PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ADSL için sabit hatta para ödemeyin

ZAK1980
19/05/2010, 18:50
Türk Telekom'un bütün ADSL aboneleri için emsal teşkil edecek kararda, ADSL hizmeti nedeniyle kişiye ait telefon hattı üzerinden sabit ücret alınmasının yasal olmadığına hükmedildi.Müfettiş Recep Ali Örten, Kastamonu'da görev yaptığı sırada ADSL aboneliği için başvuruda bulundu. Türk Telekom yetkilileri sabit hat çektirmeden ADSL hizmeti veremeyeceklerini belirtti. Bunun üzerine sabit hat için aboneliği kabul etti ve evine telefon hattı çektirdi. Ancak ADSL hizmeti için sabit telefon ücreti alınmaması gerektiğini savunan Örten, 4 Mart 2008'de Kastamonu Valiliği Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü Tüketici Sorunları İl Hakem Heyeti Başkanlığı'na şikâyet dilekçesi verdi.
TELEKOM'UN İTİRAZI DA REDDEDİLDİ
Talebin reddedilmesi üzerine konuyu tüketici mahkemesi sıfatıyla Kastamonu 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'ne taşıdı. Mahkeme, Örten'i haklı bulurken, telefon hattı üzerinden sabit ücret alınmaksızın ADSL hizmetinden yararlandırılması gerektiğine hükmetti.

Türk Telekom avukatları kararı temyiz etti. Ancak Yargıtay 13. Hukuk Dairesi itirazı reddetti. Şu an Sinop'ta görev yapan Örten, şimdi geriye dönük ödediği sabit ücretleri almak için uğraşıyor.

eexelanss
19/05/2010, 21:01
Zaten çok saçma bi olay internet kullanmak için sabit telefon hattının olması.. Hakkımızı aramamız lazım

femoli
19/05/2010, 21:07
Zannetmiyorum adsl için sabit hat parası iptal olsun adamların amacı bu hem adsl den hem sabitten götürüyor ..

silentscream
19/05/2010, 22:28
Sabit hat parası 25TL ADSL aboneliği 4Gb 2 Mb için 32TL .Toplam 57TL.
Aslında usb GSM modemlerden alıp keyfimize bakmalıyız...
Hem ttnet ne diyor?Hattın hızı santrale olan uzaklığa göre değişebilir.İyi de be insan evlatları o zman benim hattımın hızına göre fiyat alsana beni yolacağına...

ABNEW
19/05/2010, 23:20
Ben zamanında ADSL mi sırf bu yüzden kapatmıştım.30 TL lik ADSL için konuşmadığım telefona 20TL para ödüyordum.Umarım Telekom sabit hat ücreti almadan ADSL hizmetini verir vatandaşa...

alperyonar
19/05/2010, 23:27
Peki bu GSM modemlerine ne diyorsunuz?? Sizce ADSL modemi kapattırıp bir tane bunlardan mı alsam??

ABNEW
20/05/2010, 01:57
Peki bu GSM modemlerine ne diyorsunuz?? Sizce ADSL modemi kapattırıp bir tane bunlardan mı alsam??

GSM Modemden kasıt 3G modemse uzak dur derim Alper.En azından almadan oturduğun yerde bağlanabilen birilerinin olup olmadığını kontrol etmen lazım kesinlikle,

Ben yaklaşık 1 yıldır Turkcellin Vınını kullanıyorum.İlk 2 ay çok iyiydi.Ancak sonra 3G ile bağlanamaz oldum.O günden sonra edge hızıyla bağlanıyorum.Bu da adsl den biraz daha yavaş maalesef.Sanırım şuan için en iyisi kablonet ya da sabit hatsız -eğer olursa- adsl...

femoli
20/05/2010, 09:36
Ne oldu arda bir anlat bakalım dilin yanmışa benziyor ilk zamnlar güzel diyordun hatta sana bakarak taahütüm dolsun 3 g ye geçecektim bende :S

narkoz30
20/05/2010, 09:38
Karar yargıtayda onanırsa Tüm tc vatandaşları yararlanabilecekler ancak bu sefer de telekom adsl fiyatlarına zam yapacak. Ancak hakkını yemeyelim eskimiş köhne zihniyetlerin yönettiği telekom satıldıktan sonra bariz hizmet kalitesi artmıştır adsl 8mbit öncesinde bu mümkün değildi. Eğer imkanım olursa uydu net yada superonline fiber net almak istiyorum başvurdum cevap gelmedi 1 aydır.

pdr42
20/05/2010, 09:52
peki yıllar once odedigmiz ucretleri geri alabilecekmiyiz misal 2006 yılındaki odediklerimiz

narkoz30
20/05/2010, 10:21
peki yıllar once odedigmiz ucretleri geri alabilecekmiyiz misal 2006 yılındaki odediklerimiz
Karar açıklanırsa hukuk yönünden geri dönüşümlü olur yani evet eskiyi kapsar ancak bunu önleyecek tüketici yasaları ve hakları yönünden fazla bir bilgim yok mesela köprü zamlarından geri alındığında vatandaşa da geri ödeme yapılmamıştı metrobüs zammı yine böyle yani vuran vurgunu ile kalıyor. Bir tek yeri yurdu ve takibi belli olna ttkom u bu kapsamayacağı çin mevcut kayıtlardan tüketicilere geri ödeme yapılabilmesi olası.

OzzY
20/05/2010, 10:29
Karar yargıtayda onanırsa Tüm tc vatandaşları yararlanabilecekler ancak bu sefer de telekom adsl fiyatlarına zam yapacak. Ancak hakkını yemeyelim eskimiş köhne zihniyetlerin yönettiği telekom satıldıktan sonra bariz hizmet kalitesi artmıştır adsl 8mbit öncesinde bu mümkün değildi. Eğer imkanım olursa uydu net yada superonline fiber net almak istiyorum başvurdum cevap gelmedi 1 aydır.

süperonline fiber tam oturmadı henüz enazından bazı bölgelerde...

bazen çok yavaş çalışıyo ping süreleri çok uzuyo. 1mbitin altında kullandığım oluyo(10mbit)

forumlarda gördüğüm kadarıyla bu sorunu yaşayan çok kişi var...

bence şuan en ideal sistem kablo net

ABNEW
20/05/2010, 15:11
Ne oldu arda bir anlat bakalım dilin yanmışa benziyor ilk zamnlar güzel diyordun hatta sana bakarak taahütüm dolsun 3 g ye geçecektim bende :S

Mehmet, konuyu bölmeyim, kendi konumda anlatayım:

https://forum.grandepuntotr.com/ser-kursu/12722-3g-modem-aldim-2.html

Misafir-1
20/05/2010, 15:22
arkadaşlar telekomdan size yok şukadar indirim şu kadar ay diye sözleşme imzalatmak isterlerse kabul etmeyin çünkü biz nasıl olsa sözleşme imzalattık 2 yıl bağladık diyip hem hizmeti yavaşlatıyorlar hemde kesiyorlar arızaqyı arayınca değişik gewrekçelerle sallıyorlar benim başıma geldi tecrübe ile sabit kazayla bir sözleşme imzaladık kesilmeyen internetim kesilmeye hatta haftalaraca gelmemeye başladı arızayı arayınca da hep salladılar müşteri hizmetleri desen ukala bir şekilde kapataırsanız kapatın sözleşmeye göre tazmişnat ödersiniz diye ukalalık yaptı bilginize

ZAK1980
20/05/2010, 22:09
süperonline fiber tam oturmadı henüz enazından bazı bölgelerde...

bazen çok yavaş çalışıyo ping süreleri çok uzuyo. 1mbitin altında kullandığım oluyo(10mbit)

forumlarda gördüğüm kadarıyla bu sorunu yaşayan çok kişi var...

bence şuan en ideal sistem kablo net
Ozan sen nerede oturuyorsun Fıber Ankarada nerede var bızım evın onunden kablo gecıyor abone olmaya calısıyorum sıstem yokmus cukurambarda daha