PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir telefonda üçkağıt girişimi de benim başıma geldi

ik77
18/05/2010, 09:54
Evet arkadaşlar yaklaşık 1 ay öncede benim başıma gelen bir olay var.tam değil ama yarım dolandırcılık.Şu türkcell in 755 88 88 diye bi kontör hattı var.yaklaşık 1 yıldır defalarca promosyon indirim ıvır zıvır mesajları geliyordu.en sonunda türkcelli aradım ve bu numarayı sordum.ceavapları kendi şirketleri olmadığı ama iş ortakları olduğu ve güvenlik anlamında sorunlu olmadıklarını anlattılar.yani kısaca iş yapılabilir dediler.yine bi sefer mesaj geldi.işte şu kadar konuşma kazandınız aktif etmek için yarın çu isimli arkadaşımız sizi arayacak.ertesi gün bayan aradı.işte şu kadar zamandır kullanıcısınız yağlama ballama falan sonunda sadede geldi.22 lira aylık olmak üzre 3 ay boyunca kredi kartından ödeme yaparsak 20 liralık konuşma yükleyeceklermiş toplamda tam olarak hatırlamıyorum ama 200 liralık tı galiba ücretsiz konuşma hakkı alabileceğimi.bu hakkı telefon etmem karşılığında her ay yükleyebileceğimi ve hatta istediğim kişiye kontör hediye edebileceğimi,kontör talebimi bu hattan yaparsam çok daha ucuz olacağını bunların dışında birçok hediye ve kampanyadan daha avantajlı faydalanabileceğimi anlattı.ben her söylediği cümleyi teyid ettirmek için tekrar ettirdim.hani şu konuşmalar kayıt altında diye.en sonunda türkcell in referansıyla kabul ettim.kredi kart bilgilerimi istedi verirken içim bi cızzz etti ama hani derler ye basiretim bağlandı verdim.tabi bayan birde şöyle dedi.ben sizin özel müşteri temsilcinizim byndan sonra her aramanızda benim ismimi söyleyin 10 dakika sonra ben size dönerim.birşey daha var unuttum onuda anlatayım.bu anlaşmayı yapınca tekrar parayla kontör yüklememe gerek kalmayacakmış.yani 3 ayda bir parayla kontör yüklemeye gerek kalmayacakmış.ertesi gün telefonu kontrol ediyorum bedava kontör falan yok.akşam tekrar kontrol ediyorum tık yok.aklıma bi kurt düştü.sabah 755 88 88 aradım durumu anlattım ve o bayanın beni aramsını söyledim tabi athmin edeceğiniz gibi kimse aramadı.tekrar aradım durumu anlattım.müşteri tems. arkadaş bana kampanyanın hiçte bana anlatılan gibi olmadığını anlattı.ama konuyu yukarıya anlatacağını ve oradan bana haber verileceğini söyledi.tabi yine aramadılar.tekrar arayıp o bayanın aramasını söyledim ama müşt tems. arkadaş böyle bir sistemlerinin olmadığını isim talebi üzerine aramak gibi bişeyin mümkün olmadığını söyledi.daha sonra anlaşmanın iptali talebinde bulundum.talebimi aldılar ve daha sonra yöteici olduğunu söyleyen birisi aradı.kendisi de kampanyayı anlatmak istedi ben engelledim ve telefon konuşma kaydındaki kampanyanın uygulanmasını istedim.tabi o kendince başka bir sürü şey anlatmaya çalıştı.ben ısrarla talebimi tekrarladım ya da üyelik iptalim gerçekleşmesini istedim.en sonunda bana extra bi 15 liralık konuşma önerdi.kabul etmedim ve üyeliğim iptal edildi.

Kıssadan hisse benim anladığım sudur.

bu adamlar kasten yanlış bilgi vererek sizi önce ikna ediyorlar.daha sonra kampanyanın farklı olduğunu siz eğer anlamazsanız ya da çok üstüne düşmezseniz öylece gidiyor.ama eğer siz anlarda hakkınız aramaya çalışırsanız alavere dalevereyle ufak bi hediyeyle tekrar ikna etmeye çalışıyorlar.
aman siz siz olun böyle konularda kimseye güvenmeyin.

Kriminal
18/05/2010, 10:43
Geçmiş olsun ilker biz bankacı oldugumuz için o kadar çok başımıza gelıyorkı boyle seyler :)

narkoz30
19/05/2010, 13:00
Allah hepsinin xyvzcçsrnlwpnl'QWE'^+'Q@seq@ß