmeyi planlıyorum. Normalde 1 saatte geçtiğimiz körfezi 2-3 saatte geçmeyim de yeter :) sen ne için sürekli körfezi geçiyorsun?

hsyn28
22/06/2010, 11:53
sağol Hüseyin ben de 4 gibi çıkıp işten gebzeden arkadaşı alıp hızlıca geçmeyi planlıyorum. Normalde 1 saatte geçtiğimiz körfezi 2-3 saatte geçmeyim de yeter :) sen ne için sürekli körfezi geçiyorsun?
İzmit e gidiyorum bazende Sapancaya arkadaslarla eglenmeye gidiyorum.Ailem İzmit te.Akşam iş çıkışı 2. köprü sana yakın ordan gec acık olur gebzeden sonra E-5 ten devam etme kamyonlardan yediğin taşı sayamazsın ben bi kere o hataya düstüm otobandan devam et en temizi.Ama kaza olmaması için dua et gecen bir kaza vardı millet istanbul yolunda 3 saat beklemiş.

OzzY
22/06/2010, 11:53
2 sene önce filan bi park cezası gelmişti eve, daha yok sistemde :)
yalnız sisteme geçince faiziyle geçiyo sanırım.

ancester
22/06/2010, 12:18
bu arada aklında olsun geçen bir haber vardı: polis amcalar yeni radar cihazları almışlar gece görüşlü- 2 km menzilli ve bunu ilk olarak izmir balıkesir bursa yolunda deneyeceklermiş. ben de yarın istanbula gidiyorum ama cezasız kurtarırız işallah.

brabus
22/06/2010, 12:26
bu arada aklında olsun geçen bir haber vardı: polis amcalar yeni radar cihazları almışlar gece görüşlü- 2 km menzilli ve bunu ilk olarak izmir balıkesir bursa yolunda deneyeceklermiş. ben de yarın istanbula gidiyorum ama cezasız kurtarırız işallah.

ben zaten tüketime bakacağım için 100 km'yi geçmeyi planlamıyorum. Radar cezasını da 2 kere ödedim çok kötü oluyor :s

sen ne zaman istanbuldan izmire döneceksin peki

hsyn28
22/06/2010, 12:48
Bu gece radarı olayı yaklasık 4 seneden beri Kayseri de pilot bölge olarak deneniyor.Fakat siz aracın yanından gecince algılıyor yolun sagında hafif kafası yola bakan ve stopları yanan bi arac varsa radar olabilir dikkat edin gece yiyince cok daha acı oluyor ödemesi.Kayseri de yemiştim okuldan eve gelirken.

ancester
22/06/2010, 12:49
öyle deme. ayağın farkında olmadan kayıveriyor 103'le ceza yiyorsun.
muhtemelen perşembe akşamı dönerim. ama puntomla gitmiyorum. focusla gidiyorum.

Bu gece radarı olayı yaklasık 4 senden beri Kayseri de pilot bölge olarak deneniyor.Fakat siz aracın yanından gecince algılıyor yolun sagında hafif kafası yola bakan ve stopları yanan bi arac varsa radar olabilir dikkat edin gece yiyince cok daha acı oluyor ödemesi.Kayseri de yemiştim okuldan eve gelirken.

yok bu o değil. o dediğini ankara-polatlı çıkışında falan da görmüştüm. hatta burda kemalpaşa radarı da gece çalışır. bu yeni olay uzaktan da alıyor.
şimdi gündüz radarı da alıyor ya uzaktan. ama yolu kollayarak gidersen ilerde görürsün ve frene basarsın. önünde araç varsa zaten seni alamaz. ama gece radarını önüne gelinceye kadar göremiyorsun. problem orda.
herifler bizden çakal...

hsyn28
22/06/2010, 13:01
yok bu o değil. o dediğini ankara-polatlı çıkışında falan da görmüştüm. hatta burda kemalpaşa radarı da gece çalışır. bu yeni olay uzaktan da alıyor.
şimdi gündüz radarı da alıyor ya uzaktan. ama yolu kollayarak gidersen ilerde görürsün ve frene basarsın. önünde araç varsa zaten seni alamaz. ama gece radarını önüne gelinceye kadar göremiyorsun. problem orda.
herifler bizden çakal...
hee kac senedir geceleyin yola gidip gelirdim uzun yolda simdi o da bitecek yani 100 km hızla kaza riski daha cok bence bu radar kalkmalı ne kadar hızlı gidersem o kadar dikkat kesiliyom uzun yolda yavas giderken tek gözüm acık gidiom yoruyo:)

brabus
10/06/2011, 13:42
arkadaşlar yine aynı konuda trafik hakkında sorayım.
akşam 5'te istanbul izmir arabayla gideceğim.
Son zamanlarda tüm gittiklerim gece olduğundan gece dolaştık körfezi.
Şu anda tam cuma akşamı 6-7 arası körfezde olacağım
En son yolları da yenilediler, çok az bir yer kalmıştı
Son zamanda geçenler var ım? Nasıl oluyor trafik? tavsiyesi olan var mı?
Feribot'a da binebilirim. bakalım

isteyen varsa izmir'e gidiyorum gelebilir de akşam benle

tayfux
10/06/2011, 14:04
arkadaşlar yine aynı konuda trafik hakkında sorayım.
akşam 5'te istanbul izmir arabayla gideceğim.
Son zamanlarda tüm gittiklerim gece olduğundan gece dolaştık körfezi.
Şu anda tam cuma akşamı 6-7 arası körfezde olacağım
En son yolları da yenilediler, çok az bir yer kalmıştı
Son zamanda geçenler var ım? Nasıl oluyor trafik? tavsiyesi olan var mı?
Feribot'a da binebilirim. bakalım

isteyen varsa izmir'e gidiyorum gelebilir de akşam benle
kardeşim bugün bende kocaeline geçeceğim gölcüğe girmeden yol yapımı var orda baya bir trafik oluyor dikkat et ben geçen hafta gittim malum düğün için :) yollar gayet sakindi ama haftasonuna denk geldiğin için biraz dikkat et.

h k
10/06/2011, 14:06
o saatlerde körfezi dolaşmayı kesinlikle tavsiye etmem , 1 saat vapur bekle daha iyi.
körfez yolunda hem yol yapımı var , hemde o saatlerde aşırı trafik vardır. geçen hafta körfez yolundaydım bin pişman oldum.

matushella
10/06/2011, 14:19
Ambarlı-bandırma kamyoncu feribotunu tavsiye ederim :D

Hiç uymazsa biraz daha bekleyip gece körfezi dönmek daha mantıklı. Çok yol çalışması var ben 3 hafta önce 5 saatte döndüm körfezi :S

brabus
10/06/2011, 14:26
Arkadaşlar teşekkür ederim, güzel bilgiler aldım, başkaları da bilgisini paylaşırsa sevinirim :)

Şimdi güzel bir haber de aldım, Kuzenim bebek sahibi oldu. Yeditepe hastanesinde. 5 dk uğrayacağım giderken. '.köprüden e5'e ineceğim. e5'e inmişken bir de sizin yaptığınız yorumlardan da en güzelie skihisar topçular feribotu onu kullanacağım. uygun saat varsa pendik yalova da yapabilirim bakalım

scarrow
10/06/2011, 14:35
kocaeli çıkışında alt-üst geçit çalışması nedeniyle trafik sıkışıyor. bilginiz olsun...

krm1983
10/06/2011, 14:35
Pendik yalova pahalı ama yolu kısaltıyor ne gebzeye kadar gidiyorsunuz ne de topçulardan yalovaya kadar.Ama 55 lira sadece sürücüyle.

brabus
10/06/2011, 14:43
Yalova Pendik daha mantıklı.
1 Yolcu ile birlikte 55 TL'miş. Netten baktım şimdi
5'te 4.Levent'ten çıkacağım. Garanti olsun diye 19:00 a bilet alacağım.
Giderken Yeditepe hastanesine de 5 dk uğrarım.
Çok kötü trafik olmazsa 7'de yetişiriz...

brabus
11/06/2011, 10:16
arkadaşlar teşekkürler,
dün 7 pendik yalovaya bilet aldım. Kardeşimin işi uzadı 17:40'ta emirgandan çıktı. Köprü trafiği köprüs sonrası parçalı trafiklerden basa basa 18:58'de hızlı feribota giriş yaptım. Feribottan indiğimde de trafikten eser yoktu. Şükür kazasız belasız izmire geldik.
Herkese izmirden sevgiler