PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Folyo kaplama hakkında bilgi?

andrssn
02/05/2010, 13:40
Herkese merabalar aracı komple folyo kaplatmayı düşünüyorum siyah mat şeklinde nasıl olur bu konuyla ilgili bilgisi olan varmı ve fiyat aşağı yukarı nekar tutar??(orjinal rengide siyah)

onddoner
02/05/2010, 13:46
Daha önce ben sadece tavan kaplatmayı dusunmüştüm. ikitelli organize'de araç kaplayan bir firma ile görüştüm tavan kaplama icin ortalama 75tl gibi fiyat verdiler.

dj_sisart
02/05/2010, 14:45
bunu yaptıran bir arkadaş vardı forumda.

andrssn
02/05/2010, 18:01
ben başka araçlarda gördüm ama bi punto görmedim merakta ediyorum nasıl oluyo diye :) ...

(https://www.tatilbudur.com/)

ERDİ
02/05/2010, 18:46
bende bitane audi de görmüştüm acayip dikkat çekiyor
bizim araçlarada yakışır diye düşünüyorum

JuzZz
02/05/2010, 19:01
800-1100 tl arası değişio bildigim kadarıyla cok daşık göruntu oluoo ruhsatdada işletmeye gerek kalmıo siyaha mat siyah,yanlız cok hoşş duruo gercekdenn bi cok aracda göruorum bu sıralar..

ExTReMe_
02/05/2010, 20:17
bencede harbi güzell oluyor

femoli
03/05/2010, 12:32
ruhsata işlenmiyor derken siyah olan araçlar için belki evet ama farklı araçlar için ruhsata işlenmezse ilk durduğunuz çevirmede otoparkı boylarsınız..

sowhat788
03/05/2010, 13:10
Tamamen kaplatınca ruhsata işlemek lazım yoksa size işlerler ;)

andrssn
03/05/2010, 16:23
ben bi yer buldum maslakta sanayide,renk değişmezse ruhsata işlemeye gerek yok dediler,ama renk değişirse tabiki işlemek şartmış o konudada yardımcı olduklarını sölediler.bide bi resmini bulabilseydik punto da nasıl oluyor!!

novemberpasali
05/05/2010, 15:22
Hocam bende şimdi bunla ilgili internetde geziniyordum mat siyah bu sene moda zaten grande punto da nasıl durur merakda etmekteyim.internetde görsellerde göremedim sitilo var ama g.punto yok:S

Murat Gürakan
05/05/2010, 15:42
Benim arabama ankarada 1600 liraya yapıyorlar. İstanbuldada aynı fiyatı verdiler. Gene ankarada 1600den fazlaya yapan yerde var. Ankarada yeni bir yer açılmış yaptığı arbaaları gördüm işçiliğide kaliteli bayağa bir. Vallah acaip düşünüyorum bende ama kısmet.

novemberpasali
05/05/2010, 15:46
Benim arabama ankarada 1600 liraya yapıyorlar. İstanbuldada aynı fiyatı verdiler. Gene ankarada 1600den fazlaya yapan yerde var. Ankarada yeni bir yer açılmış yaptığı arbaaları gördüm işçiliğide kaliteli bayağa bir. Vallah acaip düşünüyorum bende ama kısmet.

Senin araçda 10 numara durur;)

Murat Gürakan
05/05/2010, 15:53
Aslında benim kafamda başka bir renk var ama :D Karar veremedim bide sponsor arıyorum daha doğrusu kandırmaya çalışıyorum uahehu. Ben baktım renklere parlak yeşil parlak sarı kırmızı beyaz carbon mat renkler vs.. nerdeyse bütün canlı renkler var.

novemberpasali
05/05/2010, 16:01
Aslında benim kafamda başka bir renk var ama :D Karar veremedim bide sponsor arıyorum daha doğrusu kandırmaya çalışıyorum uahehu. Ben baktım renklere parlak yeşil parlak sarı kırmızı beyaz carbon mat renkler vs.. nerdeyse bütün canlı renkler var.

yok yok sen en iyisi siyah yap mat olanından olmadı güzel bi mavi:D

alperd
28/11/2012, 15:51
hazır konu olduğu için yenisini açmak istemedim:

siyah ve ucuz yollu (bel altı komple boyalı, birkaç parça değişenli bile olabilir en kötü ihtimalle) modeli belli bir araç alıp komple beyaz veya füme tonlarında folyo ile kaplatmayı düşünüyorum.

1- güncel fiyatlarla başımıza iş açmayacak şekilde ne kadara yapılır İzmir'de ve yeni renk ruhsata kaça işletilir?

2- folyo kaplı yerlerin daha önce boyalı olup olmadığı boya ölçüm cihazında (adı her neyse) ekspertiz yaparken çıkıyor mu? (araç satarken soru işareti bıraksın istemiyorum boya ölçümünde çıksın istiyorum...)

cevap verenlere şimdiden teşekkür ederim :)

jagar
29/11/2012, 12:48
ben aracımın tavanını karbon kaplatmıştım ve ön iç kısımda ön göğüsü , komple araç içinde 2500 tl gibi bi fiyat almıştım bodykit li hali için orjinalide 2000 tl gibi bi fiyata yaparlar tahminimce, ama uyarım şudur kullanılan malzeme ve işçilik çok önemli aracınızda sonradan boyalı yerler varsa sökmek istediğinizde cilayı alabiliyomuş, ben tavan folyomu kendim söktüm güneşin altında; ne bi iz kaldı nede bi sorun çıktı, benim nacizhane fikrimde kaplatmışken farklı bi renk yaptırın ruhsata işletmenin çok zor olmadığını biliyorum :)

rbcn
29/11/2012, 12:53
kaplamayı sökerken sorun olmasın antalya gibi bi memlekette yazın gölge altında 45 derecede o folyo erir gibime geliyor :D

Misafir047
29/11/2012, 12:59
kaplamayı sökerken sorun olmasın antalya gibi bi memlekette yazın gölge altında 45 derecede o folyo erir gibime geliyor :D

benımde korkum o yazın sıcakta zarar görür gibime geliyor

malebow
29/11/2012, 21:45
bende peugeot 207 vardı kaplama yaptırmıştım 1,500 TL'ye aracın kendi rengide siyahtı ama 2 defa trafikten men edildim ve buda büyük bi sıkıntı.
-buna ilaveten çok dikkat çektiği içinde polisler devamlı çevirirler.
-çok çabuk kirlenip toz kapıyor ve taş sıçramasında felan yırtılabiliyor.
-yırtıldıktan sonra bir parçaya tekrar kaplatmak 100 tl civarı ancak renk uyuşmazlığı olabiliyor.
-ufak tefek sürtmelerde ve çiziklerde sprey mat siyah boya alıp kolayca giderebiliyorsun.
-bende maslakta yaptırmıştım yerin adı autovizyon ama değişmiş olabilir.
-aracı satarkende zorluk çekebilirsin çünkü genelde kazalı ve kaportası bozuk araçlara kaplama yaparlar.
-sökmek istediğindede 200,00 tl civarı olması lazım
-sana tavsiyem yapacaksan komple boyalı bi araç alıp ona yapman

açıkçası tavsiye etmiyorum, boşa harcicak paran varsa bilemem tabi :)

buda aracım; tabi şimdi punto evo'm var :)

https://imageshack.us/a/img62/92/dsc0502z.jpg
https://imageshack.us/a/img600/1750/dsc0225zt.jpg
https://imageshack.us/a/img197/7028/dsc0399s.jpg

alperd
30/11/2012, 09:22
boya ölçme makinasında çıkması gerekmez mi boya olup olmadığı sonunda altında sac var??

pert araba alıp kusur örtüp satmak için folyo düşünmüyorum.
değişen parça varsa folyo olsa da anlaşılır zaten.

ekspertiz yaptırıp hemen akabinde folyo kaplatmayı düşünüyorum.
araç alım tarihi, ekspertiz tarihi, folyo kaplatma fatura tarihi hepsi 2 gün içinde olacak.
tramer hasar kaydı da belli satmakta sorun yaşamam gibi geliyor bu şartlarla.

yine de kafam karışmadı değil :)

ABK
30/11/2012, 11:45
Kullanan kişilerde yaptırmanızı çok fazla önermemiş, ekiplerin dikkatini çok fazla çekiyor bu işin riskli tarafı.. Ama çok da güzel durduğu aşikar..

malebow
30/11/2012, 16:22
boya ölçme makinasında çıkması gerekmez mi boya olup olmadığı sonunda altında sac var??

pert araba alıp kusur örtüp satmak için folyo düşünmüyorum.
değişen parça varsa folyo olsa da anlaşılır zaten.

ekspertiz yaptırıp hemen akabinde folyo kaplatmayı düşünüyorum.
araç alım tarihi, ekspertiz tarihi, folyo kaplatma fatura tarihi hepsi 2 gün içinde olacak.
tramer hasar kaydı da belli satmakta sorun yaşamam gibi geliyor bu şartlarla.

yine de kafam karışmadı değil :)

demek istediğimde bu, satarken folyoyu söktürüp satmak zorunda kalacaksınız. ancak aracı alacak kişi aynı düşünceyi paylaşıyor olmayacak. satmanız çok zorlaşacaktır.