PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : acil yardım egr valf arızası

oktayozturk
29/03/2010, 18:37
1.3 mjet 75 bg grande puntonun arıza lambası yandı.bilgisayara bağlattım.egr valfinde arıza olduğunu söylediler.sonra kurum temizliği yaptılar.arıza lambası söndü 3 gün sonra yine yandı yine egr valf arızası verdi.parça 400 tl. değiştirmeden önce yapabileceğim başka bişey varmıdır.egr tamir falan olur mu?bi ayarı falan varmıdır.arabyı bilgisayara bağlayan usta bu güne kadar punto ların egr valflerinden hiç arıza gelmediğini söyledi yani bu mjet motorlar çıktı çıkalı hiç değiştirmemiş yardı edin lütfen

savagi
29/03/2010, 19:46
aynı sorunu geçen ay ben yaşadım arkadaşım.parça değişimi yapıldı servisten.hatta çok ender bir sorun olduğu için yedek parça temini italyadan yapıldı.sanırım seninde sorunun aynı.geçmiş olsun...

zyilmaz90
29/03/2010, 20:07
egr valfi Egzoz Gzını Geri dönüşüm Yapması Bildiğim kadarıyla.ßizim Corsa b de Cok sık bu arıza veriyordu. Sebebide Büyük ihtimal Yakıt ile gelen pisliklerden.Aracın benzini hep Deponnun dibinde geziyosan kurum ypmıs olabilir..ßiz çözm olarak Tamir ettirdik Bidaha sorun cıkarmadı ama.

Staje-R
29/03/2010, 20:18
Hastanın tedavisi yok :D Yenisi takılcak.

Alp
29/03/2010, 20:20
Benim eski GP de ben mekanik olarak iptal ettirmistim. Fakat ondada ariza lambasi yakmisti. O zamam ustayla konustugumda egr yi 75 likler icin iptal edemediklerini yanliz 90 liklari elektronik (yazilimla) olarak iptal edebildiklerini soylemisti. Gecenlerde artik 75 likler icinde bunun yapilabildigini duymustum. Onerim iyi bir yazilimciyla gorusmen...

pdr42
29/03/2010, 20:50
peki suruste bir etkisi oluyormu yani bu arıza nasıl bir sorun ortaya koyuyor

detay
01/04/2010, 23:31
Benim araçta egr kirlenmişti. Temizlettim, sorun yok.

zyilmaz90
02/04/2010, 08:12
peki suruste bir etkisi oluyormu yani bu arıza nasıl bir sorun ortaya koyuyor

Bizim Araçda Otobanda Giderken Birden ARaba Sarsılmaya Başladı. DEvir Düşüp İstop Ediyordu.Aracı Sağa Cektik Hemen. Sonra calıstırırken Gaz Vererek Calısıyordu.Gazdan Ayagını Cektiğinde Hemen İstop Ediyordu. İlk başta Rolanti de Bişeylik var sandık ama Usta Gelip PC ye Takınca EGR Valfi Arızası oldugunu Söylemişti.

imdesign
02/04/2010, 15:54
Arkadaşlar EGR valfi motordan yanmış gazın çıkışındaki subaplardaki sensöre deniliyor.

Ve kirlendiği zaman subaplardan 2 si AÇIK KALIYOR!. ve ikaz lambası yanıyor.

Bende o sarı ikaz lambası yandığında servise götürdüm EGR valfin bozulmuş değişilecek

dediler (ÖZARLAR) fiyatınıda hemen belirteyim tam 1 sene önce 1.600 tl. idi.

Sonra şans eseri seyehat halinde iken Van'da arıza büyüdü ve stop etti.

İsmi şuan aklıma gelmedi geçmiş zaman :) van fiat servisine girdim.

Pc ye bağlandı araç ve sorun EGR valf arızası çıktı nası yaparız derken

usta valfi değiştirisek 400tl. dedi şok oldum kayseride neden 1.600'de van'da 400tl.

ama söküp bakalım sensörde de sorun olabilir dedi ve valf söküldü dediği gibi sensör

kirlenmişti. Ustanın dediğine göre fabrikasyon sensör biraz dandik biz kalitelisini takarsak

sana 2 sene daha sorun çıkarmaz dedi ve dediği çıktı :)

hem EGR valfini değiştirdik hemde sensörü değiştirdik ve 400tl. aldılar işçilik ise hediye.

ahh özarlar ahhh :)