PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Teşekkürler Oto

scarrow
29/05/2010, 19:25
Dün rahatsızlanan Punto'mu hastaneye götürdüm. Pardon Oto'ya götürdüm. Acil servis kapısında kardeşim karşıladı. İlk müdehalesi aracımın beynini bilgisayara bağlamakla yaptı. Motor arıza lambasının hatası silindikten sonra hava filtresinin altında yağ kaçıran bir borunun takılmadığını bu yüzden bir miktar yağ kaçırdığını tespit etti. Bu sırada da hava filtresinin bağlantı ayaklarından birisinin kırıldığını tespit etti ve plastik kaynağı ile onu da halletti. Klima ve şarj dinamosunu çalıştıran kayışın eskidiğini gördükten sonra değişmesine karar verdik ve motorun sıcak olması nedeniyle biraz uğraştırsa da onu da değiştirdik.Yolda pandizottan gelen tıkırtının sebebini ben biliyordum ancak bugüne kadar elim erip de bir çözüm bulamamıştım. Sağolsun pandizotu tutan tırnağın yerine bir uygulama yaptı ve sorun ortadan kalktı. Daha sonrasında ise tıkırtı yapabilecek başka bir parçayı göstermek isterken polen filtresinin VW Bora için kullanılan filtre olduğunu fark etti ve onu değiştirdik. Yağ besleme hortumunun kelepçesinin takılı olmadığını fark ettik ve onu da düzelttik. Davlumbazı tutan plastik parçanın olmadığını daha önce söylemiş ve uygun parçayı ayarlayacağı sözünü vermişti. Bugün gittiğimde kenara ayırdığı plastik tutucuyu yerine taktı. Yaklaşık 2 saat süren bu süreçte olabilecek problemleri söyledi, çaylarımızı içtik ve memnun bir müşteri olarak oradan ayrıldım.

Teşekkürler Oto (https://www.facebook.com/editprofile.php?sk=interests#%21/group.php?gid=73772534351&v=wall&ref=search)... :siritma:

Ziyaretci046
29/05/2010, 20:23
begenmene sevindim kardeşim plaka lambasının düşen plastikden bulucam birdaki sefere de onu yaparız..

scarrow
29/05/2010, 20:29
Eyvallah kardeşim. Bu arada Atatürk imzası için de ayrıca teşekkür ederim.