PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbul'daki sağanak yağış !!!

brabus
08/06/2010, 08:36
Günaydın arkadaşlar, yağmur konusunda mağdur olanlara geçmiş olsun. Bugün arabayı çalıştığım yerin otoparkına koymak için erken geldim. 07:00 4.Levent ve Maslak'ta hiç yağmur yoktu. Sonra parkettim aracı yerin 5 kat altına :) Sonra yerime geçti. 7:30'da yağmur hızlandı hala sağanak şeklinde yağıyor. Yarın akşama kadar sürecek şeklinde hava tahminleri. Sel olabilir sonuçta bu yağmurun geldiği yerlerde sel vs olmuş bir de hava soğursa akşam doluya da çevirebilir. Temkinli olmakta fayda var.
Tüm gelen şirketteki arkadaşlar bayağı ıslanmış :(

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/14958785.asp?gid=373
https://www.haberturk.com/yasam/haber/521396-istanbulu-saganak-vurdu

:(

StrawBeeRy
08/06/2010, 09:55
dün bugün kadar yağmur yağmadı okulları ve kamu binalarını tatil ettiler bugün sel götürüyor tatil felan yok çok saçma

Scottie
08/06/2010, 10:17
Günaydın arkadaşlar, yağmur konusunda mağdur olanlara geçmiş olsun. Bugün arabayı çalıştığım yerin otoparkına koymak için erken geldim. 07:00 4.Levent ve Maslak'ta hiç yağmur yoktu. Sonra parkettim aracı yerin 5 kat altına :) Sonra yerime geçti. 7:30'da yağmur hızlandı hala sağanak şeklinde yağıyor. Yarın akşama kadar sürecek şeklinde hava tahminleri. Sel olabilir sonuçta bu yağmurun geldiği yerlerde sel vs olmuş bir de hava soğursa akşam doluya da çevirebilir. Temkinli olmakta fayda var.
Tüm gelen şirketteki arkadaşlar bayağı ıslanmış :(

Altgeçitlerde arabalar kaldı, sel suları geçti - Hürriyet (https://www.hurriyet.com.tr/gundem/14958785.asp?gid=373)
İstanbul'u sağanak vurdu! - Habertürk (https://www.haberturk.com/yasam/haber/521396-istanbulu-saganak-vurdu)

:(

Yerin 5 kat altına parkettim demişsn. ya sel olursa Allah korusun...

brabus
08/06/2010, 10:29
Yerin 5 kat altına parkettim demişsn. ya sel olursa Allah korusun...

otoparkı yerin altında güneşten ve farklı ortam sıcaklığından uzakta durması araç için çok sağlıklı.

Sel konusunda da tecrübeli bir şirkette çalışıyorum :) sorun yaşanmaz bence

hsyn28
08/06/2010, 10:36
Ertan tam zamanında girmişsin işe senden sonra ben Hacıosman dan vodafonun oraya gelene kadar 1.5 saat uğraştım artı arabanın altı hep ıslandı suyun kapı boyu olduğu yerlerden gecmek zorunda kaldım umarım birsey olmaz birde üzerine 40 km daha geldim o halde inşallah bir sorun cıkmaz:S umarım doluya felan cevirmez yoksa arabadan sogurum yaa:)

brabus
08/06/2010, 10:45
Ertan tam zamanında girmişsin işe senden sonra ben Hacıosman dan vodafonun oraya gelene kadar 1.5 saat uğraştım artı arabanın altı hep ıslandı suyun kapı boyu olduğu yerlerden gecmek zorunda kaldım umarım birsey olmaz birde üzerine 40 km daha geldim o halde inşallah bir sorun cıkmaz:S umarım doluya felan cevirmez yoksa arabadan sogurum yaa:)

Benim tamamen tesadüf oldu haftaiçi zaten otoparkta yatıyor araç dün akşam konser var diye p.tesi götürmedim. Arkadaşımı da sabah servise doğru geçirmek için çıktığımda şirkete de erken gideyim dedim. Çay içtim kahvaltı yaptım yağmur bastırdı. Şemsiye bile almadım ben :) Yazlık gömlekle geldim akşam eve giderken direk yıkanacak :) Asarım kurusun tertemiz olacak walla :)

Dolu tamamen benim tahminim küçük bir ihtimal olur diyorum hava soğursa sakat ama böyle risk olsa metoroloji söylerdi.
Vodafone'da çalışmıyon di mi ?

hsyn28
08/06/2010, 11:08
Benim tamamen tesadüf oldu haftaiçi zaten otoparkta yatıyor araç dün akşam konser var diye p.tesi götürmedim. Arkadaşımı da sabah servise doğru geçirmek için çıktığımda şirkete de erken gideyim dedim. Çay içtim kahvaltı yaptım yağmur bastırdı. Şemsiye bile almadım ben :) Yazlık gömlekle geldim akşam eve giderken direk yıkanacak :) Asarım kurusun tertemiz olacak walla :)

Dolu tamamen benim tahminim küçük bir ihtimal olur diyorum hava soğursa sakat ama böyle risk olsa metoroloji söylerdi.
Vodafone'da çalışmıyon di mi ?
Yok vodafone da calısmıyorum sen orda calısıon diye söyledim ben samandırada calısıom ev sarıyerde mecburen maslaktan geciom vodafone un ordan 8 de evden cıktım 10.30 işe geldim bide istinyeden cıkarım diye tarabyadan assa kactım uyanıgız ya kendimizce heryer kapalı yollar cökmüş en son Pınar mahallesinden cıktım ama canımdan bezdim.

Scottie
08/06/2010, 11:10
biz kapının önüne bıraktık işe geldik.. yağmurda yağsa dolu da yağsa taşta yağsa yapacak bir şeyim yok... iş yerinde deki otopark ta açık otopark.. dua ediyorum dolu yağmasın diye..

hsyn28
08/06/2010, 11:11
Valla benimkide kapının önünde ama dolu felan yagacak olursa yıkamacıya girerim hemen tabi biz oraya gidene kadar araba haşat olmazsa:)

Scottie
08/06/2010, 11:24
sen yine yanındasın benim araba ile aramda 40 km. var...

brabus
08/06/2010, 11:26
biz kapının önüne bıraktık işe geldik.. yağmurda yağsa dolu da yağsa taşta yağsa yapacak bir şeyim yok... iş yerinde deki otopark ta açık otopark.. dua ediyorum dolu yağmasın diye..

Valla benimkide kapının önünde ama dolu felan yagacak olursa yıkamacıya girerim hemen tabi biz oraya gidene kadar araba haşat olmazsa:)

umarım yağmaz arkadaşlar size zarar gelmese de sonuçta ülke eknomosi için zarar. Yağacak olursa hemen bir yere gitmek yerine aracın üstünü kaplayın seyahat halinde daha çok zarar geliyor. Şiddetine göre Pike, battaniye yeter. ince birşeyle bile örtseniz altına karton vs koyarak gelecek zararı engellersiniz.

hsyn28
08/06/2010, 11:26
sen yine yanındasın benim araba ile aramda 40 km. var...
Eser abi senin işinde zormuş valla umarım bişe olmaz aklın hep ordadır simdi o da zor gelir adama en iyisi yanında gezdirmek:)

Scottie
08/06/2010, 11:32
yapacak bir şey yok ki...yanımda gezdirsemde olacak... yani çalıştığım yerde yağmur ve dolu riski daha fazla.. şöyle düşün Şehir merkezi sıcak burada yağmur var... kışın dizi boyu kar... şehir merkezinde kar yok...

brabus
08/06/2010, 11:34
Yok vodafone da calısmıyorum sen orda calısıon diye söyledim ben samandırada calısıom ev sarıyerde mecburen maslaktan geciom vodafone un ordan 8 de evden cıktım 10.30 işe geldim bide istinyeden cıkarım diye tarabyadan assa kactım uyanıgız ya kendimizce heryer kapalı yollar cökmüş en son Pınar mahallesinden cıktım ama canımdan bezdim.

geçmiş olsun. ben dün akşam kuruçeşme'de konsere gittim. Arabayı oradaki yolları öğrenmek için aldım. orta şiddette yağmur yağıyordu. 4. Leventten kuruçeşme'ye gitmek ne zormuş özellikle ulustan sonra yollar dar, çok karışık bazı yollar park eden araçlar tarafından kapatılmış. bazı yollar yağmur nedeniyle çıkamayan arabalarla dolu. Dönüş daha da kötü oldu daha zor buldum. Otopark da 20 TL dediler. Ben yola parkettim. Zaten konser iptal olmuş bu kadar büyük organizasyonda 2 saattir telefonları açmıyorlar diye sanatçılar dahil herkese ne kadar büyük hata yaptıklarını falan söyledim. Otoparkçılarla ziyaretçiler de tartıştı sonuçta otoparka bırakanlar paralarını geri aldı. Biletler değiştirildi vs :) iyi tecrübe oldu. Kötü hava şartlarında, bir de böyle dik dar sokaklı her yerde araba parkedilmiş bilmediğim yerlerde araba kullanmak cidden zorladı. iyi ki bir kaza, sürtme vs yaşamadım.

hsyn28
08/06/2010, 11:38
Ulus tan kurucesmeye inmek zordur birde bilmedigin yerlere girmişşindir ugrastırır en iyisi ve rahatı baltaliamanına inmek eger iyi biliyorsan o güzergahı.

brabus
08/06/2010, 11:40
sel durumu özellikle feci
Anadolu yakasında Kurbağalıdere taştı: 1 ölü - Hürriyet (https://www.hurriyet.com.tr/gundem/14960908.asp?gid=373)

Orada çalışma sırasında hayatını kaybeden belediye işçisine de Allah rahmet eylesin. yakınlarına da Allah sabır versin :(

hsyn28
08/06/2010, 11:53
sel durumu özellikle feci
anadolu yakasında kurbağalıdere taştı: 1 ölü - hürriyet (https://www.hurriyet.com.tr/gundem/14960908.asp?gid=373)

orada çalışma sırasında hayatını kaybeden belediye işçisine de allah rahmet eylesin. Yakınlarına da allah sabır versin :(
amin.

brabus
23/06/2010, 15:19
Arkadaşlar yine sağanak yağış var istanbul'da 1-2 gündür hafif hafif yağıyordu ama 2 saattir Maslak'ta gök gürüldülü, sağanak yağış var. Biraz önce dolu da yağdı küçüktü dolu tanecikleri. Dışarda aracı olanlar dikkat etsin. Ben iyi ki otopark'a çekmişim :)

hsyn28
23/06/2010, 15:52
Umarım dolu yagmaz araba dısarda yagarsa cok kötü olacak inşallah yagmaz.