PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yardım: başkasının tamponuna sürttüm

kucukm
25/05/2010, 10:33
selamlar,

istanbulda oturuyorum. dun tatilden geldikten (2000km yoldan sonra) sonra arabayı otopark a park edecekken. yorgunluk ve dikkatsizlik sonucu sevgili GP min sag arka kosesini bir bmw unun tamponuna surttum. benimkinin bir kac yerinden simdi siyah plastik tampon gorunuyor. bmw unun tamponunda 30-40 cm lik bolgede hafif puturtu var tabii benim boyanın onun tamponunda izleri mevcut. Neyse ben bmw unun hasarını yaptıracam dedim. aslında pasta ile hallolur gibi geliyor bana ama onlar bir ustalarına sorup fiyat verecekler bana. sizce ben bu işi nasıl halletmeliyim. komple tamponu boyatalım derseler kabullenmelimiyim. ayrıca tamponda kırık catlak yok. en cok benim tamponda hasar var.

tesekkurler

eexelanss
25/05/2010, 11:07
Geçmiş olsun arkadaşım...

GP COSKUN
25/05/2010, 11:32
üzücü durum ama hasar veren sen olduğun için ve genelde tampon ve çamurluk gibi aksamlarda parça boya sırtacağı için kopmle boyanmasını isteyebilirler
bence orjinalliğini bozmayın diye felan damardan gir pasta cilaya razı etmeye çalış

Scottie
25/05/2010, 11:47
geçmiş olsun..

kucukm
25/05/2010, 12:11
tesekkurler...

ABNEW
25/05/2010, 13:38
Öncelikle geçmiş olsun,

Mademki fiyat bekleniyor verilecek cevaba göre hareket etmekte fayda var.Eğer uç bir rakam çıkarsa rapor tutarsınız aranızda.Böylece trafik sigortasından yaptırabilirsiniz.Trafik sigortası sadece karşı tarafın hasarını karşılar.Siz de kendi aracınızı ya para vererek ya da kaskodan yaptırırsınız.Ancak 50-60TL gibi birşey denirse uğraşmaya değmez.Aksi halde rapor tutun derim...

speedy_16
25/05/2010, 13:54
Öncelikle geçmiş olsun,

Mademki fiyat bekleniyor verilecek cevaba göre hareket etmekte fayda var.Eğer uç bir rakam çıkarsa rapor tutarsınız aranızda.Böylece trafik sigortasından yaptırabilirsiniz.Trafik sigortası sadece karşı tarafın hasarını karşılar.Siz de kendi aracınızı ya para vererek ya da kaskodan yaptırırsınız.Ancak 50-60TL gibi birşey denirse uğraşmaya değmez.Aksi halde rapor tutun derim...
+1000 kaskoyu sigortyı neden yaptrıyorz sanki bugünler için. artk rapru kendiniz tutyosunuz tutun bi rapor aranızda olsn bitsin

WiSTaRiA
25/05/2010, 14:04
Geçmiş olsun.... Diğer arkadaşlarımında dediği gibi pasta cilaya ikna edebilirsen ettir ama 50 lira civarında masraf varsa karşı tarafta cepten karşıla derim daha fazla çıkarsa trafik sigortasından yaptırmanı öneririm...

emrahcelik
25/05/2010, 14:48
aynı durum benm basıma gelmisti adam tamponu boyatıcz diye ısarar etti sonc olarka 1 2 cizik bi yerde iyi bi pasta cila attır briseyi kalmaz eğer derin degilse cizikler geçior zatne hem onun icinde mantıklı orjinalligi bozulmuor aracın

kucukm
25/05/2010, 15:39
tesekkurler arkadaslar... hala telefon bekliyorum. :( bakalım ne olacak...

GP ÜMİT
25/05/2010, 15:45
ufak bir çizikse kaskoya kadar uzanmaz,trafik sigortası karşılar karşı tarafın masrafını.bir ropor tutun aranızda başını ağertma

kucukm
25/05/2010, 15:48
aslında cizik falan da gormedim. sadece surtunen yerde puturtu var o sorun oldu. Bu puturtu de sanırım tamponun ustune yapısan benim boyadan kaynaklanıyor. neyse telefonlarını bekleyecem artık...

GP ÜMİT
25/05/2010, 15:52
aslında cizik falan da gormedim. sadece surtunen yerde puturtu var o sorun oldu. Bu puturtu de sanırım tamponun ustune yapısan benim boyadan kaynaklanıyor. neyse telefonlarını bekleyecem artık...
ya okadar ufaksa adam aramaz bile,boşveeer takma kafana böyle ufak şeyleri

kucukm
28/05/2010, 00:18
henuz arayan olmadı. sanırım pasta ve cila ile hallettiler...
iyi aksamlar,

ZAK1980
28/05/2010, 01:09
bendede cızıkler var bır ıkı tane gordukce canımı sıkıyor mını kaskodan yaptıracam autıkınge gıdıp randevu aldım bmw nın kaskosu varsa oda yaptırsın sende yaptırabılırsın mını kaskodan kaskonda bozulmuyor

nrn
06/02/2011, 13:12
slm arkadaslar ,sağ arka tamponda sis farının üzerinde 10 cm çatlak oluştu ,içe doğru sizce servisdemi yaptırmalıyım ,kaskoda yok ,kaça yaparlar ,yardımcı olurmusunuz