PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SE112 Projesi...(Yardım rica ediyorum)

berkeraaa
25/04/2010, 12:07
Arkadaşlar okuldaki projem nedeni ile sizlerden bir yardım rica ediyorum.Eğer zaman ayırır bişeyler yazarsanız sevinirim..Çok teşekkürler..

Bir cep telefonunun "ajanda" işlevinde sizin için en önemli 3 kriter nedir?

Bir cep telefonunun "Galeri-Resim Gösterme" işlevinde sizin için en önemli 3 kriter nedir?

Çok teşekkür ederim şimdiden.... :)

narkoz30
25/04/2010, 12:53
1-tarih-randevu-planlama
2-olay-anı-döküman

ozdkay
25/04/2010, 13:05
ajanda kısmında en çok kullandığım gün hatırlatmalarım..
ogün yapmam gereken notlar. toplantıların saat tarih girmek. ve unutmamam
gereken özel günler doğumgünü vs.

galeri kısmı müzik resim video dosyalarının toplu gösterildiği yer. ordan çok fazla beklenti veya işlev yok. resimleri akıcı ve tam ekran görmek. seçenelerden arka plan resmi yapmak.. en basit işlevler... bunlarda menünün kolay olmasında alakalı... buda üretici markanın kullandığı yazılımla ve cihaz işlemci hızınla alakalı...

berkeraaa
25/04/2010, 13:19
teşekkür ederim arkadaşlar....

burhankutlu
25/04/2010, 13:36
ajanda kısmında en çok kullandığım gün hatırlatmalarım..
ogün yapmam gereken notlar. toplantıların saat tarih girmek. ve unutmamam
gereken özel günler doğumgünü vs.

galeri kısmı müzik resim video dosyalarının toplu gösterildiği yer. ordan çok fazla beklenti veya işlev yok. resimleri akıcı ve tam ekran görmek. seçenelerden arka plan resmi yapmak.. en basit işlevler... bunlarda menünün kolay olmasında alakalı... buda üretici markanın kullandığı yazılımla ve cihaz işlemci hızınla alakalı...
aynen bunun harici bi işe yaramıyor :)

ABNEW
25/04/2010, 14:08
Arkadaşlar okuldaki projem nedeni ile sizlerden bir yardım rica ediyorum.Eğer zaman ayırır bişeyler yazarsanız sevinirim..Çok teşekkürler..

Bir cep telefonunun "ajanda" işlevinde sizin için en önemli 3 kriter nedir?

Bir cep telefonunun "Galeri-Resim Gösterme" işlevinde sizin için en önemli 3 kriter nedir?

Çok teşekkür ederim şimdiden.... :)

Berker, benim telefonumun ajanda bölümünde en fazla alarm sonra hesap makinası ve en son hatırlatmayı kullanıyorum

Galeride ise en çok resim görüntüleme sonra müzik dosyaları ve en son alınan dosyalar (Her çeşit) bölümünü kullanıyorum

Moosty
26/04/2010, 08:06
Ajanda için:
1- Ms Outlook ile senkronize olabilsin. Yani bilgisayarıma girdiğim randevuları telefonum bana hatırlatabilsin.
2- Bir aylık tüm takvimi gösterebilsin, randevuların olduğu yerler koyu fontla yazılsın
3- Not tutabileyim, tuttuğum notlar da Outlook - Notes altına senkronize olabilsin.

Galeri - Resim gösterme:
1-Resimleri tarih sırasına göre gruplayabilsin (Örneğin, önce yıllara göre gruplasın, 2009, 2010 gibi. Yıl içerisine girdiğimde aylara göre, ayların içerisine girdiğimde de günlere göre gruplasın. Bu sayede belirli etkinlilere ait resim gruplarına daha rahat ulaşılabilir)
2-Resimlere ses eklenebilsin, sesli etiketler (tag) tanımlanabilsin. (Bunun için sesli arama algoritmasında kullanılan hazır fonksiyon değerlendirilebilir, örneğin ben bir resim çektiğimde 'Tatil' , 'Ege', 'Doğum günü', 'Osman Abi' gibi şeyleri sözlü olarak ifade edeyim. Daha sonra resim aramak istediğimde 'Doğum Günü' dediğimde bu ses ile etiketlenmiş tüm resimleri bulsun.
3-Resimlere ömür tanımlanabilsin. (Örneğin, arabamı otoparkta hangi direğin yanına bıraktığımı bilebilmek için çektiğim direk / tabela resminin ben temizleyene kadar telefonda kalmasına gerek yok. Çekmeden önce onun geçici olduğunu belirteyim, ertesi günü kendi kendine silinsin. [bak burada 2. maddedeki özellik de kullanılabilir, resmi 'Geçici' olarak etiketleyip sonra bir boş vaktimde kendim de silebilirim tüm 'Geçici' resimleri.])
4- Resim çekildiğinde eğer telefonda GPS varsa konum bilgisini de kaydetsin, o da güzel bir özellik. Ama sonra harita üzerinde konumlara göre gruplanmış bir şekilde erişebileyim resimlerime.

Sen iste 5 - 10 kriter daha yazayım Berker, bizde fikir çok :)

KaMiKaZe
26/04/2010, 09:37
berker kardeşim projen
introduction to software engineering dersi için biraz ağır olmamışmı :D
symbian üstünemi wm üstünemi yazıcaksın ?

BuRaK-BG
26/04/2010, 14:17
tel rehberi
1- kayıt tarihi
2- kolay ulaşılabilirlik
3- yapılan aktivitasyonun kayıt altına alınması

resim gösterimi
1- kayıt ve aktivitasyon tarihi kayıt etme
2- periyotlarda kendince arşivleme
3 ulaşılabilirlik

berkeraaa
27/04/2010, 22:01
berker kardeşim projen
introduction to software engineering dersi için biraz ağır olmamışmı :D
symbian üstünemi wm üstünemi yazıcaksın ?

direkt olarak C ile yazıcam :D :D

telefona değil yazılım:D :D basit bir proje aslında sadece kıyaslama ve hesaplar :D :D

GP COSKUN
27/04/2010, 22:33
alarm
hatırlatma
paralo saklayıcı

resimleri sıralama tarih veya numara sırası
resimler üzerinde oynama düzeltme yapabilme
slayt gösterisi yapabilme

KaMiKaZe
27/04/2010, 22:58
tamam yardıma ihtiyacın olursa haberim olsun.

berkeraaa
27/04/2010, 23:49
çok teşekkürler :D :D