PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İzmir merkez servis rezaleti-aracımda boya çıktı

demon
20/04/2010, 16:39
Arkadaşlar başıma gelen bir olayı sizinle paylaşmak istiyorum.
Bundan iki ay önce istanbul' dan aldığım aracım Topkapı Fırat Oto' da ekspertize girdi. Araç ekspertiz raporunda Boyası orjinal ve değişen yok olarak çıktı. Aracımı aldım ve İzmir' e geldim. Yine burdada Merkez Servise götürüp aracıma ikinci el ekspertiz yaptırdım. Birbuçuk saat kadar bekledikten sonra çıkan raporda araç orjinal ve sorunsuz çıktı. Servis Yetkilisi olan Ali bey ve Kurtuluş bey araçta boya olmadığını bizzat ilettiler. Boyanın kalın olduğunu ve bunun bir hata olmadığını, Fabrikasyon olarak bazı araçların boya kalınlığının fazla olduğunu belirttiler.
Bugün aracımı satış için alacak olan kişilerle birlikte Merkez Servise ekspertiz için götürdük. Şimdi raporda araç Sağ ön ve Arka kapı hariç komple boya var, Değişen yok sadece boya işlemi var olarak çıktı. Bende elimdeki ekspertiz raporlarını gösterip 1 ayda nasıl birden kendi kendine boyandığını söylediğimde aracı benim dışarda işlem yaptırmış olduğumu alıcı arkadaşların yanında söylediler. Ben aracımı kesinlikle boyatmadım. Boya işlemi olmadı.
Onlarda biz nerden bilelim sizin dışarda işlem yaptırmadığınız bizim dediğimiz doğrudur diyip işin içinden sıyrılıyorlar. Bu sefer ben cihazla bakmıştım birde boyacımıza gösterelim dediler. Boyacı baktı etti. Arabayı yıkadılar. Sonra boyacı tekrar bakmadan arabayı tekrar geri çekip servis yetkilisi Mustafa bey elinde cihazla ölçtü yine boya var dedi. BGeçen seferki ekspertiz işlemini yapan servis yetkilisine durumu anlatıyorum, kendi dediği şeyleri söylüyorum, Ben bilmem durum bu deyip çıkıyor işin içinden. Arkadaş diyorum boyanan araba bellidir. Ben arabayı yeni boyatsam bu illaki belli olur neden beni yalancı çıkarıyorsunuz sizin yüzünüzden yalancı konumuna düştüm diyorum yine ses yok.
Ekspertiz raporunu alıp parasını ödeyerek diğer arkadaşlarada kaporalarını verip aracımı aldım çıktım. Acayip derecede sinirliyim. Bu kadar lakayitlik olmaz.

Durumu Fiat müşteri hizmetlerine ilettim. Diğer ilk gösterdiğim servisi aradım. Onlarda orda bir hata vardır, yanlışlık yapıyorlardır, biz bir iş kartınıza bakıp sizi arayacaz dediler. Bekliyorum.

Arabayı satıp satmamak hiç önemli değil ama benim gerçekten orda gururum kırıldı. Birde kendi hatalarını kabul etmeyip insanı göz göre göre yalancı çıkarıyorlar ya bu işin peşini asla bırakmayacağım.

SpyHunter33
20/04/2010, 16:46
Niyetleri ne acaba da ikinci demelerinde birden bire sönüş yapıyorlar. Yazık gerçekten. bu kadar ilginç tavır takınmaları. Onu bırakın müşterinin yanında biz doğru yaptık ama siz sonradan boyatmışsınz demeleri çok üzücü. Geçmiş olsun diyorum...
( Puntonun sizde kalası varmış :) )

kaptan_ahab
20/04/2010, 17:11
Geçmiş olsun,o anki durumunuzu yaşamış kadar oldum.Siz müşteriye arabanızı övüyorsunuz ama servis aksini söylüyor ve küçük düşüyorsunuz.Çok üzücü bir durum.Bencede peşini bırakmayın.

femoli
20/04/2010, 17:17
Bence büyük bir sorun var 1 ay içinde yapılan boya ve kaporta işlemi bariz belli olur cilalama ile araçta boya koruma olsa bile belli olur .. zmanında boya kalınlık miktarlarını yazdırsaydın bu sorun hiç başına gelmezdi ..

Bu tip durumlarda imzalı kaşeli boya kılnlık raporu isteyin arkdaşlar..

Çok geçmiş olsun ..

demon
20/04/2010, 17:20
Zaten arkadaşa bunu yazmasını söylemiştim oda gerek yok yine bakıldığında yine aynı çıkar demişti.

Kriminal
20/04/2010, 17:24
Fabrıkada ıkıncı kez boyanmış olmasın...

Gecmiş olsun :)

demon
20/04/2010, 17:25
Onu bilmiyorum tabi. Benim ne olduğundan hiç haberim bile yok. Öyle olsa bile aracın bilgilerinde yazması gerekmezmi? Ki madem bu arabada fabrikada ikinci kez boyanmıştı o zaman ne diye iki tane yetkili servisin ekspertiz raporunda araç boyasız çıkıyor ve 1 ay sonra aynı servislerden biri araca boyalı raporu çıkarıyorki

hakan26
20/04/2010, 18:12
Geçmiş olsun bunun adı terbiyesizliktir,sizin adınıza çok üzüldüm...

demon
20/04/2010, 18:38
İlk baktırdığım servisle görüştüm. Evet biz arabanıza boyası orjinal değişen yok diye rapor vermişiz doğrudur diyorlar. O serviste bir hata vardır dediler. Araç yakın zamanda boyanmış olsa bu mutlaka belli olur dediler. Konuyu Fiat müşteri hizmetlerine aktardım bakalım ne olacak

lionT-JET
20/04/2010, 18:42
gecmıs olsun.sızın adınıza cok uzuldum.ınanın ben kaportacıma guvenırım,servıse bayıye guvenmem.ama 1 ay sonra aracta boya cıkarmaları ılgınc!!servısın boyacısı bakıp gozle boya yok dese daha dogru olurmus..boya kalın deyıp,daha sonra boyalı dıyen servısıde kınıyorum...

LeoN48
20/04/2010, 18:43
Tam anlamıyla fiyasko bir durum. Merkez Servis oysa ki bizden en fazla olumlu oyu toplayan servisti. Aracın sende kalacağı da varmış tabi bu arada. Hayırlısı olsun kanka, üzme kendini boş yere.

demon
20/04/2010, 18:44
Adama diyorum sökün kardeşim döşemesini fitilini bilmem nesini mademki ben boyatım bana ispatlayın diyorum. Bana boyandığına dair iz gösterin birşey gösterin. Onuda kabul etmiyorlar.

Tam anlamıyla fiyasko bir durum. Merkez Servis oysa ki bizden en fazla olumlu oyu toplayan servisti. Aracın sende kalacağı da varmış tabi bu arada. Hayırlısı olsun kanka, üzme kendini boş yere.

Kanka ben satışa üzülmüyorum. Adamların yüzünden orda insanlara yalancı çıktım. Birde bana kalkıp ne bilelim senin arabaya dışarıda işlem yaptırmadığını demiyorlarmı. Sen bu akşam boyatsan biz yarın bunun ne zaman boyandığını anlayamayız diye saçma sapan konuşuyorlar ya. Merkez Servis bir daha asla benden uzak olsun.

JASMINE
20/04/2010, 20:17
Fırat çok geçmiş olsun. Merkez servis 'ında dediği gibi aracımızı götürdüğümüz en sorunsuz servislerden biriydi. Açıkçası bende çok şaşırdım bu tavırlarına. Eğer vaktin var ise birde Poyraz Otomotiv'e göster bence. Aracı satmasan bile kafan rahat etmiş olur.

OzzY
20/04/2010, 20:34
çok kötü bi durum merkez servisten hiç beklemezdim. umarım şikayetleriniz bi sonuç verir.

GP COSKUN
20/04/2010, 20:43
çok üzücü bir durum öncelikle geçmiş olsun
ilk yaptırdığınız expertiz raporunu size vermiyorlarmı eğer verdilerse bu raporda
boya kalınlığı mikron olarak belirtilmemişmi
eğer böyle bir belge elinizde mevcutsa işiniz daha kolay olabilir

demon
20/04/2010, 21:32
Sağolun arkadaşlar.
Coşkun her iki raporda elimde mevcut. Boya mikron kalınlığı belirtilmemiş. Böyle birşey aklımda bile yoktu. Arabanın her yerine baktım bir tane boya atılma, herhangi bir döşemesinde, plastiğinde tabancadan çıkan bir boya izi v.s yok. Orada çalışan Ali beye diyorumki siz dediniz ya bana bu arabanın boyası orjinal herhangi bir boyanma yoktur diye. Evet doğrudur diyor o zaman böyle birşey yoktu. Şimdi var diyor. Arkadaş bu araba garajda kendi kendine boyanmadı ki. Düşündükçe sinirlerim bozuluyor. Cidden çok rencide oldum. Fiattan gelecek cevabı bekliyorum.

Ziyaretci046
20/04/2010, 21:44
abi geçmiş olsun senin araban benim gördüğüm kadarıyla km si de kasasıda düzgün yürüyenide gerçekten üzüldüm sorun çözülür inşallah eğer boya ölçüm cihazı lazımsa bende var vereyim ölçüm yap..

MaT
20/04/2010, 22:03
Fırat kardeşim, geçmiş olsun. Ben de alacağım aracı ekspertiz için merkez servise götürmeyi düşünüyordum. Senin yaşadıklarını okuduktan sonra önünden bile geçmem.

Ekspertiz için hangi servisi önerirsiniz? (İzmir'de)

Alacağım araç 2007 model, 1.3 mjet 90 hp 90.000 de. Bu aracın tork ve kompresyonunu hangi serviste ölçtürebilirim? Servisler sadece boya ve kaporta için mi ekspertiz yapar? İlla birmot ya da poyraz olması şart değil.

ibrahim06
20/04/2010, 22:12
Çok geçmiş olsun. Bu ne terbiyesizliktir böyle be. Benim araç sıfır. Bunları okudukça canım sıkılıyor. Allah bilir baktırsam bizimkinde de bişeyler çıkacak. Çok büyük geçmiş olsun

tunc35
20/04/2010, 22:23
Geçmiş olsun Fiat servislerinden hiçbirine güven olmuyor malesef.

speedy_16
20/04/2010, 23:57
geçmiş olsn bnce elindeki raporla onları mahkemeye bile werebilirsn tüketici haklrı eğitimi almıştm bi kaç ay önce gizli kusur mu ne bisy wardı dışarıdn hemen anlaşılmadığı için daha sonradan bir kaç ay içinde itraz hakkın bulunuyor mahkemeye werip tazminat bile alabilirsin bilir kişi gelr inceler 1 aylık bir boya ise anlaşılr zaten değil ise elindede seni yanıltan ve onlar tarafından werilen bir rapor war senin yerinde olsam hakkımı sonuna kadar arardım bnce onlar bunu haketti gerçi mahkeme biraz uzun sürer ama onlarında başı ağrır baya

demon
21/04/2010, 00:17
Fiat konuyu bir çözüme kavuşturmazsa mahkemeye gideceğim. Ama bu maddi zarardan ziyade orda rencide edilmem ve yalancı pozisyonuna sokulmamdan dolayı olacak. Birkaç tane çürük elma için markayı kötüleyecek değilim. Bakalım ne olacak hayırlısı.

LeoN48
21/04/2010, 11:04
Fırat, düşündüm de bu ayarsız arkadaşların ilk ölçümde hata yapma şansları olabilir mi? Ya gerçekten boyalıysa ve ilk seferde kalınlığı ölçerken hatalı davrandılarsa, yani dün ölçtükleri doğruysa? Tersi durumu aklına getirdin mi hiç? Gerçi her iki durumda da yine %100 hatalılar.

Kriminal
21/04/2010, 11:10
Gece sen uyurken birisi gelip komple zımpara boya yapmıs fırına vermiş haberın yok...

Şaka bır yana mahkeme olayı bayagı bı yattı kafama..Arabamdan sogudum rencıde edıldım insanların guvenını sarstım gb manevı ve maddı tazmınat acabılırsınız...

lionT-JET
21/04/2010, 11:33
fırat bey aracı yakınınızda bır yere veya beye getırıp hem bır boyacı gozuyle hemde makına ıle bır olcturmenızı tavsıye ederım.boyacı boya yok dedıkten sonra bence sıkıntı olmamalı..

demon
21/04/2010, 12:23
Kendi çok güvendiğim boyacı ustama gösterdim. Yaptığı işe kefil olacağım ve daha öncede birçok kere iş yaptırdığımız insan. Arabada dışarıda boyandığına dair hiçbir iz bulamadı. Eğer bu araba dışarıda boyanmış olsa bunu mutlaka anlardım diyor. Kesinlikle bir falso görürdüm dedi. Mesleğin püf noktalarına ait boyayla ilgili herşeye baktı.Fakat yine sağ iki kapı harici arabanın diğer kalan tüm her yerinde boya kalınlığı fazla çıkıyor. Fabrika ortamından kaynaklı bir durum olduğunu söylüyor.

ZV 007
21/04/2010, 13:57
cok gecmıs olsun fıat servıslerınde problem oldugu barız su goturmez bır gercek!!Genel konusmak doğru degıl tabıkı ama bı yetkılı servısın bu sekılde davranması yaptıkları ısın arkasında duramamalarını gosterır.Bende aracımı alırken expertıze sokmustum ve cok temiz dendı ama elıme tapor vermemıslerdı.Sadece fatura verıp bu sekılde expertız yapıyoruz dedıler.Bılseydım bende farklı bır servıse gıderdım.gıttıgım servıs Bursa bırmot.Inanın yetkılı sevıslere arkadasımızın bu basına gelen olaydan sonra hıc guvenım kalmadı.yakında 60 bın bakımına gırecegım ama yetkılı servıse mı yoksa ozel servıse mı gıtsem karar veremıyorum.tekrar gecmıs olsun

demon
21/04/2010, 14:18
Benim elimde kağıtta var :)

ZV 007
21/04/2010, 14:27
bosver hıc uzme kendını tabıkı sınır bozucu bıse ama hersey gecıyo uzuldugunle kalıyosun.eskı aracımı aldıktan 1 hafta sonra motor contasının yandıgını muayenesının 2 yıl yapılmadıgını km sının dusuruldugunu egzost testının olmadıgını,uzun yıllardır yagının suyunun degısmedıgını oğrenmıs bırı olarak soyluyorum bunu sana:)sımdı cok mutluyum GP aldım o gunlerde gerıde kaldı.sadece dıger tarafta hesaplasacagım ınsanlar var suanda artık onlar dusunsun dıyorum:)yanı beterın beterı var ona gore:)uzme kendını hıcbıse senden onemlı degıl:)

gemlikli_55
21/04/2010, 15:46
geçmiş olsun fırat
su ulkede kime güveneceğiz ya sasırdım
tekrar geçmiş olsun fırat üzüldüm

demon
21/04/2010, 19:34
Sonucu sizlerle paylaşırım arkadaşlar.

sakinkaradas
22/04/2010, 18:47
sıfır araçların boyalarında kalınlık degişikligi farklı farklı olmaz.çünki araçlar insan eli degmeden sadece robotik sistemlerle boyanıyor.2 kapıda boya normal diger taraflarında kalın çıkması aracın boyandıgının göstergesi ancak bu boyama aracın ilk yılında ise boyanın belli olma şansı çok zor.sana ekspertiz raporu veren servisin yaptıgı terbiyesizlik,etik degil.sonuçta bir ay içinde yapılan her boya renk ton farkından dolayı direk belli olur.buradaki hata sana boya yok diyerek rapor veren en baştaki servisin hatasıdır.zaten sende boya olma konusunu degil sana yapılan 3 kagıtcı muamelesine bozulmuşsun.zaten bu işte senin bir suçunda yok.
ben sana benim başıma gelen olayı anlatayım.2003 md ford focus aldık 5 ay önce boya kontrol cihazlarında araçta sıfır hata gösterdi.yani boya degişen yok diyerek bizde bu bilgiler eşliginde aracı satın aldık.ancak sanayii sitesinde aracın sol çamurlugunun degiştigi kesin olarak çıktı karşımıza.aldıgımız yeri aradıgımızda bize böyle bir şeyin olmayacagını kendilerininde bu şekilde bildiklerini söyledi.yani boya ölcüm cihazları yanıltıcı olabiliyor.ona göre hareket etmek lazım.

demon
22/04/2010, 20:35
Sakin arkadaşım konuyu iyi okursanız bana en son araca boyalı raporu veren servis, bir ay önce aracın boyası orjinaldir diye rapor veren servis ile aynı. Nasıl oluyorsa 1 ay önce iki tane Fiat yetkili servisi bu araca boyası orjinal diye rapor verip, bu servislerden bir tanesi 1 ay sonra aynı araca sağ iki kapı harici komple boyalıdır diye rapor veriyor. Ve bu aracın 1 ay içinde boyanmış olduğunu iddia ediyor. Fiat bu konu için eksper göndericek. Tarih bekliyorum. Daha önce boya görmüş bir çok araç gördüm. Hatta kendim araçta boyattım. Mutlaka bir yerinde boya yapıldığına dair bir iz oluyor. 5 yıl öncede yapılsa illaki belli oluyor. Benim kendi ustamda böyle birşey göremedi. İnanın ne olduğunu bende çözebilmiş değilim. Bakalım ne sonuç çıkacak hayırlısı. Ayrıca aracın servis kaydında depo kapağı değişimi dışında birşey çıkmadı. Tramer sorgusunda bir kazası kaydı gözükmüyor. Bu aracı aldığım insanda hiç yalan söyleyecek birisine benzemiyordu. Tabi artık ben bunlardan sonra hiç kimseye güvenemez oldum. Fiat bu konuda ne diyecek bekliyorum.
Araba alırken yetkili servisin sözüne güvenemeyeceksem kime güveneceğim? Fiat servisleri bu kadarmı lakayit ve denetimsiz çalışıyor?
İşini adam gibi yapan servis ile yapamayan servisler mutlaka gözden geçirilmeli. Sözleşmeleri iptal edilmeli. Bir yaptırım uygulanmalı.
Çevremde konuyu bilen insanların ilk yaptığı yorum Fiat alma demiştik. Sat bir dahada Fiat' tan uzak dur. Fiat bu normaldir gibi şeyler.
Yani bu tip şeylerin diğer firmalardada yaşandığı bir gerçek. Ben bu araçta boya olsun yada olmasın her şekilde Servislerin işgüzarlığı yüzünden mağdur oldum. Oda yetmedi yalancı muamelesi gördüm. Arabamdan zarar ettim. Şu andaki durumum bu. Bakalım ne olacak. Valla çok doluyum. Bu işin peşini bırakmayacam.

lionT-JET
22/04/2010, 20:38
boya kalınlıgı fabrıkasyon kalın cıkabılır.baktıgımız bır aracta tavanda fabrıkasyon kalın boya vardı.ama arac orjınal boyasızdı.acıkcası elıne her mıkron boya olcme cıhazını alan usta kesılıyor,ustalık gozle olur bence..ford almıstık adamlar kesınlıkle boya olcme cıhazıyla degıl gozuyle baktılar.benım aracı aldıgımda ustam ve servıs baktı ıkısıde boya aletı olmadan baktılar ve boyasız dedıler ben buna ınanırım.

vtec368
22/04/2010, 23:06
ben kendi aracımın boyasını aletle ölçtüm boya kalınlık ölçüsünün enfazla 140 olması gerekiyormuş ve bir parçanın her yanının aynı çıkması gerekiyormuş fakat benim arabanın boya kalınlığı 170 görünüyor benim boyattığım parçalar kalın 300,e kadar çıkıyor ve eşit değil arkadaşımın meganına baktım heryeri 120 geliyor hiç sapma yok seat ibizaya baktım 120 görünüyor forumda aracına bu ölçümü yapan varmı sonuç ne çıkıyor? takas için peugeot bayisine gittim adam aletle baktı tavan dahil boyalı dedi inanmadım fiat servisine gittim boyacı gözle baktı 3 parça boyalı dediler evet doğru sonra sanayide biryere götürdüm 3 parça boyalı dedi arkadaşlar galiba bazı puntoların boyaları makinada kalın gözüküyor böyle bir durumda bu aracı satmak çok zor ben kime söylediysem olmaz öyle birşey en fazla 140 çıkar diyorlar. ama ben tavanı en az 30 yerinden ölçtüm 170 şaşma yok. ben böyle boya yapıcak bir usta olduğunu sanmıyorum fırat arkadaşımın durumuda bunun gibi birşeydir herhalde allah sabır versin çok can sıkıcı bir durum

gemlikli_55
22/04/2010, 23:54
arkadaşlar 100 ile 200 arası orjınal boya
200-250 serpme boya
250 - 300 ve uzeri macunlu boya nette okudum

gakkan
23/04/2010, 00:15
Geçmiş olsun arkadaşım.Kesinlikle peşini bırakma,muhakkak sonuca ulaşacaksındır.Denildiği gibi yeni boyanan araç belli olur.Sizi yalancı durumuna sokmaları da cabası.Servislerin yaptkları hataları ifşa ettiğimiz sürece güçlü konumda oluruz...Sonucu sabırsızlıkla bekliyoruz...

mesut eyvaz
23/04/2010, 00:48
bazem defolu mallar olur yaa bu boya işide öyle oluyormuş bazen ama fabrikada veya kaza ile sorun aracın boyalı çıkması değil arkadaşımızın rencide edilmesi bir iş yapoıyorsanız arkasında durun insaları parasıyla rezil etmeyin hangi servistir bilmem ama bende servise götürüyorum aracımı şüphe ile yaklaşmak istemem servise çünkü güven veriyor aracın serviste bakımlarının yapılması güven kaybeden bir kurum olurlarsa ise way onları haline

demon
28/04/2010, 17:38
Fiat' tan 21.04.2010 tarihinde 0216-454-11-48 nolu telefondan arandım. Bana bu konu ile alakalı olarak ekspertiz gönderileceği bilgisi verildi ve tarihi size bildireceğiz diyerek kapattılar. Bugün yapılan aramada ise Fiat' ın bu konuda ekspertiz görevlendirmeyeceği bilgisi veriliyor. Ve ben bunun üzerine kendilerinin bana böyle bir bilgi verdiğini söylediğimde bizim tarafımızdan size kesinlikle bir arama yapılmadı deniyor. İsterseniz gidip başka bir yetkili servise ücretli olarak ekspertiz yaptırın deniyor.
İşte Fiat müşteri memnuniyeti budur. Sonrada ben ısrar edince arama kayıtlarımızda yok diyen kişi peki o zaman ben kontrol edip size bilgi vereyim diyerek beni başından savdı ve yolladı. İnşallah kontrol eder ve doğru bilgi verirler. Rezaletin diğer adı budur işte. Fiat

ZV 007
28/04/2010, 20:21
rezilliğin böylesi!!demek ki aynı sey bızlerden bırının basına gelse aynı sekılde davranacaklar.Parasını ıtalyan sermayesıne yatıran turk vadantasına super bı ıtalyan kazıgı tabıkı turk desteklı!!!fiat grubunu buradan kınıyorum

demon
28/04/2010, 22:57
Şu süreçte yaşadığım aynen şu;

1: Gerçekten arabamdan soğumaya başladım.
2: Arabam boyalımıdır değilmidir artık bir karar verilsin.
3: Aracımı satmaya korkar oldum. Nasıl bir sürprizle karşılaşırım diye. Şimdi benim arabam boyalımı değilmi? Neye göre satayım?
4: Fiat servisleri tarafından hem mağdur edildim, hem yalancı konumunda sokuldum,hem maddi anlamda zarardayım
5: Fiat genel merkezi resmen benimle dalga geçiyor. Bir size ekspertiz göndericez diyorlar, bir biz öyle birşey demedik diyorlar. Kardeşim ben şizofrenmiyim ya kafamdan birşeyler uydurayım. Manyak mualemesi görüyorum. Cidden adama hayal gördürür bunlar.

OzzY
29/04/2010, 01:15
artık yasal yollara başvurmanın zamanı gelmiş gibi abi.

herkesi koyun sanıyolar...

krakercocuk
29/04/2010, 22:01
çok geçmiş olsun..

ZAK1980
29/04/2010, 22:37
Bu ne rezıllik boyle arkadasım ısın pesını bırakma bencede bundan sonrada fıat musterı servıslerını cepten ararım ceptelefonumada konusmayı kayıt eden program yuklerım ondan sonra yok bız demedık falan fılan ederlerse alın sıze makheme ugrasın durun benmı ugrasacam sonucta sızın ısmınız basında ,nette rezıl olur zamanında sabah gazetesıde carpık arac vermıstı kuponla sıfır dıye unutuldumu hayır vallahı bu konularda hassasım bızım burada market var koç grubuna baglı reyondakı fıat ıle kasadkı fıat farklı bır fıll magaza md yok boyle bısey sız o urunu baska yerden almıssınızdır dıye dırdır ettı bırde yalancı cıkarttı benı sonuç sustum 3 ay sonra aynı olay geldı basıma baktım kasa reyon farklı cektım ceple urunün raftakı fıyatını sessız sedasız guvenlık geldı beyfendı fıyat yazmayınız lutfen dıye bende fıyat yazmıyorum arkadasım yarın sabah sanayı bakanlıgına sıkayet edecem onun ıcın delıl topluyorum dedım magaza md kosa kosa geldı beyfendı ozur cart curt yanlıslık dınlermıyım adamı aldım faturayı urunu prınt ettım urun barkodunu sabah sanayı bak gıttım gerekenlerı yaparız dedıler .
Sıkayetvar.com ada yazdım olayıda Tanss bılmem ne md aradı ıst buldan özur dıledı sıkayetı gerı alın sukadar sıze alısverıs cekı cart curt tabıkı kabul etmedım bosunamı bukadar ugrasmısım magaza muduru ortalıkta yok 4 aydır ve bırdaha kımseden duymadım o marketen alısverıs yapanlardan fıayat kasada farklı guvenlık zaten hergıdısımde tıp tıp bakıyır ınsallah bırde ustumu aramaya kalkarlar alarm calmadan ozaman sen gor olayları

demon
29/04/2010, 22:53
Zeynel kardeşim sen baya yamanmışsın :) Tebrik ettim seni. Ben dün yine müşteri hizmetlerine şikayette bulundum.

Sonuç olarak bugün beni dün arayan Emine hanım tekrar aradı. Evet kayıtlarımızı kontrol ettik ve böyle bir konuşmayı bulduk dediler. Normalde gönderemezlermiş ama bana öyle birşey söylendiği için bir kişiyi yetkilendirmişler. Yarın servise davet edildim. Bakalım ne olacak.
Hakkımı arıyorum. Görünen odur ki insanlar hep bastırıldığı ve haklarını aramadığı için bir çok iş grubunda birçok kişi işini salla başını al maaşını şeklinde yapıyor. Eğer yarında mağdur edilirsem bu sefer Fiat' a maddi ve manevi olarak dava açıcam. İşini bilen birini yollarlar inşallah. Yoksa bilirkişiler zaten işini biliyorlar.

ZAK1980
29/04/2010, 23:08
Sevındım vallahı ıyı olmus hayret kayıtlarda yok dememısler dostum sessız kaldıkca koyun sanıyorlar mılletı garantı bonus 0.38 tl gereksız yere faız ısletmıs karta benım 3 gun ınce odemısım lımıtı asmamısım hatta fazla odemısım aradım 30 mılyon k.kartı kullanıcısından 0.38 tl haksız kazanc bayagı tutar adamlar her halta para alıyorlar atmde donemıcını doktur ona bıle kagıt parası gecen ay 1 tl eksık yatırdım faızı ıle 1,03 olmus sen 1 tl faız ısletıyorsan haklı olarak bende hakkımı yedırtmem

OzzY
29/04/2010, 23:49
Bu ne rezıllik boyle arkadasım ısın pesını bırakma bencede bundan sonrada fıat musterı servıslerını cepten ararım ceptelefonumada konusmayı kayıt eden program yuklerım ondan sonra yok bız demedık falan fılan ederlerse alın sıze makheme ugrasın durun benmı ugrasacam sonucta sızın ısmınız basında ,nette rezıl olur zamanında sabah gazetesıde carpık arac vermıstı kuponla sıfır dıye unutuldumu hayır vallahı bu konularda hassasım bızım burada market var koç grubuna baglı reyondakı fıat ıle kasadkı fıat farklı bır fıll magaza md yok boyle bısey sız o urunu baska yerden almıssınızdır dıye dırdır ettı bırde yalancı cıkarttı benı sonuç sustum 3 ay sonra aynı olay geldı basıma baktım kasa reyon farklı cektım ceple urunün raftakı fıyatını sessız sedasız guvenlık geldı beyfendı fıyat yazmayınız lutfen dıye bende fıyat yazmıyorum arkadasım yarın sabah sanayı bakanlıgına sıkayet edecem onun ıcın delıl topluyorum dedım magaza md kosa kosa geldı beyfendı ozur cart curt yanlıslık dınlermıyım adamı aldım faturayı urunu prınt ettım urun barkodunu sabah sanayı bak gıttım gerekenlerı yaparız dedıler .
Sıkayetvar.com ada yazdım olayıda Tanss bılmem ne md aradı ıst buldan özur dıledı sıkayetı gerı alın sukadar sıze alısverıs cekı cart curt tabıkı kabul etmedım bosunamı bukadar ugrasmısım magaza muduru ortalıkta yok 4 aydır ve bırdaha kımseden duymadım o marketen alısverıs yapanlardan fıayat kasada farklı guvenlık zaten hergıdısımde tıp tıp bakıyır ınsallah bırde ustumu aramaya kalkarlar alarm calmadan ozaman sen gor olayları
kesinlike en ufak hakkın peşinden koşmak gerekiyo yoksa iyice tepemize çıkıyolar.

2 kere benzer durum başıma geldi ama 2sindede sadece reyonda yazan fiyatı ödemekle yetindim onun için bile baya uğraşmak gerekmişti...

BuRaK-BG
30/04/2010, 11:41
yazılanları bugün farkettim.gerçekten üzücü bir durum,özellikle gördüğünüz muamele berbat.geçmiş olsun,sonucu merakla bekliyorum.

demon
30/04/2010, 12:52
Bugün saat 11 de Merkez Servisteydim. Fiat' tan gelen bir eksper aracı inceledi. Bu işlemi bizim yanımızda yapmadılar. Servis müdürüde yanındaydı. Bize herhangi bir rapor vermediler. Genel müdürlük bu konu ile ilgili beni arayıp bilgi verecekmiş. Sonucu bekliyorum.

ancester
30/04/2010, 16:01
hayırlısı olsun dostum sıkma canını. iyi bir sonuç çıkar işallah.

ZV 007
30/04/2010, 20:00
hepımız boyle olmalıyız ıste

demon
03/05/2010, 17:53
Sonuç olarak Fiatın gelen elemanı aracın boyası orjinal değildir diye rapor vermiş. Tabi bana yazılı hiçbirşey vermiyorlar.
Aracın yetkili servislerinde experleri yapıldıktan sonraki tarihte boya işlemi görmüş olduğunu iddia ediyor Fiat.
Bende artık yasal yollardan hakkımı arayacağım. Yapacak birşey yok. Sizde Fiat ve Fiat yetkili servislerine çok güvenmeyin derim.

SpyHunter33
03/05/2010, 19:11
Ben bu sonuca çok ama çok üzüldüm. Hakkınızı arayın tabi. Kaldı ki servis müdü ile gelen experin birlikte aracı incelediklerini sizinde bu esnada içeriye alınmadığınızı da göz önünde bulundurunca şüphelenmemek elde değil.

demon
03/05/2010, 20:36
Ben her şekilde mağdur edildim. Olayı yarın yasal boyuta taşıyoruz. Mutlaka çözülecektir. Bu konularda yetkili olan bir kişi ile yaptığım görüşmede Fiat' ın sürekli benzer sorunlarla karşılarına geldiğini belirtti. Müşterinin arkasında durmadıklarını söyledi. Artık nasıl bir müşteri memnun etme anlayışları varsa bir çok insan bu firmadan mağdur olmuş. Ayrı bir gerçekte bu. Fakat kesinlikle hakkımı sonuna kadar arayacağım.
Bu 4. Fiat aracım. Bir daha Fiat alırmıyım hiç sanmıyorum. Sadık müşteriyi kaybedersiniz ama unutmayın ki bir giden müşteriniz başka bir çok insanıda beraberinde götürür. Çözüm dışı zihniyetle müşteri memnuniyeti olmaz. Bunun adı düzenbazlıktır... Başkada birşey değil.

playertr
04/05/2010, 12:11
Bence TOFAŞ ı arayıp şikayet et . Bende de buna benzer bi olay olmuştu aracımı adanadan aldım . ordaki fiat servisine götürdüm ekspertiz için . adamlar boya sına ve motoruna bakıp bişi yok dediler. ne fatura verdiler ne de belge verdiler. yani anlayacağın parayı indire-ganni ediyolardı. sonra ankaraya geldiğimde bunu ankarada fiat bayisine sordum bana TOFAŞ a bildirin ve şikayet edin dediler ,öyle bişi yapılamaz falan dediler....
Anlayacağın tüm şikayetleri tofaşa bildiriyorz :)

demon
04/05/2010, 12:18
Benim derdim zaten artık TOFAŞ ile. Konuyu iyice okursanız tüm gelişim süreci ayrıntıları ile mevcut.

demon
25/06/2010, 01:08
Sattım arkadaş. Bir dahamı ? Asla!

OzzY
25/06/2010, 09:26
hayırlı olsun. bi gelişme oldumu tofaştan? dava filan?

demon
25/06/2010, 12:39
İl hakem heyetine başvurmuştum. Orada çözülmezse tüketici mahkemesine intikal ediyor. Hala aramadılar. Ararlarsada zaten artık gerek yok.

gemlikli_55
25/06/2010, 16:47
geçmiş olsun ve arabayı satmıssın gözün aydın diyelim Allah beterinden saklasın

demon
25/06/2010, 17:10
Zaten arabaya herkes başka birşey diyordu. En son alacak kişi servise götürdü. Onlarda birşey yok dediler. Sattım aracı. Bir dahada Fiat almıyacam. Ağustos gibi nasipse sıfır araç almayı düşünüyorum. Daha önce olsa Bravo alırdım. Şimdi önünden geçmem. Fiat Türkiye müşteri hizmetleri çok lakayıt. İnsanı sinir küpüne döndürüyorlar. Müşterilerinin sorunlarıı onlar için önemli değil, onlar için tek önemli şey kendilerini haklı çıkarmak.

demon
19/02/2011, 19:38
rezilliğin böylesi!!demek ki aynı sey bızlerden bırının basına gelse aynı sekılde davranacaklar.Parasını ıtalyan sermayesıne yatıran turk vadantasına super bı ıtalyan kazıgı tabıkı turk desteklı!!!fiat grubunu buradan kınıyorum

Naber. Seninde garantiden çamura yattılar değilmi

Ersal
22/02/2011, 22:58
hayırlı uğurlu olsun..

sedini
23/02/2011, 00:20
amaaann bende topkapı fırattan almıştım raporumu aracı alırken boyasız demişlerdi şimdi kurt düştü içime korktum vallahi.. boyasız kazasız arac alıyoruz.. 2 yerde ekspertiz alıyoruz.. birde yetkili serviste yaptırıyoruz.. yetkili servisin muamelesine bak.. işim olmaz yetkili servislerle vallahi.. kime güvenecegini şaşırıyor insan bu devirde..

tayfux
23/02/2011, 00:23
bazı expertiz şirketlerine aracı satacak kişi önceden gidip para verip olmayan şeyleri söyletebiliyor arkadaşlar dikkat etmek lazım..

sedini
23/02/2011, 00:26
yahu bu ekspertiz şirketi değil ki yetkili servis.. nasıl yaşanır böyle bir olay aklım almıyor..

santiago
23/02/2011, 01:04
sana yapman gereken en güzeli şeyi söleyeyim böyle durumlarda yıllar önce transporter ilk çıktığında almıştık gel gelelim trigerinde bi sorun oldu alanyada aldığımız showroom a gittik antalyaya gidin dediler 1 gittik böle 10000 oldu yine gittik gel gelelim arabanın bizim paket lastiği kadar bir parçasında sorun olmuş antalyaya gidin dediler babamda en sonunda kızdı bunu ya burda değiştirin yada sonuçlarına katlanın dedi bizi alakadar etmez gidin dedi bizim antalyaya gidip gelmemiz 1 depo mazot artı 1 gün iş kaybı babamda gazetecileri çağırdı eline bi litre benzin aldı arabayıda showroom un önüne çekti ben böle arabayı aldığım için lanet olsun servisleri yok rezillik biz yaptık hata sizde yapmayın dedi şimdi gözlerinizin önünde yakıcam çünkü umrumda değil artık servis için antalyaya gidip gelmekten bıktım dedi hemen müdürleri geldi yapmayın etmeyin falan o parça antalyadan geldi takıldı aynı gün yani böyle yapan firmalara hiç acımayacaksın al eline benzini yakıom diyin :)

demon
25/06/2011, 04:11
Benzin arabadan pahalı yapma usta : )))