PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Asus 1000he driver sorunu

oguzhan ozcan
04/05/2010, 14:58
Arkadaşlar yeni bir makina aldım 2.el asus 1000he garantisi devam ediyor kutulu ürün sıfır gibi 375 tl verdim ( iyi fiyat :cool:) makinaya fakat windows 7 kurmak üstedim buna ama camera , wireless , kısa yol tuşlarını kuramıyorum.Kuran varsa yardımcı olabilirmi nasıl yapacağıma dair.

SpyHunter33
04/05/2010, 15:18
Bende HP makinamda orjinal vista ile gelmişti sonrada 7 döndüm. driverlerin bir kısmını tanımadı kısyol tuşları parmak izi okuyucu gibi bende wistanın sürücülerini Hpnin sitesinden indirip kurdum o şekilde çalıştı.

Asus'un kendi sitesinden Driver lara baktım da senin Pc nin tam kodunu bilemeidğimden ( A1000 1B 1F gibi ) detaylı arama yapamadım.

https://support.asus.com.tw/download/download.aspx?SLanguage=en-us

oguzhan ozcan
04/05/2010, 15:31
Oradaki sürücüleri denedim fakat yinede olmuyor tam olarak Eee Pc 1000HE olacak geçiyor.

SpyHunter33
04/05/2010, 15:41
Resmi sitesindeki driverlar

ASUSTeK Computer Inc.-Support- (https://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us)

bu şekilde verilmiş büyük ihtimal sizde bunlara ulaşmışsınızdır diye düşünüyorum. Konuya daha da çok hakim bir arkadaşımızda ilgilenir diye umuyorum..

oguzhan ozcan
04/05/2010, 15:52
Peki olmamasının nedeni orjinal olmamasından kaynaklanırmı.

SpyHunter33
04/05/2010, 15:58
Yok kaynaklanmaz. Tecrübeye sabittir :D

oguzhan ozcan
04/05/2010, 16:03
Yani bende aynı düşünüyorum :) Ama neden olmuyor kafayı yicem ya :)

ZAK1980
04/05/2010, 17:37
oguzhan anladıgım kadarı ıle drıverlar vista falan sana verılen sen ıse wın 7 kurmak ıstıyorun ve kurdun fakat wın7 drıverı desteklemıyor.
Aldıgın cıhazın wista 32 bıt ve 64 bıt drıverları var ıse setup a sag tus yap uyumluluktan (uyumluluk modu-bu programın calıst uyumluluk modunu )xp,xpsp1-2-3 orjınalde ne varsa( wısta,wıstasp2 veya vıstasp 3) seceneklerınden bırını secerrek kuruluma devam et sorun cozulecektır

ZAK1980
04/05/2010, 17:43
orjınallıkle alakası yok .Asusun sıtesınde okumustum bazı makınaların vın 7 drıvarlarını koymuslar bazıları yok yanı upgrade olayı yokmus benım F8SN de buna dahıl vındows 7 drıverları internetten bulup yukler guncellemeler ıle beraber fakat benımkı bulamadı vındows 7 ye bu donanımı calıstırmak ıcın vısta 32 bıt setuptan yaralan dedım kısacası wın 7 calıstıramadıklarını vısta drıverdan calıstır dedım hersey sorunsuz su an Wistamı tövbe tövbe işim olmaz .
Dedıgım gıbı yaparsın ancak ıstersen teamvear ku sısteme bakayım buradan

bu arada Oguzhan ne ettın yazarsan sevınırım sondurumu

oguzhan ozcan
04/05/2010, 17:58
netbook'u 2.el aldım cd yoktu ondan bende win 7 kurdum şimdi sürekli hata mesajı veriyor ve asus'un sitesinde olan driver'leri kurdum fakat yine çalıştırmadı yani kamera , wireless ve kısayol tuşları çalışmadı bu dediğinizi xp driverleri üzerinden yapsam olurmu acaba ?

SpyHunter33
04/05/2010, 18:00
Denemekte fayda var. Bazı driverların alt yapıları üst sürümleri destekleyebilmekte...

oguzhan ozcan
04/05/2010, 18:04
Tamam bunları deniycem ondan sonra haber verırım ama ınsallah olur ya

narkoz30
04/05/2010, 21:43
asusun sitesinden cihazın windows 7 ile uyumlu olup olmadıgını sürücü driverleri açısından görebilirsin.

ZAK1980
04/05/2010, 21:50
asusun sitesinden cihazın windows 7 ile uyumlu olup olmadıgını sürücü driverleri açısından görebilirsin.

XP,Vista gibi içletim sistemlerinden Vindows 7 ye yukseltme yapmadan aşağidaki linkten sisteminizin destekleyip desteklemediğini test edin derim gerçi bu test nelerın calısıp calısmayacagını test ediyor

LİNK:
Windows 7 Yükseltme Danışmanı - Karşıdan Yükleyin - Microsoft Windows (https://windows.microsoft.com/tr-TR/windows/downloads/upgrade-advisor)

bu arada vindows 7 minimum sistem gereksinimleri de sunlar

1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı 32 bit (x86) ya da 64 bit (x64) (https://windows.microsoft.com/tr-TR/windows7/products/features/64-bit-support) işlemci
1 gigabayt (GB) RAM (32 bit) veya 2 GB RAM (64 bit)
16 GB (32 bit) veya 20 GB (64 bit) kullanılabilir sabit disk alanı
WDDM 1.0 veya üzeri sürücüye sahip DirectX 9 grafik aygıtı

OzzY
04/05/2010, 22:23
windows update ile denedinmi?

ZAK1980
04/05/2010, 22:55
windows update ile denedinmi?

Vindows update( guncellestirme) normalde driverlarıda bulur ve yukler galıba bulamamıs ozzy ben oyle anladım .Microsoft amca Vindows 7 de driver derdi kalmayacak demişti 30 bın driver win7 tanıyormus demıstı yanlıs hatırlamıyor ısem rakamı ama arkadasınkı 30001 drıver galıba bulamadıgına gore dedıgım sekılde yapar ıse % 99 emınım olacak .Bu arada sistemınde 15-20 gb recovery gızlı sıstemı olması lazım cd vermedıklerıne gore F9 tusuna acılısta basar ısen xp yenıden yuklenır .Format atmıs gibi olur makına
Ve Asus recovery system partıtıonunu sılme sakın servıse gıderse makına F9 dan sıstem yenıden yukluyorlar sende bır ıs yapılmıs gıbı 80-90 tl bayılıyorsun servıste sıstemını kurduk 2 gun ugrastık dıye hava basar ama olay recovery olayında yazılımsal sorunları kendınız halledın donanımsalı servıse goturun ve goturur ıkende orjınal işletım sıstemını gerı yukleyın yoksa garantı kapsamına cıkar.Recovery partıtıonu sılersenız servıstede tıtız bırı bunu fark edıp kıllık cıkartabılır

OzzY
05/05/2010, 02:06
windows update bazen bulamayıp bazen bulabiliyo. tekrar aratmakta hatta sürücüyü internette ara tarzı seçenekler denenmeli.

ben toshiba kullanıyorum, 32 bit vista ile geldi 64bit vista kurmuştum driverları sağdan soldan bulmuştum uydurmuştum filan ama FN tuşları yoktu.

çıktığı gün 64 bit windows 7 kurdum FN tuşları hariç sorun çıkarmadı. başka bazı markalardada duydum üreticiler pek önemsemiyor sanırım bu tuşların driverlarını. enazından 64 bit için hala tam destek yok...

bu arada herhangi bir işletim sistemi yüklemek garantiyi etkilemez.(yaşadım)

emrequzel
05/05/2010, 08:12
Sisteminiz windows 7 yi desteklenemiyor olabilir.Win 7 drvier ları bulamıyorsanız vista driverları büyük ihtimal olucaktır.Sorun oldgunu görmedim yaşamadımda.

oguzhan ozcan
05/05/2010, 09:05
Sırasıyla cevaplıyımda benim gibi yapamayan varsa onlara yardımcı olur.Akşam çalışmalarım sonucu pc şu an sorunsuz ilk önce asus'un en son eee pc 'ler için olan bios'u 1000HE-ASUS-1104 rom'u kuruyoruz bu bios olmadan windows 7 desteklemiyormuş ondan sonra asus'un kendi sitesinde bulunan bütün driverlerı kuruyoruz camera kurulmuş olmayacak bunun içinde yine asus 1008h modelinin windows 7 driveri sitede var onu indirip kurduğumuzda tek sorun ACPI driver yok diye uyarı veriyor sürekli bunuda internetten bulabilmek mümkün windows 7 için onuda kurduktan sonra hiçbir sorun kalmıyor.Yardımlarını esirgemeyen herkese çok çok teşekkür ederim.Özellikle ZEYNEL abiye çok teşekkür ederim...

SpyHunter33
05/05/2010, 09:09
De hayde geçmiş olsun güle güle sörf yap :)

oguzhan ozcan
05/05/2010, 09:10
Vallahi abi yaa dün ilk kez bios yüklemiş oldum bu arada :)

SpyHunter33
05/05/2010, 09:13
O bios olayına çok dikkat etmek lazım en küçük bir hatayı affetmiyor. Bende Hp pcmde bios güncellemesi yapmıştım. Bayada bir tedirgin olmuştum. İlk bios upinde pcnin fanı deli gibi çalışmaya başlayınca yusssuf yussuf :D

oguzhan ozcan
05/05/2010, 09:18
Pc kapat diyo kapatamadım ya dedim ya bişey olursa diye :) :) :)

cemal arslan
05/05/2010, 09:26
en fazla servise giderdiniz :)

oguzhan ozcan
05/05/2010, 10:06
İşte sorun orada servis'e birşey götürmeye uyuz oluyorum. :) Bu konuda takılan yapamayan birisi olursa şayet seve seve yardımcı olurum.İstanbulda olursa kurulumunu bile yapabilirim.

ZAK1980
05/05/2010, 14:11
64 Bit işletim sistemleri serverlar için hazırlanmıstır genelde sebebıde 32 bıtler 4gb ram den sonrasını gormez gorse dahı nadırdır max performans gostermez 4gb ram ve daha yuksek kapasıtedekı ramlar ıcın 64 bıt işletim sistemi cıkarılmıstır
Anakartların masa ustu pclerde 16 gb ram destegınden dolayı 64 bıt işletim sistemini microsoft cıkarmak zorunda kaldı normal pcler için 32 bıtler gıbı uzerınede cok fazla dusmedı.64 bitler için driver ve daha ayrıntılı olaylar çok fazla umursanmaz mesala 64 bıtlık java daha dune kadar yoktu yenı yenı cıktı dıyebılırım .
Yenı cıkan noteboklarda otomatık bıos guncelleme vardır bunun sayesınde eskı veya uyumsuz bıos kurmanız zordur.Kurdugunuz bios omakınanın en yenı bıosudur sadece onu kurar boylece sıstem kendı bıosunu bulup kurDUGU ICIN BIOS basınızı agrıtmaz fakat sen o bıos upgrade yerıne manuel olarak kurar ısen yanlıs kurmıs ısen srvıse gıdersın veya bıos tam kururlur ve tam ortasında elekrık gıder veya internet duser ise ozxmanda sıkıntı cıkartır.
32bıt sistem 1 gb ram ıle baslatır pcyı 64 bıt ıse 2 gb ram ıle ramınız yuksek ıse ve tum sıstem desteklıyor ıse 64 kurdugunuzda makına dahada hızlı calısacaktır ama 32 bıt en ıyısı programların buyuk cogunlugu 32 bıt desteker
Bu arada bu makına bayagı cebellestın sen ACRONIS ıle yedegını al sıstemı hazırla makına cokerıse ılerıde acılısta f11 ıle gerı yuklersın

ZAK1980
05/05/2010, 14:29
Oguzhanın dedıgı gıbı servıslere bende uyuzum minimum 15 gun beklıyorsun 1 ay once gıttı servıse ılk kez sebep batarya ve sarj cıhazı ıcın 15 gun bekledı 2 gunluk olay ıcın 15 gun bosuna bekledım.
benım asusta su an vindows 7 ultımate var ve bunun yanında 2003 server ,xp,vin 7 var ve vista ultımate calısıyor bır makınada sanallastırma sayesınde 6 ısletım sıstemı aynı anda calısıyor makına takılmıyor ama fan acayıp sıcak hava ufluyor servıse kaza ıle gıttı gecen sene fan fazla ısınıyor dıye makına bu durumda ıken yetkılı bu makına vısta orjınalde vındovs 7 kurulu demıs bakarız ama vındows 7 sılıp vısta kurarız bunun ıcınde kurulum ucretı ıstemısler 85 tl kısacası Vista yuklu makınaya üst bir işletim sistemi kurup gıdersenız servıse adamınada denk gelırsenız sorun yasıyorsunuz.Xp makınayı vatandan almıstım ekrankartı yandı degıstırdıler fakat vista yuklu oldugu ıcın vıstayı sıldıler makına bos gerı geldı bu tamamıyle servısle alakalı bazılarıda sız soylemeden kacak sistem kurup gonderıyor.
Bu arada fanın fazla sıcak hava ufleme sebebı kanalların toztan tıkanmasıdır boyle durumda elektrıklı supurgenızı en kısık ayarda fan cıkısına tutar ısenız hava kanallarını temızlersenız yuksek devırde tutmayın kabloları kopartabılıyor

oguzhan ozcan
05/05/2010, 17:20
Hemen bakıyorum abı bu yedekleme işine bide işin enteresan tarafı wireless biostan disable durumundaydı onu açtım düzeldi ve sonra asus'un programı bios error dedi bende güncelleme yaptım sorun duzeldı :)