PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şimdi de Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi!

narkoz30
25/04/2010, 12:47
CoD: Modern Warfare 2'nin kırdığı rekorları zaten biliyorsunuz; ama bundan sonra bilmeyen kalmayacak.https://www.hurriyet.com.tr/_np/9379/10439379.jpg

İŞTE REKOR KIRAN OYUNDAN EKRAN GÖRÜNTÜLERİ
(https://fotogaleri.hurriyet.com.tr/galeridetay.aspx?cid=28386&rid=2)
Call of Duty: Modern Warfare 2 aldıkları ödüllere bir yenisini daha ekledi. Artık Modern Warfare 2 bir Guinness rekortmeni.
Guinness, Modern Warfare 2'yi " eğlence sektöründe tüm zamanların en başarılı çıkışı " ilan etti. Daha önceki rekorun sahibi ise yine oyun severlerin yakından tanıdığı ilk haftasında 500 milyon dolarlık satış yapan Rockstar'ın Grand Theft Auto 4'üydü.
Modern Warfare 2 bu sayıya yalnızca 24 satte 401 milyon dolarlık satış rakamına ulaşarak çok yaklaşmıştı. GTA 4 ilk gününde 310 milyon, Halo 3 ise 170 milyon dolarlık satış yapmıştı. Guinnes Dünya Rekorları oyun baskısının editörü Gaz Deaves basın toplantısında, video oyunlarının son birkaç yıldır yüksek bütçeli Holywood filmlerini geride bıraktığını da söyledi; "Oyunun hayranlarını ve beklentileri gördükten sonra, Warfare 2'nin rekor kıracağını değil son rekoru ne kadar geçeceğini düşünüyorduk."

onn.off
25/04/2010, 13:41
call of duty yapımcılar adeta şunu söylemek istediler
..oyun böyle yapılır.. gerçekten çok güzeldi 4 gözle yenisini bekliyorum

SpyHunter33
25/04/2010, 23:06
Her iki oyununu da defalarca bitiriyorum oynuyorum bir daha oynuyorum birdaha :)

xcruelx
26/04/2010, 12:56
Gercekten ten ilkinin üstüne iyi bir şeyler yapması lazımdı gözden düşmesin. Öyle ilkinin ek paketi gibi olmasın diyorduk hep. Ve harbiden adamlar çoşmuş. İlkin epey geliştirilmiş hikaye + grafik+heyecan. Oturdum, bitirdim, kaltım. Arada nefes aldımmı hatırlamıyorum :)

narkoz30
27/04/2010, 09:40
Gercekten ten ilkinin üstüne iyi bir şeyler yapması lazımdı gözden düşmesin. Öyle ilkinin ek paketi gibi olmasın diyorduk hep. Ve harbiden adamlar çoşmuş. İlkin epey geliştirilmiş hikaye + grafik+heyecan. Oturdum, bitirdim, kaltım. Arada nefes aldımmı hatırlamıyorum :)
Rusyada havaalanı baskını olan bölümü kınıyorum resmen insanlara birşeyler empoze ediyorlar bir de bir bölüm vardı hatırlamıyorum camii yi tankla uçuruyorlardı. Bu firma bence müslüman dünyasına saygı duymayı da öğrenmeli tamam oyun harika ama çoluk çocuk oynuyor yaş sınırı olmasına ragmen konusu ölüme ve öldürmeye dayalı oyunları ebeveyn denetimli oynatılması yada hiç oynatılmaması lazım bence.Ama oyun şahane on numara bizim türk firmalarına da iyişallah böyle bir oyun yapmak nasip olur.

SpyHunter33
27/04/2010, 09:48
Bizim türk firmalarının oyun yapması çok uzak bir ihtimal gibi geliyor bana neden dersen, Kafa yapımız maalesef bunları "Çoluk çocuk işi" olarak görüp milyonlarca dolar getirisi olduğunun farkında değil. Crysis oyunun yapım sorumluları ve geliştirici Crytek sahipleri Yerli Kardeşlerin FarCry da dahil birkaç oyunun ana sponsoru için Türkiye ile görüştüğünü Türkiyedeki Büyük firmaların bu işe " Ya gidin işinize adam akıllı şeylerle uğraşın çoluk çocuk işleri bunlar " diyerek kapı önüne konulduğunu sonra Almanyada kurdukları ve faaliyetlerine hız verdikleri Farcry oyunu ile o zaman rekor kırdıklarını ve paraya para demeyerek ÜLKE EKONOMİSİne vegileri ile nasıl büyük katkılar sağladığını çok açık yüreklilikle bir röportajında anlatmıştır.