PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Öpücüğün hikayesi...

JASMINE
22/04/2010, 19:24
Adam 3 yaşındaki kızını, gayet pahalı bir hediyelik kaplama kağıdını ziyan ettiği için azarlamıştı. Küçük kız, koskoca bir paket altın yaldızlı kağıdı bir kutuyu eğri büğrü sarmak için kullanmıştı...
Yılbaşı sabahı küçük kızı, paketi getirip:
"- Bu senin babacığım" dediğinde çok üzüldü. Acaba gereğinden fazla mı tepki göstermişti kızına. Bir gece evvel yaptığından utanarak, kutuyu açtı. Fakat kutunun içi boştu. Kızına gene çıkıştı:
"- Birisine bir hediye verdiğinde, kutunun içinde bir şey olması lazım. Bunu da mı bilmiyorsun küçük hanım?.." Küçük kız gözlerinde yaşlarla babasına baktı.

"- O kutu boş değil ki baba! İçini öpücüklerle doldurmuştum!.."

Babası o kadar çok üzüldü ki, koştu, kızına sarıldı. Beraberce ağladılar. Adam o kutuyu ömrünün sonuna kadar sakladı. Ne zaman keyfi kaçsa, ne zaman morali bozulsa, ne zaman kendini kötü hissetse, kutuya koşar, içinden minik kızının sevgi ile doldurduğu hayali öpücüklerden birini çıkarırdı.

Aslında bütün insanlara böyle bir kutu mutlaka verilmiştir. Zor zamanlarda bu kutuyu çıkarıp içine bakabilmeyi başarmak, Mutluluğun anahtarlarından biri olsa gerek. Umarım hayat boyu zor zamanlarınızda sizi mutlu edebilecek, böyle sayısız kutularınız olur.

Birini şimdi ben gönderiyorum size. İçini dostluk ve arkadaşlıkla doldurdum. Onu iyi saklayın olur mu? ;)

Kriminal
22/04/2010, 19:30
Tebrik ederim gercekten cok anlamlı...

Benımde 7 yasında bır kızım var cok ıyı anlıyorum....

.................

muratx41
22/04/2010, 19:33
güzel paylasım kutu dolu olsaydı daha iyi olurdu aslında

narkoz30
22/04/2010, 20:28
Benim kutum çoktan açıldı ya :S

onn.off
22/04/2010, 20:52
rabbim banada böyle şeker bir kız evlad nasip etsin

serdar2362
22/04/2010, 21:36
Verdiğin kutu çok sağlam yerde yerini aldı bile. Sanada bizden çok büyük bir kutu İzmir seyahatinde verilmişti.:D Tüm arkadaşlarıma binlerce kutu sahibi olmalarını dilerim.

Scottie
22/04/2010, 21:52
güzel paylaşım teşekkürler.........

PLaTiNuN
23/04/2010, 00:00
Alıp sakladım Yasemin abla her canım sıkıldığında mutlaka aklıma gelecektir teşekkür ederim :)

bravo_sercan
23/04/2010, 00:11
vay be =)
Kutunuzu bende aldım Yasemin abla.
Açmadan önce sorucam, kucukmu hissediyorsunuz yoksa büyükmü diye :D Yok artık , =)) burayı ciddiye almayn :D

no_fear
23/04/2010, 00:51
çok anlamlı, çok tesekkurler...

ED235
23/04/2010, 01:58
çok beğendim canım güzel hikaye..

femoli
23/04/2010, 09:12
Güzel bir paylaşım Teşekkürler :) , bende kutunu aldım Sonra götürüp çöpe attım :D:D Şaka şaka :)

GP COSKUN
23/04/2010, 10:06
çok güzel bir paylaşım yasemin eline sağlık
bu arada benim kutuyu hangi kargoyla yolladın daha
teslim etmediler

k@pl@n
23/04/2010, 10:20
paylaşım için teşekkürler Yasemin. Çocukların , özellikle kız çocuklarının öğle bir dünyası var ki bazen ne bizim hayal gücümüz nede yaşadıklarımız onlarla eşit düşünmemize yetmiyor.

JASMINE
23/04/2010, 11:06
Güzel bir paylaşım Teşekkürler :) , bende kutunu aldım Sonra götürüp çöpe attım :D:D Şaka şaka :)

Ule senin için bir kutu daha var. Ankara'ya geldiğimde çarpacam kafana :)

çok güzel bir paylaşım yasemin eline sağlık
bu arada benim kutuyu hangi kargoyla yolladın daha
teslim etmediler

Vallahi Dost kargo ile gönderdim. Teslim onayı geldi Coşkun. Mehmet senin kutuyu da atmış olabilir. :)

paylaşım için teşekkürler Yasemin. Çocukların , özellikle kız çocuklarının öğle bir dünyası var ki bazen ne bizim hayal gücümüz nede yaşadıklarımız onlarla eşit düşünmemize yetmiyor.

Kız çocukları erkek çocuklarına göre yapıları gereği olaylara daha duygusal bakıyorlar.

Allah bütün çocuklarımıza sağlık, huzur ve mutluluk dolu uzun ömürler ve güzel bir gelecek versin...

BuRaK-BG
24/04/2010, 09:24
çok güzel paylaşım.tşk ederim

GünahsizSeytan
24/04/2010, 10:15
Okurken duygulanmadım desem yalan olur. Herkezin bir yerlerden ders alması gereken bir yazı olmuş, teşekkür ediyorum ellerinize sağlık..