PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : OGS Cihazı

farukileri
06/04/2010, 23:56
Arkadaşlar merhabalar,
Aracıma OGS almak istiyorum,KGS de dur kalk yapmaktan üç haftada baydım;fakat nereden alınır,ne yapılır tam olarak bir bilgim yok(hayatımın uzunca bir süresini bu kadar fazla otoyol görmemiş biri olarak geçirince).Şu ana kadar gördüğüm üzere üç banka OGS cihazı satışı yapıyor:İş Bankası,Garanti ve Ziraat.Nereden almak mantıklıdır(ücret ödemek de istemiyorum açıkçası cihaza,malumunuz öğrenci kafası:),ve tabi fazla sorun yaşamak da istemiyorum,cihazın iptalidir,kara listeye düşmektir falan)? bir fikir verebilecek insan olursa sevinirim.

PNT 34
07/04/2010, 09:09
banka kampanyalarını takip edebilirsin...
bonusun şu an ogs ile ilgili bir kampanyası var..
ya da yılbaşına kadar KGS ile devam et, yılbaşında bedavaya OGS cihazı dağıtıyorlar kampanyalar ile ve içine 30 tl filan yükleme yapıyorlar..
ben yılbaşında almıştım 3 sene önce garantiden ve çok memnunum kredi kartından otomatik ödeniyor...
tavsiye ederim..

Kriminal
07/04/2010, 10:00
İş bankasında da kampanya var kredı kartın varsa ucretsız

farukileri
07/04/2010, 11:39
İş bankasında da kampanya var kredı kartın varsa ucretsız

iş bankasından kredi kartım yok,kampanyasını araştırdım da,hatta en yakın sürede gidip iş bankasına sormayı düşünüyorum tüm şartlarını falan.

banka kampanyalarını takip edebilirsin...
bonusun şu an ogs ile ilgili bir kampanyası var..
ya da yılbaşına kadar KGS ile devam et, yılbaşında bedavaya OGS cihazı dağıtıyorlar kampanyalar ile ve içine 30 tl filan yükleme yapıyorlar..
ben yılbaşında almıştım 3 sene önce garantiden ve çok memnunum kredi kartından otomatik ödeniyor...
tavsiye ederim..

Garanti ile de ben çalışmıyorum,babam çalışıyor fakat kampanyalarına da baktım onların,cihazı para ile veriyorlardı.Şu an için sanırsam iş bankası mantıklı geliyor bana.

Kriminal
07/04/2010, 11:52
İş bankasından bende aldım
Kredi kartı yada ek hesabuın olması gerekıyor baskasının adınada olabılıyor..
Hemen verıyorlar hem kibar bi cihaz

cemal arslan
07/04/2010, 17:46
istersen bende ziraatdan alınma cihaz var içinde de 150 lira var
aracımı sattığım için atıl duruyor
devir işlemi oluyor
kabul edersen 150 liraya veririm

metnalk
28/10/2010, 17:02
Plaka no sonradan değiştirilebiliyor mu ?
internet yolu ile ?

serkankucuk
28/10/2010, 17:26
garantide değiştirilebiliyor.

ozmenomer
28/10/2010, 20:07
yakıtı opetten alındığında ogs geçişide ziraatte bedava arkadaslar yüz liralık yakıta üç liralık yukleme veriyor opet ben işbankasından kullanıyorum ama şimdi olsa ziraat alırdım

WiSTaRiA
28/10/2010, 22:18
Arkadaşlar merhabalar,
Aracıma OGS almak istiyorum,KGS de dur kalk yapmaktan üç haftada baydım;fakat nereden alınır,ne yapılır tam olarak bir bilgim yok(hayatımın uzunca bir süresini bu kadar fazla otoyol görmemiş biri olarak geçirince).Şu ana kadar gördüğüm üzere üç banka OGS cihazı satışı yapıyor:İş Bankası,Garanti ve Ziraat.Nereden almak mantıklıdır(ücret ödemek de istemiyorum açıkçası cihaza,malumunuz öğrenci kafası:),ve tabi fazla sorun yaşamak da istemiyorum,cihazın iptalidir,kara listeye düşmektir falan)? bir fikir verebilecek insan olursa sevinirim.

Farukçum ben İşbankasının OGS cihazını kullanıyorum... Birde talimat verdim bakiyem 20 liraya düşünce kredi kartımdan otomatik çekip 50 lira yapıyor bakiyeyi yani.. Anlıyacağın sürekli OGS kartım dolu...
Aracını sattığındada yeni aracının plakasını kayıt ettirip devam ediyorsun kullanmaya...

Plaka no sonradan değiştirilebiliyor mu ?
internet yolu ile ?

Plaka değiştirilebiliyor.. Ben işbankası bireysel internet bankacılığından yapabiliyorum...

metnalk
28/10/2010, 22:27
garantide değiştirilebiliyor.

iş bankasında da değişiyordur o zaman. Teşekkürler

serkankucuk
28/10/2010, 22:30
orçun abi demiş işte değiştirilebiliyormuş ve garanti'de de şu özellik var 10 TL'ye düşünce OGS'deki kotam otomatikmen 20 TL'ye çıkartabiliyorum...

WiSTaRiA
28/10/2010, 22:50
OGS in KGS out :D:D:D

EFEOGLU
28/10/2010, 23:46
İşbankasından almayı düşünüyorsan ogs cihaz bedeli 44TL verirsin bir hesap açtırırsın hesaba bağlı ek hesapta açtırman lazım ama kampanyalı bedelsiz almak istersen işbankasının maksimum kredi kartının olması lazım 12 ay boyunca aylık 400 TL harcama taahüt edersen 1 yıl boyunca kredi kartından toplam 4.800TL alışveriş veriş yaparsan ogs cihaz bedeli olan 44 TL yi almıyorlar ve ogs cihazını kredi kartına bağlandığı için kontör yükleme gibi derdin olmuyor 4.800-TL harcama yapamazsan 1 yıl sonra cihaz bedelini alınıyor.İlk yüklemede 30 TL lik yükleme yapılıyor daha sonra minimum 20 TL lik otomatik yüklemeler yapılıyor.Bildiğim kadarı ilede Ogs cihazı ile kgs ye göre %20 daha ucuza geçiyorsun.

EFEOGLU
28/10/2010, 23:47
www.isbank.com.tr (https://www.isbank.com.tr) de altta kampanyalar bölümünde güncel kampanyalarda daha detaylı bilgiye ulaşabilirsin 4 bankanın ogs cihazı bulnmakta iş bankası,ziraat bankası,vakıflar bankası,garanti bankası www.kgm.gov.tr (https://www.kgm.gov.tr) dende araç sınıflarına,otoyol ve köprü geçiş ücretlerine bakabilirsiniz.

serkankucuk
29/10/2010, 00:11
İşbankasından almayı düşünüyorsan ogs cihaz bedeli 44TL verirsin bir hesap açtırırsın hesaba bağlı ek hesapta açtırman lazım ama kampanyalı bedelsiz almak istersen işbankasının maksimum kredi kartının olması lazım 12 ay boyunca aylık 400 TL harcama taahüt edersen 1 yıl boyunca kredi kartından toplam 4.800TL alışveriş veriş yaparsan ogs cihaz bedeli olan 44 TL yi almıyorlar ve ogs cihazını kredi kartına bağlandığı için kontör yükleme gibi derdin olmuyor 4.800-TL harcama yapamazsan 1 yıl sonra cihaz bedelini alınıyor.İlk yüklemede 30 TL lik yükleme yapılıyor daha sonra minimum 20 TL lik otomatik yüklemeler yapılıyor.Bildiğim kadarı ilede Ogs cihazı ile kgs ye göre %20 daha ucuza geçiyorsun.
ohoo bu şartlara bakılırsa garanti çok daha iyi hem cihaz ücreti 40 TL hem de 10 TL'lik yükleme yapılabiliyor..

WiSTaRiA
29/10/2010, 00:15
evet alper beyin açıklamaları gayet açık ve net...

Teşekkürler...

EFEOGLU
29/10/2010, 00:27
aradaki fark 4 TL cihaz yüklemesini iş bankası kredi kartına yada talimatlı hesaba yansıtıyor yani cepten çıkıyor garanti bedeva yüklememi yapıyor bilgim yok.

HasanAliz
29/10/2010, 09:44
garantiden aldım. internet bankacılığından başvurdum kargo ile adresime OGS cihazını yolladılar.

femoli
29/10/2010, 11:05
Ogs de yok kgs de ne rahatim ya :D