PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : KM 'si Ojinal mi?

onurrun
20/04/2010, 21:47
Arkadaşlar, ikinci el punto alıcam hatta aldım sayılır yarın ustama göstericem ama bu computest te km'sinin düşürtülüp düşürtülmediğini söylüyorlarmı?

sağlam güvenilir ve bilgisayar ortamında anlaşılıyor mu?

chngrrrrrr
20/04/2010, 21:49
bence o şekilde değil aracın hangi bakımları yaptırdığını servise sorup şasi nosundan öğren.

onurrun
20/04/2010, 21:53
bence o şekilde değil aracın hangi bakımları yaptırdığını servise sorup şasi nosundan öğren.

şasi numarasını alırımda 2006 model ve 2 senedir servis de bakım yaptırmıyormuş

adam 2 çocuğum üzerine yemin ederim dedi ama çocuğu olmayadabilir:)

GP COSKUN
20/04/2010, 22:18
doğacak çocuğunun üzerine yemin ettir

ABNEW
20/04/2010, 22:25
Onur, yetkili servise göster elektronik olarak km si anlaşılır.Bunda değişim yapılmış olabilir tabi.Bunun dışında motorun durumu, koltukların, vitesin, pedalların aşınma durumundan da km yaklaşık olarak anlaşılmakta,

Hatta öyle ustalar var ki aracın gelişinden motorun sesinden km yi yaklaşık olarak söylerler :)

Hayırlısı olsun diyelim...

lionT-JET
20/04/2010, 22:38
babaniza bile guvenmeyin.kilometresi degistirilebilir..muhakkak servis kayitlarinin duzenli olmasina ve son bakiminin kilometre ile ortusmesine dikkat edin..arac yipranmissa istedigi kadar kilometresi orjinal bile olsun, almayin.

DAL1984
20/04/2010, 22:43
arkadasım kmnin düşürtüldügü serviste bakıma girmediyse anlasılamaz.yalnız direksiyon, kapı kolları ve vitesten anlasılabilir.onlara bakmanı öneririm.km düşürmek cok basit bi şey 40 liraya düşürüyolarmış haberin olsun.

eskibur
21/04/2010, 00:44
arkadasım kmnin düşürtüldügü serviste bakıma girmediyse anlasılamaz.yalnız direksiyon, kapı kolları ve vitesten anlasılabilir.onlara bakmanı öneririm.km düşürmek cok basit bi şey 40 liraya düşürüyolarmış haberin olsun.

almadan önce benim de araştırdığım kadarıyla aynen bu şekilde. Bilgisayara bağlamayla vs.'le de öğrenilemiyormuş.

ZV 007
21/04/2010, 01:02
bu konu konu onemlı aracın dıreksıyonu pedalları vıtes topuzu koltukları ele verır kendını.ancak servıstekı kayıtlardan da anlasılabılır.bırbırıyle ortusmesı gerekır.yoksa anlamanın baska bı yolu yok malesef.bıkac ay once bı getz goturmustum servıse 48 km de servıs kayıtlarında aracın 2 yıl onmce agır 60000 bakımına gırdıgını oğrendım:)ona gore dıkkat mutlaka servıse gotur:)

onurrun
21/04/2010, 02:13
yarın şaşmaz sanayide motor ve kaportacıma göstericem, sabah çok fazla içini inceleyemedim yarın detaylı bakıcam

aracı 2.sahibinden alıcam "aldığımdam beri pahalı diye servise götürmedim" dedi,
koltuklarda kılıf vardı direksiyona da kırmızı kılıf geçirmiş yarın söküp hem direksiyonu hemde vitesi ve pedalları inceleyeceğim

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim, inşallah bişey çıkmaz bende büyük bir keyifle gp sahibi olurum.

34ozkankurtuldu34
21/04/2010, 05:36
Birde şuna dikkat et sanırım bizim yol bilgisayarında kilometre mile çevirildiginde yol yaptıgımız kilometre düşük gösteriyor buna dikkat et belkide mili gösteriyor olabilir sonra kilometreye çevirdiginde şaşırabilirsin benden söylemesi :) örnek mil olarak 70000 gösteriyorsa kilometre olarak 140000 gösterirse para havaya gider birde formda üyemi bu alacagın arkadaş üye ise yazdıgı konu ve mesajları incele derim buda bir ip ucu verebilir sana saygılar hayırlısı olsun
Eylemlerim devam edecek...

kaptan_ahab
21/04/2010, 08:30
Aracımı alırken yetkili servis ustası aracı bilgisayara bağladı.Bilgisayar ekranında aracın km si göründü.Yol bilgisayarındaki km ile bilgisayarda çıkan km arasında çok az bir fark çıktı.Usta km orjinal dedi.

onurrun
21/04/2010, 12:38
Birde şuna dikkat et sanırım bizim yol bilgisayarında kilometre mile çevirildiginde yol yaptıgımız kilometre düşük gösteriyor buna dikkat et belkide mili gösteriyor olabilir sonra kilometreye çevirdiginde şaşırabilirsin benden söylemesi :) örnek mil olarak 70000 gösteriyorsa kilometre olarak 140000 gösterirse para havaya gider birde formda üyemi bu alacagın arkadaş üye ise yazdıgı konu ve mesajları incele derim buda bir ip ucu verebilir sana saygılar hayırlısı olsun
Eylemlerim devam edecek...

bunu bilmiyordum rakamların yanında km ibaresi yazıyor sanıyorsam ama dikkat edicem uyarın için teşekkür ederim

forumda üye değil üye olsa araçta sticker olurdu :) diye düşünüyorum

onurrun
21/04/2010, 12:40
Alahın sevgili kulumuyum yoksa bahtsızmıyım bilemedim,
sabah ben aramadan adam aradı "satmaktan vazgeçtim bunu satarsam arabasız kalıcam kusura bakma" dedi
:(
bi kafama göre gp bulamadım 1 ayda hiçmi düzgün araç satılmaz, satılanların çoğu şirket arabası

ibrahim06
21/04/2010, 16:07
Üzülme sana kız mı yok derler ya. GP mi yok sana

cemal arslan
21/04/2010, 16:11
parçaların rengi şekli vs. bunlardan anlaşılır
50bin deki araç ile 150 bin deki araç bir olmaz...

isterseniz bize getirin bakalım

km düşürüldüğünü anlamak teknik olarak zor...

görsel olarak fikir verilebilir...

ED235
21/04/2010, 16:56
kesinlikle servise götürmelisin izmirden bi gp alacaktık sahibinden .com dan bulmuştuk adam 46000 de orjinal km diye yemin etti, gelince servise göstereceğimizi söylememize rağmen ben arabamın arkasındayım dedi almaya gittik mavişehirdeki enriko aliberti servisine gösterdik 1 yıl önce arabanın 90000 lik bakımının yapıldığını öğrendik şasi numarasından bence inanma biz adamın yeminine inandık izmir havası alıp geri döndük :D adamlar ayak üstünde 40 yalan söylüyorlar araba o kadar temiz görünüyordu ki profesyonel olmayan anlayamaz adam bide sonra araba kardeşim vekaleti bende diye kıvırdı kimseye güven yok

onurrun
21/04/2010, 19:46
parçaların rengi şekli vs. bunlardan anlaşılır
50bin deki araç ile 150 bin deki araç bir olmaz...

isterseniz bize getirin bakalım

km düşürüldüğünü anlamak teknik olarak zor...

görsel olarak fikir verilebilir...

araç görüntü olarakda kullanım olarak da temiz görünüyordu

her nekadar ustalarım araç konusunda tecrübeli olduğunu düşünsemde punto konusunda tecrübeli insanlar'a da göstermek isterim
sizin yeriniz nerede?

bbya
21/04/2010, 20:11
Merhaba onur kardeş ben puntomu satıyorum LPG li hemde ilgilenirsen ilan numarası bu Sahibinden.com 19328419 km si orjinal :)

onurrun
21/04/2010, 20:13
Merhaba onur kardeş ben puntomu satıyorum LPG li hemde ilgilenirsen ilan numarası bu Sahibinden.com 19328419 km si orjinal :)

merhaba bbya kardeş :)

ilanına baktım ama 4 kapı dizel bakıyorum, hayırlı satışlar olur inşallah

bbya
21/04/2010, 20:27
tşk ederim kardeşim yaşını bilmiyorum kusura bakma o yüzden kardeşim dedim.Bu arada istanbuldayım pazara günü ankarada olacağım düşünürsen görüşebiliriz.

ExTReMe_
22/04/2010, 01:18
servisten şaşma kardeşim git sölerler orda

mesut eyvaz
22/04/2010, 11:13
şüphe ile alma arabanı temiz olduğuna inan öyle al

gemlikli_55
22/04/2010, 11:40
şüphe ile alma arabanı temiz olduğuna inan öyle al

bence mesut konuya noktayı koydu.
inan güven ve oyle al.....

abdurrahman aslan
22/04/2010, 12:22
arkadaşlar merhaba, abdurrahman ben aranıza yeni katıldım gp alalı çok kısa bir süre oldu. bizde arkadaşa 2007 md mj active aldık. kazasız belasızdı aracı kontrol ettirerek aldık. fakat tek hatamız km ye inanmaktı. servise ilk gittiğinde anladık. bir kaç saat sonra arkadaşımı arayıp çağardılar bizde gittik km 5 ay önce 140.000 km de imiş fakat şimdi 100.000 km civarında arabanın alındığı galeri ile görüştük ama hiç bi netice alamadık.çok fena çamura yattılar nerdeyse biz zararlı çıkacaktık.. şu an o galeriyi yıpratmaya çalışıyoruz. bence araba alınmadan önce mutlaka üst düzey bi servise götürülmeli iyicene araştırılmalı bisiklet almıyoruz çünkü bir dünya para yatırıyoruz...

onurrun
27/04/2010, 02:08
bir galericiler
iki emlakcılar

bu iki mesleği dürüst yapanlara saygım sonsuz ama hazmedemiyorum böyle yalanla dolanda iş yapan haysiyetsizleri

bir mağazadan satın alınan ürünlü ayıplı ise nasıl kanuni hakkımız varsa emlak ve galerinin sattığı malında ayıplı olması halinde kanunen hakkımız olması gerekmez mi?

ama adamların işi satana kadar bide lafta söylenmez genelde hepsi kabadayı tipli oldukları için Allah böylelerine düşürmesin ne diyim..

krm16
11/05/2010, 12:47
Ben kendim Galerici Olmama Rağmen Biniceğim Arabayı Gidip Sıfır ALıyosam Vardır Bİ bildiğim diye Düşünüyorum Gerisi Sİze Kalmış ;)