PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : I phone yada bilgisayar yardım !!

femoli
17/06/2010, 12:05
Arkdaşlar komik bir durum başıma geliyor bilmem başkasının başına gelmişmidir . Telefonumu masama koyduğumda (bilgisayarla arası 50 cm ) telefon çaldığında yada msj geldiğinde bilgisayarım kilitleniyor , başka bir şeydir dmeyin çok denedim kesinlikle çaldığında yada msj geldiğinde kilitleniyor bir gariplik var ama çözemedim , yardımcı olacak arkdaşlar lütfen yardım .. :)

ZAK1980
17/06/2010, 12:15
pc ıle elefon arasında senkronızasyon acıktır halen (bluetot-wifi) pcye gırıp ağdan bak bi telefon oardamı gozukuyor kısacası ıkısı arasında bır baglantı var senın bılmedıgın yada acık unuttugun

femoli
17/06/2010, 12:54
Wi-fi :off bluetooth :off konum servisi : off hemen her şey kapalı zaten :(

xcruelx
17/06/2010, 12:59
İyide senkronluyken tel gelince yada mesaj konuşa bilyorsun, hiç bir sıkıntı olmuyor.
Gerci bende Omnia var ama onlar aynnı dönemin eş telefonları.
Farklı bir problemin var. Eğer senkronluykern başına geliyorsa bilgisayardaki programları kaldır bir daha kur. Bir kontrol et. Ondan olabilir.
Senkronsuzken başına geliyorsa. OZman büyük ihtimal monitor ün donuyordur. faklı bir monitör ile dene. Olmaz demeyin başıma geldi. Manyetik alan monitörde enerji birikimine yol açıp monitörü kitleye biliyor. Gerçi bu ölmeye başlıyan monitörlerde görülür bir durum.

SpyHunter33
17/06/2010, 13:01
Çok ilginç bir durum...

anakartla alakalı olabilir. Dediğin durumun aynısı

cep telefonu çalınca bilgisayar kilitleniyor :) (https://www.hardwaremania.com/forum/donanim/genel/cep-telefonu-calinca-bilgisayar-kilitleniyor-30868.html)

bu sitede de belirtilmiş. Yetkili servis zımbırtsı sorunun anakartı ile alakalı olduğunu saptamış ve üretici firmaya yollamış....

Moosty
17/06/2010, 13:50
Askerdeyken olurdu, 100 W lık markoni telsiz vardı mandalına basınca fare işareti ekranın her yerini dolaşır bilgisayar kilitlenirdi
.
Bilgisayarın kasasına kablo bağlayıp toprağa verince etkisi azalmıştı.

Cep telefonları max. 2 watt güç veriyor, bu ilk telefon çalma ve mesaj gelme anında. Sonrasında baz istasyonuna yakınlığa göre saniyede 2 db hızla bu güç azaltılıyor, baz istasyonu ile problemsiz haberleşebileceği bir seviyede tutuluyor.

Topraklama problemi olabilir.