PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İsraile ürünlerine BOYKOT

ZAK1980
31/05/2010, 13:57
Bu ürünleri almayalım

makeles
31/05/2010, 14:17
barkod numarası olayını bilmiyordum.. bundan sonra dikkat edicem..

Kriminal
31/05/2010, 14:27
zeynel devammmmmmmmmm..Teget gecmesin

Scottie
31/05/2010, 14:33
yardım gemisine baskın düzenlenmiş. adamlar hem soykırım yapıyorlar hemde bütün dünyaya karşı geliyorlar. bu ne biçim adalet. bütün dünya da iziliyor..

almıyorum abicim.

ZAK1980
31/05/2010, 14:43
abı aslında ben adamlara bır (isaıl-ıran ) nevı hayranım dıyebılırm bit kadar ülke tüm dunyaya neydan okuyor ulen bıze gelmezkı boyle yonetıcıler bızde tum dunyaya meydan olkuyalım burnumuzun dıkıne gıdelım yok .
hıtler zamanında sunu demıs bır gun bu yahudılerın tum kokunu kurutmadıgımdan dolayı dunya bana kufredecek demıs sımdı edıyoz adolf sanada gelmısınede ,gecmısınede

femoli
31/05/2010, 14:43
İsrail için her şeyin sonuna kadar varım , nasıl silebiliyorsak bu *** haritadan bile silelim..

cemal arslan
31/05/2010, 14:53
bu bir savaş nedenidir ....
kahretsin israile ve onu destekleyen ülkelere insanlara...
israile ait ürün kullanmayın...kullandırtmayın.
TSK nın israilden Heron ları almaları bile saçma...
lanetler olsun israile...sivillerden ne istiyor ? gücü ancak ona yetiyor...
başbakan ve dış işleri bakanı...israile karşı ne yapacaksınız ????
basit bir kınama mı ???
yazııııııııııkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

pkk lılarda baskın yapıyor biz ne yapıyoruz...bakıyoruz...
adamlar 15-20dk orada çatışıyor...KALDIRSANA UÇAKLARI HELİKOPTERLERİ...
yooookkk ancak gösteri amaçlı tatbikatlarda falan görebiliyoruz...
sanki RC model araç....
TSK yı da kınıyorum...bu kadar savunmasız bu kadar basit saldırı alıyoruz mehmetçikler şehid oluyor.
o kadar imkan var teknoloji var...neden kullanmıyorlar ???

başbuğ istifaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Kriminal
31/05/2010, 15:07
Sabahtan berı canım sıkkın bu yuzden cok uzuluyorum ...
Bikere ipin ucunu verdık umarım 2011 de derslerını verırız

ZAK1980
31/05/2010, 15:11
basit bir kınama mı ???

sanki RC model araç....
TSK yı da kınıyorum...bu kadar savunmasız bu kadar basit saldırı alıyoruz mehmetçikler şehid oluyor.

Bayagı sınır yapmısısz cemal fakat haklısın needen bır basbakanın,rutbelı askerın bakanın evladı sehıt olmuyor nerede garıban var hep onlar sehıt sonrada ıkı bakan üc pasa gıdıp basınız sagolsun deyıp medyada reklam yapıyor ıstesek ppkyı bıtırırız de rantı cok abı rantı cok yap karakolları cıddı anlamda saglam al maxımum guvenlıgı ondan sonra kader dıyeyım buna ankarada tsknın bır tesısı var sadece pasalar gıyor ve neredeyse wc dekı bataryalar bıle altın kaplama kısacası manyak luksmus buna para harcayacagına adam gıbı karakol yap askerının sacının telını herturlu maddıyattan ustun tutkı ınsanlar sehıt olmasın .Polıse askere kursun sık sonra af cıkar ser bırak vatanı bolmeye calıs sana ozel mahkeme kurulup ayagına gelsın senı ser bıraksın neymıs pısmanmıs sehıtlerın aılesıne anlat bakayım pısman oldu ondan bıraktık dıye u vatana kursun sıkanı sorgu sual yok ıdam edeceksın tek kurtulus bu soysuzlardan
Atam gibi insana askere deger veren bı yonetıcı ,asker gelmedıkce cok sehıt verırırz

whitegold
31/05/2010, 15:20
arkadaslar ısraıl urunlerını bılen herkez buraya yazsın cunku ısmını bılıpte ısraıle aıt oldugunu bılmedıgımız bır cok urunu mutlaka satıon alıyoruzdur cococola,danone,damla su,nestle,mc donalds,maggı gb

ZAK1980
31/05/2010, 15:33
basit bir kınama mı ???

sanki RC model araç....

Bayagı sınır yapmısısz cemal fakat haklısın needen bır basbakanın,rutbelı askerın bakanın evladı sehıt olmuyor nerede garıban var hep onlar sehıt sonrada ıkı bakan üc pasa gıdıp basınız sagolsun deyıp medyada reklam yapıyor ıstesek ppkyı bıtırırız de rantı cok abı rantı cok yap karakolları cıddı anlamda saglam al maxımum guvenlıgı ondan sonra kader dıyeyım buna ankarada tsknın bır tesısı var sadece pasalar gıyor ve neredeyse wc dekı bataryalar bıle altın kaplama kısacası manyak luksmus buna para harcayacagına adam gıbı karakol yap askerının sacının telını herturlu maddıyattan ustun tutkı ınsanlar sehıt olmasın .Polıse askere kursun sık sonra af cıkar ser bırak vatanı bolmeye calıs sana ozel mahkeme kurulup ayagına gelsın senı ser bıraksın neymıs pısmanmıs sehıtlerın aılesıne anlat bakayım pısman oldu ondan bıraktık dıye u vatana kursun sıkanı sorgu sual yok ıdam edeceksın tek kurtulus bu soysuzlardan
Atam gibi insana askere deger veren bı yonetıcı ,asker gelmedıkce cok sehıt verırırz

Ziyaretçi049
31/05/2010, 17:18
Allah kahretsin böyle yönetimi, daha ne diyelim.
Emin olun bu olanlarıda başka şeyleri gündeme getirerek unutturacaklar bize, bundan EMİNİM!!!

evolodi
31/05/2010, 17:26
biz bu ürünleri yillardir almiyoruz.elimizden geldiği sürece türk malı almaya dikkat ederiz.ama insanlarimiz bu tür olaylar çıktıktan sonra belli bir süre boykot daha sonra aynı has aynı tamam :)sadece böyle zamanlarda şehitlerimiz ülkemiz aklimiza geliyosa bence hiç boykot yapmayalim daha iyi !

ibrahim06
31/05/2010, 20:03
Barkod olayı güzel de bu malların birçogu Türkiyede üretiliyor ya da Avrupa menşeili. Ayırdımı iyi yapmak gerek: İsrail ordusuna yardım eden kuruluşlar, Yahudi ama İslam düşmanlığı yapmayan kuruluşlar. Emin olmak çok zor ama bikaç ürünün gelirinin İsrail ordusuna aktarıldığına eminiz. Bunlar:Coca cola ve ürünleri ( Fanta,Cappy,Damla su,Turkuaz su) Bu firma Yaz mevsimi gelirlerini israil ordusuna aktardığını açıklamıştı. Kullandığımız bütün şampuan markaları ve deterjanlar da Yahudi malı ama düşmanlıkları hakkında emin değilim.

Ama sadece şu cocacola company ürünlerini İslam dünyası almasa yeter.

femoli
31/05/2010, 20:16
Coca cola danone ve benzeri ürünlerini almayalım o zman hakikatten almayalım yani birbirimizi kandırmayalım onlarca kişi bakmış buraya o onlarca bir onlarcaya daha söylerse büyür gider ...

ancester
31/05/2010, 22:45
nette birisi sıralamış israil ürünlerini. ne kadar doğru biilmiyorum ama. aklımızda olsun:

İSRAİL MALLARI
1-NOKİA2-MC DONALDS3-VAKKO4-PROFİLO5-CARREFOUR7-SARALLE8-PANTENE9-ELİDOR10-RECOİCE11-BLENDAX12-DOVE13-LUX14-CLEAR15-İPANA16-SİGNAL17-COLGATE18-ORKİD19-CİF21-DOMESTOS22-REXONA23-COCA COLA25-PEPSİ27-FRUKO28-SPRİTE29-SENSUN32-LİPTON34-CAPPY35-ARİEL36-OMO37-YUMOS39-ACE40-RİNSO41-SANA42-KENT43-KNORR45-PANDA46-ALGİDA47-CARTEDOR49-DANONE50-VİVİDENT51-FİRST52-CALVE53-NESTLE54-NESCAFE57-MİLKA

GP COSKUN
31/05/2010, 22:48
kesinlikle boykot yapalım
bir markada ben ekliyorum
pedo çocuk bezi %100 israil malı ve üretildiği fabrikada kimberly clark israil firması

sawyer
31/05/2010, 23:13
https://intibahdersi.files.wordpress.com/2008/12/sss.jpg

sawyer
31/05/2010, 23:14
bunları da boykot ediyoruz abi o zman
https://i43.tinypic.com/jj3h3c.jpg

mehmetbasli
31/05/2010, 23:17
boykot konusunda çok duyarsısız bugün sabahtan beri tadım yok ama şuursuz birileri çıkıp milletin yüreğine su serpmek yerine tutarsız açıklamalar yapıyor ama artık uyanmak lazım one minute bedeli buydu. bu vebalin altına eline koyanlar artık haysiyetimizi daha fazla ayaklar altına alınmasına ne kadar göz yumacak bunu içimizdekiler nezaman farkedecek. unutmayın Atatürk gibi insanlar yüzyılda değil milyonda bir gelir. ama ben onu çok özledim.

pdr42
01/06/2010, 01:05
biz hicbirseyi dogru durust yapamayız. bundan oncede boykot cagrıları yapılıyordu 3 5 gun sonra devam. kendi adıma soyluyorumyukarıdaki listeyi daha onceden biliyordum ozellikle kullandıgım urun var mı diye kontrol ettim. coca colayı gordum sadece. onuda misafirler cola turka almıyor diye alıyordum. bildigilm halde sırf arkadaslar icin ama onuda almıyacagım artık. hepimiz bu boykotu surdurmeliyiz 3 5 gun deil 3 5 yuz yıl olmalı

femoli
01/06/2010, 09:23
Amma ürünü varmış ya israilin çeyreği kadar yok ülkemizin vay anasını be şaşırdım :)

evolodi
01/06/2010, 10:06
Maden işçileri hemen unutuldu,önceki şehitlerimiz hemen unutuldu ya da unutturuldu yakında bu boykot da unutulur olan onca masum insana olur.Türk halkı tekrar 24 haziranda aşk-ı memnuya dalar nelerolacak diye merakla bekler bu kadar duyarsız halka herşey mübah !!!

StrawBeeRy
01/06/2010, 10:47
1-2 hafta kimse almaz ondan sonra aynı tas aynı hamam devam eder

LeoN48
01/06/2010, 11:00
Hadi gelin, hep yaptığımız gibi hepberaber kolamızı içip israili lanetleyelim, üstüne yaprak dökümü ile aşk-ı memnuyu da izleyince birşeyimiz kalmaz, herşeyi unutur gideriz başımıza çuval geçirildiğini unuttuğumuz gibi.

GP ÜMİT
01/06/2010, 11:19
boykotu bende destekliyorum.bunlara artık dur denmesi gerekiyor.bunun en güzel yolu ekonomik anlamda zayıflatmak olur.onların yaptığı zulmü dünyaya en iyi şekilde anlatmakla olur.

GP ÜMİT
01/06/2010, 11:28
nette birisi sıralamış israil ürünlerini. ne kadar doğru biilmiyorum ama. aklımızda olsun:

İSRAİL MALLARI
1-NOKİA2-MC DONALDS3-VAKKO4-PROFİLO5-CARREFOUR7-SARALLE8-PANTENE9-ELİDOR10-RECOİCE11-BLENDAX12-DOVE13-LUX14-CLEAR15-İPANA16-SİGNAL17-COLGATE18-ORKİD19-CİF21-DOMESTOS22-REXONA23-COCA COLA25-PEPSİ27-FRUKO28-SPRİTE29-SENSUN32-LİPTON34-CAPPY35-ARİEL36-OMO37-YUMOS39-ACE40-RİNSO41-SANA42-KENT43-KNORR45-PANDA46-ALGİDA47-CARTEDOR49-DANONE50-VİVİDENT51-FİRST52-CALVE53-NESTLE54-NESCAFE57-MİLKA
ya bukadar malın israile ait oldugunu bilmiyordum.bunlar nerdeyse türkiye pazarının %75 ini ele geçirmişler.birlik olursak bu boykotta israil ekonomisi büyük darbe alır.sadece türklerle kalmaması lazım o gemide olan tüm ülkeler ve müslüman alemi bu boykotu desteklemeli.

cemal arslan
01/06/2010, 11:35
şaştım kaldım
bu kadar ürün israil malı yani...

abi desene bundan sonra ciddi bir değişiklik yapmak lazım.

ancak ben şunun yapılmasını isterdim...ki çok çok zor hatta imkansız...

marketler mağazalar ürünlerin üzerine açıkca israil malıdır diye yazsın...yada burada israil ürünü satılmıyor...diye afişler asılsın...

o zaman daha kolay olur..dileyen alır dileyen almaz...bilerek alanlarda bu zulme ortak olurlar...

Scottie
01/06/2010, 11:43
ben listeyi kendi mail grubuma yayınladım. elimizde acaip israil aşağılıklarının malı varmış başta telefonlarımız. şutelefonlara vermiş olduğumuz para yeter be. yazıklar olsun.

ibrahim06
01/06/2010, 11:45
ya bukadar malın israile ait oldugunu bilmiyordum.bunlar nerdeyse türkiye pazarının %75 ini ele geçirmişler.birlik olursak bu boykotta israil ekonomisi büyük darbe alır.sadece türklerle kalmaması lazım o gemide olan tüm ülkeler ve müslüman alemi bu boykotu desteklemeli.

Daha öncesine benzer bir yorum gene yazacağım : Gelirlerini İslam'a karşı kullandığını ilan eden tek kuruluş Coca Cola Company.Buna bağlı ürünler Fanta,Sprite,Damla Su,Cappy'dir.
Kullandığımız deterjanları,sabunları, şampuanları ve bilimum ürünleri bindiğimiz otomobiller dahil cep telefonlarını boykot etmesi çok zor. Çünkü Türkiye dahil bütün dünyada sermaye İsraillilerin. Ama en azından sırf Coca cola boykot edilse o bile yeter. Çünkü kolaya mecbur değiliz.

729 meselesine gelince: Evet bu barkod İsraile aittir ama İsrail topraklarında üretilen mallara aittir. İsrail zaten fındık kadar bir ülke.Zaten yaşamaya yer yok. O yüzden çoğu ürünleri Türkiye ve avrupada üretiliyor. İsrail malı diye fişlenen ürünlerden örneğin Alo'da barkod 541 ile başlıyor. Afişe edilen diğer bir marka Algida ise 869 ile başlıyor.869 Türkiye. Unilever ve Henkeli saymıyrum bile. Eldeki en somut olanı KAKA COLADIR

MichaelSchenker
02/06/2010, 00:13
Zamanında apoyu saklayan İtalya'yı boykot edelim diye Ducati'leri yakıyorduk sokaklarda. Kusura bakmayın ama hepimiz tükürdüğümüzü yalamış durumdayız. Yarın da bu yeni tükürüğü yalarız. Ölçüsüz bir milletiz vesselam.

PLaTiNuN
02/06/2010, 09:21
Anlayamadığım bir nokta var ki o da şu...Bu kadar markanın İsrail sermayeli olduğunu nasıl biliyorlar belge var mı? Yoksa yanlış yönlendirmeyle başkalarının kendine pay çıkarmak istemesine hizmet mi ediliyor...Misal Vakko' nun sahibinin İsrailli olduğunu yüzde yüz biliyorum peki ya Unilever? Yukarıda İsrail malları adı altında ALGİDA VE CARTEDOR yazılmış CARTEDOR zaten ALGİDA'NIN ürünü bu nasıl bir mantık...Sonra VİVİDENT yazılmış...Peki çok geçmişte değil hepimiz hatırlarız danimarkalı bir karikatürist'in Peygamber efendimizi konu alarak yapmış olduğu ahlaksızca karikatürlerin yayınlanmasıyla tüm islam alemi ayağa kalkmış ve danimarka' ya ait ürünler boykot edilmek istenmişti ve ne tesadüftür ki bu ürünler içinde yine vivident geçiyordu...Şimdi objektif şekilde bir düşünün acaba bu vivident hangi topluma ait yanlış yönlendiriliyo olabilir miyiz bu kadar cahil değiliz her yazılana çizilene inanarak iş yapmak doğru değil birileri bizim üzerimizden oyunlar oynuyo ve bizde malesef inanıp alet oluyoruz...Kimseyi yargılamak değil amacım yanlış anlaşılmasın sadece ilginç tesadüflere kafam takıldı ve bunu yazmak istedim gerçekten İsrail ürünleri yada İsrail'e gelir sağlayacak ürünlere her zaman boykot uygulamaya bir hafta bir ay değil bir ömür kararlıyım...

GP ÜMİT
02/06/2010, 09:40
arkadaşlar o zaman tek yapacak şey var.kalıplaşmış,önümüze sürülen listeye itibar etmeyeceğiz.imkanı olan arkadaşlar israil ürünlerini araştıracaklar ve yüzde yüz israil ürünü olduğunu bilen arkadaşlar buraya yazacaklar.bilinçli boykot yapacagız.

ancester
02/06/2010, 10:28
şöyle bir durum var zaten: bu ürünlerin çoğunun imalatı Türkiye'de. bu markalar global ve neredeyse tüm dünyada varlar. yahudilerin gücü de buradan geliyor zaten.
bunların yan sanayileri(ambalaj vs.) de Türkiye imalatı. mesela benim bildiğim Türkiye'deki ambalaj sanayinin çoğunluğu turkish yahudilerin elindedir. dolayısıyla boykot edemeyiz de etsek bile zarar kendi ekonomimize olur.
israilden ithal ettiğimiz ürünler ağırlıklı askeriyeye. doayısıyla bu boykotu yapacak olan ordu ve hükümet. onlar yapabilir mi? daha fazla söze gerek yok.

ibrahim06
02/06/2010, 13:48
Anlayamadığım bir nokta var ki o da şu...Bu kadar markanın İsrail sermayeli olduğunu nasıl biliyorlar belge var mı? Yoksa yanlış yönlendirmeyle başkalarının kendine pay çıkarmak istemesine hizmet mi ediliyor...Misal Vakko' nun sahibinin İsrailli olduğunu yüzde yüz biliyorum peki ya Unilever? Yukarıda İsrail malları adı altında ALGİDA VE CARTEDOR yazılmış CARTEDOR zaten ALGİDA'NIN ürünü bu nasıl bir mantık...Sonra VİVİDENT yazılmış...Peki çok geçmişte değil hepimiz hatırlarız danimarkalı bir karikatürist'in Peygamber efendimizi konu alarak yapmış olduğu ahlaksızca karikatürlerin yayınlanmasıyla tüm islam alemi ayağa kalkmış ve danimarka' ya ait ürünler boykot edilmek istenmişti ve ne tesadüftür ki bu ürünler içinde yine vivident geçiyordu...Şimdi objektif şekilde bir düşünün acaba bu vivident hangi topluma ait yanlış yönlendiriliyo olabilir miyiz bu kadar cahil değiliz her yazılana çizilene inanarak iş yapmak doğru değil birileri bizim üzerimizden oyunlar oynuyo ve bizde malesef inanıp alet oluyoruz...Kimseyi yargılamak değil amacım yanlış anlaşılmasın sadece ilginç tesadüflere kafam takıldı ve bunu yazmak istedim gerçekten İsrail ürünleri yada İsrail'e gelir sağlayacak ürünlere her zaman boykot uygulamaya bir hafta bir ay değil bir ömür kararlıyım...

arkadaşlar o zaman tek yapacak şey var.kalıplaşmış,önümüze sürülen listeye itibar etmeyeceğiz.imkanı olan arkadaşlar israil ürünlerini araştıracaklar ve yüzde yüz israil ürünü olduğunu bilen arkadaşlar buraya yazacaklar.bilinçli boykot yapacagız.

Laf dönüp dolaşıp en bilineni ve net olanı COCA COLA COMPANY ye geliyor. Bu ürünleri içmesek hayatımızda hiçbişeyimiz eksilmez.

detay
02/06/2010, 20:30
Gerçekten de işin içinden çıkmak güç gibi. Fakat en bilinenleri boykot ederek işe başlayıp, şüpheli olanları da iyice araştırıp, ondan sonra boykot edelim. Zaten ciddi anlamda boykot olunca bu markalar millli ve manevi değerlerimizden dem vurup, bizdenmiş gibi görünme çabalarına başlarlar.
Hatırlar mısınız. Yakın bir zamanda coca cola ramazan ile ilgili reklam filmleri oynatıyordu. Bunlara da dikkat etmek gerek.
Adamlar gerçekten çok güçlü. Akla hayale gelmez taktiklerle karşımıza çıkabiliyorlar.
Bunlara karşı her zaman tedbirli ve uyanık olmak gerek.
En az sayıda olsa bile uzun süreli ve geniş katılımlı bir boykot her zaman daha etkilidir.
Tabii en büyük iş yöneticilerimize düşüyor. Askeri silah ve modernizasyon anlaşmalarını gözden geçirmek gerek bence.
Adamlarla(!) yarın öbür gün savaş halinde olsak. Vay halimize!

Silahı bize satan onlar. İstedikleri gibi işe yaramaz hale getirebilirler.

Allah yardımcımız olsun. Ayrıca biz de kendimize yardımcı olalım....

ZAK1980
03/06/2010, 02:21
Laf dönüp dolaşıp en bilineni ve net olanı COCA COLA COMPANY ye geliyor. Bu ürünleri içmesek hayatımızda hiçbişeyimiz eksilmez.
ben altık ıcmiyorum kola cunkı vucuda dırek olarak (seker,karbondıoksıt,sıtrık asıt) sokuyorsunuz bunlarda kanserın olusmasında basrol oyuncusu bır ara okumustum abd de encok kola ıcen yarısmasında bırısı 7 lt mı ne ıcmıs aradan cok az bır zaman gectıkten sonra olmus sebebı ıse kanın karbondıoksıt ıle dolup oksıjen yetersızlıgı