PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kredı kartı yıllık ucretı

ZAK1980
23/05/2010, 21:03
Arkadaslar bonuscardımın uyelık ucretı gelmıs 40 tl bankayı aradım ıptal edılemıyormus ama kampanya varmıs 2 otomatık odemeye 30 tl bonus vereceklermıs falan fılan sınırlendım bu sekılde mecbır tutmalarını hazmedemedım ne mecbur olacam hem benım ustumden para kazansınlar hemde mecbur tutsunlar yakında sızede gelır bunlar kolay gele .
Nette arastırma yaptım dılekceler buldum 1 dılekceyı bankaya ıade taahutle gonderıp olumsuz bır cevapta veya donulmemesı durumunda ise 2 dılkece ıle kaymakamlıga basvuracam bu parayı odemeye hıc nıyetım yokk asagıdakı dılekceler sızın ısınızede yarayabılır.

drahmet
23/05/2010, 21:21
evet kredi kartı aidatları gerçekten can sıkıcı
başka bir yol bence müşteri hizmetlerini kartlarını aidat alınmasından dolayı kullanmak istemediği belirtip kartı iptal ettirtmek istediğini söyle bence.
genelde işe yarıyor diye duydum yani sen parayı yatırıyorsun ama sana özel parapuanlarla tekrar ödüyor denemekte yarar var bence

ZAK1980
23/05/2010, 21:27
evet kredi kartı aidatları gerçekten can sıkıcı
başka bir yol bence müşteri hizmetlerini kartlarını aidat alınmasından dolayı kullanmak istemediği belirtip kartı iptal ettirtmek istediğini söyle bence.
genelde işe yarıyor diye duydum yani sen parayı yatırıyorsun ama sana özel parapuanlarla tekrar ödüyor denemekte yarar var bence
Ahmet taksıtlı borcun var ıse onun tamamını kapatır ısen kartı ıptal edıyorlarmıs yoksa etmıyorlarmıs yanı sıfır bakıyede kart ıptalmıs

Punto_Can
23/05/2010, 22:04
banada bu ay akbank fish karttan 100 tl üyelik aidatı geldi, aidat dahil ekstrem 1700küsürdü. aradım bankayı kartımı iptal edin dedim, nedenini ise kart ücreti ödemek istemiyorum dedim. kız ikiletmeden üyelik aidatını kartıma iade etti ve bu ayki ekstrenizi 100Tl eksik ödeyin dedi, topu topu 1 dk fln sürdü :)

alpay2
23/05/2010, 23:56
ben 5 senedir aidat ödemiyorum.Çünkü kartımı iptal edeceğimi söyledim hemen gerekli işlemler yapıldı ve bir daha aidat ücreti ekstreme yansıtılmadı ( Garanti Bankası)

alpimmm
24/05/2010, 00:24
Arkadaslar bonuscardımın uyelık ucretı gelmıs 40 tl bankayı aradım ıptal edılemıyormus ama kampanya varmıs 2 otomatık odemeye 30 tl bonus vereceklermıs falan fılan sınırlendım bu sekılde mecbır tutmalarını hazmedemedım ne mecbur olacam hem benım ustumden para kazansınlar hemde mecbur tutsunlar yakında sızede gelır bunlar kolay gele .
Nette arastırma yaptım dılekceler buldum 1 dılekceyı bankaya ıade taahutle gonderıp olumsuz bır cevapta veya donulmemesı durumunda ise 2 dılkece ıle kaymakamlıga basvuracam bu parayı odemeye hıc nıyetım yokk asagıdakı dılekceler sızın ısınızede yarayabılır.

Zeynel, arkadaşlarım da söylemişler ama aynı şeyi bende yaptım Garantiyi aradım 40 tl lik aidatı geri yatırdılar anında. sende bi ara iyi olur .

GPunto19
24/05/2010, 00:32
Axess için arkadaşları dediği yöntemi uyguladım..kapatın kartımı dedim..mesaj çekmişler hemen..kart ücreti iade diye..

ibrahim06
24/05/2010, 00:38
Sevgili Zeynel ve diğer arkadaşlar, size izleyeceğiniz yolu anlatayım : Önce herhangi bir kredi kartının aidat ücreti yansıtılmış hesap özeti kağıdıyla birlikte 3.5 liralık Pul ile Tüketici mahkemesine Bu sene ve geçmiş senelerde bu şekilde tahsil edilen bütün kart aidatı ücretlerinin tarafıma ödenmesi diye bir dilekçe veriyorsun.15 gün içinde sonuçlanıyor. sonucu bankaya bildiriyorsunuz ve sadece bu sene değil tüm senelerin aidatları hesabınıza yatıyor. Siz de mutluluktan uçarak bana teşekkür ediyorsunuz :)

alpimmm
24/05/2010, 00:49
Teşekkürler İbrahim :)

ZAK1980
24/05/2010, 00:51
Zeynel, arkadaşlarım da söylemişler ama aynı şeyi bende yaptım Garantiyi aradım 40 tl lik aidatı geri yatırdılar anında. sende bi ara iyi olur .
Alper senın dedıgın gıbı aradım garantıyı 40 tl mecbur ımıs odeyeceksınız dedı kesın konustular abı hıcbırsekılde ıptal yokmus yarınkaymakamlıga ugrayacam

narkoz30
24/05/2010, 09:32
Uğrayın sonucu paylaşalım bankalara kapak olsun :D

dogan85
24/05/2010, 16:33
yanlız arkadaşlar unutmamak lazım tüketici hakem heyetinin verdigi kararlar baglayıcı degildir.
banka hakem heyeti kararı için sizi mahkemeye verebilir bu seferde avukat tutmanız gerekebilir.
sizin 5-10 tane emsal karar ekleyip sundugunuz evrakları , banka avukatı yerden kalkmayacak kadar cok emsal karar sunarak karsılayacaktır.
hakem heyetiyle ayrıntılı konusup bu tip olasılıklar için ayrıntılı bilgi alın.
sonra 40 tl için 2000 tl harcayıp birde magdur olmayın.
tabi yine siz bilirsiniz benimki nacizane bir uyarı.hep böle olacak diye bir secenek yok.
bende bu sekilde basvuru yapacaktım hakem heyetindeki arkadas uyarmıstı böyle böyle bir olasılık var diye.bazen ters tepebiliyormus.

ZAK1980
24/05/2010, 18:45
Verdım hakem heyetıne dılekce bankayada attım posta bakalım YARGITAY KARARI VAR ORTADA EMSAL TESKIL EDER FAKAT BANKADA ITIRAZ ETMIS YARGITAY KARARINA DURUM SIMDILIK AYNEN ? BU.
OLMADI ODERIZ NISAN 2011 DEDE IPTAL ETTIRIRIM 40 TLIKTE AGZIMA NE GELIYORSA SOYLERIM

ZAK1980
24/05/2010, 18:52
Sevgili Zeynel ve diğer arkadaşlar, size izleyeceğiniz yolu anlatayım : Önce herhangi bir kredi kartının aidat ücreti yansıtılmış hesap özeti kağıdıyla birlikte 3.5 liralık Pul ile Tüketici mahkemesine Bu sene ve geçmiş senelerde bu şekilde tahsil edilen bütün kart aidatı ücretlerinin tarafıma ödenmesi diye bir dilekçe veriyorsun.15 gün içinde sonuçlanıyor. sonucu bankaya bildiriyorsunuz ve sadece bu sene değil tüm senelerin aidatları hesabınıza yatıyor. Siz de mutluluktan uçarak bana teşekkür ediyorsunuz :)
Tuketıcı mahkemesımı yoksa hakem heyetımı demek ıstedın mahkemelerde dosya acmıyormusun 160 tl karsılıgında pul hakem heyetı ıcın degılmı bu arada pul olayını kardırmıslar kaymakamlık

taneren
24/05/2010, 19:14
Sadece kredi kartından değil ki,banka hesabındanda yıllık aidat alıyorlar.
Bende 4-5 yıl öncesine kadar bir düzine kredi kartı vardı hepsini iptal ettim şimdi tek bir bankanın kredi kartını ve banka hesabını kullanıyorum daha tek kuruş aidat ödemiş değilim,bu banka hiçbir müşterisinden almıyor.

ZAK1980
24/05/2010, 19:25
Sadece kredi kartından değil ki,banka hesabındanda yıllık aidat alıyorlar.
Bende 4-5 yıl öncesine kadar bir düzine kredi kartı vardı hepsini iptal ettim şimdi tek bir bankanın kredi kartını ve banka hesabını kullanıyorum daha tek kuruş aidat ödemiş değilim,bu banka hiçbir müşterisinden almıyor.
Hakan hangı banka ben bank asyadan kart aldım onlarda almıyor fakat lımıtı dusuk ve cok fazla taksıt olayı yokk sımdılık

taneren
24/05/2010, 19:32
hakan hangı banka ben bank asyadan kart aldım onlarda almıyor fakat lımıtı dusuk ve cok fazla taksıt olayı yokk sımdılık

evet aynı banka zeynel,
benim limit konusunda problemim yokda,taksit olayına katılıyorum,heryerde yok malesef.

ERDEM1907
24/05/2010, 19:50
Kart ücreti konusunda farklı düşünsem de banka da çalıştığım için konuyu net olarak biliyorum. her bankanın farklı uygulaması söz konusu;bazı bankalar direk, bazı bankalar kartınızı iptal ettirdikten sonra sizi arayarak,bazı bankalar harcama rakamı vererek yada puan karşılığında iptal ediyor. İşinize gelmiyorsa tüketici hakem heyetine gittiğiniz geri alabilirsiniz.