PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eskihisar-Topçular feribot ücreti,saatleri vs.

farukileri
24/04/2010, 01:42
Merhaba arkadaşlar,
İzmir'den istanbul'a gideceğim 24 Nisan veya 25 Nisan günü;fakat ilk defa arabayla gideceğim için Eskihisar-Topçular feribotunun ücretini ve ne sıklıkla kalktığını bilmiyorum.Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
Şimdiden teşekkürler :)

Scottie
24/04/2010, 01:51
İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş. (https://www.ido.com.tr) den istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.....

ESK‹H‹SAR - TOPÇULAR / TOPÇULAR - ESK‹H‹SAR
24 saat kesintisiz olarak EN FAZLA 20 dakika aral›klarla Sefer yap›lmaktad›r.

fiyat 45 tl....

mm_isik
24/04/2010, 13:37
aynen eser arkadaşımın belirttiği gibi. hatta yoğun olursa saatlerce feribota bınmk ıcın sıra bıle bekleyebılırısnız:)

yada beklemeden karamursel-golcuk-kocaelı (yaklasık 100 km) yol yapıp karadan devam edebılırısnız

farukileri
24/04/2010, 15:37
aynen eser arkadaşımın belirttiği gibi. hatta yoğun olursa saatlerce feribota bınmk ıcın sıra bıle bekleyebılırısnız:)

yada beklemeden karamursel-golcuk-kocaelı (yaklasık 100 km) yol yapıp karadan devam edebılırısnız

Teşekkürler bilgiler için.Arabanın yaktığı mazotu hesaplayıp beklemeyi de göze alınca karadan devam etmek biraz daha uygun düştü benim için :)

brabus
06/05/2010, 11:31
sadece mazot değil benzinli araçlarda da uzun yol daha mantıklı. Açıkçası çok trafik olan saat değilse ben her zaman uzun yolu tercih ediyorum.
tek şoförseniz yenikapı mudanya deniz otobüsünü de düşünebilirsiniz eğer yenikapı'ya yakın bir yere gidiyorsanız çok hızlı kolay oluyor. en son 70 TL falandı.

novemberpasali
06/05/2010, 11:47
Ben istanbuldan bursaya veya yalovaya gideceğimde hepkaradan gitmişimdir hiç feribotla uğraşmadım puntoyla uzun yol güzel oluyor 80,90 km hızla gidiyorum sağdan sağdan hem güzel oluyor:) ama izmirden gelecen yorulursan feribota bin sıra olurmu olmazmı bilemem.

Kriminal
06/05/2010, 12:00

Bu yol ne kadar suruyor süre olarak..karamursel-golcuk-kocaelı

brabus
08/05/2010, 13:49
Bu yol ne kadar suruyor süre olarak..karamursel-golcuk-kocaelı

normalde 1 saat trafik olmayan saatte
gece tabi hızına göre çok daha hızlı gidebilirsin
ama trafik olursa 3 saatte geçtiğimde oldu
Tabi o sırada feribot bekleyenler de 2 saat sıra bekledi :)

narkoz30
09/05/2010, 09:34
Feribot hem pahalı hem de insanları aptal yerine koymanın ayrı bi güzelliği hesap edelim 100-120 km mesafe için 45 lira alıyorlar benzin koyar gezerim o paradan daha az yakarım diesel koyar yada gaz koyar daha daha az yakarım bir de gezerim gider izmitte ıslama köftemi yerim pişmaniyemi alırım gölcükte göl kenarında biraz gezerim sonra basar giderim yalovama veya istanbuluma ben hep böyle yapıyorum trafikte asla acele etmeyenlerdenim.