PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Telefon dolandırıcılığına dikkat

SpyHunter33
17/05/2010, 20:52
Merhabalar Sevgili forum ailem :)
Bu gün sizlere başımdan geçen bir olayı dillendirmek ve bir nebze olsun uyarıda bulunmak istiyorum...Öncesin de !

Bir kaç ay evvel bir abimizin Telefonuna bilinmeyen bir numaradan ulaşılır ve kendisini Polis olarak tanıtır bir şahıs. Akabinde Numarasına kaçak giriş yapıldığını ve Bir milletvekili hanımının Taciz edildiğini söylerler. bu durumdan kurtulmak için ise Kontör Şifresi isterler tabi abimiz yaklaşık 1 saat boyun ca bağlaması kuvvetli bu şer......sizlerin konuşmalarından etkilenir ( Arkadan yapılan vali ile Tel konuşmaları Telsiz anons sesleri Vs. ) ama tabi yolda gördüğü bir polise durumu anlatın ca. Telefonu kapatır. Şimdi gelelim benim başıma gelene :)

Bir kaç gün önce Emniyet Genel Müdürlüğünden Telefonma gelen bilgilendirme mesajında bu durumların yaşandığı anlatılıyor. Ve uyanık olmamız gerektiği söyleniyor. Bu gün sabah 10 civalrın da bir numara beni aradı açtım ve karşım daki şahsiyetsiz şahıs komser olduğunu söyledi. Bende tabi bir ampul yandı hemen, konuşmalar aynen şu şkilde.

- Ben Komser falan filan. sessiz ve kimsenin olmadığı bir yere geçin özel bir konu konuşacağız...
- Buyrun meeemur bey ( alaylı bir şekilde :) ) sessiz bir yerdeyim şu anda.
- 0533............ numarası size mi ait resmi kullanıcısı sizmisiniz.
- Evet buyrun benim....
- Kiminle görüşüyorum ben.
- Polis olan sen değilmisin kimi aradıysan onunla görüşüyorsun.
- Bakın beyfendi ciddi bir konu ve karşınızdaki kişi bir devlet memuru konuşmalarınıza dikkat edin.
- ( muhabbetin sonu için konuşmaya devm ettim ) pardon memur bey. Buyrun dinliyorum..
- Kimlik bilgileriniz Ali Tek isimli bir şahıs tarafından çalınmış. ali tek kim derseniz Diyarbakır Erganili ergenekondan aranıyor sizin adınıza bir kaç hat daha çıkartmış ve dolandırıcılık yapıyor. bilgilendirmek için aradım.
- Yapmayın ya tüh tüh ne yapmamız gerek meeeemur bey.
- Hemen en yakınınızdaki vodafone avea yada türkcell bayisine gidin bilmemkaç tane kntr kartının 14 hanli şifresini isteyeceğiz gereiğini yapacaz merak etmeyin...
- Peki ben bir şey söyleyebilirmiyim.
- buyrun
- Telefonu kapatarak savcılığa gitsem sizin hakkınızda suç duyurusunda bulunsam ve Türk polisinin adını lekeleyerek kazanç sağlamaya çalıştığınız için size ana avrat........ :)

Bundan sonrası oldukça yoğun küfürleşmeler ile geçiyor.
demem o ki Arkadaşlar Dikkatli olun....

Türk Polisi hiç bir zaman telefon görüşmesi ile sizden Para, Kontör :D vs talep etmez. Elinize Emniyet Genel müdürlüğü Resmi Evrak niteliğindeki yazışmalar gelmediği sürece hiç Bir telefon görüşmesine aldanmayın....Saygılarımla...

OzzY
17/05/2010, 22:08
2 sene önce 2000 tllik kontor verdi dedem :)

alpimmm
17/05/2010, 22:08
teşekkürler Erkan verdiğin bu önemli bilgi için. anlattığın olayın bir benzeri bizim bi öğretmen arkadaşımıza yapıldı, ama kendisinden kontör değil de kredi kartı bilgileri istenmiş, arkadaşım daha önceden bu konuda bilgi sahibi olduğu için bu tuzağa düşmemiş, aynı şekilde aramayı sonlandırmış. Dikkat etmek lazım kesinlikle, tekrar teşekkürler

Elmedin
18/05/2010, 00:25
beni de aramışlardı bastım küfürü :)

Ziyaretçi049
18/05/2010, 07:36
Ulan beni neden aramazlarki biraz sitres atayım :D

femoli
18/05/2010, 09:46
Orhan tam ağzımdan aldın .. beni bir arayacaklarki bu dolduruşla gerçekten emniyet müdürüde arasa onada :D:D:D

Kriminal
18/05/2010, 10:47
Erkan on numara olmus valla..
Gecenlerde araba tamırcısını aramıslar aynı sekılde kutahyada kaaza tyaptık aracın yapılması ıcın sana yollayacagız ama bıze cekıcı parası yolla suan uzerımde yok aracta bulunan kardesımde agır yaralı falan adam tam 1500 tl yollamıs karsı tarafa ama ne gelen bı araba var nede karsıda kendını aglamaklı tanıtan yuzbası....
Olan garıp tamırcıye oldu

sathaner
18/05/2010, 10:59
Bu dolandırıcığın suyu çıktı artık, adamlar hâlâ devam ediyorlar, polis bir ara pankart hazırlamıştı Türk polisi kontör istemez diye, ne kadar çok kişi bilinçlenirse o kadar iyi olur.

Ben de bir telefon dolandırıcılığından bahsetmek istiyorum, telefonunuza +359.....şeklinde yurt dışından bir cevapsız çağrı gelirse sakın geri dönüş yapmayın, genelde Bulgaristan'dan geliyor bu cevapsız çağrılar, olay şöyle gerçekleşiyor, +359... lu bir numara size bir kaç defa çağrı atıyor, siz de merak edip geri arıyorsunuz, karşınıza bir bayan çıkıyor ve canım sıkıldı rastgele bir numara çevirdim konuşmak istedim diyor, bizim Türk insanı da bayan görünce hemen muhabbet kurmaya çalışıyor, bir iki gün sizinle bir güzel muhabbet ediyor telefonla, sonrasında da ben Türkiyeye gelip seninle tanışmak istiyorum diyor karşıdaki bayan, ama param yok bana 300 Euro yol parası gönderirsen gelebilirim diyor, e tabi bizim Türk insanı da gönderiyor tabi, sonra bir daha ulaş ulaşabilirsen.

Bana bu cevapsız çağrı gelince hemen araştırma yaptım, ekşi sözlükte bunulan ilgili geniş bir başlık var, bir çok kişinin başına gelmiş, geçenlerde de radyoda Nihat Sırdar bahsediyordu.

Siz siz olun her cevapsız çağrıya karşılık vermeyin.

bulgaristan'dan gelen cevapsız çağrı - ekşi sözlük (https://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=bulgaristan%27dan+gelen+cevaps%C4%B1z+% C3%A7a%C4%9Fr%C4%B1)

Ziyaretçi049
18/05/2010, 11:31
Mehmet abi gerçek komiser seni aramaz telefondan alt rütbelileri aratır en fazla :D

femoli
18/05/2010, 13:05
Mehmet abi gerçek komiser seni aramaz telefondan alt rütbelileri aratır en fazla :D
olsun onada :D:D

magic
18/05/2010, 15:14
Bu dolandırıcığın suyu çıktı artık, adamlar hâlâ devam ediyorlar, polis bir ara pankart hazırlamıştı Türk polisi kontör istemez diye, ne kadar çok kişi bilinçlenirse o kadar iyi olur.

Ben de bir telefon dolandırıcılığından bahsetmek istiyorum, telefonunuza +359.....şeklinde yurt dışından bir cevapsız çağrı gelirse sakın geri dönüş yapmayın, genelde Bulgaristan'dan geliyor bu cevapsız çağrılar, olay şöyle gerçekleşiyor, +359... lu bir numara size bir kaç defa çağrı atıyor, siz de merak edip geri arıyorsunuz, karşınıza bir bayan çıkıyor ve canım sıkıldı rastgele bir numara çevirdim konuşmak istedim diyor, bizim Türk insanı da bayan görünce hemen muhabbet kurmaya çalışıyor, bir iki gün sizinle bir güzel muhabbet ediyor telefonla, sonrasında da ben Türkiyeye gelip seninle tanışmak istiyorum diyor karşıdaki bayan, ama param yok bana 300 Euro yol parası gönderirsen gelebilirim diyor, e tabi bizim Türk insanı da gönderiyor tabi, sonra bir daha ulaş ulaşabilirsen.

Bana bu cevapsız çağrı gelince hemen araştırma yaptım, ekşi sözlükte bunulan ilgili geniş bir başlık var, bir çok kişinin başına gelmiş, geçenlerde de radyoda Nihat Sırdar bahsediyordu.

Siz siz olun her cevapsız çağrıya karşılık vermeyin.

bulgaristan'dan gelen cevapsız çağrı - ekşi sözlük (https://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=bulgaristan%27dan+gelen+cevaps%C4%B1z+% C3%A7a%C4%9Fr%C4%B1)

Bana haftada bir-iki kez oluyor bu, hatta bazen rolantiye alıyorlar sonra bir daha, ama ben hiçbirini açmadım bugüne kadar, işte arayan numaralar +359885473041 - +359896545876 :)